Νέα

Β΄ Παγκόσμιος Πόλεμος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kyrios Hou
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 616
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (4 μέλη και 4 επισκέπτες)

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.780
Like
6.566
Πόντοι
2.356
Αν με κάποιο τρόπο μπορούσα να πάω στον Β Παγκόσμιο πόλεμο με χρονομηχανή,να ζήσω μια μάχη,(με τον θάνατο μου να επέστρεφα πίσω:cheesy:)θα επέλεγα την καύλα του σοβιετικού ελεύθερου σκοπευτή στο Στάλινγκραντ(με τις τρομακτικά αντίξοες συνθήκες)ή στέλεχος των SAS της 8ης στρατιάς(επίσης τρομακτικά δύσκολες συνθήκες,υπηρέτησαν και Έλληνες σε αυτή την μονάδα).
Από την άλλη,την εχθρική πλευρά, θα ήταν άκρως ενδιαφέρον να είσαι ένας από τους μπραντεμπούργκερ του Σκορτσένι.....

:coffee:
Θα ήθελα να είμαι στο επιτελείο του Ρόμελ. Φοβερός τακτικιστής. Για μένα ο κορυφαίος όλων, μεταξύ των εμπλεκομένων.
Και να είμαι ο οδηγός του Πάτον. Στρατηγός που λέει "Σκοπός στον πόλεμο δεν είναι να πεθάνεις εσύ για την πατρίδα σου. Κάνε τον απέναντι μαλακα να πεθάνει για τη δική του" νομίζω ότι είναι μορφή που αξίζει να μελετήσεις τις τακτικές του εκ του σύνεγγυς.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
24.117
Κριτικές
8
Like
34.265
Πόντοι
6.536
Για να είμαστε και στο πνεύμα του σάη,τρομακτικά ωραίο θα ήταν να μεταφερθείς για 10 μερες,στην απελευθέρωση του Παρισιού και να φοράς Αμερικανική στολή.
Θα επέστρεφες στην σημερινή εποχή σαν τον Μπέντζαμιν Μπάτον,σταφιδιασμένος και αποστραγγισμένος.....

:grin:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.712
Like
52.188
Πόντοι
12.756
Για να είμαστε και στο πνεύμα του σάη,τρομακτικά ωραίο θα ήταν να μεταφερθείς για 10 μερες,στην απελευθέρωση του Παρισιού και να φοράς Αμερικανική στολή.
Θα επέστρεφες στην σημερινή εποχή σαν τον Μπέντζαμιν Μπάτον,σταφιδιασμένος και αποστραγγισμένος.....

:grin:
βρε μουνοπανο βλεπεις μπασκετ;
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
46.437
Like
30.340
Πόντοι
5.006

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.897
Like
20.791
Πόντοι
6.056
τελος η στηριξη μου απο εδω και περα μπουτσες σε Αλαφουζο και Κλαρινογαμπρο
Tα υστερα του κοσμου,μετα την στηριξη στον Κυριακο κι αλλο βαρυ πληγμα μας βρηκε:coffee::coffee::confused::confused::confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Έχεις να μας πεις κάτι για τον Β' παγκόσμιο πόλεμο??
Σπουδαζα τοτε,δεν τα προλαβα καλα:coffee::confused::confused::confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.121
Κριτικές
184
Like
44.876
Πόντοι
22.266
Γνησιο τεκνο της πρασινης παραταξης:rockon::confused::confused::confused::coffee::coffee:
Ας μην ήταν το ΠΑΣΟΚ κ ακόμη το.χιτλερ θα είχανε ...εξάλλου πρώτος από όλους ο Ανδρέας ήταν αυτός που είπε στον φύρερ μολών λαβέ
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
71.169
Like
74.735
Πόντοι
12.756
Μάλιστα...
Καμιά ιστορία από τον πόλεμο θα μας πεις;
καθημερινα ζει εναν πολεμο , δεν βλεπεις τι γινεται εξω με την κινηση ;; :coffee:
Βαγδατη ειναι και αυτος παλευει για μεροκάματο
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom