Νέα

Πουλάω το τζιπάκι μου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα dzf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

peskandritsos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2007
Μηνύματα
826
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
6
Ξερω απο πρωτο χερι οτι το πετρελαιο θα επιτραπει και στην Αθηνα σε λιγο καιρο υπο καποιες προυποθεσεις
 

panagis

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2007
Μηνύματα
219
Like
0
Πόντοι
1
για πες για πες...
το περιμενω πως και πως
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Μιας και ρωτήθηκα...
Υπενθυμίζω ότι ήδη (το έχω γράψει σε άλλο τόπικ) έχει γίνει αλλαγή στην τιμή.

Η νέα τιμή είναι 16.400 ευρώπουλα.  (θέμα προσφοράς - ζήτησης, τι να κάνουμε???  :'(  :'(  )


Τα χλμ είναι πλέον 97.500

Τα υπόλοιπα όπως τα ξέρετε.

Λόγος πώλησης: Η οικογένεια μεγαλώνει, αλλάζουν οι προτεραιότητες...
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ούτε Jimny με A/C δεν αγοράζετε με τόσα φράγκα....
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
τι να κλασει το χρεπι σου μπροστα στο τζιμνυ  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny:

Ε, όχι και χρέπι το εργαλίίίίο!!!!
Ξέρεις τι το έχω ταίσει για να γίνει έτσι όπως είναι?   :grin:  :grin:  :grin:  :grin:



Ελπίζω βασικά ότι κινούμαι στα όρια του site και ότι δεν θα μου τη διαγράψει κάποιος Mod.
Thanks.

Λοιπόν μάγκες ,
Μετά λύπης μου ανακοινώνω ότι πουλάω το τζιπάκι μου.  :'(
Είναι Mitsubishi Pajero mod 1999, τρίθυρο.
Από τα λίγα μοντέλα που ήρθαν στην Ελλάδα με τα φουσκωτά φτερά.

Έχουμε και λέμε:
V6 3000cc 24βάλβιδο, 181 bhp και περίπου 25 κιλά ροπή.
Απείραχτο, σε ότι αφορά το μοτέρ. Όλα εργοστασιακά.
Έχει 96.000 km. Πραγματικά. Πριν από 6 μήνες (στα 92.000 Km) έκανα ένα μεγάλο service. Ιμάντες εκκεντροφόρων - δυναμό, φρένα, μπουζί, λάδια, φίλτρα, βαλβολίνες κτλπ.

Το τζιπάκι έχει:
• 2 μπλοκέ διαφορικά (κεντρικό και πίσω 100%) – εργοστασιακά.
• Ζάντες 16άρες - aftermarket.
• Αποστάτες τροχών.
• Λάστιχα BF Goodrich Mud Terrain T/A  διαστάσεις 32 Χ 11.
• Εργάτη.
• Αναρτήσεις OldManEmu μπροστά (αλλαγμένες πριν 2 μήνες) και Iron Man πίσω.
• Ψήλωμα από αναρτήσεις, αλλά και με αποστάτες για ψήλωμα από το σασί.
• Αεριζόμενα τρυπητά aftermarket δισκόφρενα μπρος-πίσω.
• MP3 με ενισχυτή και Sub, της Rockford.
• Φιμέ τζάμια.
• Συναγερμό Meta Systems, κλείνει και τα παράθυρα.
• Έξτρα όργανα, Πυξίδα, θερμόμετρο, κλισιόμετρο, υψόμετρο, Βολτόμετρο, Οικονομόμετρο.
• ...Και βέβαια τα κλασικά ... ABS, Ηλ.παράθυρα, Ηλ.καθρέπτες, προβολάκια ομίχλης, Ηλ.κεραία

Το τζιπάκι θέλει:
• Αλλαγή λαδιών (όχι φίλτρου) στα 98.500 km
• Προφυλακτήρα μπροστά, για όποιον τον χαλάει το μαύρο σίδερο. Κόστος περίπου 400 ευρώπουλα.
• ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Επίσης:
• Δεν καίει λάδια.
• Δεν χάνει από πουθενά.
• Δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
• Τα διαφορικά του είναι σε άριστη κατάστα
ση.
• Τακάκια έχει άνετα για 10.000 km ακόμα.
• Όλα λειτουργούν κανονικότατα.
       
Δεκτός κάθε έλεγχος.

Εννοείται ότι το τζιπάκι έχει πατήσει χώμα. Μη λέμε μαλακίες. Με σύνεση, προσοχή και σωστή off road οδήγηση πάντα.
Δεν υπάρχουν τριξίματα όμως στο εσωτερικό. Είναι σκύλος ο Ιάπωνας.

:dancing:  Θα σας πάει όπου θέλετε σε άσφαλτο ή χώμα. Δεν θα σταματήσει πουθενά. Ταξιδεύει όπως ένα κανονικό επιβατικό αυτοκίνητο και κάνει τους χωματόδρομους βούτυρο. Είναι η χρυσή τομή.


Νέα τιμή [size=32pt]16.400 [/size] ευρώπουλα!!!


Εντάξει το συζητάμε βρε παιδιά. Δεν θα το σκοτώσω κιόλας.  :idiot:
Κάτι καλύτερο θα κάνουμε για σας τους συναγωνιστές...

Παρακάτω θα βάλω και μερικές φωτό.
Ευχαριστώ τους mods για την φιλοξενία της αγγελίας.
Όποιος ενδιαφέρεται σοβαρά ας στείλει PM.



 

Επισκέπτης
με αυτα τα λεφτα πηρα το τζιμνυ μου οπου ο λιλιπουτειος ιαπωνας γαμει και δερνει  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!τελικα το πουλησες το μοτερι??ρε κρατα το,αμαρτια ειναι  :'( :'( :'( :'( :'(
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Όχι δεν το έσπρωξα ακόμα...
Είναι και ψιλονεκρή περίοδος τώρα...
Είναι λίγο δύσκολο αμάξι, λόγω κυβικών....
Αμαρτία είναι...δε λες τίποτα...  Αλλάζουν οι ανάγκες όμως.
Μακάρι να είχα τα φράγκα να πάρω το άλλο και να μπορούσα να κρατήσω κι αυτό. Αλλά δεν με παίρνει. Θα είναι υπερβολή για την τσέπη μου...

Το δίνω ακριβά ρε warhol? Τι λες?



ΥΓ: Το έχω ξαναγράψει παλιότερα σε αυτό το φόρουμ. Τα Jimny είναι και ΓΑΜΩ τα τζιπάκια. Τέλος.
 

Επισκέπτης
τα λεφτα που ζητας για το συγκεκριμενο αυτοκινητο και ετσι οπως το εχεις φροντιζει ,δεν ειναι υπερβολικα!!ομως δεν κυκλοφορει ρευστο στην αγορα!αν το αγορασες απο αντιπροσωπεια θα σου προτεινα να το κανεις ανταλλαγη με το καινουργιο μοντελο!!ΥΓ.σε λιγο καιρο θα μπουν κανουργια καλουδια στο τζιμνυ μου!!ηθελα να βαλω και σκαλοπατια αλλα θα χασω στις εκτος δρομου δυνατοτητες!
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
Ναι αντιπροσωπείας (Ελληνικής εννοείται) είναι. Εγώ το έχω 2ο χέρι.
Ανταλαγή με το καινούριο????
Που να βρω ρε warhol τα υπόλοιπα 40.000 χιλιάρικα.
Αν δεν κάνω λάθος το καινούριο (το 3,8) κάπου στα 55.000 έχει...
Ωραίο, αλλά πολλά τα φράγκα ρε παιδί μου.


Με το καλό εύχομαι για το "τούμπανό" σου...
Καλά κάνεις και δεν βάζεις σκαλοπάτια. Αντί να ψηλώσει, θα κοντύνει.
Μία αναρτησούλα OME θέλει (+4 με 5cm), λαστιχάκια και θα σκοτώνει το εργαλείο σου.
Αργότερα, αν ασχολειθείς (μπορεί ήδη να ασχολείσαι, δεν ξέρω) με το off-roading καλός θα ήταν ένας εργάτης και κανά μπλοκέ πίσω.
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
1000 ανάρτηση κομπλέ
500+ λάστιχα (ανάλογα με τη διάσταση)
1000+ εργάτης
1000+ μπλοκέ (ARB)
=3.500 ευρώπουλα στην καλύτερη.

Μετά όμως λόγω μικρού κυβισμού θα χάσεις πολύ σε ταξίδια (ήδη δυσκολεύεσαι ή κάνω λάθος?), καθώς επίσης και σε τράβηγμα. Επίσης θα χάσεις και σε σταθερότητα λόγω 2 άκαμπτων αξόνων.
Στο βουνό θα βάζεις τα γυαλιά σε πολλούς όμως...

  :dancing:  Γιατί λοιπόν να μην πάρεις το δικό μου που είναι έτοιμο, χωρίς να χάσεις ούτε στο ελάχιστο στο βουνό και να γαμάς και όλα τα 1400 gti/turbo/intercooler/+ αεροτομή στο δρόμο.?
ʼσε που θα σε χαζεύει όλος ο κόσμος... :P
Είναι τόσο γομάρι το αμάξι, όπου όλοι σκιάζονται στο πέρασμά του. Έχει πολύ γέλιο. :2funny: :2funny:
ʼντε, πάρτο απόφαση και θα σου κάνω κι ένα ct δώρο. :grin: :grin: :grin: :grin:
Με την αυστηρή προυπόθεση να παίρνω και λίγο μάτι :new_shocked: :new_shocked:  Αλήθεια το λέω. Δεν θα ενοχλήσω καθόλου....  :2funny: :2funny: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

Επισκέπτης
δεν προκειται να ριξω τοσα φραγκα στον ιαπωνα μου!!αλλωστε τον θελω για το νησι ,γιατι μονο το τζιμνυ χωραει απο κει που περναω και δεν ειναι μονο χωματοδρομος!εκει χρειαζεται σκληροτραχηλο τζιπακι!!στην αθηνα πως θα κανω σφηνες ρε με την μαουνα σου?πως θα το παραταω διπλα σε σκουπιδοντενεκεδες στη χευδεν για να πηγαινω στη παιωνιου?ετσι οπως ειναι τωρα.χωρις κανενα αφτερ πανω του ,πηγαινει εκει που λιγα τζιπακια πανε!!γαμει ο τζιμνυς....!!!χεχεχεχεχ
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
δεν προκειται να ριξω τοσα φραγκα στον ιαπωνα μου!!αλλωστε τον θελω για το νησι ,γιατι μονο το τζιμνυ χωραει απο κει που περναω και δεν ειναι μονο χωματοδρομος!εκει χρειαζεται σκληροτραχηλο τζιπακι!!στην αθηνα πως θα κανω σφηνες ρε με την μαουνα σου?πως θα το παραταω διπλα σε σκουπιδοντενεκεδες στη χευδεν για να πηγαινω στη παιωνιου?ετσι οπως ειναι τωρα.χωρις κανενα αφτερ πανω του ,πηγαινει εκει που λιγα τζιπακια πανε!!γαμει ο τζιμνυς....!!!χεχεχεχεχ
Το ειδα κι εγω με τα ματια μου?
Σ?έναν δρομο της παραλιακης εχει αφησει
τα λαστιχα στην ασφαλτο?.
Μπουχαχαχαχαχα?..!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Το ειδα κι εγω με τα ματια μου?
Σ?έναν δρομο της παραλιακης εχει αφησει
τα λαστιχα στην ασφαλτο?.
Μπουχαχαχαχαχα?..!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
αμα θυμωσει και εκνευριστει ο τζιμνυς κανει και ταρζανιες αμα λαχει  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:!!εργαλειο σκετο θηριο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:!!και ειδικα αμα ζουλεψει γινεται της ποπης  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
:knockinb: :knockinb: ...ο Τζίμνις  λέμεεεεεε!!!!

Τώρα για την Παιωνίου....
Έχω λύση...  :2funny: :2funny: :2funny:
Αν δεν χωράει το "χρέπι" μου, μπορείς να καβαλήσεις κανέναν από πάνω...

Κι αν τύχει να είναι και το αμάξι της Κατερίνας69, θα τσαντιστεί και θα σε μαμήσει...
ʼρα με ένα σμπάρο, 2 τρυγώνια... :P
Και πάρκινγκ και μαμήσι. Όλα free of charge.  ;)  ;)
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
φιλε μου καλη η ιδεα να πουλησεις το τζιπακι σου στο σαιτ και ειναι ευκαιρια για τους αδμινιστρατορσ να ανοιξουν ενα καταλογο για οσους θελουν να πουλησουν διαφορα αντικειμενα..με καποια προμηθεια φυσικα...οσο αναφορα για το τζιπακι σου μην το παρει κανενας καιμουρθει για μοστρα στο κολωνακι και μου κλεισει την εισοδο στο αμαξι μου διοτι θα τον φαω..και ασ ειναι συναγωνιστης,, οσον αφορα την γνωμη μου για τα τζιπ την εχω εξαντλησει σε μια αλλα συζητηση...θελω να προσθεσω οτι ειναι ενα αυτοκινητο για υπαιθρο πρωταρχικα και μετα για τα υπολοιπα..καφεδες βολτες στην παραλια κλπ
 
OP
OP
D

dzf

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
663
Κριτικές
5
Like
2
Πόντοι
6
φιλε μου καλη η ιδεα να πουλησεις το τζιπακι σου στο σαιτ και ειναι ευκαιρια για τους αδμινιστρατορσ να ανοιξουν ενα καταλογο για οσους θελουν να πουλησουν διαφορα αντικειμενα..με καποια προμηθεια φυσικα...οσο αναφορα για το τζιπακι σου μην το παρει κανενας καιμουρθει για μοστρα στο κολωνακι και μου κλεισει την εισοδο στο αμαξι μου διοτι θα τον φαω..και ασ ειναι συναγωνιστης,, οσον αφορα την γνωμη μου για τα τζιπ την εχω εξαντλησει σε μια αλλα συζητηση...θελω να προσθεσω οτι ειναι ενα αυτοκινητο για υπαιθρο πρωταρχικα και μετα για τα υπολοιπα..καφεδες βολτες στην παραλια κλπ


Ναι σε όλα τα φόρουμ παίζει "τμήμα" αγγελιών. Γιατί όχι κι εδώ?

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα για το θέμα "τρόπος χρήσης". Έχω καταθέσει κι εγώ την άποψή μου (στην ίδια συζήτηση μάλλον) και νομίζω ότι και η εμφάνιση από το όχημά μου το αποδεικνύει.
Στο κολωνάκι εγώ προσωπικά κατεβαίνω με το μηχανάκι μου.
Αν πάντως το πάρει συναγωνιστής και σου κλείσει το γκαράζ, να ζητήσεις αποζημίωση. 1 cg, CIM, CIF included για 1 ώρα τουλάχιστον.  :grin: :grin: :grin:


 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom