Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356
Κάποιοι ευνοούνται από την παράταση και τον διαιωνισμό των στρατιωτικών συρράξεων, οπότε δεν τερματίζονται εύκολα οι πόλεμοι.

Γιατί δεν θα τερματιστεί ο πόλεμος στην Ουκρανία το 2025​


 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356
Ο Κιμ παίρνει θέση, και βάζει κι αυτός ένα χεράκι στην Ουκρανία. Συγχρόνως αποκτούν και τα στρατεύματα του εμπειρία στο μέτωπο.

Κόσμος

Νότια Κορέα: «Η Βόρεια Κορέα στέλνει 12.000 στρατιώτες στη Ρωσία»​


 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356

Σεούλ: Βορειοκορεάτες στρατιώτες έφτασαν ήδη στη Ρωσία και επιχειρούν μεταμφιεσμένοι​


 

Geroxekoutis

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Σεπ 2023
Μηνύματα
389
Κριτικές
16
Like
6.504
Πόντοι
2.031
Καλα που τους έκοψε τις μπαμπιες και τις φράουλες ο μητσοτακης
IMG_20241015_222845.png
Ωραίο μουνάκι, για πολύ γλύψιμο με το καπελάκι!
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356

ΗΠΑ: Ευθύνες στον Ζελένσκι καταλογίζει ο Τραμπ για τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία​


 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.048
Πόντοι
4.895

κι' αλλες σταγόνες στον ωκεανό :grin:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.048
Πόντοι
4.895

Σεούλ: Βορειοκορεάτες στρατιώτες έφτασαν ήδη στη Ρωσία και επιχειρούν μεταμφιεσμένοι​



μάλλον δίαλεξαν λάθος μεταμφίεση :grin:

bzp5sh1dydvd1.jpeg
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.048
Πόντοι
4.895
Κάποιοι ευνοούνται από την παράταση και τον διαιωνισμό των στρατιωτικών συρράξεων, οπότε δεν τερματίζονται εύκολα οι πόλεμοι.

Γιατί δεν θα τερματιστεί ο πόλεμος στην Ουκρανία το 2025​



έριξα μια ματιά στο άρθρο και ομλογώ μου φαινόταν..... κάπως. Μέχρι που έφτασα στο τελος και είδα το "ΠΗΓΗ:www.bankingnews.gr" :D:

το σάιτ που έβαλες έχει και άλλο καταπληκτικό "άρθρο" πάλι απο το "baking" news:
Ρωσία: «Κρύος ιδρώτας» στη Δύση από την εκτόξευση πυραύλου της φρεγάτας Admiral Kasatonov

ο φοβερός πύραυλος που έκανε τους δυτικούς να χεστούν είναι ο καλιμπρ :2funny:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
27
Like
4.048
Πόντοι
4.895
Οι Γερμανοί υπολογίζουν, ότι η Ρωσία επενδύει όλο και περισσότερα στα οπλικά της συστήματα, και ότι θα μπορούσε άνετα κάποια στιγμή στο προσεχές μέλλον να χτυπήσει τις υποδομές του ΝΑΤΟ και να προελαύσει ως τη Γερμσνική επικράτεια.

Θεωρητικά.


ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο.
από τη μία έχουμε άρθρα όπως αυτό που έβαλες που λένε για τα φοβερα ρωσικά οπλα και την παραγωγή τους που αυξάνεται
από την άλλη στο πεδιο της μάχης εδώ και ένα χρόνο περίπου οι ρώσοι εμφανιζονται με κινέζικα αμαξάκια του γκολφ να κάνουν ντου στα ουκρανικά χαρακώματα...
ή με μοτοσικλέτες-καμικάζι...
και εσχάτως εμφανίστηκαν ρώσοι να επελαύνουv με πολιτικά οχήματα φτιαγμένα σαv τη ρωσική εκδοχή του "pimp my ride" :grin:

μπορείς να μου πεις πως συνυπάρχουν αυτά ;

ένα βιντεάκι από τα πρόσφατα (δεν είναι μεμονωμένη περίπτωση)

 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356
ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο.
από τη μία έχουμε άρθρα όπως αυτό που έβαλες που λένε για τα φοβερα ρωσικά οπλα και την παραγωγή τους που αυξάνεται
από την άλλη στο πεδιο της μάχης εδώ και ένα χρόνο περίπου οι ρώσοι εμφανιζονται με κινέζικα αμαξάκια του γκολφ να κάνουν ντου στα ουκρανικά χαρακώματα...
ή με μοτοσικλέτες-καμικάζι...
και εσχάτως εμφανίστηκαν ρώσοι να επελαύνουv με πολιτικά οχήματα φτιαγμένα σαv τη ρωσική εκδοχή του "pimp my ride" :grin:

μπορείς να μου πεις πως συνυπάρχουν αυτά ;

ένα βιντεάκι από τα πρόσφατα (δεν είναι μεμονωμένη περίπτωση)


Είμαι τώρα έξω για Παρασκευή νύχτα με ποτά, αλλά σου απαντάω στα σύντομα, κι άμα είναι το ξαναπιάνουμε το θέμα άλλη φορά.

Από ό,τι φαίνεται, οι Ρώσοι έχουν κάμποσα εκθεσιακά κομμάτια υψηλής τεχνολογίας, και πολλή σαβούρα από συμβατική τεχνολογία. Έχουν να ξεφορτωθούν χρόνο με το χρόνο τη σαβούρα στο μέτωπο, και να καταφέρουν συγχρόνως να προχωρήσουν στη μαζική παραγωγή πιο προηγμένης τεχνολογίας.

Δεν είναι ότι το ξέρω, αλλά είναι αρκετές οι ενδείξεις
προς αυτήν την κατεύθυνση.
 
Τελευταία τροποποίηση:

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
5.975
Like
9.635
Πόντοι
2.356

ΚΕΝΤΡΙΚΌ ΘΈΜΑ

Εισβολή στην Ουκρανία: Η Ρωσία ελέγχει την ετοιμότητα μονάδας πυρηνικών πυραύλων​



Πιστεύω να τα ελέγχουν συχνότερα, και να μην άρχισαν τώρα. Τόσοι πόροι έχουν καταναλωθεί για όλες αυτές τις πυρηνικές κεφαλές, που στοίβαξε η Σοβιετική Ένωση.

Ποιος ξέρει, αν θα έρθει η ώρα κάποτε και να χρησιμοποιηθούν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom