Νέα

Ρεάλ Μαδρίτης,η βασίλισσα της Ευρώπης!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 163K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Cristiano Ronaldo VS Ronaldo Luís Nazário de Lima

  • Cr7

    Ψήφοι: 44 35,2%
  • R9

    Ψήφοι: 81 64,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    125

Kingdom of Thanos

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2010
Μηνύματα
350
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1


Η παραίτηση του Βαλντάνο δεν έγινε δεκτή. Μένει μέχρι το Καλοκαίρι που θα γίνει...ταμείο.
 

Kingdom of Thanos

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2010
Μηνύματα
350
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1


Ο Μεσούτ Οζιλ μόλις καθάρισε την πρόκριση!
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046


αλλα 3 ματς μπαρτσελονα-ρεαλ....

η ρεαλ πρεπει οπωσδηποτε να παρει καποια νικη σε αυτα.....

ειναι ντροπη και ελειψη αξιοπρεπειας ......
 

Kingdom of Thanos

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2010
Μηνύματα
350
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1


Μην ξεχνάς και την πιθανότητα να συναντηθούν ακόμη και στο Champions League!
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Η Αποστολή Της Ομάδας :
[/size]
Τερματοφύλακες: Κασίγιας,Adan,Mejias
Αμυντικοί:Marcelo,Arbeloa,Albiol,Garay
Μέσοι: Khedira,Alonso,Lass,Granero,Canales,Gago,Κακά,Özil,Ντι Μαρία
Επιθετικοί: Κριστιάνο Ρονάλντο,Adebayor,Μπενζεμά
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.280
Κριτικές
94
Like
11.001
Πόντοι
17.885
Οσο η Ρεαλ έχει τους: Γκαράυ, Πέπε, Γκάγκο, Λεόν ΔΕΝ πρόκεται να κάνει ΤΙΠΟΤΑ!
Επίσης, οκ ο Μπενζεμά ξέρει μπάλα το παιδί αλλά δεν κάνει για Ρεάλ. Στην Γαλλία θα ξαναγίνει ο εαυτός του. Επίσης αν ο Κακά (το πιο πιθανό) δεν στανιάρει μέχρι το τέλος της σεζόν να φύγει και αυτός!
Ο Κεντίρα καλός και φιλότιμος, ΟΧΙ ότι παίζει άσχημα αλλά για μένα χρειάζεται άλλος στο κέντρο πολλές φορές. Με λίγα λόγια ο Κεντίρα δεν είναι για όλα τα παιχνίδια. Αν δεν γίνουν αυτές οι αλλαγές όσο κ να μη μου αρέσει, απλά θα χάνουμε.
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Ρεάλ για Νεγρέδο και Αγκουέρο[/size]


Σύμφωνα με τη “Marca”, η «βασίλισσα» ετοιμάζει πρόταση για την απόκτηση του Σέρχιο Αγκουέρο το καλοκαίρι, από τη συμπολίτισσά της Ατλέτικο, ύψους 28 εκατομμυρίων ευρώ συν τον Άλβαρο Νεγρέδο.
Η ρήτρα του Αργεντινού επιθετικού αγγίζει τα 45 εκατομμύρια ευρώ, αλλά οι διοικούντες τους «μερένχες» δείχνουν έτοιμοι για όλα, καταλήγει το άρθρο.
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Ντι Μαρία: Έχω εξαντληθει
[/size]
Τον λόγο που δεν αποδίδει τόσο καλά, όσο στα πρώτα του παιχνίδια με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης εξήγησε ο Άνχελ Ντι Μαρία.
Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός υποστήριξε πως προτιμάει την ευρωπαϊκή διάκριση από την εγχώρια, ενώ έδωσε και υποσχέσεις στους φιλάθλους των «μερένχες».
«Είναι λογικό επειδή είναι πολλά τα συνεχόμενα παιχνίδια. Το να παίζεις ενενήντα λεπτά με μεγάλη ένταση κάθε δύο μέρες δεν είναι εύκολο. Έχω εξαντληθεί, αλλά νομίζω πως στα τελευταία δύο παιχνίδια έχω αρχίσει να “ανεβαίνω” λίγο. Ελπίζω να φτάσω σύντομα στο επίπεδο που ήμουν στην αρχή.
Από τη στιγμή που ήρθα στο “Μπερναμπέου” ήξερα ότι θα είναι δύσκολα. Τρέχω, δίνω τα πάντα και μερικές φορές σκοράρω κιόλας. Έχω κερδίσει την εκτίμηση όλων και σε κάθε αγώνα προσπαθώ να ικανοποιήσω τον κόσμο.
Αν έπρεπε να διαλέξω μεταξύ των δύο θα έλεγα το Champions League».
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Το δώρο πο θέλει ο Ρονάλντο
[/size]
Την επιθυμία να κατακτήσει το Champions League με τη φανέλα της Ρεάλ Μαδρίτης εξέφρασε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, μιλώντας στον ισπανικό Τύπο. Σήμερα (5/2) ο Πορτογάλος μεσοεπιθετικός γιορτάζει τα 26α γενέθλιά του και τόνισε πως το καλύτερο δώρο για εκείνον είναι να σηκώσει το βαρύτιμο τρόπαιο στο "Γουέμπλεϊ" στις 28 Μαΐου.
«Το καλύτερο δώρο που θα μπορούσα να έχω είναι να κατακτήσουμε το δέκατο Champions League στην ιστορία της ομάδας. Όλοι οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο δουλεύουμε σκληρά για να κερδίσουμε τίτλους.
Ο προπονητής που έχουμε είναι ο κατάλληλος άνθρωπος να οδηγήσει τη Ρεάλ Μαδρίτης στην κορυφή. Όλοι πιστεύουμε ότι αυτή θα είναι μια καλή χρονιά για την ομάδα. Μου αρέσει να συνεργάζομαι με έναν φιλόδοξο άνθρωπο, όπως είναι ο Μουρίνιο»

 

Χρόνια πολλά Ρονάλντο !!!!!  :sunglasses:
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Στην Γαλλία ο Μουρίνιο[/size]

Στη Γαλλία βρέθηκε χθες ο Ζοζέ Μουρίνιο. Ο Πορτογάλος τεχνικός παρακολούθησε από κοντά το παιχνίδι της Λιόν με την Σεντ Ετιέν στο «Ζοφρουά Γκισάρ» για το πρωτάθλημα της χώρας, έχοντας στόχο να αποκρυπτογραφήσει την αντίπαλο της Ρεάλ Μαδρίτης στο Τσάμπιονς Λιγκ.
Οι δύο ομάδες παίζουν μεταξύ τους στις 22 Φεβρουαρίου, με πρώτο παιχνίδι στη Γαλλία και ο Μουρίνιο θεώρησε κατάλληλη ευκαιρία να δει από κοντά την Λιόν και να διαπιστώσει την κατάστασή της περίπου δύο εβδομάδες πριν την σέντρα.
Για τον λόγο αυτό, δεν έδωσε το «παρών» στην χθεσινή προπόνηση της «βασίλισσας», την τελευταία πριν την αναμέτρηση με την Εσπανιόλ για την Πριμέρα Ντιβισιόν.
Ο Μουρίνιο συνοδευόταν από τον βοηθό του, Μοράις, αφήνοντας στον Καράνκα την ευθύνη για την χθεσινή προπόνηση. Σήμερα ο Μουρίνιο θα δώσει κανονικά το «παρών» στο γήπεδο για να κοουτσάρει την ομάδα του.
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
αυτο πρεπει να ειναι το πιο ομορφο ημιχρονο που εχουμε παρακολουθησει φετος!
σκεφτεστε να βαζανε τους ελληνες ποδοσφαιριστες να παιζουνε σε τετοιο ρυθμο??
αυτος ο Μαρσελο εχει κανει καμμια δεκαρια χιλιομετρα σε 45 λεπτα!
 

Kingdom of Thanos

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2010
Μηνύματα
350
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1



Η διαφορά κατέβηκε στους 5 βαθμούς...Κελσίου
 

O Gentleman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2009
Μηνύματα
2.664
Κριτικές
38
Like
0
Πόντοι
616
νομιζω το καλυτερο φετινο ματς που παρακολουθησα!
το σκορ δεν λεει τιποτα για το τι συνεβη στην ματσαρα... πιο δικαιο θα ηταν 2-3, 2-4, 3-4...
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Θέλει Σισοκό ο Μουρίνιο
[/size]
O πρώτος στόχος της Ρεάλ Μαδρίτης στη μεταγραφική περίοδο του καλοκαιριού είναι ο Μοχάμεντ Σισόκο. Σύμφωνα με σημερινό δημοσίευμα της MARCA ο άσος της Γιουβέντους είναι ο παίκτης που θέλει πάση θυσία ο Ζοζέ Μουρίνιο στους «μαδριλένους» κι έτσι οι διοικούντες ετοιμάζουν πρόταση στην Γιουβέντους.
Ο Μουρίνιο εκτιμά αρκετά τις αρετές του άσου από το Μάλι και το γεγονός ότι έχει τη δυνατότητα να καλύψει ένα πολύ μεγάλο χώρο στη μεσαία γραμμή.
Σύμφωνα με το δημοσίευμα, οι υπεύθυνοι της Ρεάλ εκτιμούν ότι με ένα ποσό της τάξης των επτά εκατομμύριων θα πείσουν τους αντίστοιχους της Γιουβέντους να παραχωρήσουν τον παίκτη.
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Θέλει Κακά η Κορίνθιανς[/size]

Την απόκτηση του Κακά από την Ρεάλ Μαδρίτης με τη μορφή δανεισμού θέλει η Κορίνθιανς σύμφωνα με δημοσιεύματα της Βραζιλίας. Ο πρώην μέσος της Μίλαν βρίσκεται στη μεταγραφική λίστα και μάλιστα φέρεται να είναι ιδιαίτερα θετικός στο ενδεχόμενο επιστροφής του στην πατρίδα του.
Ο Ζοζέ Μουρίνιο από την άλλη πλευρά δεν φαίνεται να θέλει να παραχωρηθεί ο παίκτης καθώς μόλις επέστρεψε στην ενεργό δράση από τον πολύμηνο τραυματισμό του και ο Πορτογάλος τεχνικός δείχνει να τον υπολογίζει.
Θυμίζουμε πως ο Κακά έμεινε εκτός αγωνιστικών χώρων λόγω της επέμβασης που είχε κάνει στο γόνατο.
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Αν δεν με απολύσουν ... θα μείνω[/size]

Τη διάθεσή του να εξαντλήσει το συμβόλαιό του με τη Ρεάλ Μαδρίτης εξέφρασε ο Ζοσέ Μουρίνιο. Ο τεχνικός των «μερένχες» υποστήριξε επίσης πως δεν θα μπορούσε να επιστρέψει στην Ιταλία, για λογαριασμό της Γιουβέντους, από τη στιγμή που ήταν προπονητής της Ίντερ.
«Αν δεν με απολύσουν, θα μείνω. Όταν υπέγραψα συμβόλαιο διάρκειας τεσσάρων ετών, στόχος μου ήταν να το εξαντλήσω. Όταν αφήνεις μια ομάδα, όπως η Ίντερ, για τη Ρεάλ Μαδρίτης δεν το κάνεις μόνο για ένα χρόνο. Θέλω να μείνω και αν όλοι μείνουμε προσηλωμένοι στον ίδιο στόχο, δεν βλέπω κάποιο λόγο να μην συμβεί αυτό.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να κάτσω στον πάγκο της Γιουβέντους, ενώ ήμουν προπονητής της Ίντερ, αφού άφησα ένα κομμάτι του εαυτού μου».
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Εννιά χρόνια αήτητος ο Μουρίνιο ![/size]

Μια «ανάσα» από το να δημιουργήσει ένα εκπληκτικό ρεκόρ βρίσκεται ο Ζοσέ Μουρίνιο. Ο Πορτογάλος τεχνικός θα μείνει για εννιά χρόνια αήττητος σε εντός έδρας αγώνα πρωταθλήματος, αν η Ρεάλ Μαδρίτης δεν γνωρίσει την ήττα από την Λεβάντε απόψε. Η τελευταία εντός έδρας ήττα σε αγώνα πρωταθλήματος για τον προπονητή της «βασίλισσας» ήταν στις 23 Φεβρουαρίου 2002, όταν η Πόρτο είχε χάσει από την Μπέιρα Μαρ.

Από τότε και μέχρι σήμερα, ο “Special One” έχει οδηγήσει τις Πόρτο, Τσέλσι, Ίντερ και Ρεάλ Μαδρίτης σε ένα αήττητο σερί 147 αγώνων, από τα οποία έχει νικήσει τα 122. Οι «μερένχες» μάλιστα τρέχουν ένα δικό τους σερί 21 συνεχόμενων νικών στο «Μπερναμπέου».
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι[/size]

Την ικανοποίηση του για τη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στη Λεβάντε (2-0), εξέφρασε ο Ζοσέ Μουρίνιο. Ωστόσο, ο Πορτογάλος έχει το μυαλό του στο ευρωπαϊκό παιχνίδι των Μαδριλένων, κόντρα στη Λιόν, για το οποίο θέλει να είναι πανέτοιμος.
«Μου άρεσε που η ομάδα μου έπαιξε σοβαρά στο παιχνίδι. Οι αγωνιστικές πριν το Champions League είναι πολύπλοκες, επειδή οι παίκτες έχουν το μυαλό στις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις. Ξέραμε ότι θα είχαμε δύσκολο έργο, αλλά οργανωθήκαμε στην άμυνα, σκοράραμε νωρίς και έτσι είχαμε τον αγώνα κάτω από τον έλεγχό μας.
Κάθε φορά που κληρωνόμαστε με τη Λιόν μελετάμε και μαθαίνουμε για αυτούς. Η Ρέαλ έχει δύο εμπόδια να περάσει κόντρα στη Λιόν. Θέλω να ξέρω αν ο Λισάντρο και ο Ντελγκάδο θα παίξουν. Πρέπει να μελετήσουμε όλες τις πιθανότητες να είμαστε έτοιμοι για όλα»
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom