Νέα

Θεωρείτε λογικό το δικαίωμα ψήφου των 16ρηδων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kachaplias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

θεωρειτε λογικο το δικαιωμα ψηφου των 16ρηδων?

  • Ναι ειναι νορμαλ ηλικια για ψηφοφορια. Οι νεοι ειναι ωριμοτεροι απο τους αντιστοιχους νεους παλιοτερ

    Ψήφοι: 13 19,7%
  • Οχι καλυτερα απο 18 ετων και ανω. Μονο ενηλικες πρεπει να αποφασιζουν τις τυχες της χωρας.

    Ψήφοι: 19 28,8%
  • Οχι καλυτερα απο 21 ετων και ανω. Οι νεοι ειναι εντελως ανωριμοι.

    Ψήφοι: 33 50,0%
  • Οχι καλυτερα απο 14 χρονων και ανω!!! Ξερει το κυβερνων κομμα γιατι!

    Ψήφοι: 1 1,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    66
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.360
Κριτικές
18
Like
20.282
Πόντοι
4.546
Μην στενοχωριεστε τύποι: οι μυριαδες ΛΑΘΡΟΙ των Τσιπροκουληδων/ΓιαΝΝΝηδων, /λοιπών φασιστο - λουγκρων, νομιμοποιηθηκαν επιτέλους, και θα δώσουν ΛΥΣΗ στα προβλήματα της χώρας, με την ψήφο τους.
 
OP
OP
kachaplias

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.639
Κριτικές
1
Like
5.576
Πόντοι
2.356
Αυστηρό τεστ νοητικής κατάστασης.
Οποιος το περνάει ψηφίζει.
Αφορά οποιαδήποτε ηλικία.
Μόνο έτσι θα γλυτώσαμε από πολλούς ανίκανους
Αλλά αυτό δεν το θέλουν , γιατί αυτούς δεν μπορούν εύκολα να τους κατευθύνουν.
ετσι ειναι. βεβαια η αθηναικη δημοκρατια ειχε ενεργους πολιτες! και ψηφιζαν στην εκκλησια του δημου.

τωρα ενεργους πολιτες κανενας δε θελει μεσα στα ποδια του εκτος αν ειναι ενεργα κομματοσκυλα και ενεργοι αφισοκολλητες!
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
645
Κριτικές
2
Like
1.581
Πόντοι
206
Κανονικά κι ένα απλό τέστ λογικής, ένα puzzle, ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο, θα ήταν ακόμη καλύτερο, πριν πάει να ψηφίσει ο κόσμος.

Εντωμεταξυ τελευταία βλέπω συχνά στο δρόμο νέους οδηγούς να έχουν βάλει το εκ του νόμου υποχρεωτικό σήμα Ν στο πίσω παράθυρο ΑΝΑΠΟΔΑ.
Κάποιος τους είπε κάποτε ότι πρέπει να μπαίνει ανάποδα για να φαίνεται σε καθρέφτη όπως πχ τα ασθενοφόρα. Αλλά μιλάμε για το γαμημένο πίσω μέρος. Πόσο ηλίθιοι μπορεί να είναι;
 

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
321
Like
884
Πόντοι
81
Μέσο IQ 16αρη δεν διαφέρει από του 18αρη.
Ημουνα κι εγώ 18 όπως κι εσείς και δε θυμάμαι όπως κι εσείς τη φάση που πέρασαν τα μεσάνυχτα των γεννεθλίων και κατέβηκε η θεία σοφία στη κεφάλα μου δια μαγείας.
Να τα πούμε ωμά. Ψηφίζουν γέροι με άνοια. Ψηφίζουν γύφτοι με μέσο όρο IQ καμιά 70αρια.
Ο βασικός λόγος πίσω από αντιρρήσεις για 16χρονα είναι από δεξιούς γιατί νομίζουν ότι θα τους κάνουν όλους παιδομάζωμα οι αριστεροί. Αλλά γενικά σε τι ακριβώς διαφέρει από τα παιδομαζώματα που έκανε πριν 30 χρόνια το ΠΑΣΟΚ?
 

Monte_Cristo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2023
Μηνύματα
8
Like
6
Πόντοι
0
Κανένα θέμα... Είδαμε πώς ψηφίζουμε και οι μεγαλύτεροι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom