Νέα

Ξύσιμο στο πέος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lakis7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lakis7

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2005
Μηνύματα
87
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
0
Ρε παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση. Τους τελευταίους μήνες έχω μία μικρή φαγούρα στο πέος μου και συγκεκριμένα στο "πετσάκι", δεν έχω κάνει περιτομή. Ο κνησμός αυτός εμφανίζεται αφότου πλυθώ και δε διαρκεί πολύ ούτε είναι πολύ έντονος, καμιά φορά με τρώει και λίγο μπροστά η ουρήθρα, πάλι μετά το πλύσιμο.
Βαοικά δε θέλω να ζητήσω συμβουλές απλά αν κάποιος ξέρει οτιδήποτε ας πεί. Σκοπεύω να πάω σε κάποιο αφροδισιολόγο μήπως έχω κολλήσει κανά HPV, αν και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα. Βέβαια πολλές φορές δε γίνονται αντιληπτά με γυμνό μάτι και επειδή η φαγούρα είναι σημάδι θα πάω να το ψάξω γιατί έχω ανησηχύσει πολύ. Το'χω αφήσει ήδη πολύ καιρό.
Αυτό που θα'θέλα να μάθω είναι εάν ξέρετε τι διαδικασία αακολουθώ στο νοσοκομείο που εξειδικεύεται σε αυτά, το Συγγρός, επειδή δεν έχω ασφάλεια και δε θα'θέλα να μάθουν κάτι τουλάχιστον προς στιγμήν οι γονείς μου. Πόσο κοστίζουν οι εξετάσεις και εάν έχουν εξωτερικά ιατρεία σαν δημόσιο νοσοκομείο εφόσον όπως είπα δεν έχω ασφάλεια.
Είμαι 23 και έχει λήξει το βιβλιαριό μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
απο ασθένειες δεν έχω ιδέα! εφόσον δεν παίζει ασφάλεια και μέχρι να πας για εξετάσεις θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να το πλένεις με κάποιο άλλο σαπούνι, πχ carefree.
έχω εναν γνωστό μου που ξύνεται σε όλο του το σώμα με κάποια αφρόλουτρα και πλέον πλένεται με πράσινο σαπούνι.
δεν είναι ακριbό και το βρίσκεις ακόμα και σε super market.
δεν έχεις και τίποτα να χάσεις  ;)
 

pavlosp

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2006
Μηνύματα
37
Like
1
Πόντοι
0
προφανώς το σαπούνι που χρησιμοποιείς σε προκαλεί αυτούς του ερεθισμούς. Δοκίμασε κάτι άλλο.
 

Επισκέπτης
οπως ειπε κ ο φιλος παβλος δοκιμασε καποιο αλλο σαπουνι η ακομα κ σαμπουαν....αν συνεχισει πηγαινε σε δερματολογο η ουρολογο...
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.228
Like
448
Πόντοι
36
απο ασθένειες δεν έχω ιδέα! εφόσον δεν παίζει ασφάλεια και μέχρι να πας για εξετάσεις θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις να το πλένεις με κάποιο άλλο σαπούνι, πχ carefree.
έχω εναν γνωστό μου που ξύνεται σε όλο του το σώμα με κάποια αφρόλουτρα και πλέον πλένεται με πράσινο σαπούνι.
δεν είναι ακριbό και το βρίσκεις ακόμα και σε super market.
δεν έχεις και τίποτα να χάσεις  ;)

Ο φίλος Kifinas τα λέει σωστά.

Το Πράσινο είναι καλό στη φύση, στην πόλη και στον αθλητισμό. Και για απλούς δερματικούς ερεθισμούς το π. σαπούνι είναι το καλύτερο.

Τα αρωματικά σαπούνια ανεβάζουν το pH (7,5-8).  Αυτό προκαλεί φαγούρα, ενώ το πρ. σαπ. είναι ουδέτερο (PH 7). Δοκίμασε άφοβα το σαπούνι Germisdin (pH 4) και κάνε και καμμιά επάλειψη με Betadine 30% (ΔΕΝ αφήνει λεκέδες). Λογικά (αν δεν έχεις κάνει καμμιά μαλακία) σε 1-2 μέρες θα είσαι ΟΚ. Και τα 2 προϊόντα μου τα έδωσε δερματολόγος-αφροδισιολόγος για παρόμοιο λόγο.

Οι φαρμακοποιοί δεν χρειάζονται συνταγή γι' αυτά.

 

Επισκέπτης
Εξωτερικα ιατρεια στο Συγγρου στισ 8.00 το πρωι τιμη 3 Ευρω για εξεταση και σου λενε αμεσως.
Λιγο υπομονη γιατι εχει κοσμο.
Παρε μι κρεμα Kenacomb ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΒΟΗΘΑΕΙ. :-*
 

alexis82

Μέλος
Εγγρ.
27 Οκτ 2005
Μηνύματα
325
Κριτικές
8
Like
96
Πόντοι
1
εμενα με ποιανει καμμια φορα φαγουρα αφου σκουπιστω μετα απο κατουρημα με χαρτι τουαλετας. λετε να με ερεθιζει κι εμενα το χαρτι.. τι να πω
 

delaxo

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
183
Κριτικές
3
Like
7
Πόντοι
1
Το Betadin υπάρχει και σε υγρό σαπουνάκι

Αντισηπτικό και μυκητιοκτόνο super

Μέχρι και υποδήματα πλένεις αν μυρίζουν  :dancing:
 
OP
OP
L

lakis7

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2005
Μηνύματα
87
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
0
Συγγνώμη παιδιά που άργησα να απαντήσω αλλά έφαγα κόλλημα τον υπολογιστή.
Ευχαρισατώ πολύ για τις συμβουλές! Θα το κοιτάξω και αν συνεχιστεί θα πάω σε κανά ειδικό.
Ευχαριστώ και πάλι.
 
OP
OP
L

lakis7

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2005
Μηνύματα
87
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
0
Μόνο που ρε παιδιά δεν είναι κουφό που ξαφνικά εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα, πάντα με τα ίδια σαπούνια πλένομουν, ποτέ δεν έπαιρνα με χαμηλό ph και τα συναφή.
Τέλος πάντων, να στε καλά.
 

airjordan23

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0

TRAVOCORT είναι μια πολύ καλή αλοιφή για εσένα .Προκειται για μια απλή μυκητίαση που ίσως ξαναεμφανιστεί .Εαν ναι τότε να απευθυνθείς σε δερματολόγο-αφροδισιολόγο .Κόστος αλοιφής 1.5-2 ευρώ.Συνήθως την χρησιμοποιούν οι γυναίκες για τα γεννητικά τους όργανα (μύκητες).Ζήτα την στα φαρμακεία ! Παθών=μαθών !!!
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
η TRAVOCORT ειναι πολυ καλη γιατι εχει και κορτιζονη. OXI  η KENACOMP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΧΡΗΣΗ (εσωτερικο της κεφαλης του πεους).
το προβλημα μπορει να δημιουργηθει και απο ερεθισμο απο το απορυπαντικο που χρησημοποιεις για το πλυσιμο των εσωρουχων, ή το μη πλυσιμο των χεριων πριν την ουρηση,
ή ερεθισμο απο την παραμονη σπερματος για μεγαλο χρονικο διαστημα μετα τη σεξουαλ. επαφη στην γυρω περιοχη, ή τη χρηση προφυλακτικου.
επισης χρηση σαπουνιου απο φαρμακειο με ουδετερο ΡΗ (fissan).
το πολυ σε 2-4 μερες θα εισαι Ο.Κ.
 

PANAXIOS

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2006
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
109
Πόντοι
6
επισης με την TRAVOCORT θε πρεπει να κανεις επαληψη και της κεφαλης του πεους εσωτερικα και να παραμεινει η λευκη αυτη κρεμα μεχρι την επομενη πλυση με σαπουνι (με ουδετερο PH). ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΙΤΕ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΧΕΡΙΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΣΤΗ ....  ΓΥΡΩ ΠΕΡΙΟΧΗ .... ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙΣ....... ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ (ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ  ......)
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.438
Κριτικές
5
Like
67.055
Πόντοι
12.056
Καλη η ΤΡΑVOCORT...αλλα απ οτι ξερω εκ πειρας,αν ειναι μυκητες θελει και χαπια sporanox. 6 τεμ Το μπεταντιν σαπουνι ειναι ενα κ ενα για πλυσεις μετα το σεξ.Παντος ολα τα φαρμακα με μετρο....και να ρωταμε και κανεναν γιατρο.Οτι λεμε εδω ειναι εντελλως φιλολογικα
 
OP
OP
L

lakis7

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2005
Μηνύματα
87
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
0
Μάγκες σήμερα πλύθηκα δύο φορές κιόλας με πράσινο σαπουνάκι! Τα αποτελέσματα φάνηκαν ήδη, κανένα ίχνος φαγούρας.
Θ συνεχίσω κανά δυό μέρες ακόμα να δώ τι παίζει αλλά καλού κακού θα πάω και σε κάποιον δερματολόγο/αφροδισιολόγο μήπως μου δώσει καμιά αλοιφή ή τίποτα άλλο.
Πάντως ρε παιδάκι μου σήμερα όλη μέρα καμία ενόχληση, τα κωλοσάπουνα φταίγανε; Τα κλασικά palmolive χρησιμοποιούσα.....
 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.228
Like
448
Πόντοι
36
Ναι!
Αν δεν έχεις κανένα παράσημο, μόνο γιατρός μπορεί να στο πει αυτό, ΚΥΤΤΑ ΤΟ, το πράσινο σαπούνι και αυτά που σου έγραψα πριν είναι μια χαρά. Μύκητες μόνο Ο ΓΙΑΤΡΟΣ μπορεί να σου πει αν έχεις. Χάπια ποτέ δεν παίρνεις μόνος σου!
Περαστικό να είναι!
 

monimo sex

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
694
Like
3
Πόντοι
6
Ακριβως , εδω ειναι μονο φιλολογικα !
Τα πραγματα ειναι σοβαρα και δεν ειναι ντροπη να πατε σε ενα δερματολογο ρε !
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom