Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
ρε mazo προσπαθω να πιστεψω πως δεν είσαι πουτινικός αλλά δεν βοηθας και συ :D:
αυτό που λες ειναι η μία εκδοχή, άλλη εκδοχη δεν υπάρχει ; να μην έχουν αρκετο σύγχρονο εξοπλισμο ας πουμε ;

με τους τσετσένους που φαίνονται με χάι τεκ καλουδια είχα διαβάσει μια ερμηνεία στo reddit/combat footage που έλεγε πως ο Καντιροφ τους έχει ντύσει με όλα τα σχετικά μπιχλιμπίδια για να φαίνονται σαν "operators" αλλά στην πράξη δεν έχουν την αναλογη εκπαίδευση. Σε όσα βιντεάκια τους ανεβαίνουν στο παραπάνω κανάλι πέφτει το γέλιο της αρκούδας στα σχόλια πχ. το παρακάτω με τίτλο "Chechens fighting a brutal war against traffic lights in Mariupol." :2funny:
https://www.reddit.com/r/CombatFootage/comments/tsctf6
μιας και βλέπω σε επόμενα ποστ κάνεις αναλύσεις θέλω να μου πεις τη γνώμη σου για ένα σχόλιο που διάβασα στο ακόλουθο λινκ (το μεταφέρω αυτούσιο) https://www.reddit.com/r/CombatFootage/comments/u7gvho
"I’m a retired army officer and I have to say that this war has been a stunning revelation. There are deep questions circulating inside the NATO intelligence community about “how did we get our estimates about the quality of Russian military leadership this wrong.” Our assumptions about their weapons systems and troop headcounts were largely right. But we have completely missed the boat in our estimates of the quality of their officer corps, and the truly non-existent nature of their logistical abilities. Sustained ground offensives can only move at whatever speed the logistical train behind them can move. The average round-trip endurance of a truck is about 200 miles, meaning every 100 miles of penetration, you have to establish logistical bases. By the time you are 400 miles in, you have 3 rings of logistical bases capable of transporting and storing ever-increasing volumes of fuel and ammunition. And we have seen none of this. There has been no capability of securing supply lines and building a logistical operation outside of Russia. None. This is stunning. This reveals that Russia is actually not capable of projecting conventional military power outside of Russia. They can attack in any direction, and once they get one truck-radius away from the Russian border, they come to a full stop. This will change the geopolitical calculus about Russia’s ability to exert non-nuclear influence outside its borders for decades to come.
Why are they regrouping and focusing their energy on Donbas? Because they simply don’t have the capability to support operations unless they are launched from their own territory, so they can only pick fights within 100 miles of their border.
"
κοιτα τωρα.....ξαναζω το ιδιο που ζουσα το 2015....τα ιδια ελεγα το 2015 στο νημα για την Συρια,οτι θα μπουν οι Ρωσοι και θα τα κανουν πουτανα, και καποιοι με κοροιδευαν και ελεγαν "Οι Ρωσοι δεν μπορουν να επεμβουν πουθενα" "οι Ρωσοι δεν εχουν λεφτα για πολεμο" "δεν εχουν τεχνολογια".....και οταν αρχισε να βρεχει Καλιμπρ στην Συρια απο την Κασπια,εξαφανιστηκαν απο το νημα.....
 

Συνημμένα

  • Capturesyria2.JPG
    Capturesyria2.JPG
    69,7 KB · Εμφανίσεις: 13
  • Capturesyria.JPG
    Capturesyria.JPG
    98,5 KB · Εμφανίσεις: 15

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
Καλά, αυτός μπορεί να πιστεύει ότι οι Αμερικάνοι θα την πέσουν στους Κινέζους από το Νεπάλ και πάνω από τα Ιμαλάϊα ή από τις στέππες της Μογγολίας όπου η γραμμή Μαζινό θα είναι το Σινικό τείχος.

Ή μπορεί να κάνουν απόβαση στην Σαγκάη και να ρίξουν αλεξιπτωτιστές στο Πεκίνο.

Παρόλα αυτά είναι σίγουρος ότι οι Κινέζοι θα νικήσουν γιατί έστειλαν ένα ρομποτικό όχημα στην Σελήνη ή θα ρίξουν με λέϊζερ τους Αμερικάνικους δορυφόρους που λέει ο άλλος φωστήρας.

Δεν βγάζεις άκρη.
αυτό που προσπαθησα να πω στον Μποκολο είναι πως είναι άτοπο να συγκρινει πεδιά μαχης και εποχές που ίσχυαν άλλες συνθήκες. Αν και φαίνεται παράδοξο κατά τη γνωμη μου (δεν είμαι ειδικός) μια σύγχρονη χώρα με αστικό πληθυσμό, με παραγωγικές δομές και οικονομία που πρέπει να προστατέψει ενάντια στα σύχρονα οπλικά συστήματα είναι σε μειονεκτικότερη θέση από τους Αφγανούς, τους Κούρδους ή τους ορεσίβιους πληθυσμούς της Ελλάδας την εποχή της τουρκοκρατίας(που μου έγραψε σε άλλο ποστ).

βλέπεις επιμένει με τον πληθυσμό της Κίνας σα να πρόκειται να γίνουν μάχες πεζικού ή αν βυθιστούν τα πλοια της με μαγικό τρόπο θα εμφανιστούν νέα για να επανδρωθούν από το ετελείωτο ανθρώπινο δυναμικό της....

αυτό που λεει πάντως με την τεχνολογία έχει βάση. Ο mind είχε γραψει ένα σχόλιο πως οι αμερικανοί ανησυχούν επειδή η πρόοδος της Κίνας στο Διάστημα δεν φαίνεται να αντικατοπτρίζεται και στα οπλικά της συστήματα
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.315
Like
35.136
Πόντοι
9.931
Βλεπεις τον ρωσικο στρατο και σκέφτεσαι οτι αν δεν ειχαν τα πυρηνικά να απειλούν, θα ειχε στειλει η Αμερικη καμια 20000 marines και θα ειχε τελειώσει η υπόθεση.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.099
Κριτικές
184
Like
44.812
Πόντοι
22.266
Βλεπεις τον ρωσικο στρατο και σκέφτεσαι οτι αν δεν ειχαν τα πυρηνικά να απειλούν, θα ειχε στειλει η Αμερικη καμια 20000 marines και θα ειχε τελειώσει η υπόθεση.
Τον Ράμπο τύπε να έστελνε και καθάριζε το θέμα στο πιτς φιτίλι!!
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
κοιτα τωρα.....ξαναζω το ιδιο που ζουσα το 2015....τα ιδια ελεγα το 2015 στο νημα για την Συρια,οτι θα μπουν οι Ρωσοι και θα τα κανουν πουτανα, και καποιοι με κοροιδευαν και ελεγαν "Οι Ρωσοι δεν μπορουν να επεμβουν πουθενα" "οι Ρωσοι δεν εχουν λεφτα για πολεμο" "δεν εχουν τεχνολογια".....και οταν αρχισε να βρεχει Καλιμπρ στην Συρια απο την Κασπια,εξαφανιστηκαν απο το νημα.....
αυτό τώρα είναι απάντηση σε αυτά που σε ρώτησα ;
τι σχέση έχει η Συρία ως πεδίο μάχης με το τωρινό ;

edit : βλέπω και το σχόλιο του anemodoura παραπάνω, μιας και δεν είσαι fanboy του πουτινγκ και τα βλέπεις αποστασιοποιημένα καταλαβαίνεις πως αν δεν είχε τα πυρηνικά ο πράκτορας του ΟΠΑΠ να απειλεί τον κόσμο τώρα θα είχε τελειώσει το θέμα ; (κρίνοντας από την μέχρι τώρα απόδοση των ρωσων, αν μπουν τα μαγκά υπεροπλα τους στη μάχη ΟΚ εδώ θα είμαστε να δούμε τι θα γίνει :wink: )
 
Τελευταία τροποποίηση:

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
Βλεπεις τον ρωσικο στρατο και σκέφτεσαι οτι αν δεν ειχαν τα πυρηνικά να απειλούν, θα ειχε στειλει η Αμερικη καμια 20000 marines και θα ειχε τελειώσει η υπόθεση.
Τι νομιζεις οτι κανει ο Αμερικανικος στρατος???? Μπες μονος σου και δες τα βιντεο απο Αφγανισταν.....μολις εμφανιστει καμια ομαδα Ταλιμπαν και τους πυροβολαει,κατευθειαν αρχιζουν τα παρακαλια στην αεροπορια να ερθει να βομβαρδισει... Σηκωνουν αεροπλανα,για 5 εχθρους που πολεμουν με ΑΚ και σαγιοναρες.......τρομερα αξιομαχοι!!!
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
αυτό τώρα είναι απάντηση σε αυτά που σε ρώτησα ;
τι σχέση έχει η Συρία ως πεδίο μάχης με το τωρινό ;

edit : βλέπω και το σχόλιο του anemodoura παραπάνω, μιας και δεν είσαι fanboy του πουτινγκ και τα βλέπεις αποστασιοποιημένα καταλαβαίνεις πως αν δεν είχε τα πυρηνικά ο πράκτορας του ΟΠΑΠ να απειλεί τον κόσμο τώρα θα είχε τελειώσει το θέμα ; (κρίνοντας από την μέχρι τώρα απόδοση των ρωσων, αν μπουν τα μαγκά υπεροπλα τους στη μάχη ΟΚ εδώ θα είμαστε να δούμε τι θα γίνει :wink: )
Το θεμα ειναι τυπε οτι με τους Ρωσους δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα.....Εφερα σαν παραδειγμα την Συρια,γτ τοτε ολοι ελεγαν στο νημα οτι ειναι πολυ πισω σε τεχνολογια...και οταν αρχισαν να χτυπανε απο Κασπια και να φευγουν πυραυλοι απο υποβρυχια σε καταδυση,ετριβαν ολοι τα ματια τους.....(βασικα εγω περιμενα να βομβαρδισουν με Τουπολεφ....ακομα και εγω επαθα πλακα).....Ολη η Συρια ειχε γινει μια περιοχη A2/AD.....ειχε βγει και προειδοποιηση στους πιλοτους στην Κυπρο οτι υπαρχει προβλημα με το GPS.....π.χ πριν 2 μηνες διαβαζα οτι ο Κινζαλ ειναι ακομα "υπο κατασκευη" αλλα νατος στην Ουκρανια....Su-57 τωρα λενε οτι εχουν μονο 2-3....πεταξε ομως 1 στο Ζιτομιρ,περασε ολη την αεραμυνα χωρις να λοκαριστει και χτυπησε εναν στοχο που ηθελαν....αν ειχαν μονο 2-3 δεν θα εστελναν κανενα,αρα εχουν περισσοτερα.....ολο στην πουστια και στην παραπλανηση ειναι.
Οπως λες και εσυ...θα δουμε,εδω ειμαστε....
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
Τι ζουμε ρε μαγκες ,ο ψυχασθενης μαλακας και ο γελωτοποιος ρουφιανος αυτοπροσδιοριστηκαν ως οι δημοκρατες του νηματος :2funny:

Τα λενε σε καποιους απο εμας που οι πατεραδες μας πολεμησαν τους βρωμο-ναζιστες και τα σπιτια μας επιταχθηκαν απο τους κατακτητες και τους χαφιεδες τους.

Ουστ κοπριτες ...
λίγη αυτογνωσία δεν βλάπτει, εσύ και ο Μπόκολος είστε οι πιο θλίβερες παρουσίες στο παρόν νήμα (σε σχέση με την εικόνα που είχα σχηματίσει για εσας με βάση αυτά που γράφατε στο νήμα του κορώνα πέρσι ). Για να είμαι ξεκάθαρος δεν σε κρίνω επειδή υποστηρίζεις τη Ρωσία του πουτιν, δικαίωμά σου. Το θλίβερό είναι ο τρόπος που το κάνεις.

Πχ. η αναφορά που κάνεις : "Τα λενε σε καποιους απο εμας που οι πατεραδες μας πολεμησαν τους βρωμο-ναζιστες και τα σπιτια μας επιταχθηκαν απο τους κατακτητες και τους χαφιεδες τους." τι σχέση έχει με αυτό που γίνεται σήμερα ;
ή τα ποστ που χαίρεσαι με την πιθανότητα κατάληψης της Οδησου....
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
έχεις καταλάβει ότι είναι από videogame έτσι?
για πες μας εσύ πως το κατάλαβες ; είμαι πολύ περίεργος να μάθω τι βλέπεις εσύ και δεν το είδαμε εμείς και τόσοι άλλοι που το έχουν δει στο reddit/combat footage τόσες μέρες που δημοσιεύτηκε :think:
 
Τελευταία τροποποίηση:

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
για πες μας εσύ πως το κατάλαβες ; είμαι πολύ περίργος να μάθω τι βλέπεις εσύ και δεν το είδαμε εμείς και τόσοι άλλοι που το έχουν δει στο reddit/combat footage τόσες μέρες που δημοσιεύτηκε :think:
θα σου πω εγω που μπερδευεται.....για να ειναι πιο συντομο το βιντεο το εχουν βαλει σε γρηγορη κινηση,και οι κινησεις μοιαζουν με βιντεοπαιχνιδιου....κανονικο ειναι....
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
Το να προσποιείται κάποιος ότι δεν καταλαβαίνει ότι οι τόσες πολλές και χοντρές (κατά παράβαση κάθε Νόμου και Λογικής) παραλείψεις Ασφαλείας μιας Τραπεζικής Διοίκησης βρωμάνε στήσιμο από μακριά, καθώς και ότι οι εν λόγω παραλείψεις φαίνεται να ήταν γνωστές στα εκτελεστικά όργανα, με κάνει πολύ φιλύποπτο για τα κίνητρά του
ήμαρτον που θα λεγε και ο Γεωργίου....
αυτά είναι πιο ψεκασμένα και από τους ψεκασμένους του κορώνα που στιλήτευες και συ περσι με τις θεωρίες συνομωσίας τους.....

Ad hominem mod on :grin: :
έχω καταλήξει σε δύο πιθανές εκδοχές για σένα, ή είσαι δεσμιος διάφορων εμμονών που είναι φανερες σε όσα γράφεις σε αρκετά νήματα, ή υπάρχει βαθυτερο πρόβλημα που πλέον είναι αρμοδιότητα ιατρικής ειδικότητας να αποφανθεί
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
Τελικά ο px75 που είπε εμμέσως ότι
είναι γκέϋ, έκανε πλάκα ; :think:

Έχει γράψει πολλά σχόλια και κριτικές
για μασάζ, στούντιο κτλ.

Μήπως είναι μπαϊσέξουαλ ,
ή λόγω του ότι πήρε κιλά και ασθμαίνει
έχει γίνει μπάϊ- μπάϊ σέξουαλ ;
:2funny: :2funny:

Ρε συ px75, ξεκίνα από αύριο διαιτούλα
και γυμναστική !
Εκτός από τη μελέτη του πολέμου αυτού
κάνε και κάτι για την υγεία σου.
Είναι πολύ δυσάρεστη η εξέλιξη του
πολέμου αυτού.
Θα υπάρξουν πολύ δυσάρεστες συνέπειες.
Ξεκίνα από αύριο κούρα ομορφιάς.

Εγώ θα βοηθήσω έμπρακτα το λαό της Ουκρανίας
και θα πάω σήμερα στο στριπ κλαμπ που εργάζεται
η κάτω προσφυγοπούλα από την Ουκρανία,
και θα την κεράσω, χρειάζεται χρήματα η κοπέλα.

Clipboard01-2.jpg



Θα γράψω μετά εντυπώσεις από την έμπρακτη βοήθεια
στην προσφυγοπούλα.
Εσείς μιλάτε θεωρητικά, και δεν δίνετε χρήματα
στις προσφυγοπούλες !
Την άλλη εβδομάδα περιμένω μία προσφυγοπούλα
από το Χάρκοβο, που είχε καταφύγει στην οικία
της γιαγιάς της στην κεντρική Ουκρανία.
Θα πάει στο Λβιβ και μετά θα έρθει στην Ελλάδα
αν τα καταφέρει . Της έστειλα 300 ευρώ με WU
και την περιμένω.
Θα την φιλοξενήσω και θα πάρει βίζα για διαμονή και
εργασία σαν προσφυγοπούλα.
Λες να έχει πάρει τα 300 γιούρια και να πάει σε άλλον
σε Γερμανία, Ιταία κτλ ;
Δεν πειράζει , εγώ την καλή πράξη την έκανα.
Λαδακη μερακλή γιατι σε τρωει αν ο px είναι γκει, μπας και ψάχνεσαι για γούστα ; :2funny:

γιατι δεν στέλνεις άλλα 300 στην προσφυγοπούλα, είμαι σίγουρος πως θα πιάσουν τόπο όπως και τα πρώτα

αντε και με το καλό να την υποδεχθείς, το πολύ πολύ να έρθει εδώ μαζί με τον Γερμανο :D:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.891
Πόντοι
1.686
Ο px75 μου έφερε τύχη !
Πα΄νω που έγραψα να κάνει διαιτούλα
και γυμναστική, και βγήκα για βόλτα,
σκέφτηκα, για να δω, θα μου φέρει τύχη
ο px75 ;
Πήγα σε ΄ένα πρακτορείο ΟΠΑΠ και ποντάρισα
σε κάτι που να θυμίζει px75.
Το πιο κοντινό ήταν το 525 ( το p μου θύμισε 5
και στο τέλος ο px75 έχει 5, οπότε διάλεξα το 525
αγώνα . coritiba κατά fluminense)
Πόνταρα στην coritiba, που αν κέρδιζε
θα έδινε 2,52 απόδοση.
Άρχισε ο αγώνας και μετά κάποια λεπτά ήταν 0-2 !
Α, ρε px75, τι μου έκανες , σκέφτηκα !
Με κατέστρεψες !
Πήγα λοιπόν σε στριπ κλαμπ.
Επέστρεψα, και τι να δω ;
3-2 coritiba κατά fluminense !
ΑΝΑΤΡΟΠΗ !
Γεια σου ρε px75 ! Μου έφερες τύχη !

Έτσι λοιπόν μπορεί να γίνει με τον πόλεμο
Ουκρανίας- Ρωσίας.
Μπορεί ίσως να γίνει ΑΝΑΤΡΟΠΗ !
Τελικά δεν πήγα στο στριπ κλαμπ
με την προσφυγοπούλα που φόραγε
το μικροσκοπικό μαγιό στην παραλία ΕΔΕΜ.
Η παρέα ήθελε ΑΛΚΑΤΡΑΖ !
ΦΟΒΕΡΕΣ γκόμενες !

Λοιπόν , px 75 να είσαι καλά,
και να γίνει όσο το δυνατόν πιο σύντομα ΕΙΡΗΝΗ
στην Ουκρανία.

poster-with-dove-of-peace-on-flag-of-ukraine-vector-id1384811204
 
Τελευταία τροποποίηση:

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.891
Πόντοι
1.686
Λαδακη μερακλή γιατι σε τρωει αν ο px είναι γκει, μπας και ψάχνεσαι για γούστα ; :2funny:

γιατι δεν στέλνεις άλλα 300 στην προσφυγοπούλα, είμαι σίγουρος πως θα πιάσουν τόπο όπως και τα πρώτα

αντε και με το καλό να την υποδεχθείς, το πολύ πολύ να έρθει εδώ μαζί με τον Γερμανο :D:

billGor μπας και είσαι κρυφός ΛΟΑΤΚΙ ;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Όσο για μένα, δεν είμαι τόσο προχωρημένος
σαν και σένα, και είμαι μόνο στρέϊτ.
Η προσφυγοπούλα είναι πού όμορφη, 25 ετών
από Χάρκοβο.
Αν δεν έρθει σε μένα, δεν πειράζει,
θα έχω κάνει μια καλή πράξη που της
έστειλα 300 γιούρια μέσα στον πόλεμο.

Εσύ billGor μόνο στη θεωρία κάνεις
καλές πράξεις, στην πραγματικότητα
είσαι γνωστός ταληροφονιάς, τσιγγουναριό,
και έχει ίνδαλμα από τις ΗΠΑ τον Σκρουτζ !
skroutz.jpg


:2funny: :2funny: :2funny:

billGor , να μην είσαι τόσο τσιγγουναριό,
ταληροφονιάς, και μίζερος,
να μην ζηλεύεις τόσο,
να είσαι έξω καρδιά, όχι τόσο στρεσαρισμένος !

:2funny: :2funny: :2funny:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
Το θεμα ειναι τυπε οτι με τους Ρωσους δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα.....Εφερα σαν παραδειγμα την Συρια,γτ τοτε ολοι ελεγαν στο νημα οτι ειναι πολυ πισω σε τεχνολογια...και οταν αρχισαν να χτυπανε απο Κασπια και να φευγουν πυραυλοι απο υποβρυχια σε καταδυση,ετριβαν ολοι τα ματια τους τι το ιδιαίτερο έχει τέτοια εκτόξευση και έτριβαν τα μάτια τους; με δουλεύεις ;.....(βασικα εγω περιμενα να βομβαρδισουν με Τουπολεφ....ακομα και εγω επαθα πλακα).....Ολη η Συρια ειχε γινει μια περιοχη A2/AD.....ειχε βγει και προειδοποιηση στους πιλοτους στην Κυπρο οτι υπαρχει προβλημα με το GPS.....π.χ πριν 2 μηνες διαβαζα οτι ο Κινζαλ ειναι ακομα "υπο κατασκευη" αλλα νατος στην Ουκρανια....Su-57 τωρα λενε οτι εχουν μονο 2-3....πεταξε ομως 1 στο Ζιτομιρ,περασε ολη την αεραμυνα χωρις να λοκαριστει και χτυπησε εναν στοχο που ηθελαν....αν ειχαν μονο 2-3 δεν θα εστελναν κανενα,αρα εχουν περισσοτερα αυτη την είδηση που τη διάβασες; έχεις λινκ; γιατί έπρεπε να παει Su-57 σε αυτόν ειδικά το στόχο; όταν τόσους άλλους στόχους τους χτυπούν με πυραύλους; τους τελείωσαν οι πύραυλοι και είπαν ναδιακινδυνεύσουν την απώλεια ενός τέτοιου αεροσκάφους ;;;;; ....ολο στην πουστια και στην παραπλανηση ειναι.
Οπως λες και εσυ...θα δουμε,εδω ειμαστε....
για το ποστ στα αγγλικά που κόπιαρα από το reddit δε μου είπες τη γνώμη σου

θα σου πω εγω που μπερδευεται.....για να ειναι πιο συντομο το βιντεο το εχουν βαλει σε γρηγορη κινηση,και οι κινησεις μοιαζουν με βιντεοπαιχνιδιου....κανονικο ειναι....
προφανώς είναι κανονικό απλά ήθελα να δω τι θα πει.
δεν νομίζω πως είναι σε γρήγορη κίνηση, από ότι έχει γραφτει σε πολλά βίντεο που δημοσιεύονται και απο τις δύο πλευρές γίνεται επεξεργασία με scale down της ποιότητας για διάφορους λόγους
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.052
Πόντοι
4.895
billGor μπας και είσαι κρυφός ΛΟΑΤΚΙ ;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Όσο για μένα, δεν είμαι τόσο προχωρημένος
σαν και σένα, και είμαι μόνο στρέϊτ.
Η προσφυγοπούλα είναι πού όμορφη, 25 ετών
από Χάρκοβο.
Αν δεν έρθει σε μένα, δεν πειράζει,
θα έχω κάνει μια καλή πράξη που της
έστειλα 300 γιούρια μέσα στον πόλεμο.

Εσύ billGor μόνο στη θεωρία κάνεις
καλές πράξεις, στην πραγματικότητα
είσαι γνωστός ταληροφονιάς, τσιγγουναριό,
και έχει ίνδαλμα από τις ΗΠΑ τον Σκρουτζ !
skroutz.jpg


:2funny: :2funny: :2funny:

billGor , να μην είσαι τόσο τσιγγουναριό,
ταληροφονιάς, και μίζερος,
να μην ζηλεύεις τόσο,
να είσαι έξω καρδιά, όχι τόσο στρεσαρισμένος !

:2funny: :2funny: :2funny:

να σου δώσω την τυχερή μου δεκάρα να τη στείλεις στη προσφυγοπούλα ;
αύριο όμως, απόψε θέλω να κοιμηθώ αγκαλιά της (της δεκάρας :grin:)
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
υπαρχει βιντεο με το SU 57.....και αν παγωσεις το βιντεο στην αρχη ειναι οντως SU 57.....ισως ηθελαν να δοκιμασουν τις αντι-ρανταρ δυνατοτητες που εχει....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom