Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 643K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.271
Like
24.234
Πόντοι
6.056
δεν βλεπω ταινιες με δρακους , μαγους , ρομποτ , ξωτικά κτλ ρε μαλακα , ειπαμε .. σε λιγο θα με βαλεις να γραφτώ και στην Ελληνων Συνελευσης του Σωρρα
καλη η μεγκαν αλλα την γαμαει αυτο το παλικαρι λενε :coffee:

Megan-Fox-2-1.jpg
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.828
Like
73.871
Πόντοι
12.756
καλη η μεγκαν αλλα την γαμαει αυτο το παλικαρι λενε :coffee:

Megan-Fox-2-1.jpg

εχει καψει εγκεφαλο ... μου θυμιζει μια φιλη παλια που ειχα που επινε τα κοκορια σαν dyson σκουπα και νομιζε οτι την παρακολουθουσε ο Τσιλιχρηστος
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

μια παλια σειρα στην υενεδ :confused:
re-fyge.gif
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Reznov

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
393
Like
972
Πόντοι
81
Προχθες είχα την ευτυχία να δω μια από τις καλύτερες ταινίες, μέσα από τις περίπου 800 που έχω δει. Πρόκειται για το "A short film about love" του Kieslowski, περισσότερο γνωστού για την τριλογία Trois couleurs. Αν και πάνε χρόνια που είδα την τριλογία, η αίσθηση μου αυτή τη στιγμή είναι ότι το "A short film about love" είναι πολύ καλύτερο. Αργότερα διάβασα ότι η ταινία αποτελεί extended version ενός επεισοδίου της γνωστής σειράς Dekalog του Κieslowski, για την οποία o Stanley Kubrik έχει πει ότι "είναι το μοναδικό masterpiece που μπορεί να σκεφτεί".

Αν έχετε παρακολουθήσει ποτέ τη γειτόνισσα σας από το παράθυρο, αν σιχτιρήσατε που δεν ήταν Πολωνή μιλφάρα αλλά μια απλή ξινή Ελεεινίδα, αν θα θέλατε έστω για λίγο να δραπετεύσετε από την πολύβουη δυτική σφαίρα επιρροής και να μπείτε ακριβώς στην καρδιά του Συμφώνου της Βαρσοβίας 3 χρόνια πριν το τέλος του, μα κυρίως, αν μπορείτε να δεχτείτε ότι ο κινηματογράφος είναι τέχνη και όχι τεχνικά χαρακτηριστικά, τότε μη χάσετε αυτή την ταινία.

 

Y13

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.490
Like
5.019
Πόντοι
1.056
ΠΟΛΥ καλό ! ανατροπές συνέχεια.-

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom