Νέα

SOS...ΙΟΣ πολύ επικίνδυνος...ALERT

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα talos43
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.............μου το έστειλε κολλητός........
Παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί, ιδιαίτερα εάν χρησιμοποιείτε αλληλογραφία μέσω internet όπως Yahoo, Hotmail, AOLκτλ. Η πληροφορία κυκλοφόρησε από την Microsoftκαι την Norton. Παρακαλώ στείλτε την σε όλους όσους γνωρίζετε και έχουν πρόσβαση στο Internet. Ίσως λάβετε ένα φαινομενικά άκακο e-mailμε παρουσίαση Πάουερ Πόιντ (PowerPoint) και τίτλο " Lifeisbeautiful. pps ". Εάν το λάβετε, μην ανοίξετε το επισυναπτόμενο του για κανένα λόγο και διαγράψτε το αμέσως. Εάν ανοίξετε το αρχείο, ένα μήνυμα θα εμφανισθεί στην οθόνη σας λέγοντας : " Itistoolatenow, yourlifeisnolongerbeautiful", δηλαδή : ' Τώρα πια είναι αργά, η ζωή σας δεν είναι πλέον όμορφη', ως επακόλουθο θα χάσετε τα πάντα στον υπολογιστή σας και το άτομο που σας το έστειλε θα αποκτήσει πρόσβαση στο όνομά σας, στο e-mailσας, και στο κωδικό ασφαλείας σας. Αυτός είναι νέος ιός !! ο οποίος ξεκίνησε πρόσφατα να κυκλοφορεί, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΙΟΣ. OAOL επιβεβαίωσε ήδη την σοβαρότητα και τα προγράμματα antivirus δεν είναι ικανά να τον καταστρέψουν. Ο ιός δημιουργήθηκε από έναν χάκερ ο οποίος αυτοαποκαλείται " lifeowner ". ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ !!!!!!

Μάγκες τα μάτια μας 400....απ ότι μου λένε γνώστες είναι καταστροφή...οι ειδήμονες του είδους ας μας πούν...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ωραία απάντηση έδωσες μεγάλε σωθήκαμε.
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
γαμω το κερατο του ...
μολις ημουν ετοιμος να παρω την τελικη αποφαση για τις διακοπες μου,

παντως να ξερετε οτι τωρα πλεον απο τους ISP γινεται ο μεγαλυτερος ελεγχος για ιους και spyware. τα antivirus που εχουμε εγκατεστημενα στους υπολογιστες μας ειναι σε δευτερη μοιρα. υπαρχουν πολλα κενα ασφαλειας και κανενας κανονας προστασιας.

η προληψη ειναι καλυτερη απο την αντιμετωπιση

 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ρε παιδιά αύτο το παίρνω χρόνια τώρα!!! Hoax είναι!! Ψάχτε το και λίγο πριν τρομοκρατήσετε τον κόσμο!!!
 

mimikos2000

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.064
Like
13
Πόντοι
16
Ρε παιδιά αύτο το παίρνω χρόνια τώρα!!! Hoax είναι!! Ψάχτε το και λίγο πριν τρομοκρατήσετε τον κόσμο!!!

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι παντα hoax. !!! και δεν ειναι θεμα να φοβηθεις, αλλα να φροντισουμε να παιρνουμε καλυτερα τις προφυλαξεις μας στα κομπιουτερ που μας ενδιαφερουν.
και ξαναλεω

η προληψη ειναι καλυτερη απο την αντιμετωπιση

ταπεινη αποψη ενος τεχνικου
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο.Άλλωστε η norton όλο παπαρίες μας λέει αυτή βγάζει τους ιους και αυτοί τους καθαρίζει.όπως ο αγαπητός blaster μόνο εκείνη είχαν το puch.Αποψή μου βεβαία.
 
OP
OP
talos43

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Ρε παιδιά αύτο το παίρνω χρόνια τώρα!!! Hoax είναι!! Ψάχτε το και λίγο πριν τρομοκρατήσετε τον κόσμο!!!
δεν το έγραψα ρε φίλε για να τρομοκρατήσω κανένα...αλλά για να ενημερώσω και οι ειδικοί να μας πούν...τι να κάνουμε..δεν είμαστε όλοι γνώστες...
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
613
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Εγώ αναφέρθηκα στο συγκεκριμένο!! Γενικά θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα σύνάδελφο και σε άλλο thread Ασιατικού περιεχομένου!! ;)
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ε αμα το nod το κομμάτιασε φαντάσου τι θα του κάνει το kaspersky.Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι το norton σίγουρα το καθαρίσει(τουλάχιστον αυτόν γιατι κάτι άλλους.........μπαααααα)
 

[-SHADOWKEEPER-]

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2007
Μηνύματα
61
Like
0
Πόντοι
0
kaspersky καλό αλλά πολλές κόμπλες με τα Wins πάρα πολλές είναι βαρύ το ρημάδι.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Αδερφέ η νέα έκδοση 6 δεν έχει προβλήματα εμένα πάει μια χαρά σε αντίθεση με την 5
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.............μου το έστειλε κολλητός........
Παρακαλώ να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί, ιδιαίτερα εάν χρησιμοποιείτε αλληλογραφία μέσω internet όπως Yahoo, Hotmail, AOLκτλ. Η πληροφορία κυκλοφόρησε από την Microsoftκαι την Norton. Παρακαλώ στείλτε την σε όλους όσους γνωρίζετε και έχουν πρόσβαση στο Internet. Ίσως λάβετε ένα φαινομενικά άκακο e-mailμε παρουσίαση Πάουερ Πόιντ (PowerPoint) και τίτλο " Lifeisbeautiful. pps ". Εάν το λάβετε, μην ανοίξετε το επισυναπτόμενο του για κανένα λόγο και διαγράψτε το αμέσως. Εάν ανοίξετε το αρχείο, ένα μήνυμα θα εμφανισθεί στην οθόνη σας λέγοντας : " Itistoolatenow, yourlifeisnolongerbeautiful", δηλαδή : ' Τώρα πια είναι αργά, η ζωή σας δεν είναι πλέον όμορφη', ως επακόλουθο θα χάσετε τα πάντα στον υπολογιστή σας και το άτομο που σας το έστειλε θα αποκτήσει πρόσβαση στο όνομά σας, στο e-mailσας, και στο κωδικό ασφαλείας σας. Αυτός είναι νέος ιός !! ο οποίος ξεκίνησε πρόσφατα να κυκλοφορεί, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΙΟΣ. OAOL επιβεβαίωσε ήδη την σοβαρότητα και τα προγράμματα antivirus δεν είναι ικανά να τον καταστρέψουν. Ο ιός δημιουργήθηκε από έναν χάκερ ο οποίος αυτοαποκαλείται " lifeowner ". ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ !!!!!!

Μάγκες τα μάτια μας 400....απ ότι μου λένε γνώστες είναι καταστροφή...οι ειδήμονες του είδους ας μας πούν...
ψεμα ειναι.-
 

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.924
Like
15
Πόντοι
66
τι εννοεις?
URL]] :P
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
τι εννοεις? http://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/smf/Smileys/default/evil.gif[/img[/URL]] :P
[/quote]
Ειμουνα σαφης
[QUOTE="boidopoutsa, post: 205370"]
Αρα εσυ το στελνεις!!! Βρηκαμε τον ενοχο!  :cool2:
[/quote]
Πως αλλιως να το πω για να το καταλαβεις; Θες να στο πω στη νοηματικη;  :idiot:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom