Νέα

Πόσο αλκοόλ πίνετε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hlektrop
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 120
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Τι αλκοολ πίνετε


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    30

hlektrop

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2019
Μηνύματα
223
Κριτικές
28
Like
1.923
Πόντοι
2.411
Καλησπέρα σε ολους!!
Δεν βρηκα σχετικο θεμα...
Λοιπόν εδω θελω να γράψουμε τι αλκοολ πινετε...
Ουίσκι, ρουμι , βότκα, τεκιλα , μπερμπον , τσιπου κτλ..
Και τι ποιότητα δηλαδη 10 ετων 12 ετων κτλ. Με παγο χωρις με χυμο κτλ.
Επίσης ποσο ενδέχεται το ποτο ?
Χωρις να σας πειράζει.

Προσωπικά πινω τεκιλα το καλοκαίρι και ρουμι ή μπερμπον το χειμώνα αλλά premium ποτα οχι της σειράς με παγο μονο γιατι οι χυμοι κτλ χαλάνε την γεύση.
Επίσης μετα απο ποσα ποτα είστε λιώμα?

Αυτς για αρχή περιμένω τις εμπειρίες σας απόψεις σάς

Ευχαριστώ
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.663
Κριτικές
12
Like
6.831
Πόντοι
2.646
Ενα ζακαπα κάθε μεσημέρι τώρα το χειμώνα, μαργαρίτες το καλοκαίρι. Και εννοείται σφηνάκια μαστιχα για το στομάχι.
 
OP
OP
hlektrop

hlektrop

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2019
Μηνύματα
223
Κριτικές
28
Like
1.923
Πόντοι
2.411
Ενα ζακαπα κάθε μεσημέρι τώρα το χειμώνα, μαργαρίτες το καλοκαίρι. Και εννοείται σφηνάκια μαστιχα για το στομάχι.
Πινεις το μεσημέρι? Ζακαπα!! Μπράβο...εγω μονο βράδυ και αν εχω ενα καλο ρουμι με πουρο κουβας ειναι το καλύτερο μου
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.185
Κριτικές
7
Like
4.497
Πόντοι
736
Ένα ,δύο ουισκάκια , μόνο Chivas με δύο παγάκια χρόνια τώρα ,τρίτο ναι αν το απαιτεί η περίσταση .Ποτέ δεν το'χα με το ποτό λόγω αθλητισμού .
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.554
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Μπύρες κανένα σαββατοκύριακο μετά το βραδινό. Περίπου 4 μπουκάλια με 5. Αραιά πολύ δηλαδή.
Δεν βρίσκω νόημα να πίνω, μάλλον δεν με κάνει να νιώθω ωραία καιρό τώρα.
Διαφορετικά αν βγω και πάω στο αγαπημένο μου μαγαζί με την αγαπημένη μου μουσική (πάλι Παρασκευή ή Σάββατο), βότκα με λεμόνι, ή ρούμι (havana λευκό / μαύρο) με λεμόνι ή κοκα κόλα αντίστοιχα και πάγο.
Όσον αφορά το λιώμα. Πάνε οι καλές εποχές που γυρνούσα ξυπνώντας προσπαθώντας να θυμηθώ τι μαλακίες έχω κάνει :2funny:
Αρκετός μάλιστα. Αν κολλήσω ξανά με καλή παρέα (καινούργια), που να είναι ανοιχτή και να με νιώθει και να τη νιώθω τότε ίσως ξαναγίνει κι αυτό. Αλλά μάλλον μοιάζει αδύνατον μέσα στην Αθήνα να κάνεις τέτοιες δυνατές επαφές. Όποιον κι αν γνωρίσεις υπάρχει μια γαμημένη απόσταση που δεν μικραίνει. Μόνο μεγαλώνει.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.142
Like
4.672
Πόντοι
1.756
το καλοκαιρι μπυρες...η Πιλς μου αρεσει...και η Σπαρταν...
Τωρα τον χειμωνα,κρασακι Σανγκρια για χαλαρωση, και αν γυρισω απο την δουλεια και ειμαι λιγο κρυωμενος,κοπαναω και βοτκες...
Καποτε τα ετσουζα πολυ,που εβγαινα εξω...4-5 τζιν Τανκερει τα επινα σαν νερακι+σφηνακια απο το μαγαζι...ουτε καν ζαλιζομουν....
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.130
Like
15.711
Πόντοι
2.256
Τι σκατόφλωροι είστε τελικά;;;;
Τσίπουρο ρε νιαμού!!
Κρασί οτινάναι κλπ και ούζο!!!
Μπίρες για να ξεδιψάμε μόνο και άμα τελειώσουν τα διαξύ πίνουμε και τις κολώνιες!!!?
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.554
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Τι σκατόφλωροι είστε τελικά;;;;
Τσίπουρο ρε νιαμού!!
Κρασί οτινάναι κλπ και ούζο!!!
Μπίρες για να ξεδιψάμε μόνο και άμα τελειώσουν τα διαξύ πίνουμε και τις κολώνιες!!!?
Aκραίος. Το τσίπουρο είναι δυναμίτης. Έχω πολύ κακές εμπειρίες.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.172
Κριτικές
18
Like
19.931
Πόντοι
4.546
ΠΙΛΣ ποια εννοείτε;
Είναι κατηγορία μπύρας, γεύση. Πιλς π.χ. είναι η Κάιζερ, Φίσερ(και ένα σωρό άλλες) , αυτή η λίγο πικρή μπύρα(και με υποκατηγορίες φυσικά, φρουτώδεις, και λοιπά). Ενώ Lager είναι π.χ. η Άμστελ (πιο νερουλό, ουδέτερο) .
Ωραίες είναι βέβαια και οι weiss (με μαγιά, οι θολές, σκούρες ή ανοιχτές) , που κάποτε έπινα πάρα πολύ.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.554
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Είναι κατηγορία μπύρας, γεύση. Πιλς π.χ. είναι η Κάιζερ, Φίσερ(και ένα σωρό άλλες) , αυτή η λίγο πικρή μπύρα(και με υποκατηγορίες φυσικά, φρουτώδεις, και λοιπά). Ενώ Lager είναι π.χ. η Άμστελ (πιο νερουλό, ουδέτερο) .
Ωραίες είναι βέβαια και οι weiss (με μαγιά, οι θολές, σκούρες ή ανοιχτές) , που κάποτε έπινα πάρα πολύ.
Είσαι ψαγμένος εσύ τύπε :embarrased:
Εγώ ξέρω amstel, βεργίνα, fix, alpha, henningerg, μάμος και fisher όλες το ίδιο είναι.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.130
Like
15.711
Πόντοι
2.256
Aκραίος. Το τσίπουρο είναι δυναμίτης. Έχω πολύ κακές εμπειρίες.
Χωρίς πλάκα, αν θέλεις, δοκίμασε Αποστολάκη χωρίς γλυκάνισο. Πολύ γλυκόπιοτο και δε σου κάνει το κεφάλι μπουρδελο!!!
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.554
Like
4.627
Πόντοι
1.706
Χωρίς πλάκα, αν θέλεις, δοκίμασε Αποστολάκη χωρίς γλυκάνισο. Πολύ γλυκόπιοτο και δε σου κάνει το κεφάλι μπουρδελο!!!
Mπα άστο τύπε, με βλέπω με άσχημα μπλεξίματα. Όταν χαρμανιάζει μονάχη η ψωλή και το κεφάλι είναι σούρα, παίρνεις αμαρτωλά μονοπάτια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom