Νέα

Βιοντίζελ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα majestic69
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
καλημερα!ας αφησουμε τα πουτανακια κ ας μιλησουμε λιγο σοβαρα.ανερχομενη οικονομα κ καποιοι τι εχουν ηδη στο γκαραζ τους κ μετακινουνται τσαμπα.Ακουω γνωσεις κ πληροφοριες κοστη κ τιμες.....
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
εχω ακουσει οτι εινια κ λιγο επικυνδινο κ χρειαζεται προσοχη..
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Βασικα ηθελα να μαθω απο που μπορω να αγορασω η να φτιαξω κ μονος μου την μοναδα παραγωγης δλδ με τα βαρελια τις βανες κ τα λοιπα για να την εγκαταστησω στο γκαραζ μου κ να αρχισω τα πειραματα.Εχει ο πατερας μου ενα μερσεντες παλιο με πετρελαιο του 90' οποτε θ ακανω τα τεστ εκει......
 

Mortismortis

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Μαΐ 2010
Μηνύματα
444
Κριτικές
13
Like
12
Πόντοι
1.992
Οντως. Αν δεις στο πρώτο λινκ, γράφει τους κινδύνους και πως πρέπει να προφυλάσσεσαι.
Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς, θεωρώ πως τα συγκεκριμένα κείμενα που ανάρτησα θα σε βοηθήσουν.
Μη φανταστείς, βέβαια, πως και εγώ ξέρω πολλά πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Βασικα ηθελα να μαθω απο που μπορω να αγορασω η να φτιαξω κ μονος μου την μοναδα παραγωγης δλδ με τα βαρελια τις βανες κ τα λοιπα για να την εγκαταστησω στο γκαραζ μου κ να αρχισω τα πειραματα.Εχει ο πατερας μου ενα μερσεντες παλιο με πετρελαιο του 90' οποτε θ ακανω τα τεστ εκει......
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
ναι απλα αν δεν κανουμε την Μπιζνα για να τα οικονομησουμε δεν θα μπορουμε να γαμαμε τα πουτανακια....
 
OP
OP
majestic69

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
Ξερει κανεις που μπορω να πουλαω τηγανισμενο κ χρησιμοποιημενο λαδι φαγητου??
 

kauliarogatos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
799
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
606
Παιδιά μη δοκιμάσετε να κάνετε αυτά που λέει ο τύπος στο πρώτο site, εκτός αν είστε γνώστες του αντικειμένου, έμπειροι και έχετε και ανάλογες εγκαταστάσεις. όσον αφορά τα άλλα δύο site αναφέρονται σε επίπεδο βιομηχανικής παραγωγής. Το βιοντίζελ χρησιμοποιείτε σχεδόν αποκλειστικά σαν πρόσθετο στα άλλα καύσιμα. Το να παράγεις μόνος σου βιοντίζελ και να το χρησιμοποιείς για να κινήσεις το όχημα σου είναι επικίνδυνο και δεν  μπορεί να τα καταφέρει κάποιος στο γκαράζ του σπιτιού του αν δεν είναι ειδικός 
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Ξερει κανεις που μπορω να πουλαω τηγανισμενο κ χρησιμοποιημενο λαδι φαγητου??

Διάβασε αυτό:

[URL unfurl="true"]http://news.in.gr/science-technology/article/?aid=1231047269[/url]

Και ίσως μπορείς να βρείς περισσότερες πληροφορίες και αυτό ακριβως που ζητάς, από το αρμόδιο τμήμα του Δήμου Αθηναίων:

www.cityofathens.gr/el/node/11618]http://www.cityofathens.gr/el/node/11618[/url]
 

ROUSSEAU

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2008
Μηνύματα
225
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
11
Γιατί όλοι στην Ελλάδα ψάχνουμε τις δυσκολότερες των λύσεων στα προβλήματα μας; Το φυσικό αέριο είναι πιο δοκιμασμένο και πιο ασφαλές και η μετατροπή κάθε αυτοκινήτου σχετικά εύκολη υπόθεση. Οσο δε μεγαλύτερο το αυτοκίνητο τόσο πιο συμφέρουσα απο ότι έχω ακούσει. Τώρα με την κατάργηση των τελών κυκλοφορίας και με την άνοδο της τιμής της βενζίνης στα 2 ευρώ το λίτρο τουλάχιστον όχι μόνο είναι επιτακτική αλλά και επιβαλλόμενη λύση. Το επιχείρημα δε ότι τα πρατήρια που προμηθεύουν φυσικό αέριο είναι ελάχιστα δεν ευσταθεί γιατί τελευταία αρχίζουν να πολλαπλασιάζονται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom