Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
Η δήλωση Πάγκαλου για τον πιο αντιπαραγωγικό κλάδο στην Ελλάδα, τους στρατιωτικούς, είναι εξίσου γνωστή.

Το επιβεβαιωνω αυτο. Οι πιο καθυστερες αποτυχημενοι loser της ζωης ειναι οι Στρατιωτικοι.

Οι μισοι ειναι αριστεροι με καλους βαθμους που θελαν μια σιγουρη δουλεια και οι αλλοι μισοι επαρχιωτες απο τα βουνα.

Για οσους εχουν περασει απο ΓΕΣ ξερουν οτι ειναι σαν να βρισκονται σε ασυλο ανιατων.

Το ΙΚΑ 10χ πιο παραγωγικο απο δαυτους
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.639
Κριτικές
57
Like
6.850
Πόντοι
5.406
Αφηνω αυτο απλα ετσι εδω

Ναί , και τι με αυτό; Βλέπουμε έναν κοντό να κάνει προπόνηση τζούντο με τεχνικές και όλως τυχαίως να δείχνουν τη μία μόνο φάση που ρίχνει αυτός τον συναθλητή του κάτω. Σε αγώνα ο πιο άμπαλος εκεί μέσα τον έχει, αν και δεν έχει καμία σημασία αυτό, αφού οι πολεμικές τέχνες σε πραγματικές συνθήκες με όπλα, είναι ψιλοάχρηστες.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
Μετα τους Ρωσσους η φονικη μηχανη που λεγεται Ουκρανικος στρατος εχει ξεκινησει να αφανιζει και τους Τσετσενους....κοψε τις ανθρωπιστικες μαλακιες Χομπιτ και τραβα στη Μοσχα να τελειωσεις το φασιστικο καθεστως του Πουτιν!!!

 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
To με κανέναν από τους δύο φυσικά δεν υπάρχει ως ερώτηση. Πρέπει υποχρεωτικά να διαλέξεις πλευρά. Είτε με τους "καλούς" Ουκρανούς είτε με τους "κακούς" Ρώσους.
Σε εναν κοσμο γεματο αρρωστα εγκεφαλικα νεκρα ψυχακια σαν τη Πιξουλα και αλλους εσυ περιμενεις να κανεις λογικη συζητηση με επιχειρηματα....γαμησε τους στο δουλεμα οπως κανω εγω και μην χαλας τη ζαχαρενια σου.Στο εχω πει 100 φορες και εσυ εκει επιμενεις...
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.121
Κριτικές
10
Like
1.568
Πόντοι
506
Το επιβεβαιωνω αυτο. Οι πιο καθυστερες αποτυχημενοι loser της ζωης ειναι οι Στρατιωτικοι.

Οι μισοι ειναι αριστεροι με καλους βαθμους που θελαν μια σιγουρη δουλεια και οι αλλοι μισοι επαρχιωτες απο τα βουνα.

Για οσους εχουν περασει απο ΓΕΣ ξερουν οτι ειναι σαν να βρισκονται σε ασυλο ανιατων.

Το ΙΚΑ 10χ πιο παραγωγικο απο δαυτους
γενικα καλο ειναι οι αποψεις να στηριζονται σε γεγονοτα. Εχεις καποιο γεγονος να γραψεις;
Γιατι δηλ εχουμε τετοιο επιπεδο ανωτατων αξιωματικων;

Αυτο που μ εκανε εντυπωση με τους τουρκους ειναι η ευκολια ενταξης των drones στο πολεμικο πεδιο. Αυτο διχνει κ ανεξαρτητο τροπο σκεψης. Περα απο αυτο που προσταζει ο νταβατζης μας. Αλλα και ενα πατριωτισμο. Μου φαινενται οτι οι δικοι μας δ τα εχουν
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Φαντάζομαι οτι αποτελεί τμήμα κυρίως του ποσοστού του "δεν εχω καταλήξει ακόμα", και δευτερευόντως του "Δεν γνωρίζω δεν απαντώ".

Βέβαια θα συμφωνήσω οτι το "Υου either with us or against us" αυτού του βλακόμετρου του bus του νεότερου έχει φτιάξει "σχολή" πόλωσης.
Πιθανώς, αλλά έλα που έχω καταλήξει, όμως δε μου δίνεται ως επιλογή. Βεβαίως είναι γνωστό πως θέτεις τις ερωτήσεις για να πάρεις το αποτέλεσμα που θέλεις.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.256
Like
34.833
Πόντοι
9.931

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.515
Πόντοι
2.306
Το επιβεβαιωνω αυτο. Οι πιο καθυστερες αποτυχημενοι loser της ζωης ειναι οι Στρατιωτικοι.

Οι μισοι ειναι αριστεροι με καλους βαθμους που θελαν μια σιγουρη δουλεια και οι αλλοι μισοι επαρχιωτες απο τα βουνα.

Για οσους εχουν περασει απο ΓΕΣ ξερουν οτι ειναι σαν να βρισκονται σε ασυλο ανιατων.

Το ΙΚΑ 10χ πιο παραγωγικο απο δαυτους
Οποιος θελει να διαβασει την βιογραφια του Ε. Βενιζελου του Θανου Βερεμη. Ο ρολος των στρατιωτικων και οι θωπειες των πολιτικων για να τους εχουν με το μερος τους περιγράφεται πολυ ξεκαθαρα και με στοιχεια για εκείνη την εποχη ( ο Βενιζελος ηταν μαστερ σε αυτο). Συγκριτικα θα ελεγα οτι εχουμε καλυψει μεγαλη αποσταση, χωρις βεβαια να ειμαστε σε ικανοποιητικό επιπεδο ακομη.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
Δεν τους σκοτώνει, τους αποναζιστικοποιη.
Τρελανε μας τυπε.....οταν τα ταγματα Αζοφ απορωσσοποιουσαν και αποξενοποιουσαν την Ουκρανια εκει δεν σε ειδα ομως εσενα και ολους τους οψιμους μαχητες της Δημοκρατιας να σας πιανει κοψιμο.

Ουτε σας ειδα να λετε τιποτα οταν η ελευθερη και δημοκρατικη δυση ισοπεδωνε νοσοκομεια και σχολεια στη Σερβια,στο Ιρακ και σε δεκαδες αλλες χωρες...

Συνεχιστε να κοιμαστε τον υπνο του δικαιου με τους καλους δυτικους και τους κακους Ρωσσους οταν ολοι ειναι τα ιδια σκατα που προσπαθουν απλα να επιβαλουν τα συμφεροντα τους και στο ενδιαμεσο δολοφουνουν χιλιαδες αθωους ανθρωπους ειτε κυριολεκτικα ειτε οικονομικα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ε ναι, δεν τον φοβίζει ένας ημίτρελος δικτάτορας με 6000 πυρηνικά στη διάθεση του, τον φοβίζει το τάγμα Αζόρ.
Σιγα μην ειναι και ο Αζορ ο σκυλος βρε τρομπα!!! :tooth:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.332
Πόντοι
28.786
Πιθανώς, αλλά έλα που έχω καταλήξει, όμως δε μου δίνεται ως επιλογή. Βεβαίως είναι γνωστό πως θέτεις τις ερωτήσεις για να πάρεις το αποτέλεσμα που θέλεις.
Σωστά. Και "υποβοηθάς" με άλλους δόκιμους τρόπους, οπως αυτός της φωτογραφίας.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1647711999558.jpg
    FB_IMG_1647711999558.jpg
    32 KB · Εμφανίσεις: 15

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.332
Πόντοι
28.786
Απο τον Lennon wall νομίζω στη Πράγα.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1647770282743.jpg
    FB_IMG_1647770282743.jpg
    101,1 KB · Εμφανίσεις: 17

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.332
Πόντοι
28.786
Αν εχει ο άνθρωπος φαντασία. :grin: :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1647773028839.jpg
    FB_IMG_1647773028839.jpg
    127,8 KB · Εμφανίσεις: 22

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
Εγώ τον κάνω. Εσύ είσαι.
Ενα αμορφωτο ακοινωνητο ναυαγιο εισαι...απο το πρωι μεχρι το βραδυ σε ενα σαι για πουτανες να βριζεις ανωνυμα ακαουντ και να γελανε μαζι σου.Πες μας ξανα για το ταγμα Αζορ πριν πως το λεγανε Λασι;

Αντε γαμησου ρε νουμερο! :tooth:
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.118
Κριτικές
27
Like
1.458
Πόντοι
1.720
Μιλησα με μια πρωην ερωμενη απο τα παλια απο Αγια Πετρουπολη.
Μου ειπε οτι ουτε στο ελαχιστο δεν εχει χειροτερεψει η οικονομικη κατασταση των απλων πολιτων. Το μονο που εγινε ειναι οτι εκλεισαν τα μακ ντοναλτς τα ΙΚΕΑ και αλλες εταιριες δυτικων συμφεροντων και οι Ρωσοι απλα γελανε με αυτα.
Οποτε μαλλον οι οικονομικες κυρωσεις τους εχουν κλασει μια μαντρα.

Κατα τ'αλλα ο κοσμος εκει δεν ειναι υπερ του πολεμου αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ξεσηκωθουν για να ανατρεψουν τον πουτιν.

Οσο για το οτι εχουμε χαθει απο την εποχη κοβιντ και μετα , της προτεινα να βρεθουμε σε κοινη χωρα που μπορουμε να παμε και οι δυο και καταληξαμε μαλλον σε Σερβια-Βελιγραδι τον αλλο μηνα
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
Εδω βλεπουμε την Δημοκρατικη Ουκρανια που πρεπει ολος ο ελευθερος κοσμος να υπερασπιστει μεχρι θανατου....τα ταγματα ΑΖΟΡ που λεει και η ΑΜΕΑ Πιξουλα!!!

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.474
Κριτικές
36
Like
38.148
Πόντοι
18.565
ολοι ειναι τα ιδια σκατα που προσπαθουν απλα να επιβαλουν τα συμφεροντα τους και στο ενδιαμεσο δολοφουνουν χιλιαδες αθωους ανθρωπους ειτε κυριολεκτικα ειτε οικονομικα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.742
Like
24.571
Πόντοι
6.256
Μιλησα με μια πρωην ερωμενη απο τα παλια απο Αγια Πετρουπολη.
Μου ειπε οτι ουτε στο ελαχιστο δεν εχει χειροτερεψει η οικονομικη κατασταση των απλων πολιτων. Το μονο που εγινε ειναι οτι εκλεισαν τα μακ ντοναλτς τα ΙΚΕΑ και αλλες εταιριες δυτικων συμφεροντων και οι Ρωσοι απλα γελανε με αυτα.
Οποτε μαλλον οι οικονομικες κυρωσεις τους εχουν κλασει μια μαντρα.

Κατα τ'αλλα ο κοσμος εκει δεν ειναι υπερ του πολεμου αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ξεσηκωθουν για να ανατρεψουν τον πουτιν.

Οσο για το οτι εχουμε χαθει απο την εποχη κοβιντ και μετα , της προτεινα να βρεθουμε σε κοινη χωρα που μπορουμε να παμε και οι δυο και καταληξαμε μαλλον σε Σερβια-Βελιγραδι τον αλλο μηνα
Ψεμματα λες Πουτινακι...τα ελευθερα και δημοκρατικα δυτικα ΜΜΕ μας ενημερωνουν οτι καθημερινα παιζουν κλωτσομπουνιδια για λιγη ζαχαρη!!!
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.186
Πόντοι
456
γενικα καλο ειναι οι αποψεις να στηριζονται σε γεγονοτα. Εχεις καποιο γεγονος να γραψεις;
Γιατι δηλ εχουμε τετοιο επιπεδο ανωτατων αξιωματικων;

Αυτο που μ εκανε εντυπωση με τους τουρκους ειναι η ευκολια ενταξης των drones στο πολεμικο πεδιο. Αυτο διχνει κ ανεξαρτητο τροπο σκεψης. Περα απο αυτο που προσταζει ο νταβατζης μας. Αλλα και ενα πατριωτισμο. Μου φαινενται οτι οι δικοι μας δ τα εχουν

Εχεις περασει 8 μηνες στο ΓΕΣ?
Αν ναι θα ηξερες αστραπιαια για τι πραγμα μιλαω.

Καθε μερα και μια ιστορια.

Υπηρχε ενα αστειο οτι εαν μπουν οι Τουρκοι μεχρι την Αττικη, αυτοι δε θα εχουν καταλαβει τιποτα.

Ενα 30% των αξιωματικων πανε 10.00 φευγουν 13.00.

Τα επιτελικα γραφεια διαβαζουν εφημεριδες και πινουν καφε με 10 ατομα σε γραφεια 4ρων.
Κανουν τραπεζια σε αντιπροσωπειες ξενων στρατιωτικων με 10κ προυπολογισμος το τραπεζι (τα 9500 μπαιναν τσεπη)
κ πολλα αλλα.

Ο μονος σοβαρος οροφος ειναι ο 3ος του αρχηγου του ΓΕΣ και αυτο γιατι επεφταν καμπανες απο τον ιδιο και γιατι στον ιδιο οροφο στεγαζεται και ο ΥΠΕΞ με την ασφαλεια του.
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.118
Κριτικές
27
Like
1.458
Πόντοι
1.720
Ψεμματα λες Πουτινακι...τα ελευθερα και δημοκρατικα δυτικα ΜΜΕ μας ενημερωνουν οτι καθημερινα παιζουν κλωτσομπουνιδια για λιγη ζαχαρη!!!
γενικως υποστηριζω ουκρανια σε αυτον τον πολεμο. και πιστευω οτι οι ρωσοι δεν θα καταφερουν να κατακτησουν την ουκρανια εν τελει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom