Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 38 άτομα (4 μέλη και 34 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 322 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.959

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.890
Like
17.901
Πόντοι
3.656
Λοιπόν, αυτό μάγκες το απάντησε φίλη ενός φίλου μου, που τη ρώτησε τι είναι τελικά αυτό που πρέπει να έχει ο άντρας για να έλκει τις γυναίκες, για να θέλουν να είναι και να πηδιούνται μαζί του. Η απάντηση ήταν ότι όταν ο άντρας εκπέμπει γαμιόνια (όπως λέμε νετρόνια, ηλεκτρόνια κ.λπ.), δεν κρατιούνται.
Και μάλιστα του εξήγησε ότι όταν ο άλλος τα εκπέμπει, αυτό φαίνεται!
Δεν ξέρω βέβαια αν η τύπισσα είναι βλήμα και λέει μαλακίες, αλλά ο φίλος μου είναι σοβαρός τύπος.

Οι ελλεεινίδες έλκονται απο αυτό που βλέπουν,ούτε απο γαμιονια,ούτε απο νετρόνια

Αλλά πάνω απ'όλα,πρέπει να είναι σε φάση ψαξίματος,αλλιώς δεν έλκονται απο τίποτα και κανέναν
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.890
Like
17.901
Πόντοι
3.656
Τρως αλλα πρεπει να φαινεται οτι κανεις ζωαρα. Ειναι πλεον κατι σαν CV για γκομενες. Αν εχεις φωτο απο ταξιδια βοηθαει, αν εχεις φωτο με τα φιλαρακια που τρωτε μεζεδες σε ταβερνα στην Νικαια (της Αθηνας) δεν θα ελεγα οτι βοηθαει

Όπως λέει κι ο Spieler,φωτο απο ταξίδια σε μέρη τύπου Ρώμης δε νομίζω να τις λένε και πολλά,αφού οι πιο πολλές πλέον έχουν πάει.Και εννοείται αν στις φώτο είσαι μόνος σου ή είναι σέλφι,ούτε αυτό βοηθάει.

Μην πω ότι πιο πολύ βοηθάει αν ανεβάσεις φώτο με γκόμενα σε καμια ταβέρνα,παρά μονος σου στο Κολοσσαίο
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
Όπως λέει κι ο Spieler,φωτο απο ταξίδια σε μέρη τύπου Ρώμης δε νομίζω να τις λένε και πολλά,αφού οι πιο πολλές πλέον έχουν πάει.Και εννοείται αν στις φώτο είσαι μόνος σου ή είναι σέλφι,ούτε αυτό βοηθάει.

Μην πω ότι πιο πολύ βοηθάει αν ανεβάσεις φώτο με γκόμενα σε καμια ταβέρνα,παρά μονος σου στο Κολοσσαίο
Δηλαδή ρε παληκάρια, εγώ που σιχαίνομαι τα σόσιαλ, δεν έχω ελπίδες ό,τι ζωάρα και αν έχω κάνει και τώρα ως ελεύθερος πρόκειται να κάνω;
Δεν έχω αναρτήσει ποτέ τίποτα. Μόνο η χαμηλής τελικά νοημοσύνης πρώην μου ανέβαζε και της ζητούσα να μην φαίνομαι. Δε γουστάρω κανενός είδους έκθεση στα μαραφέτια αυτά.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
820
Κριτικές
26
Like
2.127
Πόντοι
1.196
Δηλαδή ρε παληκάρια, εγώ που σιχαίνομαι τα σόσιαλ, δεν έχω ελπίδες ό,τι ζωάρα και αν έχω κάνει και τώρα ως ελεύθερος πρόκειται να κάνω;
Δεν έχω αναρτήσει ποτέ τίποτα. Μόνο η χαμηλής τελικά νοημοσύνης πρώην μου ανέβαζε και της ζητούσα να μην φαίνομαι. Δε γουστάρω κανενός είδους έκθεση στα μαραφέτια αυτά.
Αν έχεις χρήμα και κάνεις καλή ζωή προφανώς έχεις ελπίδες, αλλά χωρίς social περιορίζεις την ορατότητα αυτής της ζωής σε έναν κοντινό κύκλο. Με τα social διευρύνεις τον κύκλο ορατότητας.
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
Αν έχεις χρήμα και κάνεις καλή ζωή προφανώς έχεις ελπίδες, αλλά χωρίς social περιορίζεις την ορατότητα αυτής της ζωής σε έναν κοντινό κύκλο. Με τα social διευρύνεις τον κύκλο ορατότητας.
Σωστό αυτό, αλλά δεν είμαι της επίδειξης και της κιτσογκλαμουριάς.
Η Ελλάδα ξεβλάχεψε από τον Ανδρέα και από τον Κωστόπουλο αλλά οι ελλεεινιδες παρέμειναν βλαχάρες...
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
820
Κριτικές
26
Like
2.127
Πόντοι
1.196
Σωστό αυτό, αλλά δεν είμαι της επίδειξης και της κιτσογκλαμουριάς.
ΟΚ, το πρώτο δε συνεπάγεται αναγκαστικά το δεύτερο. Μπορείς να δείχνεις μια καλή ζωή που τραβάει λίγο την προσοχή με αρκετά διακριτικό τρόπο, δε χρειάζεται να ανεβάζεις κιτς βίντεο με ρόλεξ, πουκάμισα μπέρμπερι και πούρα στα μπουζούκια.
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.794
Like
14.533
Πόντοι
3.656
Άλλη μια γυναικοκτονία. Ο Συνασπισμός Φεμινιστριών, ΛΟΑΤΚΙ, Αριστεράς, Μουνοζητιάνων και Λευκών Ιπποτών διοργάνωσε Πορεία με συνθήματα όπως ...Καμία μόνη....., .....ως πότε θα μας δολοφονούν....., .....δεν είμαστε όλες, πολλές λείπουν......, κλπ. Η Πλεύση Ελευθερίας, η οποία είχε συμμετάσχει στην πορεία για το Misgendering της Ευάλωτης Κουβανής Προσφύγισας με σύνθημα ......Την Έλεγαν Άννα.... θα συμμετέχει επίσης δυναμικά.

ΧΑ, ΧΑ, ΧΑ, μερικές φορές απορώ κι ο ίδιος με τις μαλακίες που γράφω. ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΡΕΙΑ. Οι δολοφόνοι και βασανιστές της εν λόγω, ήταν όλες γυναίκες


Άρχισε η δίκη μάνας και αδελφής για το φόνο της 23χρονης Φαίη που βασανίστηκε ενώ ήταν έγκυος​

Σχεδόν ένα χρόνο μετά τη σύλληψη και την προφυλάκισή τους, οι τρεις γυναίκες που φέρεται να ευθύνονται για τον άγριο βασανισμό και τελικά τον θάνατο της 23χρονης εγκύου Φαίης Μπακογιώργου, από πνευμονικό οίδημα, κάθισαν χτες τελικά στο εδώλιο του κατηγορουμένου.​

Η δίκη θα διαρκέσει πολλούς μήνες, καθώς μόνον οι μάρτυρες της υπόθεσης , ξεπερνούν τους 30. Κατηγορούμενη είναι 64χρονη μητέρα του θύματος, η 23χρονη αδελφή της νεκρής και η 66χρονη σπιτονοικοκυρά τους. Η “οικογένεια” της άτυχης Μπακογιώργου ζούσε στην Κυψέλη, όπου φιλοξενούνταν και τα δύο της παιδιά. Οι δύο ηλικιωμένες αρνήθηκαν τη συμμετοχή τους στα εγκλήματα που διαπράχθηκαν εις βάρος της νέας κοπέλας, όμως η αδερφή της, ομολόγησε ότι εκείνη την βασάνισε μέχρι θανάτου. Οι ισχυρισμοί των δύο άλλων γυναικών δεν έπεισαν τους δικαστικούς κατά την ανάκριση και ως εκ τούτου προφυλακίσθηκαν όλες.


Βαρύνονται με τις κατηγορίες για πρόκληση ανθρωποκτονίας από πρόθεση διά ενέργειας και με παράλειψη, για εμπορία ανθρώπων κατ’ επάγγελμα (την εξέδιδαν), για βίαιη διακοπή κύησης σε βαθμό κακουργήματος, για πρόκληση επικίνδυνης σωματικής βλάβης αδύναμου ατόμου και άλλα.
Υπενθυμίζεται ότι η σορός της άτυχης κοπέλας βρέθηκε το πρωί της 21ης Οκτωβρίου του 2021 από κατοίκους της Κυψέλης τυλιγμένη σε κουβέρτα. Το επόμενο πρωί, η μητέρα της Φαίης, μετέβη στο αστυνομικό τμήμα και δήλωσε την εξαφάνισή της. Οι αστυνομικοί συνέδεσαν αμέσως τις δύο υποθέσεις.

πηγή Άρχισε η δίκη μάνας και αδελφής για το φόνο της 23χρονης Φαίη που βασανίστηκε ενώ ήταν έγκυος
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
ΟΚ, το πρώτο δε συνεπάγεται αναγκαστικά το δεύτερο. Μπορείς να δείχνεις μια καλή ζωή που τραβάει λίγο την προσοχή με αρκετά διακριτικό τρόπο, δε χρειάζεται να ανεβάζεις κιτς βίντεο με ρόλεξ, πουκάμισα μπέρμπερι και πούρα στα μπουζούκια.
Έχεις δίκιο, αλλά μήπως αυτές θέλουν τέτοια καγκούρικα για να υγρανθούν;
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
591
Like
902
Πόντοι
86
Έχεις δίκιο, αλλά μήπως αυτές θέλουν τέτοια καγκούρικα για να υγρανθούν;
Πολλές ναι. Εσύ τι ψάχνεις φίλος. Λεφτά να έχεις και να είσαι πρόθυμος να "πληρώσεις" το μουνί και βρίσκεις τα πάντα.
 

Spieler

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
820
Κριτικές
26
Like
2.127
Πόντοι
1.196
Έχεις δίκιο, αλλά μήπως αυτές θέλουν τέτοια καγκούρικα για να υγρανθούν;
Eξαρτάται και ποιός είναι ο κύκλος σου στα σόσιαλ ρε αδελφέ, δε φτιάχνονται όλοι οι άνθρωποι από τα ίδια πράγματα, ούτε έχουν ίδιο γούστο. Άλλος τύπος γκόμενας θα θεωρήσει καλή ζωή το να κάνεις ζημιά 500 ευρώ στο Ρέμο, άλλος το να πας ΣΚ στο Ποσειδώνιο στις Σπέτσες π.χ. (επίσης περίπου 500 ευρώ). Αν όμως δεν είσαι ο ίδιος κάγκουρας, πόσο πιθανό είναι να έχεις γκόμενες που γουστάρουν καγκουριά στον κύκλο σου;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.890
Like
17.901
Πόντοι
3.656
Δηλαδή ρε παληκάρια, εγώ που σιχαίνομαι τα σόσιαλ, δεν έχω ελπίδες ό,τι ζωάρα και αν έχω κάνει και τώρα ως ελεύθερος πρόκειται να κάνω;
Δεν έχω αναρτήσει ποτέ τίποτα. Μόνο η χαμηλής τελικά νοημοσύνης πρώην μου ανέβαζε και της ζητούσα να μην φαίνομαι. Δε γουστάρω κανενός είδους έκθεση στα μαραφέτια αυτά.

Ο κόσμος έχει ανάγκη επίδειξης

Πιο πολύ ικανοποιείται απο το να δείχνει την ζωάρα...παρά απο την ίδια την ζωάρα

Φαντάσου πχ να είσαι σ'ένα μέρος όπου είστε μόνο εσύ με μια μουνάρα.Θα γαμηθείτε,θα τα κάνετε όλα,αλλά θα νιώθεις μισή χαρά αν δεν έχεις σε κάποιον να το πεις ή να σας δει μαζί.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.730
Κριτικές
1
Like
5.685
Πόντοι
2.356
Ο κόσμος έχει ανάγκη επίδειξης

Πιο πολύ ικανοποιείται απο το να δείχνει την ζωάρα...παρά απο την ίδια την ζωάρα

Φαντάσου πχ να είσαι σ'ένα μέρος όπου είστε μόνο εσύ με μια μουνάρα.Θα γαμηθείτε,θα τα κάνετε όλα,αλλά θα νιώθεις μισή χαρά αν δεν έχεις σε κάποιον να το πεις ή να σας δει μαζί.
το θεμα ειναι οτι δε ζουν τις στιγμες!!
ολα γινονται για μια φωτο. ολοκληρα ταξιδια πανε στραφι χωρις να σου αφησουν τιποτα περα απο 100 φωτογραφιες......
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.890
Like
17.901
Πόντοι
3.656
το θεμα ειναι οτι δε ζουν τις στιγμες!!
ολα γινονται για μια φωτο. ολοκληρα ταξιδια πανε στραφι χωρις να σου αφησουν τιποτα περα απο 100 φωτογραφιες......

Για πολύ κόσμο,τα ταξίδια μόνο για τις φωτογραφίες και το ινσταγκραμ γίνονται

Και να νομίζεις ότι σε ζηλεύει ο γείτονας,ο φίλος,ο συνάδελφος...
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
Ο κόσμος έχει ανάγκη επίδειξης

Πιο πολύ ικανοποιείται απο το να δείχνει την ζωάρα...παρά απο την ίδια την ζωάρα

Φαντάσου πχ να είσαι σ'ένα μέρος όπου είστε μόνο εσύ με μια μουνάρα.Θα γαμηθείτε,θα τα κάνετε όλα,αλλά θα νιώθεις μισή χαρά αν δεν έχεις σε κάποιον να το πεις ή να σας δει μαζί.
Πόσο δίκιο έχεις με την 1η σου πρόταση! Στη δεύτερη όμως, μου αρκεί η χαρά μου και η χαρά της. Δε νιώθω την ανάγκη να το βγάλω στο απόσπασμα!
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
Eξαρτάται και ποιός είναι ο κύκλος σου στα σόσιαλ ρε αδελφέ, δε φτιάχνονται όλοι οι άνθρωποι από τα ίδια πράγματα, ούτε έχουν ίδιο γούστο. Άλλος τύπος γκόμενας θα θεωρήσει καλή ζωή το να κάνεις ζημιά 500 ευρώ στο Ρέμο, άλλος το να πας ΣΚ στο Ποσειδώνιο στις Σπέτσες π.χ. (επίσης περίπου 500 ευρώ). Αν όμως δεν είσαι ο ίδιος κάγκουρας, πόσο πιθανό είναι να έχεις γκόμενες που γουστάρουν καγκουριά στον κύκλο σου;
Με εμένα το κακό είναι ότι 15 χρόνια γάμου με τράβηξαν από τους κύκλους και τώρα προσπαθώ να φτιάξω νέους. Όσο για την καγκουριά, την απεχθάνομαι. Δε λέω ότι είμαι σοβαρός τύπος, είμαι της παρέας και του χαβαλέ αλλά με μια σχετικά κυριλέ προσέγγιση στους τρόπους και στο στιλ μου. Ιδανικά θα ήθελα κάτι παρόμοιο σαν σύντροφο. Ούτε αηδιαστικά σοβαρή αλλά ούτε και χάχανο σαχλοκούδουνο. Να έχει ένα επίπεδο να προσαρμόζεται στις ορέξεις είτε για μπουζούκια, είτε για Ηρώδειο. Και δεν είναι διπολικό αυτό. Πιστεύω πως όλα χρειάζονται!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Για πολύ κόσμο,τα ταξίδια μόνο για τις φωτογραφίες και το ινσταγκραμ γίνονται

Και να νομίζεις ότι σε ζηλεύει ο γείτονας,ο φίλος,ο συνάδελφος...
Όλα είναι ένα ψέμα...
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.730
Κριτικές
1
Like
5.685
Πόντοι
2.356
Πόσο δίκιο έχεις με την 1η σου πρόταση! Στη δεύτερη όμως, μου αρκεί η χαρά μου και η χαρά της. Δε νιώθω την ανάγκη να το βγάλω στο απόσπασμα!
δεν ειναι χαρα.

ειναι φρουδα ματαιοδοξια!

εξαρτωμενη χαρα και οχι πραγματικη.

αν δε παρεις 100 λαηκ δε μετρας στην πιατσα!

δε το κανεις για σενα. το κανεις για να σκασει ο γειτονας, η αχωνευτη στη δουλεια

το εχετε χασει ετσι και το παιχνιδακι και το τρενο

τριβουν τα χερια τους οι μουρλογιατροι
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
δεν ειναι χαρα.

ειναι φρουδα ματαιοδοξια!

εξαρτωμενη χαρα και οχι πραγματικη.

αν δε παρεις 100 λαηκ δε μετρας στην πιατσα!

δε το κανεις για σενα. το κανεις για να σκασει ο γειτονας, η αχωνευτη στη δουλεια

το εχετε χασει ετσι και το παιχνιδακι και το τρενο

τριβουν τα χερια τους οι μουρλογιατροι
Ακριβώς αυτό δεν είμαι. Ούτε τα λάικ μετράω, ούτε ματαιόδοξος είμαι, ούτε του να δείχνομαι. Γενικά κοιτάω το τι κάνω εγώ στη ζωή μου και δεν με ενδιαφέρει το τι κάνει ο γείτονας, η αγάμητη συνάδελφος και οι όποιοι αχώνευτοι.
Να μπορώ να έχω μια καλή ζωή με μια ωραία και σωστή γυναίκα δίπλα μου θέλω.
Από ότι βλέπω όμως, η εποχή τα έχει ως προαπαιτούμενα.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.530
Κριτικές
11
Like
3.403
Πόντοι
4.615
Ακριβώς αυτό δεν είμαι. Ούτε τα λάικ μετράω, ούτε ματαιόδοξος είμαι, ούτε του να δείχνομαι. Γενικά κοιτάω το τι κάνω εγώ στη ζωή μου και δεν με ενδιαφέρει το τι κάνει ο γείτονας, η αγάμητη συνάδελφος και οι όποιοι αχώνευτοι.
Να μπορώ να έχω μια καλή ζωή με μια ωραία και σωστή γυναίκα δίπλα μου θέλω.
Από ότι βλέπω όμως, η εποχή τα έχει ως προαπαιτούμενα.
Δεν ψάχνουν όλες κάποιον που να είναι γαμάτος στα social και να μαζεύει likes, ποιος το είπε αυτό;
Ψάξου, χρησιμοποίησε κάθε διαθέσιμο μέσο: από την εργασία σου, γνωστούς, διαδίκτυο, κουβέντα στο χαλαρό στα social, στον μπακάλη, στο μανάβη, στο καφέ που συχνάζεις, γνωστές/ φίλες των συγγενών σου. Βρες κάποια που αρκεί να είναι συμβατή μαζί σου, μην την απορρίπτεις γιατί περιμένεις τον κινηματογραφικό έρωτα, βρες κάποια να μην χάσεις την επαφή με το άλλο φύλο. Θεωρώ πως αυτό είναι κομβικής σημασίας: να μη χάσεις επαφή με τις γυναίκες, εκτός του αγοραίου έρωτα, όσο κάποια έχεις, τόσο πιο εύκολο θα βρεις μία επόμενη και ''καλύτερη'' (με τα δικά σου κριτήρια) για κάτι σοβαρότερο.
 

linosmarnieros

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
93
Like
100
Πόντοι
0
Δεν ψάχνουν όλες κάποιον που να είναι γαμάτος στα social και να μαζεύει likes, ποιος το είπε αυτό;
Ψάξου, χρησιμοποίησε κάθε διαθέσιμο μέσο: από την εργασία σου, γνωστούς, διαδίκτυο, κουβέντα στο χαλαρό στα social, στον μπακάλη, στο μανάβη, στο καφέ που συχνάζεις, γνωστές/ φίλες των συγγενών σου. Βρες κάποια που αρκεί να είναι συμβατή μαζί σου, μην την απορρίπτεις γιατί περιμένεις τον κινηματογραφικό έρωτα, βρες κάποια να μην χάσεις την επαφή με το άλλο φύλο. Θεωρώ πως αυτό είναι κομβικής σημασίας: να μη χάσεις επαφή με τις γυναίκες, εκτός του αγοραίου έρωτα, όσο κάποια έχεις, τόσο πιο εύκολο θα βρεις μία επόμενη και ''καλύτερη'' (με τα δικά σου κριτήρια) για κάτι σοβαρότερο.
Δεν έχεις άδικο. Προς το παρόν κοιτάζω να επισκευάσω σε όλα τα επίπεδα τον εαυτό μου μετά από όσα πέρασα στον γάμο μου. Σκέφτομαι όμως το μετά. Δηλαδή μόλις φτάσω στο επίπεδο που θέλω, πώς να προσεγγίσω και πού. Και φυσικά κάπως απογοητευμένος με αυτά που βλέπω καθημερινά με τις Ελλεεινίδες!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom