Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Συναγωνίζονται με τους Scorpions...ποιος θα έρθει περισσότερες φορές στην Ελλάδα! :grin:
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
ΘΑ βγούνε στην σκηνή με καροτσάκια και καθετήρες???

Τι λες βρε άσχετε...Ο Ian βάζει κάτω ακόμη όποιον τραγουδιστή θέλεις...και ο άλλος Ian στα drums ζωγραφίζει...κρίμα που θα λείπει ο Blackmore κι John Lord...

 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
147
Πόντοι
2.266
χωρις blackmore και lord Οι purple ειναι μισοι,πολυ μισοι,αλλα θα παμε.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
χωρις blackmore και lord Οι purple ειναι μισοι,πολυ μισοι,αλλα θα παμε.

Συμφωνώ...αλλά οι καιροί αλλάζουν, τα χρόνια περνάνε...πολλοί μουσικοί παίρνουν το δρόμο τους...αλλά έστω κι έτσι πιστεύω ότι θα είναι μια εξαιρετική συναυλία...
 

**BettyBoop**

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
111
Like
0
Πόντοι
1
ΘΑ βγούνε στην σκηνή με καροτσάκια και καθετήρες???

Aχαχαχ μην το λες, εχει και παππουδια που αντεχουν.
Ειδα λαιβ την Τριτη Heaven&Hell, ακμαιοτατοι μπορω να πω, παρα τα χρονια τους.
Για την ακριβεια, τα εσπασαν.
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
http://[URL unfurl="true"]www.rocking.gr/images/afises/prosexos/2009/30jun-goddethroned.jpg[/img[/URL]]
μόνο Θεσσαλονίκη δυστηχώς..... έτσι μου είπαν οι God Dethroned μέσω myspace... κρίμα

[img]http://[URL unfurl="true"]www.rocking.gr/images/afises/prosexos/2009/5jul-cynic.jpg[/img[/URL]]
[img]http://i37.photobucket.com/albums/e82/nordor/NORDORHEADLININGPOSTER1.jpg
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
LEGION OF THE DAMNED LIVE!!!
 
ΤΟ ΠΙΟ...ΚΑΥΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ THRASH METAL ΣΚΗΝΗΣ,ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΙΣ 20 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ!
ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Η ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ THRASH METAL BAND, SUICIDAL ANGELS!!
2 ΑΚΟΜΑ SUPPORTS ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ!
COME TO THE PIT!!!!!

μόλις μάθω περισσότερα θα ενημερώσω...

 

GIANNIS88

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2008
Μηνύματα
20
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
Παίδες ........
Απλώς ήταν καταπληκτικό!!!!!!!!!!! Δυστυχώς δεν ξέρω πως αλλιώς να το γράψω. Το καταπληκτικό απλώς δεν φτάνει.
Σηκωθείται από ντιβάνια,κραβάτια,ντιβανοκασέλες , αξίζει τον κόπο.
Μιλάω για την χθεσινή συναυλία της Loreena mc kennitth στην Πάτρα. Σήμερα 28/06 σε Θεσσαλονίκη και 29/06 σε Αθήνα.
Αξεγάδιαστη κυριολεκτικά. Εντυπωσιακή πραγματικά. Ούτε σε στούντιο να ήταν για ηχογράφηση. Καταπληκτική φωνή , με τα γνωστά ύφους τραγούδια της ή συνθέσεις της θα έλεγα καλύτερα.
Ο κόσμος (κατάμεστο το αρχαίο ωδείο Πατρών και αρκετός ακόμη έξω) ακόμη πρέπει να χειροκροτεί.
Το επιτελείο της;  Οι άνθρωποι <<παίζουν>> τα όργανα ( μουσικά εννοώ ) στα δάκτυλα . Πραγματικοί καλλιτέχνες.
Αποκορύφωμα το σόλο στο βιολί - ο άνθρωπος ζωγράφισε κυριολεκτικά - . Ο κόσμος άρχισε το χειροκρότημα πολύ πριν τελειώσει το τραγούδι. Ήταν πραγματικά καταπληκτικό. Αν δεν το ξεχάσω στην υπόλοιπη ζωή μου , πραγματικά θα το θυμάμαι για πολλές δεκαετείες.
Να σκεφτείται ότι έφυγα από Αθήνα για την συναυλία , και αύριο θα είμαι πάλι στην συναυλία στην Αθήνα . Ελπίζω να μπορέσω να μπω μέσα. Εισητήριο κανείς;
 

anoixtomyalos

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.643
Κριτικές
14
Like
6
Πόντοι
4.175
τωρα καταλαβα πως ο solomon burke εχει 21 παιδια...
Απλα γαμαει και δερνει ο γερο χοντρος
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Την  προσεχη Τεταρτη  8 Ιουλιου   στο ΟΑΚΑ  ,  ο θεος  της  κιθαρας............
 

Συνημμένα

  • Carlos.jpg
    Carlos.jpg
    70,7 KB · Εμφανίσεις: 25

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Όπως είχαμε ανακοινώσει στα μέσα του περασμένου μήνα, μία από τις σημαντικές συναυλίες της χρονιάς ανακοινώθηκε για τις 10 Αυγούστου, οπότε κάποιοι ήδη προχώρησαν στις ανάλογες ρυθμίσεις στις καλοκαιρινές τους διακοπές τους.
Οι Faith No More θα εμφανιστούν στο Θέατρο Βράχων και για όσους θέλουν να πάρουν το εισιτήριο στα χέρια τους για το αυγουστιάστικο ραντεβού με τον Mike Patton και την παρέα του ας γνωρίζουν ότι από σήμερα ξεκίνησε η προπώληση των εισιτηρίων προς 45 ευρώ στα Metropolis Γλυφάδας, και από αύριο στα Public, Metropolis, Tickethouse, Ticketquest, ACS Courier και στα βιβλιοπωλεία Ελευθερουδάκης.

[move] :headbang2: :headbang2: :headbang2:[/move]
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
.....απλα  να  πω  οτι  αυτα  που εκανε ο Καρλος   για  2,5 ωρες προχτες στο ΟΑΚΑ ηταν ανεπαναληπτα...............ηταν ολοι εκει , απο 60αρηδες που τον ηξεραν απο το Γουντστοκ μεχρι  17ρηδες που τον ηξεραν απο  το  Maria Maria...........μοναδικο παραπονο οτι  δεν επαιξε το Europa  οπως ολοι περιμεναν.........δεν πειραζει , την επομενη φορα  να  ειμαστε καλα να αποθεωσουμε παλι τον μεγαλο αυτον κιθαριστα  :rockon:
 

Συνημμένα

  • CARLOS_SANTANA.jpg
    CARLOS_SANTANA.jpg
    27,4 KB · Εμφανίσεις: 21

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
............οι  θρυλικοι  Deep Purple  στις  22 Ιουλιου στο Vibe Stage του Terra Vibe Park στην Αθήνα  .........της  πουτανας εχει να γινει..........
 

Rovral

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
286
Κριτικές
4
Like
10
Πόντοι
1
............οι  θρυλικοι  Deep Purple   στις  22 Ιουλιου στο Vibe Stage του Terra Vibe Park στην Αθήνα  .........της  πουτανας εχει να γινει..........

τους θεωρω το πληρεστερο τεχνικα συγκροτημα . Αυτοι ,οσο περνανε τα χρονια , γινονται ολο και καλυτεροι. Κι αυτο το δειχνει κανεις πανω στη σκηνη,εκει φαινεται η πραγματικη αξια.

Τους εχω παρακολουθησει αρκετες φορες ανα την Ευρωπη κι εχω παθει την πλακα μου μαζι τους. Και να πει κανεις οτι ειμαι νεαρος ,μεσα στον ενθουσιασμο μου και παρασυρομαι...

Συναδελφοι , οσοι απο εσας εχουν τετοια ακουσματα ας τους δουν κι απο κοντα. Κι οσοι  δεν τους ξερουν ας τους γνωρισουν . Ειναι μοναδικη ευκαιρια αυτο το ραντεβου με την ζωντανη ιστορια της παγκοσμιας μουσικης σκηνης.
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
Συναδελφοι , οσοι απο εσας εχουν τετοια ακουσματα ας τους δουν κι απο κοντα. Κι οσοι  δεν τους ξερουν ας τους γνωρισουν . Ειναι μοναδικη ευκαιρια αυτο το ραντεβου με την ζωντανη ιστορια της παγκοσμιας μουσικης σκηνης.


.....ετσι το  βλεπω κι εγω αδελφε.........ραντεβου με την ιστορια..........δεν ξερεις ποσο θα ηθελα να μου ελεγε ο πατερας μου  οτι βρισκοταν το 1967  στην συναυλια των  Rolling Stones στο Παναθηναικο Σταδιο.........κατι τετοιες στιγμες σου μενουν χαραγμενες ανεξιτηλα στο μυαλο , για παντα ,  μεχρι να κλεισεις τα ματια.........

.....τα  λεμε  την Τεταρτη  στην Μαλακασα......

...ως τοτε ταξιδεψε με  αυτο απο την φετινη συναυλια στην Πολωνια....

 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ο Lord πόσο να είναι ρε σειρά? Πρέπει χαλαρά να έχει πατήσει τα 60. :rolleyes:
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Θα είμαι σε Deep Purple ΚΑΙ Sabbath μέσα. Δεν έχω δει κανένα από τα δύο συγκροτήματα παρόλο που ακούω Sabbath. Φυσικά τον Gillan τον ξέρω από τη θητεία του στους τελευταίους και για αυτό πάω. Ούτε Dio έχω ακούσει από κοντά. Δεν θα συγχωρούσα στον εαυτό μου να μην τους ακούσω ζωντανά αφού πλησιάζουν στο τέλος της καριέρρας τους και οι δύο. Καλό θα ήταν επίσης να δω και κάτι άλλο εκτός από Sabbath. Είναι οι Blind Guardian και κάποιοι άλλοι μαζί με Sabbath...

Δίσκος Σταθμός στην αρχή της δεκαετίας του 1980 για τους Sabbath το BORN AGAIN...

Πόσο θα ήθελα να ήμουν μέσα στη συναυλία που δείχνει το video clip...

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom