Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Τι παπαριές είναι αυτές ρε βλαξ;

Αν ήταν φαλς φλαγκ (έμαθες τώρα το φαλς φλαγκ όταν έχεις αδυναμία κατανόησης βασικού κειμένου) τότε οι Ρώσοι δεν θα λέγαν ότι έπιασε φωτιά από ατύχημα και ότι το ρυμουλκούν. Και ούτε θα λέγαν πως αργότερα βυθίστηκε.

Θα λέγαν από την πρώτη στιγμή ότι το χτύπησαν Ουκρανικοί πύραυλοι και βυθίστηκε σύμφωνα με την θεωρία σου. (τι θεωρία δηλαδή, ποστάρει ο κάθε πικραμένος του μπου.κομ ότι ανοησία του κατέβει). Και θα είχαν πρόφαση για αντίποινα.

Συνέχισε τις βλακείες, τουλάχιστον γελάμε λίγο.
εγραψα πριν λιγο οτι ειμαστε 2.000 χλμ μακρια......ΚΑΝΕΙΣ δεν ξερει τι συμβαινει πραγματικα.... και κανουμε μονο υποθεσεις.....και υποθεσεις μπορεις να κανεις ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΙΣ....πεταει καποιος μια υποθεση, και ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ που θα παραθεσει καποιος αλλος, βλεπουμε αν στεκεται η αν πεφτει.... ΕΤΣΙ συζητανε οι πολιτισμενοι....οριστε...τωρα μου απεδειξες οτι η υποθεση μου δεν στεκει....δεν χρειαζεται να βριζομαστε...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εγω το λεω ρε θειο???? Αφου ετσι βγηκαν κ ειπαν......αν κοτεψαν μετα εγω τι φταιω??? εκεινη την ωρα ετσι ειπαν.... αν συγκεντρωσε μετα ο αλλος καμια 30αρια πυρηνικους στα συνορα,μαλλον το ξανασκεφτηκαν....
Πότε βγήκαν και το είπαν;;;;;

Έχεις επίσημη πηγή; Από ποιά χώρα;

Και προφανώς δεν μπορεί να είπαν ποτέ κάτι τέτοιο γιατί πως θα μπορούσαν να αποκλείσουν το Καλίνινγκραντ;;;;;

Μόνο με ζώνη απαγόρευσης πτήσεων και μόνο με ναυτικό αποκλεισμό και ναρκοθέτηση του λιμανιού.

Ποιος θα τα έκανε αυτά;;;;

Η Λιθουανία;;;;; ή η Λεττονία; Με τι ναυτικό ή με τι αεροπορία;

Όσο για τα πυρηνικά:

Λιθουανία: Η Μόσχα έχει ήδη πυρηνικά όπλα στη Βαλτική Ο υπουργός Αμυνας της Λιθουανίας δήλωσε στο λιθουανικό πρακτορείο ειδήσεων BNS πως πυρηνικά όπλα έχουν αναπτυχθεί στο ρωσικό θύλακο του Καλίνινγκραντ πριν από τη σημερινή κρίση.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Δείτε εδώ τι έλεγε στις 25 Μαρτίου το μουνί της λάσπης.
Στην Μαριούπολη πλέον γίνονται εκκαθαρίσεις για τους τελευταίους σκύλους Αζόφ.
Η μεταλλουργία Αζόφσταλ και τα ανατολικά προάστια είναι πλήρως εκκαθαρισμένα από ναζί από τους Τσετσένους των ειδικών δυνάμεων της στρατιάς του Β. Καυκάσου.

Στιγμιότυπο 2022-03-25, 8.31.01 πμ.png

1650137779572.png


Σημερινή ανακοίνωση του Ρώσικου Υπουργείου Άμυνας:

Μόσχα: Καταλάβαμε την Μαριούπολη, μόνο το Azovstal αντιστέκεται

Σήμερα έχουμε 16 Απριλίου.

Μετά μου λέτε ότι δεν πρέπει να βρίζω τα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ και να κάνω διάλογο μαζί τους;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Το νέο πεδίο δρασης των ΤΒ2
ναι, είναι φανερό πως η Τουρκία με τις ενέργειες που κάνει, οδηγείται σε Διεθνή Απομόνωση, το λέει καθαρά η Κυβέρνησή μας
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Δείτε εδώ τι έλεγε στις 25 Μαρτίου το μουνί της λάσπης.


Σημερινή ανακοίνωση του Ρώσικου Υπουργείου Άμυνας:

Μόσχα: Καταλάβαμε την Μαριούπολη, μόνο το Azovstal αντιστέκεται

Σήμερα έχουμε 16 Απριλίου.

Μετά μου λέτε ότι δεν πρέπει να βρίζω τα ΠΟΥΤΙΝΟΣΠΕΡΜΑΤΑ και να κάνω διάλογο μαζί τους;
τυπε το Αζοφσταλ εχει υπογειο 4 οροφων, σε 30 μετρα βαθος......ετσι ευκολο ειναι????
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
τυπε το Αζοφσταλ εχει υπογειο 4 οροφων, σε 30 μετρα βαθος......ετσι ευκολο ειναι????

Είσαι τελείως κουκουρούκου;

Δεν μπορείς να διαβάσεις; Έχεις αδυναμία κατανόησης βασικού κειμένου;

Εγώ είπα ότι ένας αλήτης πόσταρε εδώ μέσα συστηματικά την προπαγάνδα του Κρεμλίνου και διαστρέβλωνε την αλήθεια. Έλεγε ότι το Αζοφστάλ έχει πέσει ενώ αυτό δεν ισχύει ούτε αυτή την στιγμή.

Τι δεν μπορείς να καταλάβεις;

Επί πλέον λέω ότι το ίδιο κάνεις και εσύ: από τα ψέμματα για την σφαγή του Κραματόρσκ μέχρι για το Μόσκβα.

Και ναι, αν θέλεις να ξέρεις, έχω τεράστιο πρόβλημα με όσους εδώ μέσα ποστάρουν παραπλανητικές πληροφορίες και ψέμματα.

Όπως κάναν στο παρελθόν για το Δημοψήφισμα του Τσίπρα και για τον Κορωνοϊό.

Διότι θεωρώ ότι για αυτά τα καίρια θέματα κανένας δεν μπορεί να βγαίνει δημόσια και να λέει συστηματικά ψέμματα.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Είσαι τελείως κουκουρούκου;

Δεν μπορείς να διαβάσεις; Έχεις αδυναμία κατανόησης βασικού κειμένου;

Εγώ είπα ότι ένας αλήτης πόσταρε εδώ μέσα συστηματικά την προπαγάνδα του Κρεμλίνου και διαστρέβλωνε την αλήθεια. Έλεγε ότι το Αζοφστάλ έχει πέσει ενώ αυτό δεν ισχύει ούτε αυτή την στιγμή.

Τι δεν μπορείς να καταλάβεις;

Επί πλέον λέω ότι το ίδιο κάνεις και εσύ: από τα ψέμματα για την σφαγή του Κραματόρσκ μέχρι για το Μόσκβα.

Και ναι, αν θέλεις να ξέρεις, έχω τεράστιο πρόβλημα με όσους εδώ μέσα ποστάρουν παραπλανητικές πληροφορίες και ψέμματα.

Όπως κάναν στο παρελθόν για το Δημοψήφισμα του Τσίπρα και για τον Κορωνοϊό.

Διότι θεωρώ ότι για αυτά τα καίρια θέματα κανένας δεν μπορεί να βγαίνει δημόσια και να λέει συστηματικά ψέμματα.
γτ ειπα εγω οτι ΔΕΝ το χτυπησαν οι Ουκρανοι????
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
γτ ειπα εγω οτι ΔΕΝ το χτυπησαν οι Ουκρανοι????
Θα μας τρελάνεις τώρα;

Εσύ δεν είπες ότι είναι φαλς φλαγκ;

Υποπτεύομαι ότι δεν ξέρεις καν τι είναι το φαλς φλαγκ.

Χάνω τον χρόνο μου, άντε γειά.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Θα μας τρελάνεις τώρα;

Εσύ δεν είπες ότι είναι φαλς φλαγκ;

Υποπτεύομαι ότι δεν ξέρεις καν τι είναι το φαλς φλαγκ.

Χάνω τον χρόνο μου, άντε γειά.
φαλς φλαγκ δεν ειναι μονο το χτυπημα που κανεις σε δικους σου εσυ ο ιδιος......φαλς φλαγκ ειναι και χτυπημα που σου κανει ο εχθρος οταν εχεις εκθεσει ενα πλοιο σου επιτηδες στα πυρα του,επειδη ψαχνεις αφορμη.....κοιτα πως κλιμακωθηκε ο πολεμος στο Βιετναμ....ακριβως με τον ιδιο τροπο....εστειλαν πλοιο πολυ κοντα,το χτυπησαν και γαμηθηκε η φαση....

Ψαξε στα ποστ μου πιο πισω.... που λεω οτι ή καταφεραν κορεσμο με ντροουν.....ή καποιος μαλακας Ρωσος κοιμηθηκε στο ρανταρ..... Σημερα που βγηκαν οι Ρωσοι και ειπαν "αφου μας βυθισαν το πλοιο θα τους γαμησουμε" βρηκαν την αφορμη....
Sitting duck το πλοιο εντος βεληνεκους......και μετα ετοιμη η αφορμη......"μυρισε" φαλς φλαγκ....εσυ ειπες οτι αν ηταν φαλς θα το ελεγαν απο την αρχη...σωστα ειπες....αρα η υποθεση μου επεσε.....το προβλημα σου ποιο ειναι??? ......Μπορεις να ηρεμησεις και να μην βλεπεις παντου εχθρους???
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Εγω το λεω ρε θειο???? Αφου ετσι βγηκαν κ ειπαν......αν κοτεψαν μετα εγω τι φταιω??? εκεινη την ωρα ετσι ειπαν.... αν συγκεντρωσε μετα ο αλλος καμια 30αρια πυρηνικους στα συνορα,μαλλον το ξανασκεφτηκαν....
Μεχρι και συ φιλε Μαζωνακη γραφεις στο μπου ; εχουμε ανεβει επιπεδο φετος :confused::confused::confused:
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Μεχρι και συ φιλε Μαζωνακη γραφεις στο μπου ; εχουμε ανεβει επιπεδο φετος :confused::confused::confused:
μπα....παλιο παρατσουκλι ειναι.....μου το εβγαλαν οι ΝτιΤζει της περιοχης....επειδη ζητουσα να παιζουν Μαζω,αρχισαν να με φωναζουν ετσι....ουτε Μαζω ακουω πια....παλια μου αρεσε...τωρα οχι.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
φαλς φλαγκ δεν ειναι μονο το χτυπημα που κανεις σε δικους σου εσυ ο ιδιος......φαλς φλαγκ ειναι και χτυπημα που σου κανει ο εχθρος οταν εχεις εκθεσει ενα πλοιο σου επιτηδες στα πυρα του,επειδη ψαχνεις αφορμη.....κοιτα πως κλιμακωθηκε ο πολεμος στο Βιετναμ....ακριβως με τον ιδιο τροπο....εστειλαν πλοιο πολυ κοντα,το χτυπησαν και γαμηθηκε η φαση....
Τι λες μωρέ;

Δηλαδή όταν οι Ιταλοί βύθισαν την Έλλη ήταν φαλσ φλαγκ;

g_(2)1.jpg


Σωστά, τι δουλειά είχε να τρέχει στην Τήνο και να εκτίθεται.............

Να έμενε στα αυγά του.

Έχετε σαλέψει τελείως;
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Τι λες μωρέ;

Δηλαδή όταν οι Ιταλοί βύθισαν την Έλλη ήταν φαλσ φλαγκ;

g_(2)1.jpg


Σωστά, τι δουλειά είχε να τρέχει στην Τήνο και να εκτίθεται.............

Να έμενε στα αυγά του.

Έχετε σαλέψει τελείως;
ψαχνοταν για πολεμο η Ελλαδα??? η υποψια φαλς φλαγκ,στεκεται οταν ψαχνεις αφορμη......
οι Ρωσοι ψαχνονται για κλιμακωση...(φυσικα αφου ειναι οι επιτιθεμενοι)......
οι Ρωσοι ως τωρα το ονομαζουν "ειδικη επιχειρηση"......
ο χρονος τελειωνει κ πρεπει να το ονομασουν "ολοκληρωτικο πολεμο"....
τι βολικο που βυθιστηκε ενα πλοιο-συμβολο που κουβαλουσε πυραυλους δεκαετιας 70.....(αχρηστο βασικα)
Οποτε ή το εστησαν.......ή τα εχασαν στην αρχη και ειπαν επιασε φωτια,και μετα ειπαν "ας το εκμεταλευτουμε"....
ολα τα παραπανω τα ΥΠΟΘΕΤΩ....(στο βαζω κεφαλαια για να το καταλαβεις).....τωρα εσυ θα πεις την γνωμη σου και θα αντικρουσεις,και μετα θα αντικρουσω τα δικα σου και θα βγει ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ......ετσι γινονται οι συζητησεις...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.863
Πόντοι
5.406
ψαχνοταν για πολεμο η Ελλαδα??? η υποψια φαλς φλαγκ,στεκεται οταν ψαχνεις αφορμη......
οι Ρωσοι ψαχνονται για κλιμακωση...(φυσικα αφου ειναι οι επιτιθεμενοι)......
οι Ρωσοι ως τωρα το ονομαζουν "ειδικη επιχειρηση"......
ο χρονος τελειωνει κ πρεπει να το ονομασουν "ολοκληρωτικο πολεμο"....
τι βολικο που βυθιστηκε ενα πλοιο-συμβολο που κουβαλουσε πυραυλους δεκαετιας 70.....(αχρηστο βασικα)
Οποτε ή το εστησαν.......ή τα εχασαν στην αρχη και ειπαν επιασε φωτια,και μετα ειπαν "ας το εκμεταλευτουμε"....
ολα τα παραπανω τα ΥΠΟΘΕΤΩ....(στο βαζω κεφαλαια για να το καταλαβεις).....τωρα εσυ θα πεις την γνωμη σου και θα αντικρουσεις,και μετα θα αντικρουσω τα δικα σου και θα βγει ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ......ετσι γινονται οι συζητησεις...
Παιδια καπου ελεος.
Το πλοιο το βυθισαν οι Ουκρανοι. Η ρώσικη προπαγανδα σε λιγο θα μα πει οτι αυριο πρωι ο ηλιος θα βγει απο τη Δυση( και ολοι οι ΚΚΕδες θα περιμενουν να βγει απο τη δύση)
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Παιδια καπου ελεος.
Το πλοιο το βυθισαν οι Ουκρανοι. Η ρώσικη προπαγανδα σε λιγο θα μα πει οτι αυριο πρωι ο ηλιος θα βγει απο τη Δυση( και ολοι οι ΚΚΕδες θα περιμενουν να βγει απο τη δύση)
Κάτσε, ποιοι ΚΚΕδες ? Οι Σταλινικοί ? οι Λικβινταριστές ? οι Κεντριστές ? Εξωτερικού ? Εσωτερικού ? Μ-Λ ? Λ-Μ ? γίνεται ολίγον της πουτάνας από παρακλάδια :confused:
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Και το Περλ Χάρμπορ ήταν φαλς φλαγκ.

Τι πήγαν οι Αμερικάνοι και έβαλαν τον ναύσταθμο στην Χαβάη, στο μέσο του Ειρηνικού και εξέθεσαν τον στόλο στους Γιαπωνέζους;

Ας τον έβαζαν στο Όκλαντ ή στο Σαν Ντιέγκο.

Αμάν πιά, πήγαιναν γυρεύοντας να προκαλέσουν τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο (όπως πάντα οι Αμερικάνοι).
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.149
Like
4.694
Πόντοι
1.756
Και το Περλ Χάρμπορ ήταν φαλς φλαγκ.

Τι πήγαν οι Αμερικάνοι και έβαλαν τον ναύσταθμο στην Χαβάη, στο μέσο του Ειρηνικού και εξέθεσαν τον στόλο στους Γιαπωνέζους;

Ας τον έβαζαν στο Όκλαντ ή στο Σαν Ντιέγκο.

Αμάν πιά, πήγαιναν γυρεύοντας να προκαλέσουν τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο (όπως πάντα οι Αμερικάνοι).
υπαρχει και αυτη η θεωρια,πολλοι το λενε.....πριν την επιθεση η κοινη γνωμη ηταν κατα της εμπλοκης της Αμερικης.....μετα ηταν συντριπτικα υπερ....
ΚΑΙ αυτο ειναι υποθεση αφου δεν υπαρχουν στοιχεια....
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.947
Like
11.880
Πόντοι
3.556
Και το Περλ Χάρμπορ ήταν φαλς φλαγκ.

Τι πήγαν οι Αμερικάνοι και έβαλαν τον ναύσταθμο στην Χαβάη, στο μέσο του Ειρηνικού και εξέθεσαν τον στόλο στους Γιαπωνέζους;

Ας τον έβαζαν στο Όκλαντ ή στο Σαν Ντιέγκο.

Αμάν πιά, πήγαιναν γυρεύοντας να προκαλέσουν τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο (όπως πάντα οι Αμερικάνοι).
Pearl Harbor - USS Turner Joy - Moskva ... είναι μανούλες οι Αμερικλάνοι στα false flags ... άχαστη συνταγή που ντουλεύει
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Pearl Harbor - USS Turner Joy - Moskva ... είναι μανούλες οι Αμερικλάνοι στα false flags ... άχαστη συνταγή που ντουλεύει
Να και ο άλλος βλάκας.

Ο ένας λέει ότι επίτηδες οι Ρώσοι άφησαν το Μόσκβα να πάει κοντά στην ακτή για να το χτυπήσουν οι Ουκρανοί και να έχουν δικαιολογία για να κάνουν οι Ρώσοι ολοκληρωτικό πόλεμο.

Ο άλλος λέει ότι οι Αμερικάνοι έριξαν δόλωμα και προσέλκυσαν τους Ρώσους κοντά στην ακτή έτσι ώστε να το χτυπήσουν οι Ουκρανοί και να κάνουν οι Ρώσοι ολοκληρωτικό πόλεμο.

Πηχτή, πηχτή, πηχτή μαλακία στο μπου.κομ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom