Νέα

Τηλεοπτική Αναμέτρηση Πολιτικών Αρχηγών 10-5-2023

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποιος πιστεύετε ότι κέρδισε τις εντυπώσεις στην τηλεοπτική αναμέτρηση, και για ποιο λόγο;

  • Ο Μητσοτάκης

    Ψήφοι: 16 15,1%
  • Ο Τσίπρας

    Ψήφοι: 15 14,2%
  • Ο Ανδρουλάκης

    Ψήφοι: 3 2,8%
  • Ο Κουτσούμπας

    Ψήφοι: 7 6,6%
  • Ο Βελόπουλος

    Ψήφοι: 4 3,8%
  • Ο Βαρουφάκης

    Ψήφοι: 2 1,9%
  • Τα βυζιά της Κοσιώνη

    Ψήφοι: 6 5,7%
  • Η βαθιά σέξυ φωνή της Τσίμα

    Ψήφοι: 36 34,0%
  • Το μαλλί της ξυνόβλαχας της Ζαχαρέα

    Ψήφοι: 2 1,9%
  • Ο κώλος της Τζέσικα Μπίελ

    Ψήφοι: 15 14,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    106

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.436
Like
20.269
Πόντοι
6.056

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Μητσοτάκης: Δεν έφυγε ούτε μισό κόμμα από το κείμενο. Ξεκαθάρισε ότι θα συνεχίσουν να τρώνε και τα πόμολα. Είπε ότι ο Ανδρουλάκης δεν έπρεπε να παρακολουθηθει γιατί δεν αποτελούσε κίνδυνο. Οι υπουργοί του; Αποτελούσαν; Ο αρχηγός του στρατού; Δεν απάντησε.

Τσιπρας: Ξεφτίλισε Μητσοτάκη για υποκλοπές την ακρίβεια, το κράτος δικαίου.
Ξεκαθάρισε ότι θα στηρίξει την κοινωνία, απόλυτα ενωτικός.

Ανδρουλάκης: Καμία πολιτική εμπειρία, μόνιμος ισαποστακισμος, προοδευτικές ιδέες ωστόσο, πολύ κοντά στις προτάσεις του Σύριζα.

Κουτσουμπας: Πολύ χαλαρός απέναντι στον Μητσοτάκη.
Κασέτα play-pause-repeat σε ολα τα θέματα.

Βελοπουλος: Τον πείραξε η εικόνα της Γκέισας Παναγίας αλλά δεν είχε πρόβλημα να πατάει την πίστη των χριστιανών για να βγάζει ζεστά φραγκακια με τις "επιστολές του Ιησού". Ωστόσο στο ακροατήριο του και γενικότερα στη δεξιά κέρδισε πολλούς.

Βαρουφακης: Βαθιά μετανιωμένος για τη Δήμητρα, και για το ότι έκλεισε μόνος του την πόρτα σε συμμετοχή του σε κυβέρνηση συνεργασίας.

Φράση που κρατάω:

Αλέξης Τσιπρας:

"Η δύναμη του λαού είναι η ενότητα"
Αντικειμενικότητα ,καθαρή ματιά και ακριβοδίκαιη ανάλυση.
:coffee:
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Είχε ματσαρα ρε τυπε,σιγά μην κάτσω να βλέπω τα σουργελα.
Κι εγώ έβλεπα παράλληλα το ματς τυπε, μετά το 0-2 στο '10, έχασε το ενδιαφέρον του.
Μαλακία να μπαίνουν τοσο νωρίς γκολ.
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.129
Κριτικές
4
Like
9.092
Πόντοι
2.306
Εγώ μόλις ξεκίνησε και είδα πρώτη ερώτηση ή ανηψια στο θείο έκλεισα την τηλεόραση και έβαλα το τραγούδι του μηλιωκα, να δεις που κάποτε θα μας πούνε και μαλακες...
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.448
Like
7.028
Πόντοι
1.056
Αντικειμενικά και ρεαλιστικά , κερδισμένος από αυτή την μαλακία είναι μόνο ο Βελόπουλος. Κάλυψε υποδειγματικά το κοινό του , στοχευσε τους δυσαρεστημένους παραδοσιακούς δεξιούς και σημάδεψε το pool που έχει μείνει διαθέσιμο από Κασιδιάρη/Μπογδάνο. Ο μόνος που κέρδισε ψήφους εχτές , λίγες ή πολλές θα δείξει.

Οι υπολοιποι λίγο πολύ στα αναμενόμενα. Κλασσικός Κούλης (δεν ξερω τιποτα, δεν ελπιζω τιποτα , ειμαι ανευθυνος) , κλασσικος Τσιπρας (δυνατό μπλα μπλα και Καρανίκα δώστα όλα) , κλασσικός Ανδρουλάκης (λιγο ΝΔ, λιγο ΣΥΡΙΖΑ και τ' αγορι μου) . Κουτσούμπαρος ψιλοβαριόταν , είχαν κάτσει βαριά τα κοψίδια , τον επνιγε και η γραβάτα , νομίζω ολοι περιμέναμε κάτι καλύτερο . Γιάνης , είχε σκάσει μπάφους και ούτε ο ίδιος δεν καταλάβαινε τι έλεγε. Στ'αρχίδια του βέβαια , γιατί απευθύνεται σε 16χρονα που επίσης σκάνε μπάφους και πειραματίζονται με την κωλοτρυπίδα τους . Τους υπόλοιπους μας απογοητευσε , περιμεναμε πιο woodstock αποψεις.
 

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.889
Πόντοι
726
Το ύφος ξινίλας του Κουτσούμπα όλα τα λεφτα
11F60F91-E5EC-43E1-9471-8C34EDC554A8.jpeg
 

Drunk Sinatra

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιαν 2023
Μηνύματα
594
Κριτικές
2
Like
2.889
Πόντοι
726
Αντικειμενικά και ρεαλιστικά , κερδισμένος από αυτή την μαλακία είναι μόνο ο Βελόπουλος. Κάλυψε υποδειγματικά το κοινό του , στοχευσε τους δυσαρεστημένους παραδοσιακούς δεξιούς και σημάδεψε το pool που έχει μείνει διαθέσιμο από Κασιδιάρη/Μπογδάνο. Ο μόνος που κέρδισε ψήφους εχτές , λίγες ή πολλές θα δείξει.

Οι υπολοιποι λίγο πολύ στα αναμενόμενα. Κλασσικός Κούλης (δεν ξερω τιποτα, δεν ελπιζω τιποτα , ειμαι ανευθυνος) , κλασσικος Τσιπρας (δυνατό μπλα μπλα και Καρανίκα δώστα όλα) , κλασσικός Ανδρουλάκης (λιγο ΝΔ, λιγο ΣΥΡΙΖΑ και τ' αγορι μου) . Κουτσούμπαρος ψιλοβαριόταν , είχαν κάτσει βαριά τα κοψίδια , τον επνιγε και η γραβάτα , νομίζω ολοι περιμέναμε κάτι καλύτερο . Γιάνης , είχε σκάσει μπάφους και ούτε ο ίδιος δεν καταλάβαινε τι έλεγε. Στ'αρχίδια του βέβαια , γιατί απευθύνεται σε 16χρονα που επίσης σκάνε μπάφους και πειραματίζονται με την κωλοτρυπίδα τους . Τους υπόλοιπους μας απογοητευσε , περιμεναμε πιο woodstock αποψεις.
Ο Βελόπουλος έκανε αυτό που πρέπει να κάνει ένας καλός πωλητής.
Ξέρει σε ποιο target group απευθύνεται και προσπαθεί να πωλήσει το προϊόν του
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Προσωπικά δεν ειδα ούτε ενα λεπτό.
Πρωτίστως για τον λογο οτι με αγχωνει το "ρολόι".
Δευτερευοντως επειδη προφανως τιποτα δεν μπορει να συναχθεί από αυτήν την αμερικανιά.
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.267
Like
3.520
Πόντοι
1.706
Προσωπικά δεν ειδα ούτε ενα λεπτό.
Πρωτίστως για τον λογο οτι με αγχωνει το "ρολόι".
Δευτερευοντως επειδη προφανως τιποτα δεν μπορει να συναχθεί από αυτήν την αμερικανιά.
Όταν μαζεύονται όλοι η συνταγή πάει για σούπα.
Αν στις δεύτερες είναι μόνο οι 2 τους εκεί θα βγεί κάτι καλύτερο.
Ας μην έχουμε απαιτήσεις όταν είναι 6 αρχηγοί και 6 δημοσιογράφοι.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.066
Κριτικές
10
Like
13.055
Πόντοι
3.846
Συμφωνώ. Αυτό που κάνουν είναι ότι αναπαράγουν το πρόγραμμα των κομμάτων που έχει ήδη ανακοινωθεί. Άλλωστε αν άλλα λες στο πρόγραμμα και άλλα στο ντιμπέιτ είσαι για τον πούτσο καβάλα και θα σε σκίσει ως και το luben.
Οι ερωτήσεις είναι συνήθως προβλέψιμες αφού και οι δημοσιογράφοι πρέπει να τα έχουν με όλους καλά.
Τώρα για την προσωπικότητα του καθενός, ίσως να συμπληρώσεις την εικόνα που έχεις για αυτούς αλλά και πάλι πόσο μακριά να πας...

Αυτό που μου έχει μείνει από κάποια ντιμπέιτ του παρελθόντος που είχα παρακολουθήσει ήταν η απάντηση της Παπαρήγα όταν τη ρώτησαν γιατί τα παιδιά της πήγαν σε ιδιωτικό σχολείο.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Αυτό που μου έχει μείνει από κάποια ντιμπέιτ του παρελθόντος που είχα παρακολουθήσει ήταν η απάντηση της Παπαρήγα όταν τη ρώτησαν γιατί τα παιδιά της πήγαν σε ιδιωτικό σχολείο.
«Σε συνθήκες καπιταλισμού κάποιος αναγκάζεται να καταφύγει σε λύσεις. Αδυναμίες έχουμε, ελλείψεις έχουμε αλλά λακέδες του συστήματος δεν είμαστε»
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
6.016
Κριτικές
23
Like
7.620
Πόντοι
3.346
Δηλαδη το μηνυμα (γραβατα) του συντροφου κουτσουμπα.. ηταν οτι ειναι διαθεσιμος για συγκυβερνηση;:confused:
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456


αυτη ΚΑΤΙ αρνητικο μου βγαζει.....! :confused: .... που την κανει κανει αντισεξουαλ στα ματια μου....
κλασική κομπλεξόφατσα λούμπεν Θεσσαλονικιάς....κεντροδυτικών συνοικιών....Βαρδαρι,Ξηροκρηνη,Συκιες,Ανω Πολη...
μπορει να ειναι ψυχουλα κατα βαθος,αλλα δε ξερω...κατι με χαλαει ρε πουστη μου....

ισως αυτο το ψευτοπουριτανο υφακι της,ενω κατα βαθος ειναι βλαχαδερο ας πουμε..:coffee:
τη δουλεια της παντως την κανει πιο τιμια απο την αλλη τη σαυρα την Κοσιωνη....
η αληθεια να λεγεται.....

Κάποιος πρέπει να μάθει στον Κουτσούμπα πρόσθεση, αφαίρεση, πολλαπλασιασμό και διαίρεση. Πρώτη δύναμη λέει η ΠΣΚ στις φοιτιτικές εκλογές. Βρε άνθρωπε, ένα κόμμα του 5%, ακόμα και αν έχει στα πανεπιστήμια όλα τα παιδιά των ψηφοφόρων του, δεν είναι δυνατόν να υπερκεράσει τις υπόλοιπες παρατάξεις. Απλή λογική απλά μαθηματικά. Αλλά τι να περιμένει κάποιος από το πλέον συστημικό οικογενειακό κόμμα, το ΚΚΕ, που ταΐζει σανό τους οπαδούς ενός ξεπερασμένου πολιτικού τρόπου... Με το ΠΑΜΕ και την ΚΝΕ να κληρονομούν το ποσοστό προκοπή και χαίρι δεν θα δουν...


τα ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ των παραταξεων πρεπει να παρουν πουλο ΧΘΕΣ απο τα ΑΕΙ....
οσον αφορα τα ποσοστα της ΠΚΣ,ειναι ενδεικτικα της αγαμιας,της αμπαλοσυνης και της μιζεριας του μεσου Ελληνακου.....
....απο γενια σε γενια μεταλαμπαδευεται η αριστεριλα,τελικα τιποτα δεν αλλαζει σε αυτην τη γελοια χωρα...
οι υποστηρικτες μιας χουντας,της χουντας του προλεταριατου,εχουν απομονωθει σε ολες τις συγχρονες κοινωνιες
και εδω τους κανακευουμε.....για να μη χασουν το προαιωνιο ηθικο πλεονεκτημα...οι χρησιμοι ηλιθιοι καθε κυβερνησης
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.709
Κριτικές
90
Like
36.310
Πόντοι
25.467
Πρώην στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ ο σύζυγος της Τζίμα, από το 2015 έχει χαιρετήσει, έπειτα από διαφωνίες με Τσίπρα.


Ναι! Ξέρω! Τότε που απαίτησε ο κ. Τσίπρας την παραίτηση του.

Κατά τον ίδιο τρόπο και η Σία δεν είναι σύζυγος στελέχους της Ν.Δ. Είναι σύζυγος Δημάρχου Αθηναίων.
 

★ Tony xx ★

Μέγας
Εγγρ.
30 Μαΐ 2019
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
3
Like
18.079
Πόντοι
3.556
Ναι! Ξέρω! Τότε που απαίτησε ο κ. Τσίπρας την παραίτηση του.

Κατά τον ίδιο τρόπο και η Σία δεν είναι σύζυγος στελέχους της Ν.Δ. Είναι σύζυγος Δημάρχου Αθηναίων.
Από ποιον στηρίχθηκε η υποψηφιότητα του Μπακογιαννη για την δημαρχία; Από τη ΝΔ.
Η Μητέρα του Μπακογιαννη, βουλευτής της ΝΔ, ο θείος του Πρόεδρος. Ο παππούς του κι αυτός πρόεδρος της ΝΔ.
Μένω κυρίως στο επιχείρημα ότι, στηρίχθηκε η υποψηφιότητα του από τη ΝΔ, τα υπόλοιπα οικογενειακά τους, έχουν να κάνουν με τις μίζες που απολαμβάνει αυτή η οικογένεια, διαχρονικά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom