Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 30 άτομα (0 μέλη και 30 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Κακομοίρηδες της Liverpool, έτσι και χάσετε βαθμό από την United την Κυριακή, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.
μην το γελάς καθόλου....μπορεί να βγάλει αντίδραση η united ειδικά να έχει φάει καμιά τριάρα από την Μπάγερν ....
είναι ανώμαλη ομάδα....κανονικά για τεσσάρα είναι, αλλά λέμε τώρα.....
 

daddycool

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
618
Κριτικές
15
Like
1.760
Πόντοι
1.196
Τι σχέση έχει αυτό?Από πρέμιερ καμμία.
Γενικά από το νησί λόγω φίλων κτλ είμαι...
images (37).jpeg


:coffee:
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Αν και αφορά Champions League το γράφω εδώ.
Αύριο πάμε PSV με Lino Sousa (18, αριστερό μπακ), Ethan Nwaneri (16, παντού επίθεση), Reuell Walters (18, δεξί μπακ)

arse.jpg

Εξαιρετικοί και οι τρεις, ο τελευταίος αναμένεται να ντεμπουτάρει. Ελπίζω να παίξουν και οι υπόλοιποι.

Μπαίνει σιγά σιγά η νέα γενιά που λένε πως είναι " χρυσή" και έρχονται και άλλοι αρκετοί από πίσω:
Lewis Skelly (το μεγαλύτερο ταλέντο ίσως, στυλ Camavinga), Patino, Rosiak, Obi-Martin..

3-4 τουλάχιστον από αυτούς να πιάσουν θα είμαστε πολύ καλά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Πάντως για την ήττα από Villa δεν με ένοιαξε μιας και παίξαμε πολύ καλά, ήμασταν σαφώς καλύτεροί τους.
Μία ομάδα που μερικές μέρες πριν είχε αναγκάσει την City σε μόλις δύο σουτ ενώ αυτοί έκαναν 22.

Διαιτησία από την μία, και κυρίως κακές τελικές από τους επιθετικούς. Μόνο ο Havertz ήταν καλός.

Όπως φαίνεται και από εδώ EPL xG Table and Scorers for the 2023/2024 season | Understat.com

Η Arsenal έχει τον μικρότερο αριθμό γκολ που δέχθηκε (15, ίση με Liverpool) αλλά και το μικρότερο xGA με 15, City δεύτερη λίγο παραπάνω και αρκετά πίσω Liverpool στο 21,50.
Όπως έγραψα τις προάλλες τους σώζει ο Allison (+6.5 η διαφορά xGA-GA) και λογικό αφού είναι τρομερός τερματοφύλακας.

Το καλό με εμάς είναι πως παίξαμε μόλις το 2ο παιχνίδι με Martinelli - Jesus - Saka / Havertz - Odegaard.
Μέχρι τώρα δεν το είχαμε κάνει λόγω τραυματισμών.
Θα ανέβει σίγουρα η απόδοση, ξεκίνησε και τις προπονήσεις ο Smith Rowe, και ελπίζουμε να έχουμε και Partey, Vieira, Tomiyasu σε κανένα μήνα.
Ο Timber αργεί.

Με τόσες απουσίες από τραυματισμούς (Martinelli 2 μήνες, Jesus 3) και το ότι είμαστε τόσο ψηλά μετά από 2 σφαγές με Newcastle, Villa είναι πολύ ελπιδοφόρο.
Παίζουμε αδιαμφισβήτητα την καλύτερη άμυνα, όχι μόνο Αγγλία αλλά στην Ευρώπη. Αποκτά και ρυθμό η επίθεση σιγά σιγά.

Ελπίζω να χάσει κανένα βαθμό ακόμα η City μέχρι να επιστρέψει ο De Bruyne, να χτίσουμε κάποια διαφορά.
Κόντεψε με Luton.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.602
Κριτικές
8
Like
33.147
Πόντοι
6.536
Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα το νο1 φαβορί είναι η Αρσεναλ.
Η Σίτι θα ανέβει μετά αλλά δείχνει αρκετά κορεσμένη.
Ο Βέλγος δεν νομίζω να δώσει κάτι μόλις επιστρέψει....
Η Βίλα είναι σκληρή πουτάνα,εντός προγράμματος Η ήττα.
Η Πούλ από την άλλη δεν σου εμπνέει καμμία εμπιστοσύνη.
 

Dimit77

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
6
Like
0
Πόντοι
0
Δεν υπάρχει ομάδα αρσεναλ. Την ευκαιρία την έχασε περυσι
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Αν και αφορά Champions League το γράφω εδώ.
Αύριο πάμε PSV με Lino Sousa (18, αριστερό μπακ), Ethan Nwaneri (16, παντού επίθεση), Reuell Walters (18, δεξί μπακ)

arse.jpg

Εξαιρετικοί και οι τρεις, ο τελευταίος αναμένεται να ντεμπουτάρει. Ελπίζω να παίξουν και οι υπόλοιποι.

Μπαίνει σιγά σιγά η νέα γενιά που λένε πως είναι " χρυσή" και έρχονται και άλλοι αρκετοί από πίσω:
Lewis Skelly (το μεγαλύτερο ταλέντο ίσως, στυλ Camavinga), Patino, Rosiak, Obi-Martin..

3-4 τουλάχιστον από αυτούς να πιάσουν θα είμαστε πολύ καλά.
Skelly 6αρι - Πατίνο 8α΄ρι - Νουανιέρι 10άρι...μια χαρά τριάδα είναι ....
Sousa - Walters μπακ.....μια χαρά πεντάδα για την πρώτη ομάδα....
Ας φύγουν Σεντρικ, Ελνένι, Ζορζίνιο να αδειάσει λίγο χώρος και ο μ.ο. ηλικίας θα πέσει στα 23....
απ το να παίρνεις αμφιβόλου αξίας παίκτες όπως ο Ταβαρες και ο Λοκόνγκα , καλύτερα οι πιτσιρικάδες από την ακαδημία.....
Η Τσέλσι που έχει καλές ακαδημίες κάνει έγκλημα που δεν τους προωθεί στην πρώτη ομάδα και επενδύει δις αλλού....
βέβαια εκεί είναι βαθύτερο το πρόβλημα....μιλάμε για πλυτνήριο ....
 
Τελευταία τροποποίηση:

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα το νο1 φαβορί είναι η Αρσεναλ.
Η Σίτι θα ανέβει μετά αλλά δείχνει αρκετά κορεσμένη.
Ο Βέλγος δεν νομίζω να δώσει κάτι μόλις επιστρέψει....
Η Βίλα είναι σκληρή πουτάνα,εντός προγράμματος Η ήττα.
Η Πούλ από την άλλη δεν σου εμπνέει καμμία εμπιστοσύνη.
Λιβερπουλ - Σιτυ - Αρσεναλ θα είναι η τριάδα....τώρα η σειρά θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες....
αν δεν έχουμε τραυματισμούς κ γυρίσει ο Παρτεη να κουμπώνει με τον Rice στα δύσκολα ματς του Μάρτη κ πέρα, έχουμε ελπίδες....
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Skelly 6αρι - Πατίνο 8α΄ρι - Νουανιέρι 10άρι...μια χαρά τριάδα είναι ....
Sousa - Walters μπακ.....μια χαρά πεντάδα για την πρώτη ομάδα....
Ας φύγουν Σεντρικ, Ελνένι, Ζορζίνιο να αδειάσει λίγο χώρος και ο μ.ο. ηλικίας θα πέσει στα 23....
απ το να παίρνεις αμφιβόλου αξίας παίκτες όπως ο Ταβαρες και ο Λοκόνγκα , καλύτερα οι πιτσιρικάδες από την ακαδημία.....
Η Τσέλσι που έχει καλές ακαδημίες κάνει έγκλημα που δεν τους προωθεί στην πρώτη ομάδα και επενδύει δις αλλού....
βέβαια εκεί είναι βαθύτερο το πρόβλημα....μιλάμε για πλυτνήριο ....

Τον Skelly τον έχω για 8-άρι. Για Patino δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως θα παίξει σε εμάς (όπως βάζω για Lewis Skelly, Nwaneri και λογικά Obi-Martin).

Αν και παίζει πιο μπροστά έχω την πεποίθηση πως ο Patino ίσως παίξει στο 6.
Έχει πολύ καλή υποδοχή της μπάλας από την άμυνα και μακρινές πάσες.
Είναι δημιουργός και με το τωρινό σύστημα δεν έχουμε τέτοιους στο 8. Φουλ μπακ, αμυντικό χαφ και εξτρέμ.
Ο Odegaard είναι δημιουργός αλλά είναι και τεράστια απειλή έξω από την περιοχή, ο Patino δεν είναι.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Τον Skelly τον έχω για 8-άρι. Για Patino δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά πως θα παίξει σε εμάς (όπως βάζω για Lewis Skelly, Nwaneri και λογικά Obi-Martin).

Αν και παίζει πιο μπροστά έχω την πεποίθηση πως ο Patino ίσως παίξει στο 6.
Έχει πολύ καλή υποδοχή της μπάλας από την άμυνα και μακρινές πάσες.
Είναι δημιουργός και με το τωρινό σύστημα δεν έχουμε τέτοιους στο 8. Φουλ μπακ, αμυντικό χαφ και εξτρέμ.
Ο Odegaard είναι δημιουργός αλλά είναι και τεράστια απειλή έξω από την περιοχή, ο Patino δεν είναι.
είναι λίγο αργός....μπορεί να παίξει δίπλα από τον Rice σε κάποια παιχνίδια ... δίνει σωστά την μπα΄λα....
εκγύμναση θέλει πρωτίστως κ ευκαιρίες....
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Γράφτηκε πως ενδιαφερόμαστε για Hato του Ajax.
17, αριστεροπόδαρος αμυντικός. Εξαιρετικό ταλέντο και μάλλον θα προσπαθήσουμε να τον αγοράσουμε τώρα.

Δεν έχει γραφτεί αλλά μιας και είμαι στο bou, που δεν δίνει κανείς σημασία προφανώς, θα το γράψω για την Arsenal-ική παρέα εδώ.
Και για Onana ενδιαφερόμαστε είναι ο βασικός στόχος για το κέντρο, να παίζει 6 (αντί Jorginho) και rotation του Rice στο 8.

Η κάκιστη οικονομική κατάσταση της Everton ίσως μας βοηθήσει.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Και για επίθεση όπως φαίνεται ο μεγάλος στόχος είναι ο Osimhen.
Μου το είχε εκμυστηρευτεί πριν κανά 2 μήνες και ένα άτομο που γνωρίζω και έχει πολύ μεγάλο διαδικτυακό (twitter) κοινό και πέφτει πάντα μέσα στα μεταγραφικά της ομάδας, έχει κονέ.

Θα ανανεώσει σύντομα το συμβόλαιο του (ένας χρόνος έξτρα) και μπαίνει ρήτρα. Το ερώτημα είναι αν θα κάνουμε υπομονή μέχρι το καλοκαίρι και δεν θα πάμε σε λύση τύπου Toney ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες τίτλου φέτος.

Ο Νιγηριανός είναι 100% ο μεγάλος στόχος πάντως.
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
799
Κριτικές
1
Like
1.748
Πόντοι
486
Και για επίθεση όπως φαίνεται ο μεγάλος στόχος είναι ο Osimhen.
Μου το είχε εκμυστηρευτεί πριν κανά 2 μήνες και ένα άτομο που γνωρίζω και έχει πολύ μεγάλο διαδικτυακό (twitter) κοινό και πέφτει πάντα μέσα στα μεταγραφικά της ομάδας, έχει κονέ.

Θα ανανεώσει σύντομα το συμβόλαιο του (ένας χρόνος έξτρα) και μπαίνει ρήτρα. Το ερώτημα είναι αν θα κάνουμε υπομονή μέχρι το καλοκαίρι και δεν θα πάμε σε λύση τύπου Toney ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες τίτλου φέτος.

Ο Νιγηριανός είναι 100% ο μεγάλος στόχος πάντως.
Πλέον πινελιές θέλει η ομάδα για την εκτόξευση . διώχνεις ελνενι.σεντρικ . πάρτε.ζορζινιο και αναγκαστικά ραμσντειλ και ενκετια .και φέρνεις φορ κλάσης έναν παίχταρα επιτέλους δίπλα στον Ράις ( Ντάγκλας Λουίζ) και υγεία πάνω από όλα χωρίς τραυματισμούς
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Πλέον πινελιές θέλει η ομάδα για την εκτόξευση . διώχνεις ελνενι.σεντρικ . πάρτε.ζορζινιο και αναγκαστικά ραμσντειλ και ενκετια .και φέρνεις φορ κλάσης έναν παίχταρα επιτέλους δίπλα στον Ράις ( Ντάγκλας Λουίζ) και υγεία πάνω από όλα χωρίς τραυματισμούς
Jorginho ίσως μείνει, έχει όρο για έναν χρόνο έξτρα. Θα πρέπει να πουλήσουμε άρα όντως πρέπει να φύγουν κάποιοι.
Το καλοκαίρι θα γίνει ξεσκαρτάρισμα: Ramsdale (ίσως φύγει και τώρα), Nketiah, Lokonga αλλά και από ακαδημία κάποιους που θα φέρουν λίγο χρήμα.

Και δεξί εξτρέμ θα ήθελα κάποιον, ο Bakayoko της PSV μου άρεσε πάρα πολύ για αλλαγή του Saka.
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
799
Κριτικές
1
Like
1.748
Πόντοι
486
Jorginho ίσως μείνει, έχει όρο για έναν χρόνο έξτρα. Θα πρέπει να πουλήσουμε άρα όντως πρέπει να φύγουν κάποιοι.
Το καλοκαίρι θα γίνει ξεσκαρτάρισμα: Ramsdale (ίσως φύγει και τώρα), Nketiah, Lokonga αλλά και από ακαδημία κάποιους που θα φέρουν λίγο χρήμα.

Και δεξί εξτρέμ θα ήθελα κάποιον, ο Bakayoko της PSV μου άρεσε πάρα πολύ για αλλαγή του Saka.
Σμιθ Ρόου είναι η μεγάλη μου καψούρα ελπίζω να μην γίνει το λάθος και θυσιαστεί για τα φράγκα διώξε τον Πορτογάλο χίλιες φορές .
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Σμιθ Ρόου είναι η μεγάλη μου καψούρα ελπίζω να μην γίνει το λάθος και θυσιαστεί για τα φράγκα διώξε τον Πορτογάλο χίλιες φορές .

:2funny: Ακριβώς το ίδιο.. Να δούμε, ελπίζω να παραμείνει υγιής και να ξεδιπλώσει το ταλέντο του.
Χάρηκα πάρα πολύ που έπαιξε προχθές, επιστρέφει και ο Partey πιο σύντομα τελικά. Ίσως προλάβει Liverpool.
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
Και για επίθεση όπως φαίνεται ο μεγάλος στόχος είναι ο Osimhen.
Μου το είχε εκμυστηρευτεί πριν κανά 2 μήνες και ένα άτομο που γνωρίζω και έχει πολύ μεγάλο διαδικτυακό (twitter) κοινό και πέφτει πάντα μέσα στα μεταγραφικά της ομάδας, έχει κονέ.

Θα ανανεώσει σύντομα το συμβόλαιο του (ένας χρόνος έξτρα) και μπαίνει ρήτρα. Το ερώτημα είναι αν θα κάνουμε υπομονή μέχρι το καλοκαίρι και δεν θα πάμε σε λύση τύπου Toney ώστε να αυξήσουμε τις πιθανότητες τίτλου φέτος.

Ο Νιγηριανός είναι 100% ο μεγάλος στόχος πάντως.
δεν ξέρω για Οσιμεν...βγάζει μια ευπάθεια που στην πρεμιερ θα είναι πρόβλημα....εκεί πέφτει ξύλο, και βλε΄πεις για να δώσουν φοαυλ ή πέναλτι στον Ζεσους πρέπει να δώσει μια μπουκάλα αίμα.....
Για φευγιό Σεντρικ, Ελνενι, Ζορζίνιο, ίσως Πάρτεη ο οποίος είναι γυάλινος ( όλοι πάνω από 30 )
Λοκόνγκα, και ίσως Βιερα αν ο ΣμιθΡοου είναι υγιής .....Ραμσντεηλ θε΄λω να βάλει μυαλό κ να μείνει ....
αυτοί που θα έρθουν θα πρέπει να είναι από το πάνω ράφι....άμυνα, κέντρο, επίθεση 3 πάικτες....
 

Aragorn135

Ανώτατος
Εγγρ.
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
1.926
Κριτικές
48
Like
12.758
Πόντοι
10.446
αν στην 27η αγωνιστική ήμασταν σε αυτό το σημείο , θα σου άρεσε @Νταής ??

Μιλάμε η επίθεση γαζώνει....χα χα..

1702660601416.png
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom