Νέα

Ψώρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sxrkist
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 19
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sxrkist

Νέο Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2020
Μηνύματα
1
Like
2
Πόντοι
0
Καλημερίζω την ομάδα.
Είμαι απ' τους περιστασιακούς πελάτες σε studio και μου έτυχε κάνα 2 φορές να κολλήσω ψώρα.
Όταν μου το είπε ο γιατρός στο Συγγρός την πρώτη φορά σκάλωσα καθώς θεωρούσα ότι τα studio είναι η καθαρότητα λύση αν θες να γαμησεις εδώ και τώρα.
Στο μεταξύ η μαλακια αυτή κολλάει με την επαφή αλλά και από τα κλινοσκεπασματα οπότε στη συνέχεια κόλλησε και η γυναίκα και η μικρή μου κόρη. Αναγκαστικα και έλεγα παπατζες ότι το κόλλησα από ξενοδοχείο που πήγα καθότι είμαι οδηγός νταλίκας και πότε πότε κοιμάμαι σε επαρχιακά ξενοδοχεία.
Το θέμα είναι ότι από τότε κάνα 2 φορές που έχω επισκεφτεί ξανά στούντιο (διαφορετικό κάθε φορά και σε απόσταση μηνών) κόλλησα ξανά.
Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες που και με ποια οπότε μην με ρωτήσετε παρακαλώ.
Επειδή η μέθοδος για να απαλαχθει κάνεις είναι πέραν από επάλειψη με καυστική κρέμα στο σώμα του και η αποστείρωση των σεντονιων/στρωματων και των ρούχων νομίζω ότι κάπου εκεί χάνουν την μάχη τα στούντιο. Δηλαδή ακόμα και η ταναπου να κάνει τη θεραπεία σιγά μην κλείσουν το μαγαζί για λίγες μέρες για να αποστειρώσουν στρώματα και σεντόνια. Οπότε αυτό το πράγμα θα κάνει κύκλους εσαεί...
Αυτό είναι το δικό μου συμπέρασμα.
Ωστόσο για να ισχύει αυτό που λέω θα πρέπει να είναι κάτι που συμβαίνει τακτικά.
Οπότε θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν σας έχει συμβεί και σε σας ή το έχετε ξανακουσει.

Φιλικά,
Ο πάσχων.
 

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.009
Πόντοι
1.616
Εξαιρετικά γεναίο εκ μέρους να ανοίξεις τέτοιο θεματάκι και εννοώ τα τρολ κτλ που θα το μαμησουν το νημα σε χρονο dt.

Εμένα δε μου έχει τύχει ΑΛΛΑ συνέβη σε φυλάκιο του στρατοπεδου που υπηρετούσα και είπαν το Δεσπότη Παναγιώτη τα παιδιά γιατι το υγιειονομικό της Ταξιαρχιας τους γάμησε ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ με αυτην την καυστική ουσία που λες.
Τότε, μας έκανε ο γιατρός της Μονάδας μια ενημέρωση και μας είπε ότι η ψωρα θεωρείται σεξουαλικά μεταδιδόμενο νόσημα και ότι συνάδελφοι του στη Σχολή είχαν κολλήσει από πουτάνες - αυτό το τελευταιο ίσως μας το είπε για να κάνει τα παιδιά στο φυλάκιο να αισθανθουν καλύτερα. Εξαιρετικός ο γιατρός, καλή του ώρα του ανθρωπου.

Γι' αυτό θέλει αμέσως μετά την επαφή καλό ντουζάκι με αντιβακτηριακό και ψέκασμα με αντισηπτικό δέρματος - εγώ χρησιμοποιώ το Octinacept.
Εκεί είναι που τα στούντιο υπερτερουν των ντέλων, που συνήθως δεν έχουν ντουζίερες.


Αυτό που μου κάνει εντύπωση, πάντως, είναι ότι από περιγραφές με τη ψώρα ξυνεσαι συνέχεια, άραγε οι ταναπου πως δουλεύουν όντας φορείς;
Περιέργο μου φαίνεται.

Από μένα rεspect φιλαράκι και +1


 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Γι αυτο ενας κολλητος οταν παει να γαμησει παιρνει δικα του σεντονια μαζι .Ειναι λιγο αστειο να καθεται στο σαλονι αγκαλια με μια σακουλα αλλα ετσι εχει το κεφαλι του ησυχο ,ειδικα για τετοιες περιπτωσεις!
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Δε νομιζω να το μπαχαλεψουν το νημα γιατι πρεπει να ενδιαφερει πολλους απο μας!
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.324
Like
16.806
Πόντοι
3.556
τύπε νηματοθετη οταν κολλησες την ψώρα ένιωσες αυτο που λεει η παροιμία «ολοι μαζι και ο ψωριάρης μονος του»;:confused:
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Τη γυναικα κ το παιδακι σου δε τα λυπασαι ρε τυπε; :confused:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Τη γυναικα κ το παιδακι σου δε τα λυπασαι ρε τυπε; :confused:
δεν το ηθελε ρε καργα κατα λαθος κολλησαν.
Εγω ηξερα μια γκομενα που κολλησε ψωρα και ελεγε οτι τα κολλησε απο βρακι που πηρε.
Μηπως ομως γαμιοταν ασυστολα και την τσεπωσε?
Εσεις τι λετε?
 

Karamanis Stratos

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Αυγ 2020
Μηνύματα
5.486
Like
8.418
Πόντοι
2.356
Σιγουρα γαμιονταν η παλιοψωλα γαμω το αιμα της
 

Sokratis85g

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2020
Μηνύματα
10
Like
5
Πόντοι
0
Κοιτάξτε παιδιά έχω κολλήσει και ψώρα έχω κολλήσει και μυκητίαση αυτή χώροι μπουρδέλα γενικά στούντιο είναι χώροι που δεν μπορεί να αποφύγεις να μην κολλήσεις ας πούμε ψώρα η μύκητες ή κάτι τέτοιο Τέλος πάντων Έχω κάνει θεραπεία και για την ψώρα γιατί μύκητες και μου έχουνε φύγει όλα θέλει τι να πούμε Δεν έχω να πω πολλά
 

NtheGreek

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2019
Μηνύματα
30
Like
33
Πόντοι
0
Αδελφέ για να μην την ξαναπατήσεις αλλά και λόγο convid μόνο "αερογαμίσι" Δεν ξαπλώνεις πουθενά , Δικό σου προφυλακτικό πάντα. Μπαίνεις στο ντελο δεν ακουμπάς πουθενά, όρθιος κατεβάζεις παντελόνι βάζεις το δικό σου πλαστικό, ερχεται η πουτάνα τις λες πισωκολλήτο πάντα! Το δωμάτιο να έχει επάρκή φώς/ φωτισμό κρατάς τα κολωμέρια και ελέγχεις την κίνηση η μόνη επαφή που έχεις με την κοπέλα είναι τα χέρια σου και το πλαστικό. Σκουπίζεις χέρια με αντισιπτικό μαντιλακι στη συνεχεια αφαιρείς προφυλακτικο. Ξέρω τι θα πουν κάποιοι αλλα better safe than sorry ; )
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
904
Κριτικές
35
Like
7.217
Πόντοι
3.436
Ο ξενιστης το ακάρι της Ψώρας, που ανήκει στην ίδια οικογένεια με τις κατσαρίδες κ τις ψείρες με μόνη διαφορά ότι είναι μεγέθους 0.2εως0.4 του χιλιοστού κ όχι του εκατοστού κ δεν φαίνεται με το μάτι...
Μεγαλο θέμα..βάσανο..
που πολλοί το μπερδεύουν με την αυτοανοσο νόσο την ψωριαση κ λένε ότι επειδή μεταδίδεται η ψώρα μεταδίδεται κ η ψωριαση.
Πάντα υπήρχε η ψώρα από αρχαιοτάτων χρόνων κ ταλαιπωρουσε τους ανθρώπους κ πάντα θα υπάρχει,
Πάντα θα κάνει κύκλους..
Πολλοί άνθρωποι υποφέρουν αλλα δεν το λένε..
είναι να μην μας βρει..
Ολους μας..
Εχω ασχοληθεί επειδή την άνοιξη του 2016 είχα κολλήσει από κοπελιά από μπούρδελο λοιμωδη θυλακιτιδα από χρυσιζων σταφυλοκοκο, είναι η διαφορικη διάγνωση της ψωρας με παρόμοια συμπτώματα κ όλοι οι γιατροί μου λέγαν ότι είναι ψώρα αλλά δεν ήταν.
Σαφως οι φίλοι που ανέφεραν ότι τα σεντόνια αν αλλάζονται μπορούν να βοηθήσουν, η το μπάνιο μετά το sex επειδή το ακαρι της ψωρας από την στιγμή που εγκατασταθεί στην εξωτερική στοιβαδα του δέρματος χρειάζεται περίπου 30' για να αρχίζει να σκάβει τα λεγόμενα λαγούμια του κ να μπει μέσα στο δέρμα να εγκαταστήσει τα αυγά του, κ στην συνέχεια να αντιδράσει ο οργανισμός κ να διμιουργιθει δερματοπαθεια.
Στον φίλο μας τον οδηγό ήθελα να ρωτήσω πως είναι σίγουρος ότι το κολησε από studio;
Ακόμα πως είναι σίγουρος ότι το κολησε κ για δεύτερη φορά εφόσον υπάρχει περίπτωση την πρώτη να μην είχε γίνει λεπτωμερος η θεραπεία κ να μην είχε εξαλειφθεί σωστά η ασθένεια..
Δεν υποστηρίζω τα studio αν δείτε στο φάκελο μου είμαι πελάτης μπουρδελων..το λέω αυτό επειδή μπορεί να το κολλήσει κάποιος από οπουδήποτε π.χ. πιάνει κάποιος μια χειρολαβή στο λεωφορείο μολυσματικη κ κολλάει..
Από την αλλη όμως ψυχραιμία..αντιμετωπίζεται.. δεν είναι κ καρκίνος..

 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
[quote author=sxrkist link= ]Καλημερίζω την ομάδα.
Είμαι απ' τους περιστασιακούς πελάτες σε studio και μου έτυχε κάνα 2 φορές να κολλήσω ψώρα.
Όταν μου το είπε ο γιατρός στο Συγγρός την πρώτη φορά σκάλωσα καθώς θεωρούσα ότι τα studio είναι η καθαρότητα λύση αν θες να γαμησεις εδώ και τώρα.
Στο μεταξύ η μαλακια αυτή κολλάει με την επαφή αλλά και από τα κλινοσκεπασματα οπότε στη συνέχεια κόλλησε και η γυναίκα και η μικρή μου κόρη. Αναγκαστικα και έλεγα παπατζες ότι το κόλλησα από ξενοδοχείο που πήγα καθότι είμαι οδηγός νταλίκας και πότε πότε κοιμάμαι σε επαρχιακά ξενοδοχεία.
Το θέμα είναι ότι από τότε κάνα 2 φορές που έχω επισκεφτεί ξανά στούντιο (διαφορετικό κάθε φορά και σε απόσταση μηνών) κόλλησα ξανά.
Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες που και με ποια οπότε μην με ρωτήσετε παρακαλώ.
Επειδή η μέθοδος για να απαλαχθει κάνεις είναι πέραν από επάλειψη με καυστική κρέμα στο σώμα του και η αποστείρωση των σεντονιων/στρωματων και των ρούχων νομίζω ότι κάπου εκεί χάνουν την μάχη τα στούντιο. Δηλαδή ακόμα και η ταναπου να κάνει τη θεραπεία σιγά μην κλείσουν το μαγαζί για λίγες μέρες για να αποστειρώσουν στρώματα και σεντόνια. Οπότε αυτό το πράγμα θα κάνει κύκλους εσαεί...
Αυτό είναι το δικό μου συμπέρασμα.
Ωστόσο για να ισχύει αυτό που λέω θα πρέπει να είναι κάτι που συμβαίνει τακτικά.
Οπότε θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν σας έχει συμβεί και σε σας ή το έχετε ξανακουσει.

Φιλικά,
Ο πάσχων.
[/quote]

τυπε εγω ταλαιπωρηθηκα οταν κολλησα στο στρατο και με πηγε πιπα κολ για κανενα χρονο μεχρι να φυγει απο ολα τα ρουχα που κολλησα . Τελικα καταλαβα οτι ο ευκολοτερος τροπος να απαλλαγεις ειναι να παρεις σπρευ αντικουνουπικο , γιατι τα αντιακαρεα ειναι πανακριβα , και να το αδειαζεις τα παντα και κυριως στα παπουτσια σου πριν τα βαλεις στο πρωι. Επισης τιναγμα και στον ηλιο τα κλινοσκεπασματα και στους 60 τα ρουχα. Επισης επανάληψη με την κρεμα καθε λιγες βδομαδες γιατι και λιγο να εχει μεινει πολλαπλασιαζεται . Τοτε βαζαμε βενζολιο και το επαιρνα με το 5 λιτρο απο φαρμακειο με συνταγη , δεν ξερω τωρα τι γινεται
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
904
Κριτικές
35
Like
7.217
Πόντοι
3.436
[quote author=sxrkist link= ]Καλημερίζω την ομάδα.
Είμαι απ' τους περιστασιακούς πελάτες σε studio και μου έτυχε κάνα 2 φορές να κολλήσω ψώρα.
Όταν μου το είπε ο γιατρός στο Συγγρός την πρώτη φορά σκάλωσα καθώς θεωρούσα ότι τα studio είναι η καθαρότητα λύση αν θες να γαμησεις εδώ και τώρα.
Στο μεταξύ η μαλακια αυτή κολλάει με την επαφή αλλά και από τα κλινοσκεπασματα οπότε στη συνέχεια κόλλησε και η γυναίκα και η μικρή μου κόρη. Αναγκαστικα και έλεγα παπατζες ότι το κόλλησα από ξενοδοχείο που πήγα καθότι είμαι οδηγός νταλίκας και πότε πότε κοιμάμαι σε επαρχιακά ξενοδοχεία.
Το θέμα είναι ότι από τότε κάνα 2 φορές που έχω επισκεφτεί ξανά στούντιο (διαφορετικό κάθε φορά και σε απόσταση μηνών) κόλλησα ξανά.
Δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες που και με ποια οπότε μην με ρωτήσετε παρακαλώ.
Επειδή η μέθοδος για να απαλαχθει κάνεις είναι πέραν από επάλειψη με καυστική κρέμα στο σώμα του και η αποστείρωση των σεντονιων/στρωματων και των ρούχων νομίζω ότι κάπου εκεί χάνουν την μάχη τα στούντιο. Δηλαδή ακόμα και η ταναπου να κάνει τη θεραπεία σιγά μην κλείσουν το μαγαζί για λίγες μέρες για να αποστειρώσουν στρώματα και σεντόνια. Οπότε αυτό το πράγμα θα κάνει κύκλους εσαεί...
Αυτό είναι το δικό μου συμπέρασμα.
Ωστόσο για να ισχύει αυτό που λέω θα πρέπει να είναι κάτι που συμβαίνει τακτικά.
Οπότε θέλω να ρωτήσω την ομάδα αν σας έχει συμβεί και σε σας ή το έχετε ξανακουσει.

Φιλικά,
Ο πάσχων.

τυπε εγω ταλαιπωρηθηκα οταν κολλησα στο στρατο και με πηγε πιπα κολ για κανενα χρονο μεχρι να φυγει απο ολα τα ρουχα που κολλησα . Τελικα καταλαβα οτι ο ευκολοτερος τροπος να απαλλαγεις ειναι να παρεις σπρευ αντικουνουπικο , γιατι τα αντιακαρεα ειναι πανακριβα , και να το αδειαζεις τα παντα και κυριως στα παπουτσια σου πριν τα βαλεις στο πρωι. Επισης τιναγμα και στον ηλιο τα κλινοσκεπασματα και στους 60 τα ρουχα. Επισης επανάληψη με την κρεμα καθε λιγες βδομαδες γιατι και λιγο να εχει μεινει πολλαπλασιαζεται . Τοτε βαζαμε βενζολιο και το επαιρνα με το 5 λιτρο απο φαρμακειο με συνταγη , δεν ξερω τωρα τι γινεται [/quote]Το βενζόλιο η κρέμα εφαρμόζωνταν παλιά τώρα συνταγογραφειται ένα σπρέι, spregal λέγεται που έχει ουσία σαν κ αυτές που έχουν τα εντομοκτόνα αλλά επεξεργασμενη πιο ήπια για να γίνει φάρμακο, ο Θεός νά το κάνει..για να μπωρει να ψεκαστει στο ανθρώπινο σώμα, αλλά πολύ πιθανό να έχει κ επιπλοκες όπως δερματιτιδες αλλά ζυγιζονται τα αρνητικα με τα θετικά κ καλύτερα είναι να νικήσει κάποιος την ψώρα κ να έχει να αντιμετωπίζει στην συνέχεια μια δερματιτιδα.
Αν γίνει σωστά σε συνδιασμο με απολύμανση αντικειμένων κ πλύσιμο ρούχων σε μια εβδομάδα κάποιος καθαρίζει..
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.100
Κριτικές
123
Like
51.023
Πόντοι
27.261
[quote author=sxrkist link= ]Καλημερίζω την ομάδα.

μου έτυχε κάνα 2 φορές να κολλήσω ψώρα.

στη συνέχεια κόλλησε και η γυναίκα και η μικρή μου κόρη.
[/quote]

Εχτες εκανε profile και στα καπακια, ειπε να γραψει και τη μαλακια του, ετσι για το willkommen.
Ε γεια σου βρε μαλακα... φιλικα παντα.
:effemine::thumbsup:
 

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.009
Πόντοι
1.616
Τη γυναικα κ το παιδακι σου δε τα λυπασαι ρε τυπε; :confused:
δεν το ηθελε ρε καργα κατα λαθος κολλησαν.
Εγω ηξερα μια γκομενα που κολλησε ψωρα και ελεγε οτι τα κολλησε απο βρακι που πηρε.
Μηπως ομως γαμιοταν ασυστολα και την τσεπωσε?
Εσεις τι λετε?
Τίποτα δεν είναι απίθανο αλλά η ψώρα θέλει επαφή δέρμα με δέρμα για να μεταδοθεί.
Γι αυτό και την κατατάσσουν στα σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσήματα.
Τωρα, απο τα σεντονια/ρούχα μεταδίδεται, αυτο ειναι βεβαιο, το θέμα πόση ώρα πρέπει να εκτεθεί κάποιος για να κολλήσει.
Μπανακι, παιδια, με αντιβακτηριακο και αντισηπτικό, εμεις οι "δραστηριοι" πρέπει να προσέχουμε
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.037
Κριτικές
48
Like
6.426
Πόντοι
11.445
Τη γυναικα κ το παιδακι σου δε τα λυπασαι ρε τυπε; :confused:
δεν το ηθελε ρε καργα κατα λαθος κολλησαν.
Εγω ηξερα μια γκομενα που κολλησε ψωρα και ελεγε οτι τα κολλησε απο βρακι που πηρε.
Μηπως ομως γαμιοταν ασυστολα και την τσεπωσε?
Εσεις τι λετε?
Τίποτα δεν είναι απίθανο αλλά η ψώρα θέλει επαφή δέρμα με δέρμα για να μεταδοθεί.
Γι αυτό και την κατατάσσουν στα σεξουαλικα μεταδιδομενα νοσήματα.
Τωρα, απο τα σεντονια/ρούχα μεταδίδεται, αυτο ειναι βεβαιο, το θέμα πόση ώρα πρέπει να εκτεθεί κάποιος για να κολλήσει.
Μπανακι, παιδια, με αντιβακτηριακο και αντισηπτικό, εμεις οι "δραστηριοι" πρέπει να προσέχουμε


οχι δεν θελει δερμα με δερμα , στο στρατο κολλησα απο το στρωμα κατι που ειναι πολυ συνηθισμενο αποτι ακουω σε δημοσια νοσοκομεια :confused:
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.822
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546
Ρεεέεεεε μαλάκες διαβάζοντας τα σχόλιά σας μ'έπιασε φαγούρα... :confused: :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom