Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 303K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
ενα πολυ μεγάλο μερος της Ελληνικης κοινωνίας τυπε μου αυτον θα τον ηθελε ως τον ιδανικο γαμπρο για την κορουλα του (εννοω πριν το έγκλημα φυσικα…).
Μοναδικο κριτηριο το χρημα.
οταν ο γονιος δεν εχει κριτηριο να καταλαβει το σκουπιδι που κρυβεται πισω απο το χρημα, εμεις εχουμε την απαιτησηνα τον ψυλλιαστει ενα παιδί, οπως στην περιπτωση της Τοπαλουδη….
ασφαλως συμφωνω οτι αυτος θελει περισσοτερες σφαλιαρες απο τον αλλον…
Φυσικά και η νεοελληνική κοινωνία ανήκει στον πατο εξ ου κι έχεις δίκιο
Είναι στραβός ο γυαλος κ παράλληλα, στραβά αρμενίζουμε
Τα παιδιά όπως η τοπαλουδη είναι θύματα της αμπελοφιλοσοφιας του ουδείς εκών κακος
Συγκεκριμένες κατηγορίες ανθρώπων είναι εκών κακοί κι αυτό πρέπει να μπαίνει στο μυαλό των παιδιών, οπότε με τις πρώτες ενδείξεις ναναι υποψιασμένα και να απομακρινινται άμεσα από τοξικά άτομα....
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Άψυχο κρέας;; Αυτό είναι βαρύ ας πούμε!!
Σχήμα λόγου είναι .. ΑΝ κάποιος κάνει βιασμούς και παρασύρει άτομα σε όργια, ναρκωτικά κλπ ...
Στο συγκεκριμένο περιστατικό η δικαιοσύνη θα αποφανθεί...γενικά μιλάω...
Μια κοπέλα ή ένας νεαρός που βιάζεται έχιουν πρόβλημα στην υπόλοιπη ζωή τους... δεν ξεπερνιουνται αυτά τα τραύματα...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Στην συγκεκριμενη περιπτωση να σου θυμισω οτι ο ενας εκ των δολοφονων ειναι Ελληνας και γονος επιφανους οικογενειας εκει.
Ναι ολοι θελουμε τα παιδια μας να κρινουν και να προβλεπουν τις κακοτοπιες. Δεν ειναι παντα εύκολο.
Μετα θανατον ομως το μονο που πρεπει να συζητιεται ειναι η απονομη δικαιοσυνης. Οχι τι επρεπε να ειχε το θυμα για να αποφυγει τα χειροτερα. Διοτι αυτο σχεδον παντα χρησιμοποιειται ως «αλλοθι» για τους εγκληματιες. Οτι το φταιξιμο δεν ειναι εξ’ ολοκλήρου δικο τους αλλα οτι «τα ηθελε και η πιτσιρικα». Αυτο ειναι ανανδρο και δεύτερη δολοφονια του θυματος.
Δυστυχώς εχει πολλούς τέτοιους. Τους βλεπεις κι εδώ μέσα. Στην έρευνα του Ευρωβαρόμετρου κοντά στο 1/3 των Ελληνων δικαιολογούν το βιασμό και ριχνουν την ευθυνη στο θυμα. Στο τι φορουσε, στο τι ειχε πιεί, στο τι γυρευε εκεί.
Εκεί κοντά είναι τα ποσοστά και στις υπόλοιπες χώρες της ΕΕ. Σχεδόν ενας στους τρεις σε καθε γειτονιά δικαιολογεί το βιασμό σε αυτή τη χωρα.
 

Ωρίων

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.888
Κριτικές
2
Like
20.966
Πόντοι
6.236
Σχήμα λόγου είναι .. ΑΝ κάποιος κάνει βιασμούς και παρασύρει άτομα σε όργια, ναρκωτικά κλπ ...
Στο συγκεκριμένο περιστατικό η δικαιοσύνη θα αποφανθεί...γενικά μιλάω...
Μια κοπέλα ή ένας νεαρός που βιάζεται έχιουν πρόβλημα στην υπόλοιπη ζωή τους... δεν ξεπερνιουνται αυτά τα τραύματα...
Σωστά μιλάς
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Σχήμα λόγου είναι .. ΑΝ κάποιος κάνει βιασμούς και παρασύρει άτομα σε όργια, ναρκωτικά κλπ ...
Στο συγκεκριμένο περιστατικό η δικαιοσύνη θα αποφανθεί...γενικά μιλάω...
Μια κοπέλα ή ένας νεαρός που βιάζεται έχιουν πρόβλημα στην υπόλοιπη ζωή τους... δεν ξεπερνιουνται αυτά τα τραύματα...
Ανάλογα το βίωμα.
Υπάρχει ο βιασμός και υπάρχει κ το έκατσα να με γαμησουν κ μ έπιασαν κοροιδο
Δεν είναι το ίδιο
Από την αμεσότητα της αντίδρασης της αυτή πιστεύω όντως την βίασαν
Για την μπεκατωρου ούτε που το συζητάω, παρότι χάρηκα που διαπομπευθτηκε αυτός ο σαλιγκαρος
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.441
Κριτικές
1
Like
7.405
Πόντοι
2.306
καιρος να ξυπνανε οι λιγοστες(πλεον!) κοπελιτσες που ονειρευονται επιπλαστα μεγαλεια ,κανοντας παρεα με νεοπλουτους καραγκιοζηδες.
οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα,που λενε...... το ιδιο ισχυει για οσες θελουν να μπουν σε κυκλους με... τραπερς !!:confused:

αν εκανα ποτε κορη,θα της ελεγα να βαζει πανω απ΄ ολα την αξιοπρεπεια και οχι το νιμου της. τοσο απλα!
το νιμου μπορει να μετατραπει απο ευχη σε καταρα για μια γυναικα.....σε κλασματα δευτερολεπτου.
....απο εκει που νιωθει πως κατακτα τον κοσμο με αυτο ,να καταποντιστει .....:confused:
Το ιδιο και η ψωλη για ενα σγορι τυπε.
απλα το να βάλει ενας αντρας το πουλι του δεύτερο ειναι δυστυχως ( ή ευτυχως) αδύνατο.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Ανάλογα το βίωμα.
Υπάρχει ο βιασμός και υπάρχει κ το έκατσα να με γαμησουν κ μ έπιασαν κοροιδο
Δεν είναι το ίδιο
Από την αμεσότητα της αντίδρασης της αυτή πιστεύω όντως την βίασαν
Δεν ξέρω τι έγινε στο συγκεκριμένο περιστατικό... Αλλά ΑΝ έγιναν όπως τα λέει η κοπέλα , τοτε είναι φρικαλέα κατάσταση..
Υγ: (άσχετο) έφαγε ξύλο ο Σεμεδο...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Δεν ξέρω τι έγινε στο συγκεκριμένο περιστατικό... Αλλά ΑΝ έγιναν όπως τα λέει η κοπέλα , τοτε είναι φρικαλέα κατάσταση..
Υγ: (άσχετο) έφαγε ξύλο ο Σεμεδο...
Ο σεμεδο είναι άλλη φάση
Αληταρας αλλά επιθυμητός
Δεν νομίζω ναρκωσε καμμια για να την γαμισει
Μ αυτή κάτι νταραβερια αλλά παίζουν
Κοκο δοσοληψίες και φέσια πάει το μυαλό μου...
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.441
Κριτικές
1
Like
7.405
Πόντοι
2.306
Θυμάμαι ενα διαστημα στα Εμιράτα που δουλευε ο πατέρας μου. Αγγλιδα ξύπνησε ενα πρωι και κατειγγειλε βιασμο. Κατέληξε φυλακη 6 μηνες για εξωγαμιαιο σεξ και χρηση αλκοολ. Ακουστηκε οτι όταν διαμαρτυρηθηκε ο δικαστής της ειπε "εδω που ηρθες δεν εχεις κανενα δικαιωμα"
Στις μουσουλμανικες χωρες γενικως οι γυναικες θεωρουνται κατωτερα πλασματα, με μειωμενα ως μηδενικα δικαιωματα εναντι των ανδρων. Ποσο μαλλον μια «αθεη» Δυτικη…
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Δε θα τους κάνουν τίποτα.
Με το Σεμέδο έλεος. Όχι πήγε να παίξει τις κουμπάρες η πιτσιρίκα

Απλά προσπάθησε να εκεμταλλευτεί την φάση μπας και βγάλει χαρτί
 

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Δυστυχώς εχει πολλούς τέτοιους. Τους βλεπεις κι εδώ μέσα. Στην έρευνα του Ευρωβαρόμετρου κοντά στο 1/3 των Ελληνων δικαιολογούν το βιασμό και ριχνουν την ευθυνη στο θυμα. Στο τι φορουσε, στο τι ειχε πιεί, στο τι γυρευε εκεί.
Εκεί κοντά είναι τα ποσοστά και στις υπόλοιπες χώρες της ΕΕ. Σχεδόν ενας στους τρεις σε καθε γειτονιά δικαιολογεί το βιασμό σε αυτή τη χωρα.

Άνοιξαν το σπίτι γνωστής μου , την έκλεψαν κτλ Και βρέθηκε παπάρας να πει , ότι εκείνη έφταιγε διότι δεν είχε την τάδε πόρτα ασφάλειας , άλλα , είχε την τάδε , και διότι είχε ακριβά πράγματα στο σπίτι και όχι φθηνά κτλ Και την ίδια νοοτροπία έχουν ακόμη και για τους βιασμούς .κτλ

Οι τύποι δεν υπάρχουν λέμε . Και δεν είναι ένας και δυο .
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Άνοιξαν το σπίτι γνωστής μου , την έκλεψαν κτλ Και βρέθηκε παπάρας να πει , ότι εκείνη έφταιγε διότι δεν είχε την τάδε πόρτα ασφάλειας , άλλα , είχε την τάδε , και διότι είχε ακριβά πράγματα στο σπίτι και όχι φθηνά κτλ Και την ίδια νοοτροπία έχουν ακόμη και για τους βιασμούς .κτλ

Οι τύποι δεν υπάρχουν λέμε . Και δεν είναι ένας και δυο .
Απο τις απαντήσεις εδώ καταλαβαίνεις τι κυκλοφορεί κι εκεί έξω. Τους έπιασε ο πόνος για την ευθύνη της κοπελίτσας.
 

Aristarxos dj

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
7.394
Like
21.001
Πόντοι
5.956
Ο σεμεδο είναι άλλη φάση
Αληταρας αλλά επιθυμητός
Δεν νομίζω ναρκωσε καμμια για να την γαμισει
Μ αυτή κάτι νταραβερια αλλά παίζουν
Κοκο δοσοληψίες και φέσια πάει το μυαλό μου...
Έγινε κι ένα καινούργιο περιστατικό με τον Σεμεδο, εκτός εκείνου με την πιτσιρίκα το καλοκαίρι... Λένε ότι έδειρε μια φίλη του..δεν αποκλείω το ξύλο που του έδωσαν να είναι για συνετισμο..
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Έγινε κι ένα καινούργιο περιστατικό με τον Σεμεδο, εκτός εκείνου με την πιτσιρίκα το καλοκαίρι... Λένε ότι έδειρε μια φίλη του..δεν αποκλείω το ξύλο που του έδωσαν να είναι για συνετισμο..
Σε αυτό αναφέρομαι κι εγώ το καινούριο
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Εμενα κάτι μου βρωμάει.. Με τόσα φράγκα, ανάγκη είχαν τώρα να νοσούν την 24χρονη ελλεινιδα.. Εγώ θα έπαιζα μπάλα μόνο με μοντέλα ηθοποιούς κτλ. Όχι τώρα με το τυχαίο μπαζακι
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.252
Like
3.509
Πόντοι
1.706
Εμενα κάτι μου βρωμάει.. Με τόσα φράγκα, ανάγκη είχαν τώρα να νοσούν την 24χρονη ελλεινιδα.. Εγώ θα έπαιζα μπάλα μόνο με μοντέλα ηθοποιούς κτλ. Όχι τώρα με το τυχαίο μπαζακι
Ρε συ elvis, την κοπέλα την έχεις δει και την αποκαλείς μπάζο?
Όχι τίποτα άλλο δηλαδής αλλά σε αυτή την παντέρμη την εστίαση μόνο μπάζα δεν παίρνουν.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.844
Πόντοι
8.346
Με το που δούνε φράγκα τα πουτανακια οι ελλεινιδες.. Καθοντε πάνω στο πουτσο σου??
Καλα κάνουν τυπε. Να είχα κ γω κ συ φραγκα κ φήμη κ να καθοντουσαν στις πουτσες μας. Αλλά επειδή το θέλαν, ούτε με το ζόρι ουτε με χαπακωμα
 

gaoutsos7777

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2020
Μηνύματα
243
Like
77
Πόντοι
1
Πρωσοπικα θεωρώ ΑΥΤΟΝΌΗΤΟ ότι αν είναι βιασμός είναι να σαπίσει πίσω από τα κάγκελα οποίος το έκανε και ΔΕΝ έχεις το δικαίωμα ούτε καν να αγγίξεις μια γυναίκα ακόμα και να είστε οι δυο σας σε 5τερο γυμνοί και τελευταία στιγμή σου πει όχι. Αν δε θέλει ανεξάρτητα από της συνθήκες ΔΕΝ θέλει οπότε είναι το ίδιο με το να το έκανες στο δρόμο γιατί η πράξη είναι ιδια : Έκανες σεξ με τη βία με γυναίκα που σου είπε πως ΔΕΝ θέλει. Αν ήταν βιασμός είναι τέρας οποίος το έκανε. Όσο για το αν αυτή ήταν χαζή και όπως στο πολύ έξυπνο παράδειγμα που είδα από κάποιον επάνω με το κλουβί αν το ανοίξεις είσαι χαζός και πήγαινες γυρεύοντας. Αυτό είναι ένα πολύ έξυπνο παράδειγμα και σύμφωνω με το ότι ήταν απρόσεκτη όμως το ότι κάποιος ήταν χαζός και άνοιξε το κλουβί δε σημενει ότι το θηρίο έπραξε καλά που τον έφαγε. Φυσικά δεν πρόσεχε η κοπέλα αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα. Δηλαδή οποία είναι απρόσεκτη είναι εντάξει να τη βιάζουν;; Όχι. Δεν υπάρχει λόγος για καυγάδες για ενα τέτοιο θέμα. Όποιος βιάζει είναι τέρας δεν υπάρχει καμία άλλη οπτική σε αυτό.
Τουλάχιστον κατά την άποψη μου. Καλή συνέχεια
type μη το ψαχνεις βαζουν ποινες χαδια επιστηδες για να στηριξουν το μισανδρο παραμυθι μιτου και φεμιναζι στοχοποιηση του αντρα
γιατι δε επαναφερουν θανατικη ποινη.

οσο για τη μαλακια που πες για το θηριο τι υποεννοεις οτι φταιει το λιονταρι που τρωει κρεας?το τερας επισης ειναι σχετικη εννοια γαι 1 περιστερι η γατα ειναι τερας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom