Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ετσι γελαγες και με το σκοπιανό;
Οταν προκειται για διεθνη συμφωνια ψηφισμενη απο την ελληνικη βουλη επι συριζα..... ναι δεν μπορει η Ελλαδα να την παρει πισω....

Δεν μπορουμε να απαιτουμε απο Ερντογαν το σεβασμο της συνθηκης της Λωζανης και εμεις να μην σεβομαστε την Συνθηκη των Πρεσπων

Αντι να κατηγορεις το ΣΥΡΙΖΑ που εξαγορασε πολιτικα την Κουντουρα, μιλας για ενα θεμα που κληρονομηθηκε απο μια αλλη κυβερνηση

Το μονο θεμα που υπαρχει ειναι διαπραγματευση των εμπορικων σηματων που να εκει η ΝΔ δεν εχει κανει τιποτα....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.679
Κριτικές
3
Like
11.285
Πόντοι
3.936
Αδερφε.... θα μιλησω στα ισια....

Μιλας λες και τα 800.000 ευρω ειναι κανενα φοβερο ποσο.....:2funny::2funny::2funny:

Με 2 τριαρια και ενα δυαρακι το 800.000 το συμπληρωνεις σε Δαφνη, Μπραχαμι, Αλιμο και Ηλιουπολη.... Εαν καποιος μενει στο ενα τριαρι και νοικιαζει το αλλο τριαρι και το δυαρακι, θεωρειται "πλουτοκρατης" απο εσενα..... τοτε με συγχωρεις ή πρεπει να εισαι φτωχολιγουρης ή μαλακας που πιστευει το Τσιπρα.....

Οταν Ο Εθνικος ηγετης Κυριακος Μητσοτακης αποπληρωνει το ΔΝΤ.... αρα η Ελλαδα γλυτωνει τοκους προς τους δανειστες.... να δημιουργειται δημοσιονομικος χωρος


Ουτε φτωχολιγουρης ουτε μαλακας ειμαι.

Τα 800κ δεν αφορουν ακινητα...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟ. Τι δεν το ηξερες η σκοπιμα εφερες το παράδειγμα ακίνητων?
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
1
Like
1.298
Πόντοι
216

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.111
Κριτικές
184
Like
44.844
Πόντοι
22.266
Πουλω κουπόνια σε μπραβοκουληδες σε 35 ευρώ ...

Ρε ίσως επιρρεαστηκε από το πόλεμο της Ρωσίας ;;
Αν ήμουν μπραβοκουλης δε θα είχα μούτρα να πω πουθενά ότι το 2022 σε ντεμεκ δυτική χώρα μοιράζουν κουπονια:confused:

Κουπόνια σίτισης η ΧΑ
Κουπόνια καυσίμων ο Κούλης
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Γιατι η Ελλαδα παραγει σιταρι? Η κυρια παραγωγος σιταριου δεν ειναι η Ουκρανια.... οταν η ουκρανια δεν εξαγει δεν θα ανεβουν οι τιμες λογω ελλειψης?

Λογω υψηλης τιμης πετρελαιου λογικο δεν ειναι το κοστος μεταφορας των προιοντων απο την ουκρανια στην ελλαδα (για οσα προιοντα τελικως εξαγονται απο την ουκρανια σε αλλες χωρες) να το πληρωσει ο τελικος καταναλωτης?
Τύπε, επειδή είμαι από αγροτική περιοχή, όχι όμως αγρότης,οι καλλιέργειες αυτές η Ευρωπαϊκή Ένωση τις απαγόρεψε στην Ελλάδα,με την υπερφορολογηση.

Έτσι μετά από χρόνια, εσένα σου φαίνεται λογικό, να εισάγει μια χώρα σαν την Ελλάδα, σιτάρι....

Δλδ ξαναδιάβασε πόσο σουρεαλ είναι αυτό που έγραψες.Εκτος εάν νομίζεις πως το κλίμα της Ελλάδας είναι όπως της Γροιλανδίας και καλά κάνει που δεν παράγει σιτάρι...

Από κει και πέρα,τα καύσιμα δεν είναι τόσο ακριβά, όσο στην Ελλάδα... απλά στην Ελλάδα μπορεί η κυβέρνηση να χαμηλώσει τον ειδικό φόρο κατανάλωσης, όμως δεν το κάνει για να μην θησαυρισουν οι οδηγοί Πόρσε.

Στην Μολδαβία, Ρουμανία, Βουλγαρία πχ που περνά η Νταλίκα, δεν ανεφοδιαζεται τόσο ακριβά όσο Ελλάδα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ουτε φτωχολιγουρης ουτε μαλακας ειμαι.

Τα 800κ δεν αφορουν ακινητα...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟ. Τι δεν το ηξερες η σκοπιμα εφερες το παράδειγμα ακίνητων?
Εαν καποιος εχει αθροισμα 800.000 περιουσια ειτε μετρητο , ειτε ακινητα ειτε και τα 2 δεν ειναι πλουσιος.......
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.679
Κριτικές
3
Like
11.285
Πόντοι
3.936
Εαν καποιος εχει αθροισμα 800.000 περιουσια ειτε μετρητο , ειτε ακινητα ειτε και τα 2 δεν ειναι πλουσιος.......
Α δεν ειναι πλουσιος οταν μεταβιβαζει 800κ ΜΕΤΡΗΤΟ στα παιδια του. Αλλα ειναι πλουσιος οποιος εχει ΙΧ
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τύπε, επειδή είμαι από αγροτική περιοχή, όχι όμως αγρότης,οι καλλιέργειες αυτές η Ευρωπαϊκή Ένωση τις απαγόρεψε στην Ελλάδα,με την υπερφορολογηση.

Έτσι μετά από χρόνια, εσένα σου φαίνεται λογικό, να εισάγει μια χώρα σαν την Ελλάδα, σιτάρι....

Δλδ ξαναδιάβασε πόσο σουρεαλ είναι αυτό που έγραψες.Εκτος εάν νομίζεις πως το κλίμα της Ελλάδας είναι όπως της Γροιλανδίας και καλά κάνει που δεν παράγει σιτάρι...

Από κει και πέρα,τα καύσιμα δεν είναι τόσο ακριβά, όσο στην Ελλάδα... απλά στην Ελλάδα μπορεί η κυβέρνηση να χαμηλώσει τον ειδικό φόρο κατανάλωσης, όμως δεν το κάνει για να μην θησαυρισουν οι οδηγοί Πόρσε.

Στην Μολδαβία, Ρουμανία, Βουλγαρία πχ που περνά η Νταλίκα, δεν ανεφοδιαζεται τόσο ακριβά όσο Ελλάδα
Μαζι σου σε αυτο και εγω συμφωνω..... Η Ελιτ αυτης της χωρας εφερνε μποτες απο την τουρκια για το Στρατο επειδη εκαναν 20 λεπτα φθηνοτερα.... Τοσο κοντοφθαλμοι ειμασταν

Συμφωνω μαζι σου η ελλαδα μπορει να παραγει σιταρι..... Αλλα να ξερεις ενα πραγμα.... δεν ειναι δυνατον και ο αγροτης να κονομαει και ο Αθηναιος να αγοραζει φθηνα εαν δεν γινου εισαγωγες.... αυτη την κουβεντα πρεπει να την κανουμε σαν κοινωνια.... απο το να ριχνουμε το αναθεμα στο οποιο πρωθυπουργο...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Α δεν ειναι πλουσιος οταν μεταβιβαζει 800κ ΜΕΤΡΗΤΟ στα παιδια του. Αλλα ειναι πλουσιος οποιος εχει ΙΧ
Να σου θυμισω οτι τα αυτοκινητο ηταν τεκμηριο μεχρι 2-3 χρονια...

Στα ελληνικα μου ειμαι ακριβης..... εαν θεωρειται απο εσενα η συνολικη περιουσια 800.000 χιλ ευρω σαν μεγαλη .... ειτε αυτη ειναι μονο ακινητα, μονο λεφτα ή και τα 2 μαζι τοτε εισαι συριζαιος ή ηλιθιος.....

Προφανως ακομα και εσυ αντιλαμβανεται οτι οποιος 2 τριαρια και 800.000 κοστολογηται διαφορετικα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.679
Κριτικές
3
Like
11.285
Πόντοι
3.936
Να σου θυμισω οτι τα αυτοκινητο ηταν τεκμηριο μεχρι 2-3 χρονια...

Στα ελληνικα μου ειμαι ακριβης..... εαν θεωρειται απο εσενα η συνολικη περιουσια 800.000 χιλ ευρω σαν μεγαλη .... ειτε αυτη ειναι μονο ακινητα, μονο λεφτα ή και τα 2 μαζι τοτε εισαι συριζαιος ή ηλιθιος.....

Προφανως ακομα και εσυ αντιλαμβανεται οτι οποιος 2 τριαρια και 800.000 κοστολογηται διαφορετικα
Ελα βλακακο να δουμε ποιος ειναι βλακας.

Οποιος εχει 2-3 ακινητα δεν ειναι πλουσιος οποιος εχει 2-3 αυτοκινητα ειναι!!

Δεν το λεω εγω αλλα η ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ελα βλακακο να δουμε ποιος ειναι βλακας.

Οποιος εχει 2-3 ακινητα δεν ειναι πλουσιος οποιος εχει 2-3 αυτοκινητα ειναι!!

Δεν το λεω εγω αλλα η ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ

τα αυτοκινητα αφορουν τα επιδοματα βενζινης.... τα 800.000 αφορουν τα συμβολαιογραφικα.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Και ειπαμε τα 800.000 ειναι αθροισμα συνολικο χρηματων και ακινητων..... και δεν ειναι μεγαλο σαν ποσο και για εναν αλλο λογο.... οτι εσυ μπορεις να κληρονομησεις ενα τριαρι απο τον παππου, ενα τριαρι απο την μητερα σου και ενα δυαρι απο το πατερα σου..... η κληρονομια ειναι αθροισμα των κοπων των προηγουμενων γενναιων και οχι κριτηριο πλουτου αποκλειστικα της δικης σου εργασιας....

Τα 800.000 ευρω cash μπορει να ειναι κληρονομια απο ενοικια 30 ετων...... ναι ακουγεται μεγαλο ποσο... αλλα δεν ειναι.....

Εαν βαλεις κατω 500 επι 12 μηνες επι 35 χρονια επι 2 τριαρια συν τους τοκους. τριαντα ετων (οι τραπεζες επι οικουμενικη εδιναν το μαγικο 15% επιτοκιο τοτε....)... τι νομιζεις οτι ειναι 800.000 οταν ειναι το αθροισμα εργασια 2-3 γεννεων (εργασια πατερα και παππου σου)
 

panos1122

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2021
Μηνύματα
14
Like
124
Πόντοι
280
Σε ολα εχετε δικιο εκτος απο το θεμα με τα αυτοκινητα και τα ακινητα. Ποιος χρειαζεται 2-3 αυτοκινητα; Σιγουρα ειναι καποιος ο οποιος του περισσευουν τα λεφτα. Τα ακινητα απο την αλλη οσο μεγλαωνει μια οικογενεια χρειαζεται ενα σπιτι για τα παιδια κτλ...
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.679
Κριτικές
3
Like
11.285
Πόντοι
3.936
τα αυτοκινητα αφορουν τα επιδοματα βενζινης.... τα 800.000 αφορουν τα συμβολαιογραφικα.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Και ειπαμε τα 800.000 ειναι αθροισμα συνολικο χρηματων και ακινητων..... και δεν ειναι μεγαλο σαν ποσο και για εναν αλλο λογο.... οτι εσυ μπορεις να κληρονομησεις ενα τριαρι απο τον παππου, ενα τριαρι απο την μητερα σου και ενα δυαρι απο το πατερα σου..... η κληρονομια ειναι αθροισμα των κοπων των προηγουμενων γενναιων και οχι κριτηριο πλουτου αποκλειστικα της δικης σου εργασιας....

Τα 800.000 ευρω cash μπορει να ειναι κληρονομια απο ενοικια 30 ετων...... ναι ακουγεται μεγαλο ποσο... αλλα δεν ειναι.....

Εαν βαλεις κατω 500 επι 12 μηνες επι 35 χρονια επι 2 τριαρια συν τους τοκους. τριαντα ετων (οι τραπεζες επι οικουμενικη εδιναν το μαγικο 15% επιτοκιο τοτε....)... τι νομιζεις οτι ειναι 800.000 οταν ειναι το αθροισμα εργασια 2-3 γεννεων (εργασια πατερα και παππου σου)
Παντα υπαρχει μια δικαιολογια για ολα...!

Αλλα η υπουργαρα αλλα ειπε. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ηταν η αρχικη συζητηση....αλλα....
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.524
Κριτικές
8
Like
3.314
Πόντοι
786
τα αυτοκινητα αφορουν τα επιδοματα βενζινης.... τα 800.000 αφορουν τα συμβολαιογραφικα.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Και ειπαμε τα 800.000 ειναι αθροισμα συνολικο χρηματων και ακινητων..... και δεν ειναι μεγαλο σαν ποσο και για εναν αλλο λογο.... οτι εσυ μπορεις να κληρονομησεις ενα τριαρι απο τον παππου, ενα τριαρι απο την μητερα σου και ενα δυαρι απο το πατερα σου..... η κληρονομια ειναι αθροισμα των κοπων των προηγουμενων γενναιων και οχι κριτηριο πλουτου αποκλειστικα της δικης σου εργασιας....

Τα 800.000 ευρω cash μπορει να ειναι κληρονομια απο ενοικια 30 ετων...... ναι ακουγεται μεγαλο ποσο... αλλα δεν ειναι.....

Εαν βαλεις κατω 500 επι 12 μηνες επι 35 χρονια επι 2 τριαρια συν τους τοκους. τριαντα ετων (οι τραπεζες επι οικουμενικη εδιναν το μαγικο 15% επιτοκιο τοτε....)... τι νομιζεις οτι ειναι 800.000 οταν ειναι το αθροισμα εργασια 2-3 γεννεων (εργασια πατερα και παππου σου)
τον μπαρμπαπήδπουλα τι τον έχεις;
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.893
Πόντοι
1.686
τα αυτοκινητα αφορουν τα επιδοματα βενζινης.... τα 800.000 αφορουν τα συμβολαιογραφικα.... αλλο το ενα αλλο το αλλο...

Και ειπαμε τα 800.000 ειναι αθροισμα συνολικο χρηματων και ακινητων..... και δεν ειναι μεγαλο σαν ποσο και για εναν αλλο λογο.... οτι εσυ μπορεις να κληρονομησεις ενα τριαρι απο τον παππου, ενα τριαρι απο την μητερα σου και ενα δυαρι απο το πατερα σου..... η κληρονομια ειναι αθροισμα των κοπων των προηγουμενων γενναιων και οχι κριτηριο πλουτου αποκλειστικα της δικης σου εργασιας....

Τα 800.000 ευρω cash μπορει να ειναι κληρονομια απο ενοικια 30 ετων...... ναι ακουγεται μεγαλο ποσο... αλλα δεν ειναι.....

Εαν βαλεις κατω 500 επι 12 μηνες επι 35 χρονια επι 2 τριαρια συν τους τοκους. τριαντα ετων (οι τραπεζες επι οικουμενικη εδιναν το μαγικο 15% επιτοκιο τοτε....)... τι νομιζεις οτι ειναι 800.000 οταν ειναι το αθροισμα εργασια 2-3 γεννεων (εργασια πατερα και παππου σου)

τύπε τα 800.000 ευρώ είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ

Εγώ έχω ένα τεσσάρι με αντικειμενική αξία 150.000 ευρώ και
πουλιέται τουλάχιστον 200.000

Οι υπολογισμοί που κάνεις δεν είναι και τόσο σωστοί.
800.000 αντικειμενική αξία μπορεί να αντιστοιχεί και
σε 1.200.000 αγοραία αξία

Μια γνωστή μου έχει ένα τριάρι στο Παγκράτι με αντικειμενική αξία 100.000
και πουλιέται 150- 160 χιλιάδες
Δύο τριάρια και ένα δυάρι ΔΕΝ φτάνουν με τίποτα τις 800.000 ευρώ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ , εκτός αν είναι σε πολύ ακριβές περιοχές
2 τριάρια είναι 75 + 75 =150 τ.μ. και ένα δυάρι 50 τ.μ. , όλα μαζί
200 τ.μ. . ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ 800.000 ευρώ για 200 τ.μ. ;
4.000 τ.μ. το τετραγωνικό ;
ΜΟΝΟ σε Κολωνάκι, Ακρόπολη, Ηρώδου του Αττικού, Λαιμό Βουλιαγμένης

Σε άλλες περιπτώσεις, αν ένα κτίριο είναι παλιό, επειδή η αντικειμενική αξία ΔΕΝ μειώνεται κάτω από 40% , μπορεί να είναι μεγαλύτερη η αντικειμενική αξία από την αγοραία.
Το 2012 -2013 τα ακίνητα είχαν πιάσει πάτο. Μετά ανέβηκαν.
Μπορεί να είναι σωστό ίσως, να μην επιβάλλεται φόρος
για γονική παροχή μέχρι 800 χιλ.

Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει ΑΝΤΙΦΑΣΗ στην μη φορολόγηση της μεταβίβασης ακινήτων, σε σχέση με την φορολόγηση αυτοκινήτων.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
τύπε τα 800.000 ευρώ είναι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ

Εγώ έχω ένα τεσσάρι με αντικειμενική αξία 150.000 ευρώ και
πουλιέται τουλάχιστον 200.000

Οι υπολογισμοί που κάνεις δεν είναι και τόσο σωστοί.
800.000 αντικειμενική αξία μπορεί να αντιστοιχεί και
σε 1.200.000 αγοραία αξία

Μια γνωστή μου έχει ένα τριάρι στο Παγκράτι με αντικειμενική αξία 100.000
και πουλιέται 150- 160 χιλιάδες
Δύο τριάρια και ένα δυάρι ΔΕΝ φτάνουν με τίποτα τις 800.000 ευρώ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ , εκτός αν είναι σε πολύ ακριβές περιοχές
2 τριάρια είναι 75 + 75 =150 τ.μ. και ένα δυάρι 50 τ.μ. , όλα μαζί
200 τ.μ. . ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΞΙΑ 800.000 ευρώ για 200 τ.μ. ;
4.000 τ.μ. το τετραγωνικό ;
ΜΟΝΟ σε Κολωνάκι, Ακρόπολη, Ηρώδου του Αττικού, Λαιμό Βουλιαγμένης

Σε άλλες περιπτώσεις, αν ένα κτίριο είναι παλιό, επειδή η αντικειμενική αξία ΔΕΝ μειώνεται κάτω από 40% , μπορεί να είναι μεγαλύτερη η αντικειμενική αξία από την αγοραία.
Το 2012 -2013 τα ακίνητα είχαν πιάσει πάτο. Μετά ανέβηκαν.
Μπορεί να είναι σωστό ίσως, να μην επιβάλλεται φόρος
για γονική παροχή μέχρι 800 χιλ.

Σε κάθε περίπτωση όμως υπάρχει ΑΝΤΙΦΑΣΗ στην μη φορολόγηση της μεταβίβασης ακινήτων, σε σχέση με την φορολόγηση αυτοκινήτων.
Συμφωνω μαζι σου εχεις δικιο, στο παραδειγμα μου αναφερομουν σε εμπορικη αξια και οχι σε αντικειμενικη....

Αλλα και παλι το Μπραχαμι, Ηλιουπολη και Αλιμος και ορισμενες περιοχες του φαληρου εχουν αντικειμενικη αξια το τμ 1300 ευρω

για κανε ενα πολλαπλασιαμο 1300 επι 100 τετραγωνικα..... για ενα σπιτι με 4μελη οικογενεια..... βαλε ενα εξοχικο .... βαλε και ενα μαγαζι....

Ναι εκανα ΛΑΘΟΣ..... στο παραδειγμα μου αντι για 2 τριαρια και 1 δυαρι θα επρεπε να πω για 3 τριαρια και ενα 2 δυαρι.....

Αλλα ειμαι ο "μονος" που εχεις 3 τριαρια στην ελλαδα... Οφειλεις να ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ οτι ο μονος για την καταργησης της κληρονομιας εγινε για τους πλουσιους ειναι ΜΥΘΟΣ

Πλουσιος με 3 τριαρια που εχουν αντικειμενικη αξια 800.000 δεν εισαι....Εισαι ευκαταστατος ναι....

Αλλα κανεις δεν λεει το αυτονοητο..... οτι το 800.000 ειναι εφικτο για καποιον μικροαστο εαν εχει κληρονομησει απο μανα και πατερα 3 τριαρια...

Αλλα ακομα και αυτο που εχει 800.000 ειναι πλουσιος, ο μετρο ευνοει κυριος αυτους που ειναι εχουν περιουσια απο 500.000 και κατω και αυτοι ειναι το 80% των Ελληνων δηλαδη η εκλογικη βαση της Δεξιας..... Υπαρχει ναι μεν η υποψια οτι ωφελειθηκαν και καποιοι Κολωνακιωτες Δεξιοι οπως λες.... και ποσοι ειναι αυτοι για να στεκομαστε σε αυτους?

Μιλας για αντιφαση.... προτιμας να πληρωσεις 2000 ευρω για να γραψεις τα ακινητα σου στο παιδι σου ή να πληρωσεις 1000 σε Βενζινες μεχρι να τελειωσει ο πολεμος σε ουκρανια?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
τον μπαρμπαπήδπουλα τι τον έχεις;
Φιλε, απαντησα απο κατω το μετρο της καταργησης της κληρονομιας πιανει κυριως την εκλογικη βαση της ΝΔ και οχι τους οχι τους φτωχολιγουρηδες του ΣΥΡΙΖΑ που κανουν σπεκουλα
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
πληρωσεις 1000 σε Βενζινες μεχρι να τελειωσει ο πολεμος σε ουκρανια?
Ειλικρινα πιστευεις πως ο Κουλης θα ανακοινωσει τιμη λιτρου στα 1,75& κ ντιζελ 1,45€ με την ληξη του πολεμου;

Και οι πλουσιοι π εχουν Πορσε;Θελεις να πλουτισουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom