Νέα

Στη φυλακή ο Αρτέμης Σώρρας και η σύζυγός του για υπεξαίρεση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα geoMan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 126K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Αλλά μη γελιόμαστε, όσοι ψηφίσουν Κούλη θα το κάνουν για ίδιον όφελος και μόνο. Καμιά θεσούλα στο δημόσιο, καμία διευκόλυνση κλπ. Είναι γνωστά... Στ' αρχίδια τους γράφουν τη χώρα και το σύνολο. Αυτό είναι το κριτήριο που ψηφίζει ο κόσμος εδω και χρόνια. Κοιτούσε να φτιαχτεί ο καθένας προσωπικά και καταστραφήκαμε συλλογικά.
Άρα και πάλι αν ψηφίσει κάποιος το Σώρρα επειδή περιμένει διαγραφή των χρεών του (που στο κάτω κάτω τα τελευταία χρόνια έγινε πράξη με τα εξώδικα) ξέρω άτομα που έχουν 4 χρόνια να πληρώσουν εφορία, με γειά του με χαρά του. Δε βλέπω καμία διαφορά.
Φιλαράκι και εγώ δεν έχω πληρώσει εφορία 5 χρόνια,λες να μου έχουν διαγράψει τα χρέη;
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Φιλαράκι και εγώ δεν έχω πληρώσει εφορία 5 χρόνια,λες να μου έχουν διαγράψει τα χρέη;

Αν δεν πληρώσεις εφορία, δεη, νερό κλπ για 5 χρόνια, θα σου είχαν πάρει το σπίτι, θα σου είχαν κόψει το ρεύμα και το νερό. Στην περίπτωση όμως με τα εξώδικα, θεωρείται βάση νόμου ότι έχεις πληρώσει, οπότε δε μπορεί να γίνει τίποτα από τα παραπάνω. Και όχι μόνο αυτό αλλά όποιος δεν δεχθεί το εξώδικο η δικαιοσύνη μπορεί να στραφεί και εναντίον του. Το αν θα γίνει είσπραξη από αυτά τα χρήμτα είναι καθαρά πλέον θέμα της εφορίας της δεη κλπ. Οι οπαδοί του Σώρρα δεν είναι καθόλου τρελοί. Απλά δεν έχουν ή δε θέλουν να πληρώσουν. Τώρα καλά τα λέμε αλλά αν δεν είχαμε και εμείς το ίδιο θα κάναμε. Ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του πιάνεται εξάλλου.

Θα δώσω ένα παράδειγμα, είναι σαν να σου χρωστάω εγώ 5000 ευρώ. Σου δίνω μια επιταγή και σου λέω πήγαινε στην τράπεζα να τα πάρεις. Εσύ μου λές ότι η επιταγή είναι πλαστή και θες μετρητά. Εγώ σε γράφω κανονικά και φεύγω. Αν εσύ τώρα μου κάνεις μήνυση ότι δεν σε πλήρωσα δεν μπορείς να το στιρήξεις γιατί σου έδωσα την επιταγή που είναι έγκυρη. Έτσι εγώ έχω το κεφάλι μου ήσυχο και εσύ κάνε ότι θέλεις. Εσύ μπορείς να λες ότι σου χρωστάω ακόμα αλλά δε μπορείς να το αποδείξεις.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει.
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Ο τύπος (o Πσώρας) ειναι απατεώνας.

.+-

Όπως και το μέλος papagias που τον προμοταρει μέσα στο bourdela.com

Κορόιδα ψάχνουνε.

Οσοι κουλοί προσέλθετε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Για κακούργημα διώκεται όποιος υπάλληλος αρνείται να δεχθεί τα εξώδικα του Σώρρα, μεταξύ αυτών και ο πρόεδρος της ΔΕΗ Μανώλης Παναγιωτάκης.

www.dikastiko.gr/εισαγγελικη-ερευνα/οπαδοί-του-σώρρα-μηνύουν-τη-δεη-γιατί-δ/]https://www.dikastiko.gr/εισαγγελικη-ερευνα/οπαδοί-του-σώρρα-μηνύουν-τη-δεη-γιατί-δ/[/url]
Ψευδες

Κανενας δεν διωκεται
Απλως εγινε το αυτονοητο, μια τυπικη προκαταρκτικη εξεταση επειδη υποβληθηκε μια μηνυση
Φυσικα θα μπει στο αρχειο χωρις καμια διωξη

Μας εχεις φλομωσει στα ψεματα και ειναι και χονδροειδή
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Ο Σώρρας είχε καταδικαστεί και για την κατηγορία της υπεξαίρεσης σε οκτώ χρόνια φυλάκιση χωρίς αναστολή (πρωτοδίκως), ποινή όμως που έπεσε στο Πενταμελές Εφετείο Πατρών σε τρία χρόνια με αναστολή, με αποτέλεσμα να αποφύγει την ποινή της στέρησης των πολιτικών του δικαιωμάτων.

Ειστε ελευθεροι πλεον να ψηφισετε τον πατερουλη
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Ψευδες

Κανενας δεν διωκεται
Απλως εγινε το αυτονοητο, μια τυπικη προκαταρκτικη εξεταση επειδη υποβληθηκε μια μηνυση
Φυσικα θα μπει στο αρχειο χωρις καμια διωξη

Μας εχεις φλομωσει στα ψεματα και ειναι και χονδροειδή

:jerking: Αφού το ήξερες ότι ο Σώρρας μπορεί να θέσει υποψηφιότητα γιατί μας έλεγες ψέματα;

Απορώ μ' αυτούς που συζητούν σοβαρά μαζί του...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
:jerking: Αφού το ήξερες ότι ο Σώρρας μπορεί να θέσει υποψηφιότητα γιατί μας έλεγες ψέματα; Απορώ μ' αυτούς που συζητούν σοβαρά μαζί του.
Α να με συγχωρεις πολυ που δεν παρακολουθω και τα δευτεροβαθμια δικαστηρια του Σωρρα, τωρα το ειδα

Εσυ που το ηξερες γιατι δεν το επισημανες?
Εισαι ελευθερος να τον ψηφισεις, το επιβεβαιωνω
Δεν χαιρεσαι?
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Ο Σώρρας είχε καταδικαστεί και για την κατηγορία της υπεξαίρεσης σε οκτώ χρόνια φυλάκιση χωρίς αναστολή (πρωτοδίκως), ποινή όμως που έπεσε στο Πενταμελές Εφετείο Πατρών σε τρία χρόνια με αναστολή, με αποτέλεσμα να αποφύγει την ποινή της στέρησης των πολιτικών του δικαιωμάτων.

Ειστε ελευθεροι πλεον να ψηφισετε τον πατερουλη

Καμία καταδίκη δεν έχει ο Σώρρας μέχρι στιγμής, το έχω πει εδώ και μήνες. Εαν δεν έχεις λευκό ποινικό μητρώο δεν μπορείς να θέσεις υποψηφιότητα στις ευρωεκλογές. Άρα μη στέκεσαι μόνο στην υπαιξέρεση, δεν υπάρχει καταδίκη ούτε για όλα όσα έλεγε περί 600 κλπ.




"Το δικαίωμα του εκλέγεσθαι
Για να είστε υποψήφιος στις ευρωεκλογές, θα πρέπει να δηλώσετε υπεύθυνα ότι δεν έχετε στερηθεί το δικαίωμα του εκλέγεσθαι, και ότι δεν είστε υποψήφιος σε καμία άλλη χώρα της ΕΕ. Ίσως σας ζητηθεί να προσκομίσετε έγγραφο που αποδεικνύει λευκό ποινικό μητρώο​."
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Καμία καταδίκη δεν έχει ο Σώρρας μέχρι στιγμής, το έχω πει εδώ και μήνες. Εαν δεν έχεις λευκό ποινικό μητρώο δεν μπορείς να θέσεις υποψηφιότητα στις ευρωεκλογές. Άρα μη στέκεσαι μόνο στην υπαιξέρεση, δεν υπάρχει καταδίκη ούτε για όλα όσα έλεγε περί 600 κλπ.




"Το δικαίωμα του εκλέγεσθαι
Για να είστε υποψήφιος στις ευρωεκλογές, θα πρέπει να δηλώσετε υπεύθυνα ότι δεν έχετε στερηθεί το δικαίωμα του εκλέγεσθαι, και ότι δεν είστε υποψήφιος σε καμία άλλη χώρα της ΕΕ. Ίσως σας ζητηθεί να προσκομίσετε έγγραφο που αποδεικνύει λευκό ποινικό μητρώο​."
Το ακουσα στις ειδησεις  οτι ο Σωρρας δυναται να ειναι υποψηφιος. Εγκριθηκε η υποψηφιοτητα του ενω αλλοι κοβονται. Μπορει να ψηφισθει λοιπον. Αλλα γιατι αναφερεις ξανα αυτο με τα εξωδικα, διωξη κρατικων λειτουργων που θα επρεπε να τρεμουν τις συνεπειες του νομου και να υποκυψουν στην ισχυ του Σωρρα και των οπαδων του; Ξερω ηλικιωμενη ευπορη συνταξιουχο καθηγητρια που κανει συνεχως μηνυσεις σωρηδον, σε καποιον στη γειτονια που τη στραβοκοιταξε, στη γειτονισσα του διπλανου διαμερισματος που απλωνει στα καγκελα τη πετσετα και την ενοχλει κλπ. Ο δικηγορος της φυσικα εκτελει και αμοιβεται. Και οι αστυνομικοι κανουν το καθηκον τους και οι μηνυσεις περνουν το δρομο τους. Τι τυχη εχουν αυτες οι μηνυσεις, το καταλαβαινεις. Γελανε οι διαχειριστες της πολυκατοικιας, οι γειτονες, οι αστυνομικοι με τη τρελη δικομανη γρια. Και οι μηνυσεις μπαινουν στο αρχειο. Την ιδια τυχη εχουν και τα εξωδικα, οι μηνυσεις, οι απειλες των οπαδων του Σωρρα;
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Λευτέρης Ρήνος: "Άνθρωποι του Σώρρα από "στοές" σήμερα στο δικαστήριο, προσπαθούσαν να μου μιλήσουν."

Το θλιβερό είναι ότι έβαλαν αυτόν τον άνθρωπο μπροστά να πολεμίσει μόνος του το Σώρρα ενω το υπ. οικονομικών, η Τράπεζα Ελλάδος και οι λοιποί αρμόδιοι κρύβονται.

 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Για όσους δε γνωρίζουν την παρασκευή που πέρασε γινόταν δικαστήριο για ψευδή καταμήνυση.

Στο παρελθόν ο Σώρρας μαζί με χιλιάδες οπαδούς είχαν κάνει μήνυση στους 300 βουλευτές της βουλής καθως και στον ΠτΔ για εσχάτη προδοσία. Έγινε μήνυση για ψευδή καταμήνυση, ότι δηλαδή κακώς και τους έκαναν μήνυση για εσχάτη προδοσία. Η δίκη την Παρασκευή για κάποιο λόγο διακόπηκε και θα γινόταν σήμερα το πρωί.

Οι Σωρρικοί τη θεωρούσαν στημένη καθώς όπως έλεγαν κανονίστηκε επίτηδες λίγο πρίν τις εκλογές για να αμαυρώσουν την εικόνα του Σώρρα με ένα αρνητικό αποτέλεσμα ή ακόμα και να του στερήσουν τα πολιτικά δικαιώματα.

Ο δικηγόρος του Σώρρα βρισκόταν στον νοσοκομείο και του έδωσαν άδεια 2 ημερών απ' ότι είπε. Στις 22 κλείνουν όμως τα δικαστήρια λόγω Ευρωεκλογών. Έτσι η δίκη θα γίνει πολύ μετά τις Ευρωεκλογές.

Ο Ρήνος πιό πάνω λέει ότι ήταν γελοίος ο τρόπος που κατάφεραν να πάρουν την αναβολή και το έκαναν σκόπιμα ενώ αφήνει υπονοούμενα για τους δικαστές.

Το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος αυτός έχει  μπει στο στόχαστρο, σήμερα δεν μπόρεσα να είμαι και εγώ στο δικαστήριο, αλλά σε παλαιότερη δίκη που ήμουν εκεί είχε φάει ΤΟ βρισίδι, τον πέρασαν απ' του σκυλιού τον κώλο που λέμε. Αν είσασταν εκεί θα τα είχατε χάσει. Άδικα παιδεύεται κατα τη γνώμη μου... Η υπόθεση βρωμάει γενικώς.
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Και για να εξηγούμαστε, για να μην έχω μπελάδες και να έχω τη συνείδηση μου ήσυχη εγώ απλά μεταφέρω κάποιες πληροφορίες σχετικά με την υποθεση Σώρρα.

Προσπαθώ να είμαι όσο πιό αντικειμενικός γίνεται. Δεν κανω προπαγάνδα υπέρ του Σώρρα, αλλά από την άλλη δεν ασπάζομαι και τις απόψεις αυτών που τον κατηγορούν. Τις δημοσιεύω σαν ειδήσεις και μόνο. Κάποιες απο αυτές τις απόψεις μπορεί να είναι ψευδείς και ανυπόστατες. Κάποιες ειδήσεις μπορεί να είναι λάθος (π.χ. το "δικαστικό" συνέδεε εσφαλμένα τα 600 δις με την Τράπεζα Ανατολής, μία παλαιότερη ανάρτηση που έμπλεκε το Σώρρα με τον Τατούλη και τον Καραμανλή βασιζόταν σε φήμες χωρίς στοιχεία). Δεν σημαίνει πώς όλα αυτά που δημοσιεύω από διάφορα σάιτ είναι για να τα παίρνουμε σαν ευαγγέλιο.

Αυτό που γνωρίζω από επίσημα στοιχεία είναι ότι ο Σώρρας είναι αθώος δεν υπαρχει καμμία καταδίκη σε βάρος του για όλα όσα είπε αυτά τα χρόνια (600 δις, Τράπεζα Ανατολής, Παγκόσμια ταμεία κλπ.), και ότι επίσης ηγείται του Ευρωψηφοδελτίου και συμμετέχει στις εκλογές.

*Και το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να βρίζει το Ρήνο, δε σημαίνει ότι του είπε ο Σώρρας να το κάνει. Έτσι; Για να καταλαβαινόμαστε.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.457
Πόντοι
8.006
Και για να εξηγούμαστε, για να μην έχω μπελάδες και να έχω τη συνείδηση μου ήσυχη εγώ απλά μεταφέρω κάποιες πληροφορίες σχετικά με την υποθεση Σώρρα.

Προσπαθώ να είμαι όσο πιό αντικειμενικός γίνεται. Δεν κανω προπαγάνδα υπέρ του Σώρρα, αλλά από την άλλη δεν ασπάζομαι και τις απόψεις αυτών που τον κατηγορούν. Τις δημοσιεύω σαν ειδήσεις και μόνο. Κάποιες απο αυτές τις απόψεις μπορεί να είναι ψευδείς και ανυπόστατες. Κάποιες ειδήσεις μπορεί να είναι λάθος (π.χ. το "δικαστικό" συνέδεε εσφαλμένα τα 600 δις με την Τράπεζα Ανατολής, μία παλαιότερη ανάρτηση που έμπλεκε το Σώρρα με τον Τατούλη και τον Καραμανλή βασιζόταν σε φήμες χωρίς στοιχεία). Δεν σημαίνει πώς όλα αυτά που δημοσιεύω από διάφορα σάιτ είναι για να τα παίρνουμε σαν ευαγγέλιο.

Αυτό που γνωρίζω από επίσημα στοιχεία είναι ότι ο Σώρρας είναι αθώος δεν υπαρχει καμμία καταδίκη σε βάρος του για όλα όσα είπε αυτά τα χρόνια (600 δις, Τράπεζα Ανατολής, Παγκόσμια ταμεία κλπ.), και ότι επίσης ηγείται του Ευρωψηφοδελτίου και συμμετέχει στις εκλογές.

*Και το γεγονός ότι κάποιος μπορεί να βρίζει το Ρήνο, δε σημαίνει ότι του είπε ο Σώρρας να το κάνει. Έτσι; Για να καταλαβαινόμαστε.
Τι επαθες? Σε φοβισε κανενας?
 

Papagias

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2017
Μηνύματα
285
Like
49
Πόντοι
1
Δικηγόρος Σώρρα: "Ο κ Ρήνος προσπάθησε να με προσεγγίσει στο δικαστήριο, αλλά του εξήγησα σαφέστατα ότι δεν υπάρχει κάτι μεταξύ μας. Έχει κατατεθεί μήνυση και αγωγή εναντίων του για όλα όσα έπραξε σήμερα"

[facebook] ]
 

ParisPapis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2017
Μηνύματα
4.069
Like
2.021
Πόντοι
216
παπαγια, ρουφα ενα αρχιδι ξεφτιλα  :pipa1: :pipa2: :pipa3:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom