Νέα

Θύμα απάτης μέσω αγγελίας πώλησης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dr. Kolompo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.216
Like
13.559
Πόντοι
3.656
:coffee::confused::confused::confused:
kokkalis.gif
προσπαθώ να δώσω τα φώτα μου στους συναγωνιστές για να μπορώ μετά να ζητάω βίντεο στα ανάλογα νήματα :sunglasses:
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.004
Like
781
Πόντοι
96
εχει βιντεο οταν το ανοιγει να αποδεικνύει οτι του εστειλες χαλασμενο προιον; ειναι νομος οταν ανοιγεις δεμα να τραβας βιντεο για να σε καλυψει
 
OP
OP
Dr. Kolompo

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706

GARGANDUAZZZ

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
425
Like
736
Πόντοι
81
Τι θα κάνατε αν πουλούσατε κάτι μέσω διαδικτύου, άψογο και αρτιμελέστατο όπως το περιγράφατε και ο αγοραστής να σας λέει ότι αντί του ανταλλακτικού αξίας 750 ευρώ του στείλατε ένα ζευγάρι παντόφλες; Προσωπικά μου έτυχε κάτι φουλ πιο αρρωστημένο. Ο τύπος είχε το ίδιο αντικείμενο 2η φορά σε άθλια κατάσταση και λαμβάνοντας από εμένα το άριστο προϊόν, ο τύπος ισχυρίζεται στέλνοντας φωτογραφίες από το σάπιο ότι του έστειλα κάτι τέτοιο. Αρχίζω και απορώ με το τι κόσμος υπάρχει εκεί έξω και σε τι θέση είναι ικανός να φτάσει. Πόσο πάτος; Πόσο τελειωμένος και απελπισμένος πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει κάτι τέτοιο; Πώς βρίσκεις το δίκιο σου; Να απαντήσω στη ρητορική αυτή ερώτηση: Δεν το βρίσκεις. Κοινώς ου μπλέξεις!
Μάρτυρα με φωτό και σφραγιδα
 

GARGANDUAZZZ

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
425
Like
736
Πόντοι
81
Αν όχι το πραμα ειναι απλό,το στέλνεις στον εαυτό σου και καπάκι στον αγοραστή.κρατας το ιστορικό αποστολής του κωδικού και κρατάς αντιγραφο
 

GARGANDUAZZZ

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
425
Like
736
Πόντοι
81
Ίδια μέρα το στέλνεις επί τόπου κι ας αποδείξει αυτός ότι δεν το άνοιξες να βάλεις κάτι άλλο στο ταχυδρομειο
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
354
Like
709
Πόντοι
81
Oχι δεν είναι vendora. Ξένη σελίδα είναι.
Ελλάδα δεν γίνεται να σου κάνει τέτοιο πακέτο ο άλλος. Πήρα το αμάξι ή κτελ και πήγα και τον βρήκα επί τόπου. Ή θα τον γαμούσα με άλλο τρόπο. Θα τον έπαιρνα τηλέφωνα ξημερώματα, κάτι θα σκεφτόμουν. Είναι κωλόπαιδα τεράστια οι Έλληνες αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό όπως στην περίπτωσή. Τουλάχιστον για εντός Ελλάδος. Όταν εκσυγχρονιστούν οι γιουφταίοι κι άλλο μπορεί να τα δεις αυτά.

Και να πούμε και το άλλο. Έχω έναν λαμπάτο ενισχυτή που κάνει 500 ευρώ, πού θα τον τεστάρουμε τον ενισχυτή; Στο δρόμο; Ή να βάλω στο σπίτι μου το κάθε σκουπιδιάρη; Έχω κάνει και συναντήσεις με τέρμα βρωμιάρηδες creep τύπους που βαριέμαι να αναφέρω. Αν πουλάς υποτίθεται πρέπει να είσαι φουλ ευγενικός και εξυπηρετικός και ο άλλος το εκμεταλλεύεται φουλ.
τον λαμπατο ενισχυτη θα τον πουλησεις μεσω Noiz οπως εκανα κ γω κ τον εστειλα με Κτελ σε αλλη πολη κ ολα καλα.Ηταν ενας marshall dsl λαμπα,βεβαια μεχρι να το αγορασει ο αγοραστης μου επρηξε λιγο τα @@...αλλα ολα πηγαν οκ στο τελος.
το ιδιο κ πληθος πεταλια,κιθαρες,αναλωσιμα,μαγνητες κτλ
 
OP
OP
Dr. Kolompo

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
τον λαμπατο ενισχυτη θα τον πουλησεις μεσω Noiz οπως εκανα κ γω κ τον εστειλα με Κτελ σε αλλη πολη κ ολα καλα.Ηταν ενας marshall dsl λαμπα,βεβαια μεχρι να το αγορασει ο αγοραστης μου επρηξε λιγο τα @@...αλλα ολα πηγαν οκ στο τελος.
το ιδιο κ πληθος πεταλια,κιθαρες,αναλωσιμα,μαγνητες κτλ
Πώς πληρώθηκες τύπε;
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
354
Like
709
Πόντοι
81
Πώς πληρώθηκες τύπε;
ο αγοραστης ηταν ανηλικος τοτε κ εβαλε εμβασμα ο πατερας του στην τραπεζα μου.
μιλησαμε βεβαια κανα 2-3 φορες στο τηλεφωνο πριν γινει αυτο.
μετα πακεταρα τον ενισχυτη κ τον εστειλα αμπαλαζ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Giannis.mt

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2023
Μηνύματα
311
Κριτικές
2
Like
805
Πόντοι
81
Οποτε τι μενει? να τραβας βιντεο την ωρα που συσκευαζεις και παραδιδεις το δεμα στη μεταφορικη ή ελτα ?
 
OP
OP
Dr. Kolompo

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Οποτε τι μενει? να τραβας βιντεο την ωρα που συσκευαζεις και παραδιδεις το δεμα στη μεταφορικη ή ελτα ?
Ούτε αυτό αρκεί. Φτιάχνει το ίδιο κουτί ή ισχυρίζεται ότι ξανάφτιαξες άλλο, βάζοντας χαλασμένο ανταλλακτικό μέσα. Τρέχα γύρευε. Μίλησα και με κάποιο άλλο άτομο πριν με δικιά του φάμπρικα. Τον γράφεις στο πούτσο σου μου είπε και δίκιο έχει τελικά.Μαλακία που μπήκα στο τρυπάκι του και τζάμπα νευρίασα και τζάμπα όλα. Δεν μπαίνεις σε διάλογο, ειδικά αν έχεις δίκιο. Αν σε ειδοποιήσει η Paypal και το τραβήξει εκεί (ενώ ξαναλέω έχει στα χέρια του τεφαρίκι καινούργιο), τότε ξεκινάς κι εσύ με σκρινσοτ τις μούφα ευγένειες και τις μπαρούφες του και μπλα μπλα και άγιος ο θεός. Αν πέσεις σε αρρωστάκι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, αφήνοντας πάντα ένα περιθώριο (ίσως μικρό) να σε δικαιώσει η Paypal. Ελπίζω να σημειώνεται η αδικία του πουσταρά από το Paypal κι αν ζητάει επανειλλημένως αλλαγές ή αποζημειώσεις να τον μπλοκάρουν για πάντα. Έχω κάνει κι εγώ αναφορές αλλά όλες μέσα στα χρονικά ήταν για κάτι που δε μου έστειλαν ποτέ. Γι αυτό και μου δίναν τα λεφτά πίσω οι ίδιοι οι πωλητές κατευθείαν.
Οπότε καταλήξαμε.
Τον γράφεις στο πούτσο σου. Μπαίνεις στη παγίδα του και θα χάσεις.
Αν έχει τα αρχίδια να το τραβήξει paypal τα λέτε εκεί.
Αν είναι Ελλάδα τον βρίσκεις από κοντά και τελειώνει με τον καλό ή με τον κακό τρόπο.
Τον προειδοποιείς με το καλό από τα μηνύματα. Αν δεν καταλάβει έφυγες για ξεδόντιασμα όπως είσαι.
Ντριν, γειά σας και του βάζεις το εξάρτημα στο στόμα να σαλιώσει για να ετοιμαστεί για ξεπαρθένιασμα κωλοτρυπίδας.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.043
Πόντοι
456
Εγώ το κινητό που έχω είναι ρουταρισμένο , αλλά επειδή είναι φτιαγμένο ώστε να " τρώει " το ρουτ είναι σαν να μην είναι ενώ έχει όλα τα καλά του ρουτ.

Η κοπέλα που μου το πούλησε το έδινε πάμφθηνο.

Το πείρα και μετά το λούστηκα.
 
OP
OP
Dr. Kolompo

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.551
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Παραγγελία ομάδα παραγωγής για βιντεοσκόπηση πακεταρίσματος με κινηματογραφικές κάμερες για λεπτομέρεια, φώτα κλπ την επομένη. Ακολούθως συνεχή βιντεοσκόπηση με δικάμερο πλάνο όλη τη διαδρομή μέχρι το ΕΛΤΑ και την αναμονή. Ας πει μετά ότι έστειλες άλλο αντικείμενο απ' αυτό. Πρέπει να σεβόμαστε και τους νόμους. Όλα αυτά για κάθε παραγγελία μέσα απ το ίντερνετ. Ρε δε γαμιούνται.
:birdman:
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
1
Like
2.604
Πόντοι
456
Μέσα στο πρόγραμμα είναι τύπε.
Δεν ξέρω πώς λειτουργεί η πλατφόρμα, αν έχει σχόλια και τέτοια που απαντάς σε αρνητικές κριτικές.
Αν έχει απάντα να εξηγήσεις, τουλάχιστον ο επόμενος αγοραστής να δει τα σχόλια να καταλάβει.
Ως αγοραστής σε πολλές πλατφόρμες έχω παρατηρήσει ότι πάντα υπάρχουν τρολ, αλλά και το αντίθετο, αγορασμένες κριτικές.
Οπότε δεν είναι πάντα να εμπιστέυεσαι τα αστέρια. Μου έχει τύχει τοπ προϊόντα να έχουν λιγότερα αστέρια και τελείως μάπες να έχουν πολλά.
Θέλει πιο βαθιά έρευνα το πράγμα.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Τι θα κάνατε αν πουλούσατε κάτι μέσω διαδικτύου, άψογο και αρτιμελέστατο όπως το περιγράφατε και ο αγοραστής να σας λέει ότι αντί του ανταλλακτικού αξίας 750 ευρώ του στείλατε ένα ζευγάρι παντόφλες; Προσωπικά μου έτυχε κάτι φουλ πιο αρρωστημένο. Ο τύπος είχε το ίδιο αντικείμενο 2η φορά σε άθλια κατάσταση και λαμβάνοντας από εμένα το άριστο προϊόν, ο τύπος ισχυρίζεται στέλνοντας φωτογραφίες από το σάπιο ότι του έστειλα κάτι τέτοιο. Αρχίζω και απορώ με το τι κόσμος υπάρχει εκεί έξω και σε τι θέση είναι ικανός να φτάσει. Πόσο πάτος; Πόσο τελειωμένος και απελπισμένος πρέπει να είναι κάποιος για να κάνει κάτι τέτοιο; Πώς βρίσκεις το δίκιο σου; Να απαντήσω στη ρητορική αυτή ερώτηση: Δεν το βρίσκεις. Κοινώς ου μπλέξεις!
Φιλε, αν εσυ εισαι ενταξει και εστειλες σωστο προιον, γιατι σκας και χαλιεσαι? Αστον να γαβγιζει. Εχω αγορασει και πουλησει αρκετα πραγματα σε διαφορα σαιτς, παντα δινω και ζητω διευθυνση και τηλεφωνο και εχω φιλικες σχεσεις με οσους εχω συνδιαλλαγει. Το ιντερνετ γενικα ειναι κι αυτο μια κοινωνια, θα βρεις και τον σωστο, αλλα και τον βλακα και τον απατεωνα. Μην χαλας την ζαχαρενια σου, για καποιον που δεν αξιζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom