Νέα

Προβλέψεις για τιμή και συζήτηση για το αγαπημένο μας Bitcoin

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MrRobot15
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29
  • Εμφανίσεις 965
  • Ετικέτες
    bitcoin
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι τιμη προβλεπεται για το bitcoin ως τα τελη του 2024

  • πανω απο 100,000+

    Ψήφοι: 2 18,2%
  • μεταξυ 80,000-90,000

    Ψήφοι: 3 27,3%
  • μεταξυ 60,000-80,000

    Ψήφοι: 3 27,3%
  • κατω απο 50,000-

    Ψήφοι: 3 27,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    11
  • Η ψηφοφορία θα κλείσει: .

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Καλησπερα χυστες μου ανοιγω εδω αυτο το νημα για ολους εμας τους κρυπτοφιλους για να συζηταμε θεματα σχετικα με το bitcoin καθως για πιθανες προβλεψεις της τιμης τους. Ας ξεκινησει το σπαμ απο την οικονομικη επιστημονικη ομαδα των μελων του βου.
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
975
Like
2.068
Πόντοι
446
Πάντως, ο Γιοχάι είπε θα πάει 100Κ. Ποιος ξέρει?
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Φούσκα, μηδενική εγγενής αξία.
Σίγουρα πολλοί βγάλανε λεφτά, όπως και πολλοί βγάλανε το 90 με τη φούσκα του χρηματιστηρίου.
Τώρα όμως είναι καθαρός τζόγος (εκτός αν έχεις inside information όπως και στο χρηματιστήριο).
Αυτό που έχει όντως αξία, η μάλλον μπορεί να αποκτήσει αξία στο μέλλον, αν οι τράπεζες καταργήσουν το cash είναι το monero.
Γιατί αυτό έχει εγγενή αξία, την ανωνυμία.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Ντάξει μαλακία είπα και το bitcoin έχει την εγγενή αξία της διαφάνειας φυσικά.
Ότι όλοι μπορούν να δουν τις συναλλαγές και να τις επαληθεύσουν.
Αν το backαραν οι κυβερνήσεις σίγουρα θα είχε αξία.
Το οποίο και πιθανώς να γίνει στο μέλλον.
Άλλωστε ποιός το βγαλε;
Πιθανώς μυστικές υπηρεσίες, και να είναι ο προπομπός του ενιαίου παγκοσμίου νομίσματος που θα είναι απόλυτα διαφανές.

Από την άλλη μεριά δεν είμαι άνθρωπος της επένδυσης.
Ωραία σου περισσεύουν κάποια λεφτά, γιατί να τα επενδύσεις σε οτιδήποτε και να μην τα φας τώρα και να περάσεις καλά στο σήμερα;
Δηλαδή πότε να περάσεις καλά σε 10 χρόνια που θα είσαι πιο γέρος;
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Ντάξει μαλακία είπα και το bitcoin έχει την εγγενή αξία της διαφάνειας φυσικά.
Ότι όλοι μπορούν να δουν τις συναλλαγές και να τις επαληθεύσουν.
Αν το backαραν οι κυβερνήσεις σίγουρα θα είχε αξία.
Το οποίο και πιθανώς να γίνει στο μέλλον.
Άλλωστε ποιός το βγαλε;
Πιθανώς μυστικές υπηρεσίες, και να είναι ο προπομπός του ενιαίου παγκοσμίου νομίσματος που θα είναι απόλυτα διαφανές.

Από την άλλη μεριά δεν είμαι άνθρωπος της επένδυσης.
Ωραία σου περισσεύουν κάποια λεφτά, γιατί να τα επενδύσεις σε οτιδήποτε και να μην τα φας τώρα και να περάσεις καλά στο σήμερα;
Δηλαδή πότε να περάσεις καλά σε 10 χρόνια που θα είσαι πιο γέρος;
κατσε ρε μαστορα εγω στην πρωτη καραντινα που ειχε φτασει το bitcoin 6Κ και φορτωθηκα μπολικα ειμαι μαλακας δηλαδη επρεπε να τα φαω εκεινη την στιγμη καλα δεν μπορουσα γιατι ειχαμε και καραντινα αλλα το να επενδυσεις και να μαζεψεις σε διαστημα 3-5 χρονια ενα ικανοποιητικο ποσο δεν το λες και ασχημα
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Πάντως, ο Γιοχάι είπε θα πάει 100Κ. Ποιος ξέρει?
και ο CEO της Microstrategy, Michael Saylor προβλεπει οτι θα φτασει 600Κ μεχρι το 2030 αλλα ποιος ξερει και αρκετοι αλλοι γνωστοι επενδυτες και γνωστες. Νταξει σιγουρα υπαρχουν και αρνητες τι να πεις
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Εγω αυτο που πιστευω και το βαζω και στοιχημα και ειμαι απολυτα σιγουρος αν βγει ο τραμπ στις εκλογες στις 5 Νοεμβριου σιγουρα το bitcoin θα σκαρφαλωσει ψηλα τωρα ποσο ακριβως θα ανεβει δεν ξερω αλλα κοβω τον κωλο μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Cheng

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
κατσε ρε μαστορα εγω στην πρωτη καραντινα που ειχε φτασει το bitcoin 6Κ και φορτωθηκα μπολικα ειμαι μαλακας δηλαδη επρεπε να τα φαω εκεινη την στιγμη καλα δεν μπορουσα γιατι ειχαμε και καραντινα αλλα το να επενδυσεις και να μαζεψεις σε διαστημα 3-5 χρονια ενα ικανοποιητικο ποσο δεν το λες και ασχημα
Να στο πω αλλιώς τύπε.
Αν μου περίσσευαν κάτω από 100 χιλιάρικα π.χ. δε θα το έπαιρνα bitcoin αλλά ταξιδάκια με βίζιτες + παρελκόμενα και γενικά vanity αγορές + μια μικρή καβάτζα κατά προτίμηση σε πολύτιμα μέταλλα. Τουλάχιστον αφού δεν είμαι πλούσιος ας το παίξω.
Αν μου περίσσευαν παραπάνω, τώρα σοβαρεύει το πράγμα, θα έκανα ασφαλείς επενδύσεις με εγγυημένη απόδοση, ώστε να συμπληρώνω το εισόδημά μου για ναχω παραπάνω να χαλάω το μήνα και να καβατζωθώ.
Αν ήμουν πολυεκατομμυριούχος και μου περίσσευαν μύρια για πέταμα, τότε ναι θα πέταγα και μερικά μύρια στο bitcoin.
 

Cheng

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2023
Μηνύματα
975
Like
2.068
Πόντοι
446
Εγω αυτο που πιστευω και το βαζω και στοιχημα και ειμαι απολυτα σιγουρος αν βγει ο τραμπ στις εκλογες στις 5 Νοεμβριου σιγουρα το bitcoin θα σκαρφαλωσει ψηλα τωρα ποσο ακριβως θα ανεβει δεν ξερω αλλα κοβω τον κωλο μτ

Εγω αυτο που πιστευω και το βαζω και στοιχημα και ειμαι απολυτα σιγουρος αν βγει ο τραμπ στις εκλογες στις 5 Νοεμβριου σιγουρα το bitcoin θα σκαρφαλωσει ψηλα τωρα ποσο ακριβως θα ανεβει δεν ξερω αλλα κοβω τον κωλο μου
Τραμπ, Ίλον και μπιτκόιν πάνε παρέα
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Να στο πω αλλιώς τύπε.
Αν μου περίσσευαν κάτω από 100 χιλιάρικα π.χ. δε θα το έπαιρνα bitcoin αλλά ταξιδάκια με βίζιτες + παρελκόμενα και γενικά vanity αγορές + μια μικρή καβάτζα κατά προτίμηση σε πολύτιμα μέταλλα. Τουλάχιστον αφού δεν είμαι πλούσιος ας το παίξω.
Αν μου περίσσευαν παραπάνω, τώρα σοβαρεύει το πράγμα, θα έκανα ασφαλείς επενδύσεις με εγγυημένη απόδοση, ώστε να συμπληρώνω το εισόδημά μου για ναχω παραπάνω να χαλάω το μήνα και να καβατζωθώ.
Αν ήμουν πολυεκατομμυριούχος και μου περίσσευαν μύρια για πέταμα, τότε ναι θα πέταγα και μερικά μύρια στο bitcoin.
να στο πω αλλιως ειχα 20 χιλιαρικα και αντι να παρω αμαξι καινουργιο το σκεφτηκα και τα εριξα στο btc οταν ηταν γυρω στα 6-7Κ αν πουλαγα στα 60-70 τωρα θα ειχα 200 χιλιαρικα και αμαξι καινουργιο θα επαιρνα και θα εκανα παρτυ με βιζιτες για κανα 2 χρονια. Δυστυχως ομως δν πουλησα σαν μαλακας που ειμαι στα 60 αυτο ειναι αλλη ιστορια αλλα γενικα και παλι ειμαι κερδισμενος εχω βγαλει αρκετα με 20 χιλιαρικακια δεν εχω παραπονο. Αν αυριο το BTC πεσει κατω απο 6Κ εχω βγει χαμενος
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Τραμπ, Ίλον και μπιτκόιν πάνε παρέα
Μην ξεχνας οτι οταν ο τραμπ ηταν προεδρος το μακρινο 2017 ηταν κατα και αρνητικος του BTC και των κρυπτο γενικοτερα. Αν δεν κανω λαθος τωρα εκανε μια τερστια δηλωση οτι θελει να κανει την ΗΠΑ πρωτευουσα των κρυπτο και του BTC. Αυτο ειναι τεραστιο. Τωρα το ειπε για να μαζεψει ψηφους και μετα τα αλλαξει ολα οπως καθε πολιτικος δεν το ξερω αλλα για καποιον λογο εγω πιστευω οτι κατι τελικα θα το κανει εχω ενα προαισθημα
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: Cheng

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
να στο πω αλλιως ειχα 20 χιλιαρικα και αντι να παρω αμαξι καινουργιο το σκεφτηκα και τα εριξα στο btc οταν ηταν γυρω στα 6-7Κ αν πουλαγα στα 60-70 τωρα θα ειχα 200 χιλιαρικα και αμαξι καινουργιο θα επαιρνα και θα εκανα παρτυ με βιζιτες για κανα 2 χρονια. Δυστυχως ομως δν πουλησα σαν μαλακας που ειμαι στα 60 αυτο ειναι αλλη ιστορια αλλα γενικα και παλι ειμαι κερδισμενος εχω βγαλει αρκετα με 20 χιλιαρικακια δεν εχω παραπονο. Αν αυριο το BTC πεσει κατω απο 6Κ εχω βγει χαμενος
Δεν έχεις βγάλει τίποτα τύπε.
Όπως είπες κι εσύ δυστυχώς δεν πούλησα.
Έτσι είναι πάντα με αμφίβολες επενδύσεις, τζόγους, χρηματιστήρια κλπ.
Αν είχα πουλήσει και αν είχα αγοράσει και αν και αν και αν και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τρόλευ.

Το αποτέλεσμα ποιό είναι;
Έχεις βγάλει 0 ευρώ.
Είσαι -20 χιλιάδες αυτή τη στιγμή.

Κι όχι μόνο αυτό, έχεις σπαταλήσει και άπειρο χρόνο κοιτώντας charts και διαβάζοντας και πότε θα ανέβει και πότε θα πέσει και πότε να πουλήσεις και πότε να αγοράσεις κι αν είναι bear market κι αν είναι bull market και αν ταρχίδια μου κουνιούνται.

ΑΝ πουλήσεις σήμερα τότε θα έχεις βγάλει 40 χιλιάρικα.
Αν ΔΕΝ πουλήσεις σήμερα, τότε θα χάσεις κιάλλο άπειρο χρόνο αναρωτιώμενος αν και αν και αν και αν.
Σε λεφτά που δε θα πιάσεις ΠΟΤΕ στα χέρια σου γιατί ακόμα κι αν κερδίσεις κι άλλα θα θες μετά κι άλλα.

ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ στο πρόβλημά σου αυτή τη στιγμή είναι να τα πουλήσεις ΟΛΑ ΤΩΡΑ και να πας ένα αξέχαστο ταξιδάκι με δυο βίζιτες ακόμα που είναι καλοκαιράκι τώρα, που θα είναι εμπειρία ζωής και λεφτά που θα πιάσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τόπο.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Δεν έχεις βγάλει τίποτα τύπε.
Όπως είπες κι εσύ δυστυχώς δεν πούλησα.
Έτσι είναι πάντα με αμφίβολες επενδύσεις, τζόγους, χρηματιστήρια κλπ.
Αν είχα πουλήσει και αν είχα αγοράσει και αν και αν και αν και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τρόλευ.

Το αποτέλεσμα ποιό είναι;
Έχεις βγάλει 0 ευρώ.
Είσαι -20 χιλιάδες αυτή τη στιγμή.

Κι όχι μόνο αυτό, έχεις σπαταλήσει και άπειρο χρόνο κοιτώντας charts και διαβάζοντας και πότε θα ανέβει και πότε θα πέσει και πότε να πουλήσεις και πότε να αγοράσεις κι αν είναι bear market κι αν είναι bull market και αν ταρχίδια μου κουνιούνται.

ΑΝ πουλήσεις σήμερα τότε θα έχεις βγάλει 40 χιλιάρικα.
Αν ΔΕΝ πουλήσεις σήμερα, τότε θα χάσεις κιάλλο άπειρο χρόνο αναρωτιώμενος αν και αν και αν και αν.
Σε λεφτά που δε θα πιάσεις ΠΟΤΕ στα χέρια σου γιατί ακόμα κι αν κερδίσεις κι άλλα θα θες μετά κι άλλα.

ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ στο πρόβλημά σου αυτή τη στιγμή είναι να τα πουλήσεις ΟΛΑ ΤΩΡΑ και να πας ένα αξέχαστο ταξιδάκι με δυο βίζιτες ακόμα που είναι καλοκαιράκι τώρα, που θα είναι εμπειρία ζωής και λεφτά που θα πιάσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τόπο.
Τυπε μου στο εξηγησα για να χασω πρεπει το BTC να πεσει παρα πολυ χαμηλα εκει θα βγω χαμενος τωρα ακομα και να πεφτει απο 70 στα 55 εγω κερδισμενος βγαινω κατα πολυ μαλιστα και εχω αρκετα δεν ξερω εσυ τι μου λες. Σιγουρα αξιζει τον κοπο. Επισης εχω σκοπο να πουλησω τελος Δεκεμβρη που αν βγει ο τραμπ οπως ειπα και πριν θα ανεβει σιγουρα τωρα ποσο ακριβως θα ανεβει δεν ξερω αν παει στα 100 η παρπανω εκει αστο δν λεω καν το ποσο λεφτα βγαινουν αλλα και στα 40-50 να παει το Δεκεμβρη θα εχω παλι ενα αξιολογο ποσο οχι τοσο υπερογκο. Απλα μαθηματικα ειναι. Επισης για να μην γινομαι γραφικος το ιδιο ισχυει και με μετοχες απο τους ποιο γνωστους δεικτες οπως S&P500 μονο ανοδος εχει φτασει στο θεο το κοντερ εγραψε κοκκινο θα παραθεσω γραφημα να δεις
 

alex66b

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
5
Like
2
Πόντοι
0
Για ETH τι λέτε? θα το συμπαρασύρει το BTC?
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Δεν έχεις βγάλει τίποτα τύπε.
Όπως είπες κι εσύ δυστυχώς δεν πούλησα.
Έτσι είναι πάντα με αμφίβολες επενδύσεις, τζόγους, χρηματιστήρια κλπ.
Αν είχα πουλήσει και αν είχα αγοράσει και αν και αν και αν και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τρόλευ.

Το αποτέλεσμα ποιό είναι;
Έχεις βγάλει 0 ευρώ.
Είσαι -20 χιλιάδες αυτή τη στιγμή.

Κι όχι μόνο αυτό, έχεις σπαταλήσει και άπειρο χρόνο κοιτώντας charts και διαβάζοντας και πότε θα ανέβει και πότε θα πέσει και πότε να πουλήσεις και πότε να αγοράσεις κι αν είναι bear market κι αν είναι bull market και αν ταρχίδια μου κουνιούνται.

ΑΝ πουλήσεις σήμερα τότε θα έχεις βγάλει 40 χιλιάρικα.
Αν ΔΕΝ πουλήσεις σήμερα, τότε θα χάσεις κιάλλο άπειρο χρόνο αναρωτιώμενος αν και αν και αν και αν.
Σε λεφτά που δε θα πιάσεις ΠΟΤΕ στα χέρια σου γιατί ακόμα κι αν κερδίσεις κι άλλα θα θες μετά κι άλλα.

ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ στο πρόβλημά σου αυτή τη στιγμή είναι να τα πουλήσεις ΟΛΑ ΤΩΡΑ και να πας ένα αξέχαστο ταξιδάκι με δυο βίζιτες ακόμα που είναι καλοκαιράκι τώρα, που θα είναι εμπειρία ζωής και λεφτά που θα πιάσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τόπο.
Δεικτης s&p 500 απο την δεκαετια του 80 μονο ανοδος ακομα και οι μικρες πτωσεις στις κρισεις που υπηρξαν δεν σε επηρεαζουν και πολυ αν εισαι αυτο που λεμε long term επενδυτης μεσα σε 2-3 χρονια εχεις παρει τα λεφτα σου πισω και εχεις μετα και κερδος αν δν τραβηξεις.
1726173164929.jpeg
 

gidovoskos007

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2013
Μηνύματα
172
Like
390
Πόντοι
21
Μόλις βγεί ο Τράμπ το bitcoin θα εκτοξευτεί στις 200.000 ευρώ, αυτή όμως θα είναι και η ταφόπλακα του Τράμπ γιατί τότε οι Ιλουμινάτι που ελέγχουν τα κρύπτο θα το ξεφουσκώσουν και θα πάει στα 100 ευρώ, τότε θα γίνει εξέγερση στις ΗΠΑ απο τα θυματα που έχασαν τα λεφτα τους και ο Τράμπ θα πέσει απ την εξουσία!
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Δεν έχεις βγάλει τίποτα τύπε.
Όπως είπες κι εσύ δυστυχώς δεν πούλησα.
Έτσι είναι πάντα με αμφίβολες επενδύσεις, τζόγους, χρηματιστήρια κλπ.
Αν είχα πουλήσει και αν είχα αγοράσει και αν και αν και αν και αν η γιαγιά μου είχε καρούλια θα ήταν τρόλευ.

Το αποτέλεσμα ποιό είναι;
Έχεις βγάλει 0 ευρώ.
Είσαι -20 χιλιάδες αυτή τη στιγμή.

Κι όχι μόνο αυτό, έχεις σπαταλήσει και άπειρο χρόνο κοιτώντας charts και διαβάζοντας και πότε θα ανέβει και πότε θα πέσει και πότε να πουλήσεις και πότε να αγοράσεις κι αν είναι bear market κι αν είναι bull market και αν ταρχίδια μου κουνιούνται.

ΑΝ πουλήσεις σήμερα τότε θα έχεις βγάλει 40 χιλιάρικα.
Αν ΔΕΝ πουλήσεις σήμερα, τότε θα χάσεις κιάλλο άπειρο χρόνο αναρωτιώμενος αν και αν και αν και αν.
Σε λεφτά που δε θα πιάσεις ΠΟΤΕ στα χέρια σου γιατί ακόμα κι αν κερδίσεις κι άλλα θα θες μετά κι άλλα.

ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ στο πρόβλημά σου αυτή τη στιγμή είναι να τα πουλήσεις ΟΛΑ ΤΩΡΑ και να πας ένα αξέχαστο ταξιδάκι με δυο βίζιτες ακόμα που είναι καλοκαιράκι τώρα, που θα είναι εμπειρία ζωής και λεφτά που θα πιάσουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τόπο.
και κατι τελααυταιο επειδη το κοντερ εχει γραψει κοκκινο με τις μετοχες και εχουν ανεβει ολα στον θεο οσο δεν παει τοσο ψηλα πιο ψηλα και απο το πεος του john sins πολυ αναλυτες γνωστοι στο χωρο προβλεπουν υφεση και κραχ οποτε σαν συμβουλη δεν ειναι καταλληλη περιοδος να αγορασεις μετοχες τωρα. Αυτα. Φιλικα!!!
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Μόλις βγεί ο Τράμπ το bitcoin θα εκτοξευτεί στις 200.000 ευρώ, αυτή όμως θα είναι και η ταφόπλακα του Τράμπ γιατί τότε οι Ιλουμινάτι που ελέγχουν τα κρύπτο θα το ξεφουσκώσουν και θα πάει στα 100 ευρώ, τότε θα γίνει εξέγερση στις ΗΠΑ απο τα θυματα που έχασαν τα λεφτα τους και ο Τράμπ θα πέσει απ την εξουσία!
σορρυ που στο λεω αλλα το bitcoin δεν το ελεγχουν illumunati δεν θα στο εξηγησω τωρα γιατι αυτα ειναι μπαρουφες ειναι καθαρα decentralized οπως και πολλα crypto εκει εξω. Μερικα κρυπτο μικρα αγνωστα μπορει να ειναι μουφες και να ειναι χειραγωγισιμα σιγουρα και φουσκες και να ελεγχονται απο τριτους. Ομως το BTC με 1 τρισεκατομμυριο market cap δεν ελεγχεται ευκολα
 
Τελευταία τροποποίηση:

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.157
Κριτικές
1
Like
2.620
Πόντοι
456
Δεικτης s&p 500 απο την δεκαετια του 80 μονο ανοδος ακομα και οι μικρες πτωσεις στις κρισεις που υπηρξαν δεν σε επηρεαζουν και πολυ αν εισαι αυτο που λεμε long term επενδυτης μεσα σε 2-3 χρονια εχεις παρει τα λεφτα σου πισω και εχεις μετα και κερδος αν δν τραβηξεις.
1726173164929.jpeg
Τι σχέση έχει το S&P 500 με το bitcoin ρε τύπε;
Το S&P 500 θεωρείτε από τις πιο ασφαλείς επενδύσεις στον κόσμο με απόδοση λίγο πάνω του 5%.
Βασικός κορμός κάθε portfolio.
Το μόνο πιο ασφαλές είναι τα treasury bonds και τέτοια.
Και πάλι όμως σε βάθος 1-2 χρόνων μπορεί να χάσεις και με το S&P. Μόνο για μακροχρόνια συνίστανται.
Τα crypto θεωρούνται από τις πιο ριψοκίνδυνες επενδύσεις και μόνο ως αλατοπίπερο σε ένα φουσκωμένο portfolio θα το πρότεινε κανείς.
Τύπε δεν είσαι ο Warren Buffet, είσαι άρρωστος τζογαδόρος πάρτο χαμπάρι.
 
OP
OP
MrRobot15

MrRobot15

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2016
Μηνύματα
684
Κριτικές
3
Like
877
Πόντοι
366
Τι σχέση έχει το S&P 500 με το bitcoin ρε τύπε;
Το S&P 500 θεωρείτε από τις πιο ασφαλείς επενδύσεις στον κόσμο με απόδοση λίγο πάνω του 5%.
Βασικός κορμός κάθε portfolio.
Το μόνο πιο ασφαλές είναι τα treasury bonds και τέτοια.
Και πάλι όμως σε βάθος 1-2 χρόνων μπορεί να χάσεις και με το S&P. Μόνο για μακροχρόνια συνίστανται.
Τα crypto θεωρούνται από τις πιο ριψοκίνδυνες επενδύσεις και μόνο ως αλατοπίπερο σε ένα φουσκωμένο portfolio θα το πρότεινε κανείς.
Τύπε δεν είσαι ο Warren Buffet, είσαι άρρωστος τζογαδόρος πάρτο χαμπάρι.
τα κρυπτο γενικα ειναι ρισκο μεγαλο και τζογος γιατι βγαινουν σαν τις μυγες το BTC ομως δειχνει μεχρι στιγμης απο οταν βγηκε μεχρι σημερα να αποφερει κερδη και σε αυτους που ειναι μακροχρονιοι επενδυτες το οποιο φαινεται απο το γραφημα ακριβως οπως κανουν και οι μετοχες απο γνωστους δεικτες για αυτο τα παρομοιωσα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom