Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830


που να είναι άραγε οι ναύτες του Moskva; έχετε κάποια ενημέρωση από τα πουτινικές προπαγανδιστικές πηγές που παρακολουθείτε; όχι τίποτα άλλο, να ενημερωθούν και οι γονείς τους κάποια στιγμή ε; κρίμα είναι
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Τι θες να μαθεις???? Εσπασαν ολες οι γραμμες αμυνας των Ουκρανων.....και παραδιδονται σωρηδον...και καλα κανουν γτ αν σπασει η γραμμη και περικυκλωθεις,τελειωσες....
'εδώ κρεμλίνο... εδώ κρεμλίνο... σας μιλά ο ραδιοφωνικός σταθμός των ελεύθερων αγωνιζόμενων πουτινόφιλων, των ελεύθερων αγωνιζόμενων ηλιθίων'
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.808
Like
14.596
Πόντοι
3.656
Επειδή αυτό με την σκοτεινή πλευρά της Σελήνης το επαναλαμβάνεις συνεχώς και το θεωρείς και μεγάλη εξυπνάδα.

Σου έχω νέα: Μία παπαριά και μισή είναι.

Δεν είναι και κανένα σπουδαίο τεχνολογικό επίτευγμα. Ξέρω εγώ, μεγαλύτερο από το Ρόβερ της ΝΑΣΑ στον Άρη. Ή, ξέρω εγώ, από το Κασσίνι.

Σκέψου μόνον (το ξέρω, δύσκολο) ότι η ΝΑΣΑ έστειλε τον πρώτο άνθρωπο στο Φεγγάρι το 1969 και οι Κινέζοι θα στείλουν το 2030 αν όλα πάνε καλά.

Και θα σου πω ακόμη ένα μυστικό.

Το γιατί σε βρίζω: Γιατί είσαι ένα σκατόψυχο σκουπίδι που το μόνο πράγμα που το ενδιαφέρει είναι να πλήξει την Δύση, την Δημοκρατία και την Ελευθερία. Με διαστρέβλωση της αλήθειας.
Δεν έγραψα ότι είναι τεχνολογικά ανώτεροι από τη Δύση. Έγραψα ότι η Τεχνολογία τους είναι πολλές κλάσεις ανώτερη από την ανύπαρκτη του Αφγανιστάν. Η Λογική μου είναι ότι αν οι Αμερικάνοι δεν τα κατάφεραν στο Αφγανιστάν, είναι επόμενο να μην τα καταφέρουν απέναντι στην Κίνα.
Ναι, το ξέρω ότι με βρίζεις επειδή ...είσαι ένα σκατόψυχο σκουπίδι που το μόνο πράγμα που το ενδιαφέρει είναι να πλήξει την Δύση, την Δημοκρατία και την Ελευθερία. Με διαστρέβλωση της αλήθειας...... Άλλα μέλη που είναι κακοπροαίρετα μπορεί να νομίσουν ότι είσαι μισθοφόρος ο οποίος εκτελεί διατεταγμένη υπηρεσία και βγάζεις μεροκάματο από αυτό. Εγώ δεν είμαι κακοπροαίρετος όμως. Το ποιός διαστρεβλώνει την αλήθεια και θέλει να πλήξει τη Δύση, είναι απλό να το κατανοήσει οποιοδήποτε λογικό άτομο. Είναι ο συνασπισμός αυτών που όχι μόνο πλημμυρίζουν την Ευρώπη με δεκάδες εκατομμύρια Μουσουλμάνους, αλλά θηλυκοποιούν τα αγόρια της με κάθε μέσον και επιτίθενται στον Λευκό Άντρα, ο οποίος δημιούργησε / εξέλιξε / συντηρεί τα πάντα
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.808
Like
14.596
Πόντοι
3.656
Μια χαρά τα κατάφεραν, αν εννοείς κάποιους αντάρτες που δεν υποτάχθηκαν και κρυβόταν στα βουνά η περνούσαν στο γειτονικό Πακιστάν και περιοριζόταν μόνο σε δολιοφθορές ότι βγήκαν νικητές κανείς λάθος .
Με τους αντάρτες κανείς στρατός ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας δεν τα έβγαλε πέρα
Η Καμπούλ και όλο τον Αφγανιστάν είχαν καταληφθεί και αυτό είναι γεγονός
Η Αμερικανοί ποτέ δεν κατέλαβαν ξένα εδάφη με σκοπό την προσάρτηση όπως κάνουν οι ρώσοι
Ούτε και είχαν συμφέρον να χρηματοδοτούν τόσα στρατεύματα αιώνιος
μην χαλάμε τη ζαχαρένια μας λοιπόν. Έχεις την άποψη ότι ΤΕΛΙΚΑ οι Αμερικάνοι πέτυχαν τον αντικειμενικό τους σκοπό στο Αφγανιστάν, εγώ πιθανότατα έκανα λάθος

Πάνω από 2 τρισ. δολάρια το μέχρι σήμερα κόστος για τις ΗΠΑ​

Στα 20 χρόνια που έχουν περάσει από τις 11 Σεπτεμβρίου 2001 (σ.μ. οπότε ξεκίνησε η εκστρατεία των ΗΠΑ κατά των Ταλιμπάν), οι Ηνωμένες Πολιτείες έχουν δαπανήσει περισσότερα από 2 τρισ. δολάρια για τον πόλεμο στο Αφγανιστάν. Ήτοι, ο πόλεμος τους στοίχιζε 300 εκατ. δολάρια την ημέρα, επί δύο δεκαετίες. Ή 50.000 δολάρια για καθέναν από τους 40 εκατομμύρια Αφγανούς.

Με άλλα λόγια, ο Θείος Σαμ προκειμένου να κρατήσει τους Ταλιμπάν στο περιθώριο έχει ξοδέψει περισσότερα χρήματα από όσο υπολογίζεται η συνδυαστική καθαρή περιουσία των Τζεφ Μπέζος, Έλον Μασκ και Μπιλ Γκέιτς και των 30 επόμενων πλουσιότερων Αμερικανών.

Το εντυπωσιακό αυτό ποσό περιλαμβάνει 800 δισ. δολάρια σε άμεσες στρατιωτικές δαπάνες και 85 δισ. δολάρια για την εκπαίδευση του προσφάτως ηττηθέντος αφγανικού στρατού, ο οποίος αναδιπλώθηκε τάχιστα τις εβδομάδες που ακολούθησαν το ξαφνικό κλείσιμο της αμερικανικής αεροπορικής βάσης του Μπαγκράμ από το Πεντάγωνο στις αρχές Ιουλίου, εξαλείφοντας την υπόσχεση παροχής αεροπορικής υποστήριξης κατά των επελαυνόντων Ταλιμπάν. Οι Αμερικανοί φορολογούμενοι πλήρωναν ετησίως 750 εκατ. δολάρια για τη μισθοδοσία των Αφγανών στρατιωτών. Συνολικά, σε έκθεσή του με τίτλο "Costs of War” το Πανεπιστήμιο Brown υπολογίζει τις συνολικές δαπάνες των ΗΠΑ στα 2,26 τρισ. δολάρια.

Υπερσύγχρονα όπλα 83 δισ. δολαρίων τα «λάφυρα» των Ταλιμπάν από τις ΗΠΑ​

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.808
Like
14.596
Πόντοι
3.656
τι ακριβως ρε ταλαιπωρε δεν καταφεραν οι αμερικλανοι στο αφγανισταν......σε 24ωρες ειχαν καταλαβει ολα τα κεντρα εξουσιας της χωρας ,ειχαν σκορπισει στους πεντε ανεμους το μουσατο αδερφατο ,σκοτωσαν οσους ειχαν βαλει στο ματι και μολις αλλαξε ο κωλιες τα μαξεψαν και ετοιμαζουν νταραβερι με το μεγαλο ψαρι....αυτη τη στιγμη την κινα δεν την βλεπουν καν....δεν υπαρχει περιπτωση να αφεθει ο ψυχανωμαλος αυτος συρφετος της κινας να γινει νο1 δυναμη στον πλανητη σε εικοσι χρονια....ειναι δεδομενο πως τωρα που εχουν την απολυτη υπεροχη ηπα και στεμμα ,θα κανουν την κινηση να την στειλουν πισω στο 1500μχ...
Ασχολησου ρε βλακομουτρο με αμεηλ και λτζιμπισιντι κοινοτητα ,λευκους ιπποτες και μαυρες καποτες......ολα τα αλλα ειναι του ματς για το μυαλουδακι σου!
αυτό σου αρκεί;

Πάνω από 2 τρισ. δολάρια το μέχρι σήμερα κόστος για τις ΗΠΑ​

Στα 20 χρόνια που έχουν περάσει από τις 11 Σεπτεμβρίου 2001 (σ.μ. οπότε ξεκίνησε η εκστρατεία των ΗΠΑ κατά των Ταλιμπάν), οι Ηνωμένες Πολιτείες έχουν δαπανήσει περισσότερα από 2 τρισ. δολάρια για τον πόλεμο στο Αφγανιστάν. Ήτοι, ο πόλεμος τους στοίχιζε 300 εκατ. δολάρια την ημέρα, επί δύο δεκαετίες. Ή 50.000 δολάρια για καθέναν από τους 40 εκατομμύρια Αφγανούς.

Με άλλα λόγια, ο Θείος Σαμ προκειμένου να κρατήσει τους Ταλιμπάν στο περιθώριο έχει ξοδέψει περισσότερα χρήματα από όσο υπολογίζεται η συνδυαστική καθαρή περιουσία των Τζεφ Μπέζος, Έλον Μασκ και Μπιλ Γκέιτς και των 30 επόμενων πλουσιότερων Αμερικανών.

Το εντυπωσιακό αυτό ποσό περιλαμβάνει 800 δισ. δολάρια σε άμεσες στρατιωτικές δαπάνες και 85 δισ. δολάρια για την εκπαίδευση του προσφάτως ηττηθέντος αφγανικού στρατού, ο οποίος αναδιπλώθηκε τάχιστα τις εβδομάδες που ακολούθησαν το ξαφνικό κλείσιμο της αμερικανικής αεροπορικής βάσης του Μπαγκράμ από το Πεντάγωνο στις αρχές Ιουλίου, εξαλείφοντας την υπόσχεση παροχής αεροπορικής υποστήριξης κατά των επελαυνόντων Ταλιμπάν. Οι Αμερικανοί φορολογούμενοι πλήρωναν ετησίως 750 εκατ. δολάρια για τη μισθοδοσία των Αφγανών στρατιωτών. Συνολικά, σε έκθεσή του με τίτλο "Costs of War” το Πανεπιστήμιο Brown υπολογίζει τις συνολικές δαπάνες των ΗΠΑ στα 2,26 τρισ. δολάρια.

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.808
Like
14.596
Πόντοι
3.656
Τι θα γίνει ρε Μπόκολε; Θα πας να γαμηθείς να ησυχάσουμε; :2funny:
Ναι, σήμερα θα κατέβω στο τρίγωνο, μάλλον το Απόγευμα για να με ικανοποιήσει όποια σεξεργάτρια μου γυαλίσει. Θα ησυχάσεις λοιπόν, φαντασιωνόμενος σε ποιες τρύπες είναι χωμένο το καυλί μου
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
που να είναι άραγε οι ναύτες του Moskva; έχετε κάποια ενημέρωση από τα πουτινικές προπαγανδιστικές πηγές που παρακολουθείτε; όχι τίποτα άλλο, να ενημερωθούν και οι γονείς τους κάποια στιγμή ε; κρίμα είναι
Μόνο ΣΚΑΙ βλέπουμε ……μπεεεεεε
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.095
Κριτικές
184
Like
44.803
Πόντοι
22.266
Ρε συ μην του απαντας του καθυστερημενου , τετοια θελει ... ολη του η ζωη ειναι στο μπου :grin:

Δωσε ανταποκριση απο Μπουενος Αιρες :rockon:
Πιο. Πολύ Μοντεβιδέο ψηφίζω ..ασύλληπτα μουνια
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.095
Κριτικές
184
Like
44.803
Πόντοι
22.266
Αργεντινάκι τη λένε τη χούφτα σου ρε ρωσόδουλο ναυάγιο; :2funny:
Σου έκανα like διότι ούτε εσύ πίστεψες αυτό που έγραψες τύπε αλβανε ..


Μην ανησυχείς έχω πάει Αλβανία αρκετές φορές κ έχω δει κάτι ναυάγια σαν και εσένα εκεί....
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.870
Κριτικές
15
Like
11.876
Πόντοι
3.846
Ξεκάθαρα έχουν αυξηθεί κατά εκατοντάδες οι Ουκρανές εδώ Λεμεσό, στην Κύπρο.
Στο γυμναστήριο κάθε μέρα έχω γύρω μου τουλάχιστον 3-4 οκτάρια με απίστευτα κορμιά, γύρω στα 25-30 και μετά πας μια βόλτα στην μαρίνα και σου φεύγει το καφάσι από τις κοπέλες που περνάνε για καφέ, τρέξιμο ή βόλτα.
Προφανώς και δεν είναι τουρίστριες οι περισσότερες από αυτές, αλλά ήρθαν λόγω του πολέμου.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.095
Κριτικές
184
Like
44.803
Πόντοι
22.266
Πήγατε μήνα του μέλιτος με την Κασσιανή ρε πουτινολάγνο αρούρι; Στην καρότσα κανενός φορτηγού; :2funny:
Βλέπω καλά τα ξέρεις τα χωριά εκεί;;;φαίνεται τα έχεις περπατήσει πολλάκις για να κατέβεις στην Ελλάδα
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
Να μας περιγράψουν τι βλέπουμε οι Νατοικοφιλοι ....και oi LGBTQ (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgendered and Questioning)
 

Συνημμένα

  • TBVB1457.MOV
    14,5 MB · Εμφανίσεις: 0

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
για δες καλα αυτοι ειναι?....

ε ρε βλάκα επιτέθηκε ολόκληρη υπερδύναμη σε διαλυμένη χώρα που υποτίθεται θα καταλάμβανε την πρωτεύουσά της σε τρεις μέρες και μετά από δύο μήνες ήττες, βύθιση του Moskva και χιλιάδες νεκρούς έχεις το θράσος και χαίρεσαι με βιντεάκια μερικών νεκρών ουκρανών (που κανείς δεν αμφισβήτησε ότι θα υπάρχουν). βάλε και βίντεο από τους νεκρούς αμάχους και τα βομβαρδισμένα χωριά, σίγουρα θα τα θεωρείς και αυτά μια κάποια νίκη στο ηλίθιο κεφαλάκι σου.

με λίγα λόγια πανηγυρίζεις σαν χαζός ζαίος που ήταν να καταργήσει το μνημόνιο με ένα άρθρο, έκανε δημοψήφισμα, έφερε χειρότερο και μίλαγε για νίκη μετά από σκληρές διαπραγματεύσεις με μοναδικό επιχείρημα 'οι άλλοι καλύτεροι ήταν;'.

υγ: δεν είναι κρίμα για τους γονείς των ναυτών τέτοια ξεδιάντροπη και απάνθρωπη συμπεριφορά από 'σοβαρό' κράτος και 'σοβαρό' στρατό; που είναι οι ναύτες;
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
ε ρε βλάκα επιτέθηκε ολόκληρη υπερδύναμη σε διαλυμένη χώρα που υποτίθεται θα καταλάμβανε την πρωτεύουσά της σε τρεις μέρες και μετά από δύο μήνες ήττες, βύθιση του Moskva και χιλιάδες νεκρούς έχεις το θράσος και χαίρεσαι με βιντεάκια μερικών νεκρών ουκρανών (που κανείς δεν αμφισβήτησε ότι θα υπάρχουν). βάλε και βίντεο από τους νεκρούς αμάχους και τα βομβαρδισμένα χωριά, σίγουρα θα τα θεωρείς και αυτά μια κάποια νίκη στο ηλίθιο κεφαλάκι σου.

με λίγα λόγια πανηγυρίζεις σαν χαζός ζαίος που ήταν να καταργήσει το μνημόνιο με ένα άρθρο, έκανε δημοψήφισμα, έφερε χειρότερο και μίλαγε για νίκη μετά από σκληρές διαπραγματεύσεις με μοναδικό επιχείρημα 'οι άλλοι καλύτεροι ήταν;'.

υγ: δεν είναι κρίμα για τους γονείς των ναυτών τέτοια ξεδιάντροπη και απάνθρωπη συμπεριφορά από 'σοβαρό' κράτος και 'σοβαρό' στρατό; που είναι οι ναύτες;
Υπομονή ......H πούτσα τώρα ξεκινάει,....
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
100.jpg

100 ευρώ και ένα ζευγάρι αρβύλες.

και αυτοί είναι οι τυχεροί, υπάρχουν μάνες και γυναίκες που δεν ξέρουν καν που είναι οι νεκροί τους και κανείς δεν τους λέει την αλήθεια.

που είναι οι ναύτες του Moskva;
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.975
Πόντοι
2.356
Πιο. Πολύ Μοντεβιδέο ψηφίζω ..ασύλληπτα μουνια
Στειλε τοτε στον px καμια φωτο απο τοπικο μουνετο να τον παιξει λιγο ...
ρουφιανος ειναι αλλα δεν τον εχω για λουγκρα :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom