Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχ.

Ακόμη και οι πέτρες ξέρουν ότι το ΟΧΙ έγινε ΝΑΙ μέσα στο ίδιο βράδυ.

Μόνον εσύ μπορεί να μην το έχεις καταλάβει ακόμη.
Ναι μας επεισες τωρα ... :tooth:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Στέλνουν οι Δανοί χαρπούν.

Σίγουρα κάποιοι δεν θα κάνουν μπάνιο στην Οδησσό.

Και ο Τασούλης δεν θα φτάσει οδικώς στο Ταϊγάνιο από το κοτέτσι του.
Το ομολογω οτι δεν μπορουμε ολοι να μενουμε σε παλατια 40τμ οπως ο φιλος σου ο τραμου ...

Αχ και ναχαμε τα λεφτα σας :2funny: :2funny: :2funny:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχ.

Ακόμη και οι πέτρες ξέρουν ότι το ΟΧΙ έγινε ΝΑΙ μέσα στο ίδιο βράδυ.

Μόνον εσύ μπορεί να μην το έχεις καταλάβει ακόμη.
Ο Τρελο-Γιανης ισχυριζεται οτι ο Μαλακας εκανε δημοψηφισμα για να χασει αλλα ο χαζο ελληνας τελικα εδωσε αντιθετη εντολη απο οτι ηλπιζε το Αλεξη
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ναι μας επεισες τωρα ... :tooth:
Και επίσης είχα 100% δίκηο για τα Capital Controls:

1653339658362.png


Φύγαν μετά από 4 και κάτι ψιλά χρόνια, στις 1 Σεπτεμβρίου 2019:

Καταργούνται πλήρως τα capital controls από 1η Σεπτεμβρίου


Αλλά εγώ δεν είμαι ανάρχιδο τσουτσέκι σαν εσένα και τα λάθη μου τα παραδεχόμαι.

Εννοείται λοιπόν ότι και για το Δημοψήφισμα και για τον Κόβιντ και για την εισβολή του ΠΟΥΤΙΝΟΥ ότι είχα και έχω δίκηο.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Ενω εσυ βολταιρακο που μας ελεγες με στομφο καθηγητη πανεπιστημιου του Χαρβαρντ οτι δυο μονο ειναι τα σεναρια για το δημοψηφισμα του 15:

ΟΧΙ = Οι Τράπεζες ανοίγουν με δραχμές
ΝΑΙ = Οι Τράπεζες ανοίγουν με Ευρώ

Πιανεις πουλια στον αερα :2funny:

τώρα πραγματικά δεν πήρες πρέφα τι έγινε ή στην ανάγκη σου να την πεις στον Βολταιρο γράφεις ότι να ναι ;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ενω εσυ βολταιρακο που μας ελεγες με στομφο καθηγητη πανεπιστημιου του Χαρβαρντ οτι δυο μονο ειναι τα σεναρια για το δημοψηφισμα του 15:

ΟΧΙ = Οι Τράπεζες ανοίγουν με δραχμές
ΝΑΙ = Οι Τράπεζες ανοίγουν με Ευρώ

Πιανεις πουλια στον αερα :2funny:
Σου αρεσει η ουκρανεζα? :2funny::2funny::2funny::rockon::rockon::rockon::rockon:

 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895

Αφού μάθανε και οι χαχόλοι να ρίχνουν με τους Καίσαρες δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα για τον ΠΟΥΤΙΝΟ.

μη το λες, οι ρωσοι έχουν καταστρωσει παμπόνηρο σχέδιο...αποναζιστοποίησης των όπλων των Ουκρανών :grin:

https://www.reddit.com/r/CombatFootage/comments/uvwbw8
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: px75

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Αχ και ναχαμε τα λεφτα σας :2funny: :2funny: :2funny:
17 χρόνια εδώ μέσα είπα εγώ ποτέ ότι έχω λεφτά;

Και γιατί να το πω;

Από την στιγμή που έχω συναντήσει δια ζώσης τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα από οποιονδήποτε άλλο, ξέρουν πολλοί που δουλεύω, που μένω, έχουν έρθει στο σπίτι μου έχει κανένα νόημα να πω ότι έχω περισσότερα λεφτά από όσα έχω;

Σούργελο σαν εσένα είμαι;
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
17 χρόνια εδώ μέσα είπα εγώ ποτέ ότι έχω λεφτά;

Και γιατί να το πω;

Από την στιγμή που έχω συναντήσει δια ζώσης τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα από οποιονδήποτε άλλο, ξέρουν πολλοί που δουλεύω, που μένω, έχουν έρθει στο σπίτι μου έχει κανένα νόημα να πω ότι έχω περισσότερα λεφτά από όσα έχω;

Σούργελο σαν εσένα είμαι;
Ελα τωρα μην το παιζεις και υπερανω ,τα λεφτα τα εχω γραμμενα και δεν με ενδιαφερει ποτε τι κανει και ποσα εχει ο οποιοσδηποτε.

Απλα οταν πετας τις ειρωνειες σου θα παιρνεις και τις καταλληλες απαντησεις ... αυτο ειναι ολο.
Θιχτηκες κιολας :confused:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.435
Κριτικές
3
Like
3.398
Πόντοι
786
Eμείς δεν κάναμε πογκρόμ στους μουσουλμάνους της Ελλάδας ούτε το 1922 ουτε με τα γεγονότα κατά των Ελλήνων της Πόλης το Σεπτέμβριο του 1955 ούτε με την εισβολή στην Κύπρο το 1974. Οι Σλάβοι αμέσως να γίνουν σέκτορ για σκοτωθούνε μεταξύ τους. Εμείς δεν κάνουμε πόλεμο με σλάβες, κάνουμε έρωτα. Μόνο για πολιτικά και μπάλα κανουμε πολέμους, και αυτούς μόνο εμφυλίους! Με ομόθρησκους είμαστε μεγάθυμοι και με αλλόθρησκους είμαστε κυριλέ. :rockon:

 
Τελευταία τροποποίηση:

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.065
Κριτικές
7
Like
9.893
Πόντοι
1.686
Αυτά λέω εδώ και ένα μήνα ότι πριν την Ρωσική εισβολή οι δύο λαοί ζούσαν σ αρμονία και δεν υπήρξε τίποτα από αυτά που βλέπουμε μετά το 2014. Την Ουκρανία την έχω φάει με το κουτάλι. Μην γράφεται πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα

nukteros , ενώ γνωρίζεις πολλά για ΕΣΣΔ και Ρωσία
και γνωρίζεις πολύ καλά τη ρωσική γλώσσα , εδώ φαίνεται
ότι ίσως αγνοείς κα΄ποια πράγματα !
Στην Ουκρανία έχω πάει πολλές φορές και
επικοινωνώ με γνωστές, και έχω δει το διωγμό
που έχουν υποστεί οι ρωσόφωνοι. Του ΑΠΑΓΟΡΕΥΑΝ να
χρησιμοποιούν ρωσικά σε επιγραφές, ακόμα και
αν έθεταν στην ίδια επιγραφή και Ουκρανικά, και ακόμα και
να μιλούν ρωσικά, δεν τους επέτρεπαν . Πολλοί είχαν υποστεί επιθέσεις επειδή διάβαζαν εφημερίδες ρωσικές σε πάρκο ή σε καφενείο.

Εμείς στην Ελ΄λάδα ΔΕΝ κάναμε τέτοια πράγματα
σε άλλους λαούς.
Είμαι κατά του πολέμου και υπέρ της ΕΙΡΗΝΗΣ
617px-Peace_dove.svg.png


θεωρώ ότι οι ΠΟΛΕΜΟΙ γίνονται για να γίνουν οι πλούσιοι
πλουσιότεροι, και στον Πόλεμο αυτό είναι Ολιγάρχες Ρώσοι
κατά Ολιγαρχών στην Ουκρανία
( Σε μεγάλο ποσοστό Σιωνιστές )

Όμως υπήρχε διωγμός ρωσόφωνων και σκοτώθηκαν από 2014
περισσότεροι από 14.000 ρωσόφωνοι από Ουκρανούς στο Ντονμπάς
και Λουγκάνσκ
Ας ελπίσουμε να γίνει ΕΙΡΗΝΗ σύντομα.
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Και ξαναλέμε η κριμαία είναι γεωπολιτικό θέμα δύσης - ευρασίας. Μεταξύ κριμαίας και δεύτερης εισβολής υπήρχε ευκαιρία να γίνει ένας συμβιβασμός. Εδώ εμείς κάνουμε τους μαλάκες με τους Τούρκους δεκαετίες που είναι ιστορικοί εσβολείς και δυνάστες εθνοκαθάρτες σε χώρο που ζούμε 5000 χρόνια. Αυτοί μετά το 2014 υπήρξαν απόλυτοι στις σχέσεις τους με μεγάλο συγγενικό έθνος. Που έχει πυρηνικά και μάλιστα το κυβερνά περίεργος.
Τα προαπαιτούμενα του συμβιβασμού είναι να βγουν οι ουκρανοί και γαμημενοι και δαρμένοι
Μπαίνω στην ιδιοκτησία σου την καταλαμβάνω και έλα μετά να τα βρούμε τι θα πάρεις εσύ και τι θα πάρω εγώ
Δεν γίνεται παιδιά
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.791
Πόντοι
2.406
μπα οι Ουκρανοί χωρίς να έχουν πυρηνικά θα σε μπλέξουν σε πυρηνικό πόλεμο; έχεις κουραστεί κιολας να διαβάζεις αναλύσεις, ε βέβαια τι τις χρειάζεσαι .....
Χσζος είσαι η τον χαζό κάνεις? Αν έμπαινε η Ουκρανία στο ΝΑΤΟ με 4 πυρηνικά εργοστάσια κ τεχνογνωσία παρτο βάλτο από δυτικούς αλλά και πρώην σοβιετικους, πόσο χρόνο χρειάζεται να φτιάξει πυρηνικά??
Και όταν μιλάμε για τα απόλυτα υποχείρια μαριονέτες που δεν υπολογίζουν τίποτα το μπαμ ήταν σε βάθος 2 έως 5 χρομων
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.791
Πόντοι
2.406
Eσύ μωρή ναζιστική γάγγραινα πότε θα βγάλει την πούτσα του Πούτιν από τον κώλο σου;
Μωρή γρια λουγκρα αει σιχτιρ 24/7 στις πουτσες το (υποτυπώδες) μυαλό σου.... Απαπαπαπα
Σαν την Βολταιρα ένα πραμα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.791
Πόντοι
2.406
Ανάλογα αν έπερναν μέρος στον πόλεμο η όχι ως πέμπτη φάλαγγα, από καμία, έως δίκες δήμευση και απέλαση. Εκτός και αν διαλύονταν η συντεταγμένη πολιτεία με νόμους, ΕΕ κλπ. και δρούσαν ανεξέλεκτα εθνικιστικές ομάδες που θα τους σκότωναν.

Εξάλλου εμείς δεν τους κάναμε πογκρόμ ούτε με τα γεγονότα κατά των Ελλήνων της Πόλης ούτε με τα γεγονότα της Κύπρου.
Μην τους απαντάς τους χαλάς την χαζομαρα των επιχειρηματων τους.....
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.791
Πόντοι
2.406
Ρεζίλι των σκυλιών έχεις καταντήσει ρε τράβελε. Μέχρι και τα τρανσφόρμερς στη Συγγρού σε έχουνε του κλώτσου και του μπάτσου. :2funny:
Σχολασατε μωρή λουγκρα? Κατέβα πιο νότια τώρα η μπες στο καρνάγιο Τροκαντερό να σε γαμισει κάνας αλβανος αφού τα πακια δεν σε ικανοποίησαν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom