Νέα

Προσωπική άποψη για ταινίες/δυνατές σκηνές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα in_between
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 13K
  • Εμφανίσεις 642K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

yorkie

Global Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
11 Απρ 2012
Μηνύματα
2.767
Κριτικές
228
Like
18.773
Πόντοι
35.668
Αξέχαστες ταινίες,συνέχεια.
Σινέ Μακεδονικόν το 2000 η αίθουσα είχε και όρθιους αρκετούς.
Εκεί είχα δει μετά από ένα χρόνο το Mulholland Drive  ;)
Άν θυμάσαι House ήτανε το μόνο σινεμά στην πόλη μας που το έπαιζε.
Όπως και το Royal Tenenbaums,μόλις είδα το λινκ  :sunglasses:

Για το The Piano ένα έχω να πω.Κοιτάζοντας τώρα την "Sookie" από το True Blood,Anna Paquin φαντάζεται κανείς πως έχει στην κατοχή της ένα Oscar?

Στο Rushmore είδαμε για πρώτη φορά τον Jason Schwartzman με την εμφάνιση ότι he was destined for great things αλλά πλέον χάθηκε  :(
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Εκεί είχα δει μετά από ένα χρόνο το Mulholland Drive  ;)
Άν θυμάσαι House ήτανε το μόνο σινεμά στην πόλη μας που το έπαιζε.
Όπως και το Royal Tenenbaums,μόλις είδα το λινκ  :sunglasses:
Για το The Piano ένα έχω να πω.Κοιτάζοντας τώρα την "Sookie" από το True Blood,Anna Paquin φαντάζεται κανείς πως έχει στην κατοχή της ένα Oscar?
Στο Rushmore είδαμε για πρώτη φορά τον Jason Schwartzman με την εμφάνιση ότι he was destined for great things αλλά πλέον χάθηκε  :(
+ κι εγώ εκεί το είχα δει το Μ.Drive.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Θα μου επιτρέψετε,μια που μιλάμε για αρκετά χρόνια πριν,μια μικρή λογοτεχνική παρεμβολή.
Ελπίζω να τη βρείτε ενδιαφέρουσα.

«Οφείλω ωστόσο να υπογραμμίσω ξανά ότι αυτή είναι η ερμηνεία που δίνω τώρα σε κάτι που συνέβη τότε. Ή μάλλον ό, τι θυμάμαι σήμερα από τον τρόπο με τον οποίο είχα ερμηνεύσει αυτά που είχαν συμβεί εκείνον τον καιρό […] αντιλαμβάνομαι ξαφνικά πως αυτή είναι ίσως μία από τις διαφορές ανάμεσα στη νιότη και την προχωρημένη ηλικία: όταν είμαστε νέοι, εφευρίσκουμε ένα διαφορετικό μέλλον για τον εαυτό μας ∙ όταν γεράσουμε, εφευρίσκουμε κάποιο διαφορετικό παρελθόν για τους άλλους […] Ο χρόνος… ας μας δοθεί αρκετός χρόνος, και τότε οι πιο γερά θεμελιωμένες αποφάσεις μας θα φαντάζουν σαθρές και οι βεβαιότητες μας, καπρίτσια»
«Ιστορία είναι η βεβαιότητα που δημιουργείται στο σημείο όπου οι ατέλειες της μνήμης συναντούν τις ανεπάρκειες της τεκμηρίωσης»

Από το βιβλίο του Τζούλιαν Μπαρνς: Ένα κάποιο τέλος ( αξίζει πολύ να το διαβάσει κανείς )
 

geo65

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
664
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
6
Θα μου επιτρέψετε,μια που μιλάμε για αρκετά χρόνια πριν,μια μικρή λογοτεχνική παρεμβολή.
Ελπίζω να τη βρείτε ενδιαφέρουσα.



Από το βιβλίο του Τζούλιαν Μπαρνς: Ένα κάποιο τέλος ( αξίζει πολύ να το διαβάσει κανείς )
[/quote

Ρε συ House ώρες ώρες έχω την αίσθηση ότι είσαι στη βιβλιοθήκη μου (ταινίες,μουσική,βιβλία)!!Τέτοιο πράμα!!! :think: :think:Εχω πάθει πλάκα!!
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
44
Πόντοι
366
Η Περιπέτεια (Michelangelo Antonioni 1960)

 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
House, o Nickolson ειναι ξεκαθαρα ο αγαπημενος σου ηθοποιος...

Ή οχι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom