Νέα

Premier league

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα 1personanongrata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 309K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποιος θα τερματισει πρωτος στην Premier League(10-11)

  • Αρσεναλ

    Ψήφοι: 30 9,1%
  • Μαντσεστερ

    Ψήφοι: 73 22,3%
  • Τσελσι

    Ψήφοι: 47 14,3%
  • Λίβερπουλ

    Ψήφοι: 91 27,7%
  • Μάντσεστερ Σίτυ

    Ψήφοι: 70 21,3%
  • Τόττεναμ

    Ψήφοι: 17 5,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    328

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.607
Like
21.959
Πόντοι
5.006
ηττα σοκ για το αγγλικο μας παραρτημα...
αν και θα την βρει την ακρη ο προεδρος, εχω μια μικρη ανησυχια μηπως υποβιβαστει...
:cry: :cry: :cry: :cry:
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Γνωρίζουμε αν κάποιος Άγγλος διαιτητής διατηρεί φούρνο;
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Μετά τις τρομερές μου προβλέψεις θα κάνω άλλη μία για αύριο.

Παρόλο που ο διαιτητής ΚΑΙ ο επόπτης του VAR είναι από το Manchester, δεν θα βοηθήσουν καθόλου την United η οποία θα κερδίσει άνετα την Arsenal.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.142
Πόντοι
3.656
Μετά τις τρομερές μου προβλέψεις θα κάνω άλλη μία για αύριο.

Παρόλο που ο διαιτητής ΚΑΙ ο επόπτης του VAR είναι από το Manchester, δεν θα βοηθήσουν καθόλου την United η οποία θα κερδίσει άνετα την Arsenal.

Να που τη βοήθησαν
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.142
Πόντοι
3.656
Δεν έχει ακουμπήσει μπάλα η Γιουναιτεντ στο β'
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Επειδη δεν ακουμπησαμε την μπαλα καναμε το 2-1... :wanker: :wanker: :wanker:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.142
Πόντοι
3.656
Εντάξει,2 φορές πέρασε το κέντρο,δυο γκολ.Μόνο η Γιουνάιτεντ αυτά
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.142
Πόντοι
3.656
Ρονάλντο έτοιμος για θρύλο του χρόνου
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Ρε τραγι αμπαλε Μαγκουαιρ ακομα δεν προλαβες να μπεις πηρες καρτα γαμω την πουτανα μου... :headbang::headbang::headbang:
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
Δεν έχει ακουμπήσει μπάλα η Γιουναιτεντ στο β'
Ασχετη καριολα μεσα στο πατο σου μιζερη υπαρξη σε χυνει ολο το μαντσεστερ πουτανα, μη μιλας πανασχετε, βουλωστο
 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.080
Like
18.142
Πόντοι
3.656
Ο ορισμός της μαγικής εικόνας το ματς

Η μια ομάδα κατοχή, μονότερμα,ευκαιρίες,και έφαγε 3 αντεπιθέσεις-3 γκολ

Δυστυχώς φίλε Νταή η Αρσεναλ ακόμα δεν για πρωτάθλημα
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
67
Like
29.244
Πόντοι
10.336
σκασε καριολα και ρουφα ενα πουτσο τωρα
 

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ο ορισμός της μαγικής εικόνας το ματς

Η μια ομάδα κατοχή, μονότερμα,ευκαιρίες,και έφαγε 3 αντεπιθέσεις-3 γκολ

Δυστυχώς φίλε Νταή η Αρσεναλ ακόμα δεν για πρωτάθλημα

Εντάξει δεν μου λέει πολλά. Το πρώτο ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ήταν φάουλ. Ο διαιτητής ήταν στα 5 μέτρα στην αρχή και δεν έδωσε τίποτα.
Ο Eriksen είχε κακή στάση στην υποδοχή της μπάλας, μόνος του την έχασε.
Δεν υπήρχε προφανώς σπρώξιμο, γελοιότατη ακύρωση στο twitter όλοι οι σχολιαστές αυτό λένε. Παράδειγμα:

1662314419937.png



Ακόμα και ο Garry Neville που ήταν στον σχολιασμό έλεγε στο ριπλέϋ πως " Από εδώ δεν φαίνεται φάουλ αλλά στο VAR που το είδε ο Paul Tierney θα ήταν" :2funny:

Εντάξει εκτός από αυτό, που βέβαια αν ήταν 0 - 1 θα μας άφηνε να ελέγχουμε εμείς το παιχνίδι με την United ανήμπορη να φτιάξει ευκαιρίες ενώ έτσι μας έβαλε σε θέση κυνηγού και η United έπαιξε ακριβώς αυτό που ήθελε - αντεπιθέσεις.

Στο πρώτο γκολ πραγματικά δεν καταλαβαίνω τί έκανε εκεί ο Sambi Lokonga να πρεσάρει τον αμυντικό της United αφήνοντας τεράστιο κενό στο "6" από όπου δημιουργήθηκε το γκολ.
Τρίτη επιλογή ο παίκτης πίσω από Partey , Elneny οι οποίοι είναι τραυματίες και δεν πρόκειται με τίποτα να έκαναν κάτι ανάλογο.
Πολύ καλός ο Βέλγος τον πήραμε για να τον κάνουμε 6άρι (από 8άρι) αλλά δεν το έχει και τόσο ακόμα αμυντικά.

Κατά τα άλλα εντάξει το παιχνίδι προφανώς είμασταν ξεκάθαρα οι καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, πολύ Manchester City τρόπος παιχνιδιού στην επίθεση που εμένα δεν μου αρέσει. Πασούλες - πασούλες κτλπ.
Και χαμένες ευκαιρίες, ειδικά του Odegaard.

Το ξέρω πως η Arsenal δεν είναι έτοιμη ακόμα αλλά πιστεύω θα έχει εξαιρετική πορεία στη συνέχεια όταν ειδικά επιστρέψει ο Partey.
Είχα πει πως υπάρχει ακραία πιθανότητα σε περίπτωση που στραβώσουν κάποια πράγματα στην City (πχ μυικός τραυματισμός Haaland που χάνει κανά 2 μήνες τον χρόνο).

Δύσκολο το πρωτάθλημα μην ξεχνάμε πως και αυτή έχει κάνει δύο ισοπαλίες και σε πολύ ευκολότερα παιχνίδια.
Κυρίως ατυχία σήμερα και πράγματα που πρέπει να αλλάξουν στην επίθεση.
Πρέπει να αρχίσει να παίζει και ο Nketiah περισσότερο μπροστά που είναι ό,τι πιο killer έχουμε με Martinelli και Smith-Rowe.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νταης

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
4.266
Κριτικές
4
Like
7.281
Πόντοι
2.586
Ρε τραγι αμπαλε Μαγκουαιρ ακομα δεν προλαβες να μπεις πηρες καρτα γαμω την πουτανα μου... :headbang::headbang::headbang:
Έκανε και πέναλτυ στον Nketiah (που δεν δώθηκε βέβαια). Man of the Match.

Πάντως η άμυνα της United, ειδικά τα άκρα ήταν για γέλια.. Κρίμα.
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.410
Πόντοι
3.506
Εντάξει δεν μου λέει πολλά. Το πρώτο ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ήταν φάουλ. Ο διαιτητής ήταν στα 5 μέτρα στην αρχή και δεν έδωσε τίποτα.
Ο Eriksen είχε κακή στάση στην υποδοχή της μπάλας, μόνος του την έχασε.
Δεν υπήρχε προφανώς σπρώξιμο, γελοιότατη ακύρωση στο twitter όλοι οι σχολιαστές αυτό λένε. Παράδειγμα:

1662314419937.png



Ακόμα και ο Garry Neville που ήταν στον σχολιασμό έλεγε στο ριπλέϋ πως " Από εδώ δεν φαίνεται φάουλ αλλά στο VAR που το είδε ο Paul Tierney θα ήταν" :2funny:

Εντάξει εκτός από αυτό, που βέβαια αν ήταν 0 - 1 θα μας άφηνε να ελέγχουμε εμείς το παιχνίδι με την United ανήμπορη να φτιάξει ευκαιρίες ενώ έτσι μας έβαλε σε θέση κυνηγού και η United έπαιξε ακριβώς αυτό που ήθελε - αντεπιθέσεις.

Στο πρώτο γκολ πραγματικά δεν καταλαβαίνω τί έκανε εκεί ο Sambi Lokonga να πρεσάρει τον αμυντικό της United αφήνοντας τεράστιο κενό στο "6" από όπου δημιουργήθηκε το γκολ.
Τρίτη επιλογή ο παίκτης πίσω από Partey , Elneny οι οποίοι είναι τραυματίες και δεν πρόκειται με τίποτα να έκαναν κάτι ανάλογο.
Πολύ καλός ο Βέλγος τον πήραμε για να τον κάνουμε 6άρι (από 8άρι) αλλά δεν το έχει και τόσο ακόμα αμυντικά.

Κατά τα άλλα εντάξει το παιχνίδι προφανώς είμασταν ξεκάθαρα οι καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια, πολύ Manchester City τρόπος παιχνιδιού στην επίθεση που εμένα δεν μου αρέσει. Πασούλες - πασούλες κτλπ.
Και χαμένες ευκαιρίες, ειδικά του Odegaard.

Το ξέρω πως η Arsenal δεν είναι έτοιμη ακόμα αλλά πιστεύω θα έχει εξαιρετική πορεία στη συνέχεια όταν ειδικά επιστρέψει ο Partey.
Είχα πει πως υπάρχει ακραία πιθανότητα σε περίπτωση που στραβώσουν κάποια πράγματα στην City (πχ μυικός τραυματισμός Haaland που χάνει κανά 2 μήνες τον χρόνο).

Δύσκολο το πρωτάθλημα μην ξεχνάμε πως και αυτή έχει κάνει δύο ισοπαλίες και σε πολύ ευκολότερα παιχνίδια.
Κυρίως ατυχία σήμερα και πράγματα που πρέπει να αλλάξουν στην επίθεση.
Πρέπει να αρχίσει να παίζει και ο Nketiah περισσότερο μπροστά που είναι ό,τι πιο killer έχουμε με Martinelli και Smith-Rowe.
Φιλτατε παρ ολο που συμφωνω σε πολλα απ οσα λες,επετρεψε μου να διαφωνησω στην φαση του φαουλ.Η μπαλα ειναι στην κατοχη του Ερικσεν και ο Οντεγκααρντ και με τα δυο χερια απο πισω τον σπρωχνει πεντακαθαρα.Αν δεν ειναι αυτο φαουλ τοτε τι ειναι;Τι επρεπε να τον κανει,να του σκασει μπουκετα;Το οτι δεν ειδε το πεντακαθαρο φαουλ στην αρχη της φασης και πηγε στο VAR αυτο δεν μπορω να στο εξηγησω...Δεν ειμαι στο μυαλο του...Αυτο ομως δεν αναιρει την παραβαση...Και το οτι μου παραθετεις για παραδειγμα το σχολιο του τεραστιου Σιρερ δεν μου λεει κατι.Ειναι γνωστος αντι-Γιουναιτεντ ο Σιρερ και οχι ο πλεον αντικειμενικος απεναντι της.Ειναι γνωστη η χυλοπιτα που ειχε ριξει στον Φεργκιουσον το 95 να παει απ την απ την πρωταθλητρια τοτε Μπλακμπερν στην Μαντσεστερ.Ηταν διακαης ποθος του Σερ Αλεξ αλλα προτιμησε την Νιουκαστλ τοτε...Κατα τ αλλα ο Τεν Χαγκ πηρε εξυπνα το παιχνιδι με τις αντεπιθεσεις παρ ολη την κατοχη της Αρσεναλ.Ολα μεσα στο αθλημα ειναι...Ειναι σωστη τακτικη αυτη απεναντι σε μια σαφως πιο ετοιμη ομαδα οπως ειναι η Αρσεναλ.Εχει πολυ δρομο ακομα το πρωταθλημα,τωρα ξεκιναει...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom