Νέα

Tελείωσαν οι περιπέτειες του Γέροντα Παστίτσιου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
τςτςτς τσόντα το κανες ! btw γουστάρω πορφυρή χλαμύδα , θα μ φέρνετε κ χρυσά κοσμήματα κ θα κάνω τρελό συνδυασμό  :rockon:

και κανα πατούμενο δεν βλάπτει  :priest:

*για το σκατάκι δεν σχολιάζω καν η ιέρεια  :birdman:

αρκεί η πορφυρή χλαμύδα να πέφτει έτσι ώστε να έχουμε αποκαλύψεις...

και καμμία μα καμμία σχέση με το γατάκι ....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.106
Like
11.336
Πόντοι
2.606
αααα ναι .. και όσο για την αξιοπιστία των καρφιών.. αυτή κρίνεται και μόνο από το ποιοί είναι..

ας πούμε

Ιωσήφ Λιβανός του Ρασίντ Μωχαμέντ ....

ρε μεγαλε,λεω κατι διαφορετικο????????ΛΕΩ ,επειδη οι καιροι ειναι εξαιρετικα δραματικοι(κυριολεκτικα),οι καταγγελοντες και οι καταγγελομενοι ειναι γνωστα τακιμια,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΑΧΥΤΑΤΑ για να μην υπαρχουν σκιες ....απο οτι βλεπεις ουτε  ενοχους ουτε  αθωους ονομασα!ΤΟ ποσο ειναι εγκληματικα τεραστιο και μονο στο ακουσμα....ναι η ου?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε μεγαλε,λεω κατι διαφορετικο????????ΛΕΩ ,επειδη οι καιροι ειναι εξαιρετικα δραματικοι(κυριολεκτικα),οι καταγγελοντες και οι καταγγελομενοι ειναι γνωστα τακιμια,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΤΑΧΥΤΑΤΑ για να μην υπαρχουν σκιες ....απο οτι βλεπεις ουτε  ενοχους ουτε  αθωους ονομασα!ΤΟ ποσο ειναι εγκληματικα τεραστιο και μονο στο ακουσμα....ναι η ου?


εεεε από που και ως πού δεν κινήθηκε?? προχτές έγινε η καταθεση... δηλαδη τι περιμένεις speed of light????
 
OP
OP
antisthenis

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.641
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.040
Πόντοι
17.085
η σελιδα παρεμπιπτόντως ειχε 5000 likes...
Πρέπει να συλληφθούν και όσοι έκαναν like! Καθαρή βλασφημία είναι!

Να το τελειώσουμε το θέμα;
ΜΑΛΑΚΙΑ ήταν! Σαφώς.

Ιράν ΔΕΝ γίναμε ούτε και κινδυνεύουμε από χριστιανικό φονταμενταλισμό.

Συμφωνούμε;
Αν δεν είναι νίκη των χριστιανομουλάδων αυτό και δείγμα χριστιανόδουλου κράτους, τότε τί είναι; Συνελήφθη ο 27χρονος δημιουργός του "Παστίτσιου" για βλασφημία και το σχόλιό σου είναι ότι δε γίναμε Ιράν; Ε να το παλέψουμε λίγο ακόμα να γίνουμε λοιπόν. Btw στην Ευρώπη στις μόνες χώρες που εξακολουθούν να είναι σε ισχύ oι νόμοι περί βλασφημίας είναι στην Ελλάδα, στην Πολωνία και στην Ιρλανδία.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.106
Like
11.336
Πόντοι
2.606
Να το τελειώσουμε το θέμα;
ΜΑΛΑΚΙΑ ήταν! Σαφώς.

Ιράν ΔΕΝ γίναμε ούτε και κινδυνεύουμε από χριστιανικό φονταμενταλισμό.

Συμφωνούμε;
ουτε απο τους ΝΑΖΙ κινδυνευαμε.....καλομελετα δικε μου...
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
τςτςτς τσόντα το κανες ! btw γουστάρω πορφυρή χλαμύδα , θα μ φέρνετε κ χρυσά κοσμήματα κ θα κάνω τρελό συνδυασμό  :rockon:

και κανα πατούμενο δεν βλάπτει  :priest:

*για το σκατάκι δεν σχολιάζω καν η ιέρεια  :birdman:

...νομίζω ότι είσαι πολύ οφ τόπικ ...και με παρασύρεις! :rockon: :2funny: :2funny: :rolleyes:

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Πρέπει να συλληφθούν και όσοι έκαναν like! Καθαρή βλασφημία είναι!
Αν δεν είναι νίκη των χριστιανομουλάδων αυτό και δείγμα χριστιανόδουλου κράτους, τότε τί είναι; Συνελήφθη ο 27χρονος δημιουργός του "Παστίτσιου" για βλασφημία και το σχόλιό σου είναι ότι δε γίναμε Ιράν; Ε να το παλέψουμε λίγο ακόμα να γίνουμε λοιπόν. Btw στην Ευρώπη στις μόνες χώρες που εξακολουθούν να είναι σε ισχύ oι νόμοι περί βλασφημίας είναι στην Ελλάδα, στην Πολωνία και στην Ιρλανδία.

εδώ ρε συ ένας γιατρός κάθησε καμμιά δεκαριά μήνες στην ψειρού γιατί έγραψε ένα υπόμνημα ο Δαναλάτος και δεν θα συλληφθεί ένας για τον οποίον υπάρχουν και επώνυμες μηνύσεις????

μην ξεχνάς το τι έγινε με τον προκάτοχο σου  ;)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
...νομίζω ότι είσαι πολύ οφ τόπικ ...και με παρασύρεις! :rockon: :2funny: :2funny: :rolleyes:


η περί του αιδοίου συζήτησις δεν είναι ποτέ οφ τόπικ .. ποτέ και πουθενά...

συμφωνείς και εσύ αντιμινστράτορα????
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.375
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
η σελίδα στο φατσοβιβλίο κατεβαίνει μόνο μετά από καταγγελίες αλλων μελών και εφόσον αυτό το αποφασίσει το φατσοβιβλίο σύμφωνα με τους κανόνες ΤΟΥ...

οποισδήποτε μηνύεται από άλλον μπορεί να συλληφθεί και να γίνει κατάσχεση αντικειμένων που σχετίζονται με το αδίκημα που καταγγέλεται ότι διέπραξε (πχ αν σε καταγγείλουν ότι έκλεψες μια κότα, θα έρθουν στο σπίτι σου και αν βρούν κότα θα την κατάσχουν)... που το παράξενο...
Εγιναν καταγγελιες και οχι μηνυσεις. Το κρατος αποφασισε οτι παραβαινει καποιο νομο και εγινε συλληψη με τροπο ακομψο.
Κοροϊδευομαστε.
 

bull4cuck

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2012
Μηνύματα
538
Κριτικές
6
Like
580
Πόντοι
306
Ασχέτως αν κάποιος είναι ένθεος ή άθεος, θρήσκος ή άθρησκος κλπ οφείλει να σέβεται τίς πεποιθήσεις και τα πιστεύω των συμπολιτών του εάν και εφόσον εκείνοι δεν παραβιάζουν τα όρια της ελευθερίας του.

Αλλιώς άμα είναι ο ένα να αρχίσει να προσβάλλει τον άλλον για τις απόψεις του θα είμαστε σε συνεχή πόλεμο. Δεν νομίζω να βλάφτηκε κανείς από τον αν κάποιοι θεωρούν άγιο τον Παίσιο ή άλλους που προϋπήρξαν

Και βέβαια βλάφτηκε!!!
Ο φανατισμός και η αγραμματοσύνη βλάπτουν σοβαρά την κοινωνία!!!
Δηλαδή, αν εγώ πιστεύω ότι μας ψεκάζουν, πρέπει να γίνει σεβαστή η άποψή μου?
Αν νομίζω ότι πρέπει να νομιμοποιηθεί η εμπορία και η χρήση της κόκας, έχω δίκιο?
Ειλικρινά, δεν γνωρίζω τι είπε ο Παΐσιος, ξέρω όμως πως χρησιμοποιούν τα λεγόμενά του οι διάφοροι φανατικοί. Αν αποδίδονται σωστά τα όσα έχει πει, λογικά εμείς σαν χώρα θα έπρεπε να γίνουμε Βόρεια Κορέα. Απομονωμένοι απ' όλους, κλεισμένοι στον εαυτό μας και στον μικρόκοσμό μας, μην τυχόν και εκτεθούμε σε επιρροές που θα μας αλλοτριώσουν.
Μα η λυδία λίθος των απόψεων του καθενός είναι η αποδοχή από τους άλλους μέσω διαλόγου και ανταλλαγής, και όχι η απομόνωση του πνευματικού αυνανισμού.
Και στο κάτω-κάτω, τί έκανε ο 27χρονος των Ψαχνών? Λοιδώρησε, ενδεχομένως, κάποιον που μία κάστα συμφερόντων έχει ανακηρύξει (;) σε άγιο. Και γι' αυτό επενέβη η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, σφραγίστηκε το site και βρέθηκε και το όπλο του εγκλήματος, δηλαδή ένας φορητός υπολογιστής.
Επειδή και για μένα ο Θρύλος είναι θρησκεία, μην τολμήσετε, τομάρια, να ξαναγράψετε απξιωτικά για την ομαδάρα μου, γιατί θα έχετε κακά ξεμπερδέματα >:(
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Εγιναν καταγγελιες και οχι μηνυσεις. Το κρατος αποφασισε οτι παραβαινει καποιο νομο και εγινε συλληψη με τροπο ακομψο.
Κοροϊδευομαστε.

μηνυτήριες αναφορές...  ;)

μηνύσεις χωρίς τέλη δηλαδής...
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.658
Like
17
Πόντοι
166
αρκεί η πορφυρή χλαμύδα να πέφτει έτσι ώστε να έχουμε αποκαλύψεις...

και καμμία μα καμμία σχέση με το γατάκι ....

Βλασφημία ! Πού είναι η δίωξη τέλος πάντων !  :rockon:


...νομίζω ότι είσαι πολύ οφ τόπικ ...και με παρασύρεις! :rockon: :2funny: :2funny: :rolleyes:


Σε θρησκευτικό θέμα εξέφρασα την λατρεία για τον Λατρεία εγώ είμαι ον εσύ είσαι όφ με το πορνοδιαστροφικό μυαλό σου  :priest:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
..aλήθεια πιστεύετε σε αυτού του τύπου τις προφητειες ? αν ναί, σε ποιόν βαθμό ? :rockon:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.260
Like
20
Πόντοι
366
σας φαίνεται περίεργο επειδή θεωρείτε όλοι σας ότι στο διαδίκτυο που είσαστε και ανώνυμοι μπορείτε να κάνετε ό,τι σας γουστάρει δίχως να υφίστασθε τις συνέπειες

στην πραγματικότητα έχετε τα ίδια δικαιώματα που έχετε και στην πραγματική ζωή και οι νόμοι που ισχύουν έξω ισχύουν και στο νετ π.χ. αν εκβιάσεις κάποιον με το μπλογκ σου θα τιμωρηθείς, αν εξυβρίσεις τα θεία θα τιμωρηθείς κ.ο.κ., γιατί για όλα αυτά υπάρχουν νόμοι

και όπως εκεί έξω είναι άλλο πράγμα να εκφράζεις μια γνώμη και άλλο να βρίζεις, να προσβάλεις κτλ, το ίδιο και στο νετ (το αν έχει καθιερωθεί μια άτυπη "ομερτά" μεταξύ των χρηστών του ίντερνετ είναι αδιάφορο για εκείνους που δεν θέλουν να συμμετέχουν σ'αυτήν την συμφωνία)

αν εγώ πχ επαφίεμαι στην καλή σχέση που έχω με την βίλμα και την βρίζω στο νετ, σε τίποτα δεν την εμποδίζει εάν προσβληθεί να μου κάνει μήνυση και να τιμωρηθώ

Βλασφημία ! Πού είναι η δίωξη τέλος πάντων !  :rockon:

Σε θρησκευτικό θέμα εξέφρασα την λατρεία για τον Λατρεία εγώ είμαι ον εσύ είσαι όφ με το πορνοδιαστροφικό μυαλό σου  :priest:
άντε γαμήσου μωρή μαλακισμένη :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.827
Κριτικές
90
Like
36.930
Πόντοι
25.467
Πρέπει να συλληφθούν και όσοι έκαναν like! Καθαρή βλασφημία είναι!
Αν δεν είναι νίκη των χριστιανομουλάδων αυτό και δείγμα χριστιανόδουλου κράτους, τότε τί είναι; Συνελήφθη ο 27χρονος δημιουργός του "Παστίτσιου" για βλασφημία και το σχόλιό σου είναι ότι δε γίναμε Ιράν; Ε να το παλέψουμε λίγο ακόμα να γίνουμε λοιπόν. Btw στην Ευρώπη στις μόνες χώρες που εξακολουθούν να είναι σε ισχύ oι νόμοι περί βλασφημίας είναι στην Ελλάδα, στην Πολωνία και στην Ιρλανδία.

Μάλλον ήθελε να καταστησεί σαφή των διαχωρισμό μεταξύ Ιεροκρατίας και Συναλληλίας ή ομοταξίας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom