Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Καμια στα ορια του σοβαρου κριτικη-αποψη για τη συναυλια των u2 θα γραψει κανεις;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.416
Πόντοι
41.447
Καμια στα ορια του σοβαρου κριτικη-αποψη για τη συναυλια των u2 θα γραψει κανεις;

δικιο εχεις
μας πρηξατε με τις μαλακιες
ηλιθιε ανατολγαμη δεν εχει νοημα να προσπαθεις να πεισεις ολο τον κοσμο οτι οι Kiss (my ass) ηταν το καλυτερο συγκροτημα του πλανητη ever
μας κουρασες
τα οφφ τοπικ σβηνονται
το θρεντ ειναι προς ενημερωση και οχι για προσωπικες αντιπαραθεσεις
 

frifrikos

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2008
Μηνύματα
253
Like
0
Πόντοι
1
δικιο εχεις
μας πρηξατε με τις μαλακιες
ηλιθιε ανατολγαμη δεν εχει νοημα να προσπαθεις να πεισεις ολο τον κοσμο οτι οι Kiss (my ass) ηταν το καλυτερο συγκροτημα του πλανητη ever
μας κουρασες
τα οφφ τοπικ σβηνονται
το θρεντ ειναι προς ενημερωση και οχι για προσωπικες αντιπαραθεσεις
I didn't do first blood....αλλά respect στους κανόνες.
Bobas παίχτη, δεν είμαι μουσικός, είμαι μουσικολάτρης. Την Παρασκευή είδα ένα supershow. Γράψανε πως ο Edge φάλτσαρε, πως τό 'να και τ' άλλο -μπορεί. Συναυλίες σε στάδια, χωράφια (Terra) κλπ σίγουρα δεν προσφέρουν στο αυτί. Δεν πας για την παραμόρφωση του ήχου...πας για το πακέτο-θέαμα.
Οι τύποι είναι οι τελευταίοι που συνεχίζουν αυτό που, πρώτοι, ξεκίνησαν οι Duran προ αμνημονεύτων (δεν έχει να κάνει με τη μουσική, μην αρχίσετε τα χωσίματα). Π ρ α γ μ α τ ι κ έ ς  ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΕΣ. Στην καρδιά μου θα μείνουν άλλα events, αλλά είτε μάς αρέσουν οι Ιρλανδοί είτε όχι,...της Παρασκευής, ήταν ένα για την ιστορία.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
387
Πόντοι
6.055
Δεν μου έκανε εντύπωση η άρνηση όσων δεν τους αρέσουν (λογικότατη), ή η κομπλεξαρισμένη ξερολίαση  όσων απαιτούν από ένα group να έχει δημιουργική περίοδο μεγαλύτερη της δεκαετίας, λες και έχει υπάρξει ποτέ τέτοιο group. Αλλά ούτε αυτοί πήγαν. Λογικό.

Με χάλασαν όσοι πήγαν συνειδητά  και δεν πέρασαν καλά. Δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν να μην ενθουσιαστείς με riff και baseline που είναι μέρος του υποσυνείδητου όσων από μας μεγάλωσαν μαζί τους και μας αρέσουν. Αν δεν έχεις μεγαλώσει μαζί τους, είχες το εντυπωσιακό οπτικό μέρος να ασχοληθείς. Οσοι πάντως είναι μεταξύ 30-50 και δεν συγκινήθηκαν με το 'I still haven’t found, what I’m looking for…' ως μέρος της ίδιας της ζωής τους, τους κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα έχουν και δεν τους φταίει το group.

Οσο για την ουσία, η setlist ηταν χορταστική δεδομένου ότι θα μπορούσαν να παίξουν περισσότερα από το τελευταίο album, αντί για τα πιο γνωστά τραγούδια που τελικά έπαιξαν, ο ήχος ήταν καλός για το προβληματικο ΟΑΚΑ, η ερμηνεία τους ήταν αψεγάδιαστη, λίγο κιτς η παρομοίωση με τους θεούς της μυθολογίας, αλλά έτσι μας βλέπουν οι ξένοι και πολλά οπτικά εφφέ. Μία από τις καλύτερες συναυλίες που έχουν γίνει ποτέ και οπωσδήποτε ενα απολαυστικό βράδυ. Τι σκατά περισσότερο δηλαδή θα ήθελε κάποιος; Για το κοινωνικό μήνυμα τους, που κι εμένα με ξενίζει, αντιγράφω τον Πετρουλάκη από το Protagon.

"Μου φαίνεται μίζερη η δίκη προθέσεων που πάντα γίνεται, σαν εξαρτημένο αντανακλαστικό, σε καλλιτέχνες και δημόσια πρόσωπα μεγάλου διαμετρήματος που αναπτύσσουν δραστηριότητες αλληλεγγύης ανά τον κόσμο και ο καθένας προσπαθεί να αμφισβητήσει την ειλικρίνεια, την ανιδιοτέλεια, το βάθος ή την αποτελεσματικότητά τους. Δηλαδή θα ήταν καλύτερα να μην το έκαναν;
Σύμφωνοι, ο Μπόνο είναι παιδί του συστήματος, άλλωστε δεν το κρύβει - σε μας μπορεί να αρέσουν οι απόκληροι και οι καταραμένοι αλλά αυτοί δεν συναντούν μάζες. Σύμφωνοι, ο Μπόνο συνομιλεί με τους ισχυρούς της γης, αλλά αυτό μπορεί να του προσθέτει δύναμη και δυνατότητα παρέμβασης. Σύμφωνοι, κάνει πολιτικά λάθη, αν ήταν απολίτικος όπως τα περισσότερα αστέρια του παγκόσμιου θεάματος δεν θα έκανε. Σύμφωνοι, τα ανθρωπιστικά μηνύματα εντάσσονται σε υπερμεγέθη φαντασμαγορικά shows (υπέροχα πάντως) αλλά δύσκολα μπορείς να χωρέσεις 100.000 κόσμο σε μπουάτ. Σύμφωνοι, ο Μπόνο είναι πάμπλουτος αλλά ποιος θυμάται τον Νικόλα ΄Ασιμο; Και τελικά τι κάνουν τα άλλα αγαπημένα παιδιά του συστήματος;
Εν κατακλείδι εννοώ ότι είναι κέρδος όταν υπάρχουν πρόσωπα μεγάλης επιρροής στις δυτικές κοινωνίες που δεν πριμοδοτούν την αφασία όσο και αν το κάνουν με άλλο τρόπο απ΄ αυτόν που θα θέλαμε (ποιον άραγε;) εμείς οι διαρκείς αμφισβητίες. Και τίποτα κακό δεν υπάρχει στον να ενσταλάσσεις συστηματικά μηνύματα για τις επιδημίες στον τρίτο κόσμο, τους πολιτικούς κρατούμενους και τα ανθρώπινα δικαιώματα σε αδιάφορα ή εφησυχασμένα κοινωνικά σύνολα. Ακόμα και όταν στην χτεσινή συναυλία το διπλανό μου παιδί ρωτούσε ποιος είναι ο Μαντέλα, καλό ήταν που το έμαθε."

 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
UPDATE για PRODIGY

θα γινει τελικα μοναχα μια συναυλια, στις 17/9 σε μεγαλυτερο χωρο, δεν ξερουν που ακριβως, θα ανακοινωθει εντος της εβδομαδος.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
ΟΖΖΥ και Scorpions ΜΕΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!

O OZZY ελπίζω να πει και τίποτε από Sabbath era να γουστάρουμε ακόμη περισσότερο να 'ούμε...
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
UPDATE για PRODIGY

θα γινει τελικα μοναχα μια συναυλια, στις 17/9 σε μεγαλυτερο χωρο, δεν ξερουν που ακριβως, θα ανακοινωθει εντος της εβδομαδος.

θα αναβληθει. το καταριεμαι.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
πλαθιμπο το θαββατο ειναι?  :grin:
ακουσα οτι θα βρεχει  :huh: ...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
UPDATE για PRODIGY

θα γινει τελικα μοναχα μια συναυλια, στις 17/9 σε μεγαλυτερο χωρο, δεν ξερουν που ακριβως, θα ανακοινωθει εντος της εβδομαδος.
Μάλλον δεν πήγε καλά η προπώληση!Παρακάλα να μην το πάνε στο Δέλτα Φαλήρου...
 

ding-dong

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2007
Μηνύματα
805
Like
0
Πόντοι
6
UPDATE για PRODIGY

θα γινει τελικα μοναχα μια συναυλια, στις 17/9 σε μεγαλυτερο χωρο, δεν ξερουν που ακριβως, θα ανακοινωθει εντος της εβδομαδος.
:o

more info?? ειναι σιγουρο?

ολα στις 17 θα γινουν γμτ  :tickedoff:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Μάλλον δεν πήγε καλά η προπώληση!Παρακάλα να μην το πάνε στο Δέλτα Φαλήρου...

δεν ξερω γμτ, εχω καταγχωθει γτ τα πηρα απο νετ για τη συναυλια στις 16. μου παν να μην ανησυχω, ισχυουν κανονικα, αλλα φοβαμαι :(


:o

more info?? ειναι σιγουρο?

ολα στις 17 θα γινουν γμτ  :tickedoff:

ναι. με αγγαρεψαν σημερα και πηγα στο τικετ χαουζ και μου το παν. πηρα σημερα εισιτηρια και γραφει πανω 17/9
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.126
Κριτικές
491
Like
37.416
Πόντοι
41.447
Μάλλον δεν πήγε καλά η προπώληση!Παρακάλα να μην το πάνε στο Δέλτα Φαλήρου...

εμενα πηρα το αυτι μου πως εγινε sold out και εψαχναν ημερομηνια και για δευτερη συναυλια....
αντε να βγαλεις ακρη...πολυ ραδιο αρβυλα...
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
εμενα πηρα το αυτι μου πως εγινε sold out και εψαχναν ημερομηνια και για δευτερη συναυλια....
αντε να βγαλεις ακρη...πολυ ραδιο αρβυλα...

δεν ηταν ραδιο αρβυλα. το ειχαν ανακοινωσει στο επισημο σαιτ, και το ελεγαν κ στο τικετ χαουζ. απλα μαλακιζονται. εγω ειχα εισιτηριο για 16 του μηνα.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
δεν ξερω γμτ, εχω καταγχωθει γτ τα πηρα απο νετ για τη συναυλια στις 16. μου παν να μην ανησυχω, ισχυουν κανονικα, αλλα φοβαμαι :(
Ντοντ γουόρι...δεν υπάρχει περίπτωση να ακυρωθούν τα εισιτήρια!Απλά θα ισχύσουν για την ημερομηνία που θα γίνει...
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
εμενα πηρα το αυτι μου πως εγινε sold out και εψαχναν ημερομηνια και για δευτερη συναυλια....
αντε να βγαλεις ακρη...πολυ ραδιο αρβυλα...
Μα εξαρχής ήταν να γίνουν 2 συναυλίες στην Αθήνα...και τώρα θα γίνει μία σε άλλο χώρο!
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Μα εξαρχής ήταν να γίνουν 2 συναυλίες στην Αθήνα...και τώρα θα γίνει μία σε άλλο χώρο!

οχι, στην αρχη ειχαν ανακοινωθει 2 συναυλιες, μια θεσ/νικη και μια αθηνα. μετα δυο -συνολικα τρεις δλδ, και τωρα ξανα μια και μια.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom