Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 275K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

Bestman

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
43
Like
82
Πόντοι
0
Γτ δεν κάνετε εκλογές την Κυριακή να δούμε που είναι ο Στέφανος;
Και αν βγει πάλι τρίτος ο Ανδρουλάκης, θα φιλοτιμηθει να φύγει;
Η Διαμαντοπούλου θα τρέξει για συνεργασία με τον Κούλη, ο δούκας οχι..
Ένας πόντος για τον χάρη
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.251
Like
3.508
Πόντοι
1.706
Το κόμμα είναι πολύ σκληρό για να πεθαίνει.
Θα το λέμε και ΣΥΑ / CIA κιόλας. Μετά κανείς δεν θα κουνιέται.
Δεν διαφωνών κανείς δεν θα κουνιέται μετά.
Απλά γράφω πως δεν θα μείνει και κανένας για να κουνηθεί.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Τυπε και εγω πιστεύω οτι η Διαμαντοπούλου ειναι η μονη που μπορει να κανει σοβαρή αντιπολίτευση στον Μητσοτακη και το λεει κάποιος που δεν ειναι ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ.
Με Δουκα, Ανδρουλακη το ΠΑΣΟΚ θα συνεχίσει να βολοδέρνει στο 10-15%.
Η Διαμαντοπούλου θα είναι δεξί χέρι του Μητσοτάκη. Είναι και η μεγαλύτερη ελπίδα του Μητσοτάκη να κυβερνήσει εκ νέου με χαμηλά εκλογικά ποσοστά.
Τη στήριξε με τα μπούνια στο να εκλεγεί στον OΑΣΑ. Προσωπική επιλογή του ήταν.
Η αντιπολίτευση που θα κάνει θα είναι ανάλογη της Χριστοφιλοπούλου.
Ταφόπλακα του ΠΑΣΟΚ θα είναι η εκλογή της.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356
Η Διαμαντοπούλου μάλλον θα είναι 3η.

Ποιον όμως θα στηρίξει στον 2ο γύρο;

Ανδρουλάκη ή Δούκα;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
Η Διαμαντοπούλου θα είναι δεξί χέρι του Μητσοτάκη. Είναι και η μεγαλύτερη ελπίδα του Μητσοτάκη να κυβερνήσει εκ νέου με χαμηλά εκλογικά ποσοστά.
Τη στήριξε με τα μπούνια στο να εκλεγεί στον OΑΣΑ. Προσωπική επιλογή του ήταν.
Η αντιπολίτευση που θα κάνει θα είναι ανάλογη της Χριστοφιλοπούλου.
Ταφόπλακα του ΠΑΣΟΚ θα είναι η εκλογή της.
Ενω με Ανδρουλάκη και Δούκα θα σαρώσει το ΠΑΣΟΚ.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Ενω με Ανδρουλάκη και Δούκα θα σαρώσει το ΠΑΣΟΚ.
Εμένα καλύτερος, από τους υποψηφίους, μου φαίνεται ο Γερουλάνος.
Ο οποίος θα μπορούσε να αποσπάσει ένα αξιοπρεπές ποσοστό.
Ο Ανδρουλάκης, σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις χάνει στο δεύτερο γύρο από πολλούς απο τους αντιπάλους του.
Νομίζω ότι έχει τελειώσει πολιτικά.
 

Georgekor84

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2024
Μηνύματα
94
Κριτικές
1
Like
194
Πόντοι
0
Θεωρώ ότι ο Δούκας βιάστηκε. Ψηφίστηκες για μια θέση που την πήρες από καραμπόλα, υπηρέτησε την, δείξε λίγο έργο και μετά ιδού πεδίον δόξας λαμπρό. Παντως με Ανδρουλάκη, καλός - χρυσός, δε ξεκολλάει το Πασόκ, δεν εμπνέει. Και έχει απέναντι έναν Κασσελάκη που έχει κάνει το Σύριζα περίγυλο, reality και μία ΝΔ που τα σκατώνει μέρα με τη μέρα όλο και πιο πολύ, από ακρίβεια μέχρι τα διάφορα συμβάντα που θυμόμαστε όλοι.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.452
Like
1.469
Πόντοι
216
Η Διαμαντοπούλου θα είναι δεξί χέρι του Μητσοτάκη. Είναι και η μεγαλύτερη ελπίδα του Μητσοτάκη να κυβερνήσει εκ νέου με χαμηλά εκλογικά ποσοστά.
Τη στήριξε με τα μπούνια στο να εκλεγεί στον OΑΣΑ. Προσωπική επιλογή του ήταν.
Η αντιπολίτευση που θα κάνει θα είναι ανάλογη της Χριστοφιλοπούλου.
Ταφόπλακα του ΠΑΣΟΚ θα είναι η εκλογή της.
Αν είναι να τους βάλει σε μια σειρά, έστω και υπό τη πίεση ενός "εκβιασμού" μη χαλάσει τη συγκυβέρνηση και να υπάρχει ένα αντίβαρο στην εξουσία της ΝΔ, περιορίζοντας τα ολιγοπώλια για παράδειγμα ή θέτοντας ένα πλάνο ανάπτυξης που να βγάζει νόημα, ας είναι έτσι.
Όλα άλλωστε τα συζητάμε λόγω του ότι δεν υπάρχει εναλλακτική πρόταση.
Το μη χείρον βέλτιστον.
Εμένα καλύτερος, από τους υποψηφίους, μου φαίνεται ο Γερουλάνος.
Ο οποίος θα μπορούσε να αποσπάσει ένα αξιοπρεπές ποσοστό.
Ο Ανδρουλάκης, σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις χάνει στο δεύτερο γύρο από πολλούς απο τους αντιπάλους του.
Νομίζω ότι έχει τελειώσει πολιτικά.
Φοβάμαι ότι θα καταλήξει ένας πιο μυρωδάτος Ανδρουλάκης. Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να επαναπατρίσει τους πασόκους, χωρίς τους οποίους εκλογές δεν κερδίζει.
Άλλωστε και οι θέσεις του μεχρι στιγμής μου φαίνονται generic. Όταν βλέπω γενικότητες λες και μιλάει ο Κουβέλης, ε, με πιάνει μια αποστροφή.
Θεωρώ ότι ο Δούκας βιάστηκε. Ψηφίστηκες για μια θέση που την πήρες από καραμπόλα, υπηρέτησε την, δείξε λίγο έργο και μετά ιδού πεδίον δόξας λαμπρό. Παντως με Ανδρουλάκη, καλός - χρυσός, δε ξεκολλάει το Πασόκ, δεν εμπνέει. Και έχει απέναντι έναν Κασσελάκη που έχει κάνει το Σύριζα περίγυλο, reality και μία ΝΔ που τα σκατώνει μέρα με τη μέρα όλο και πιο πολύ, από ακρίβεια μέχρι τα διάφορα συμβάντα που θυμόμαστε όλοι.
Και παρόλα αυτά, δεν μπορεί να ανεβάσει ουσιαστικά τα ποσοστά του το Πασοκ.
Μιλάμε για βραβείο ανοιχτής παλάμης.
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.533
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Αν είναι να τους βάλει σε μια σειρά, έστω και υπό τη πίεση ενός "εκβιασμού" μη χαλάσει τη συγκυβέρνηση και να υπάρχει ένα αντίβαρο στην εξουσία της ΝΔ, περιορίζοντας τα ολιγοπώλια για παράδειγμα ή θέτοντας ένα πλάνο ανάπτυξης που να βγάζει νόημα, ας είναι έτσι.
Όλα άλλωστε τα συζητάμε λόγω του ότι δεν υπάρχει εναλλακτική πρόταση.
Το μη χείρον βέλτιστον.

Φοβάμαι ότι θα καταλήξει ένας πιο μυρωδάτος Ανδρουλάκης. Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να επαναπατρίσει τους πασόκους, χωρίς τους οποίους εκλογές δεν κερδίζει.
Άλλωστε και οι θέσεις του μεχρι στιγμής μου φαίνονται generic. Όταν βλέπω γενικότητες λες και μιλάει ο Κουβέλης, ε, με πιάνει μια αποστροφή.

Και παρόλα αυτά, δεν μπορεί να ανεβάσει ουσιαστικά τα ποσοστά του το Πασοκ.
Μιλάμε για βραβείο ανοιχτής παλάμης.
Τα ολιγοπώλια δε νομίζω ότι θα τα παλέψει. Έχει και αυτή τις ίδιες "δεσμεύσεις" που έχει ο Μητσοτάκης απέναντί τους.
Οπότε θα λειτουργούν όπως σήμερα.
Για το Γερουλάνο συμφωνώ πως είναι κάπως γενικά αυτά που λέει. Τον πιστεύω όμως πιο πολύ ως προς το ότι θα προσπαθήσει να πολεμήσει τα καρτέλ. Που αυτά διαμορφώνουν και την ακρίβεια στη χώρα μας.

Το θέμα είναι πως δεν καταλαβαίνω και τι θέλουν οι πρώην ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ. Μιλάω με αρκετούς, άκρη δε βγάζω. Νομίζω τα χρόνια της ανυπαρξίας έχουν αποπροσανατολίσει πολλούς.
Επί της ουσίας δεν υπαρχει ιδεολογικό πρόσημο αυτή τη στιγμή, που να λειτουργήσει υπέρ της συσπείρωσης των νυν και πρώην πασοκων.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.452
Like
1.469
Πόντοι
216
Επί της ουσίας δεν υπαρχει ιδεολογικό πρόσημο αυτή τη στιγμή, που να λειτουργήσει υπέρ της συσπείρωσης των νυν και πρώην πασοκων.
Ίσως γιατί οι μεν που πήγαν προς τη ΝΔ επαναπαύτηκαν με την εγγύτητά τους στην εξουσία, οι δε που πήγαν προς το Σύριζα μολύνθηκαν με το μικρόβιο της πολιτικής σαχλαμάρας.
Δεν ξέρω.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.462
Κριτικές
1
Like
6.141
Πόντοι
2.356

:jerking: :2funny:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.103
Πόντοι
10.411

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.949
Like
8.757
Πόντοι
1.056
Παρά την αντίθετη άποψη κάποιων , θεωρώ οτι πρέπει να ασχολούμαστε με το τι γίνεται σε κάθε κόμμα. Απο την στάση τους καθορίζονται πράγματα για μας.
Άσχετα αν η ΝΔ τα κάνει καλά, κακά, καλούτσικα, το θέμα είναι το πως την πιέζουν ή προτείνουν οι άλλοι.
Θα μου πέιτε και δίκιο θα έχετε, οτι η αντιπολίτευση λέει πάντα οχι σε όλα.

Δυστυχω΄ς για τον ΣΥΡΙΖΑ δεν πρόκειται να ξαναγράψω, γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.267
Κριτικές
7
Like
38.103
Πόντοι
10.411
Παρά την αντίθετη άποψη κάποιων , θεωρώ οτι πρέπει να ασχολούμαστε με το τι γίνεται σε κάθε κόμμα. Απο την στάση τους καθορίζονται πράγματα για μας.
Άσχετα αν η ΝΔ τα κάνει καλά, κακά, καλούτσικα, το θέμα είναι το πως την πιέζουν ή προτείνουν οι άλλοι.
Θα μου πέιτε και δίκιο θα έχετε, οτι η αντιπολίτευση λέει πάντα οχι σε όλα.

Δυστυχω΄ς για τον ΣΥΡΙΖΑ δεν πρόκειται να ξαναγράψω, γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως.
Τι να γράψεις και συ ρε τύπε,τριχοτομήθηκε ένα κόμμα και γελάνε όλοι με το τσίρκο που έχει καταντήσει
Πάει καρφί για 2-3%
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.165
Like
34.440
Πόντοι
9.931
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.985
Πόντοι
4.546
Πότε θα μάθουμε τα καλά νέα, πότε θα φέρει παιδί ο πελαργός;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom