Νέα

Πολύνεκρες τρομοκρατικές επιθέσεις στις Βρυξέλλες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kronos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Γενικά οι μουσουλμάνοι στη Δύση τραβάνε ζόρια.Βγαίνεις στο μαγαζί παραγγέλνιες βότκα και αυτός παίρνει χυμό σα γκόμενα.Ξεσκίζεις τοχοιρινό και αυτός τη βγάζει με σαλάτες.Του λες πάμε να φάμε τα γκομενάκια στο μπαρ σου λέει εμένα με ενδιαφέρειη ομορφιά της ψυχής ή πρέπει να παντρευτείς.Γενικά είναι τελείως άκυροι οι τύποι.
Τους ενοχλεί όλη η φάση στη Δύση το αλκοόλ,τα χοιρινά,οι βυζούμπες έξω,τα πουτανάκια η δυτική κουλτούρα κτλ.

Και πρέπει να μας αλλάξουν τα φώτα και τις συνηθειες για να αισθανονται αυτοι άνετα :think:
Στο σπιτι μας :S
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Οι κατηγορίες μπορούν να συμπληρωθούν !  :rockon:

Ερώτηση, γιατί στο Ντουμπάϊ , ΟΛΟΙ οι μετανάστες
έχουν άδεια παραμονής, και τους έχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ το Κράτος του Ντουμπάϊ  ;

Γιατί δεν δέχονται στο Ντουμπάϊ, στο Κατάρ, κτλ
ΑΡΑΒΕΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ λαθρομετανάστες ;

Από...Ρατσισμό ; Αφού είναι Αραβες και Ισλαμιστές.
Γιατί δεν τους δέχονται ;

Διότι κάνουν το αυτονόητο !
ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ποιός θα μπει στο Κράτος τους, όπως
εσείς διαλέγετε ποιός θα μπει στο ΣΠΙΤΙ σας!

Το ΚΡΑΤΟΣ είναι το μεγάλο μας ΣΠΙΤΙ .
Ετσι ήταν στην Ιστορία, πάντα υπήρχαν σύνορα,
και Κράτη .ΔΕΝ ήταν " χύμα " ,η είσοδος σε ένα Κράτος
ούτε επί Σοβιετικής Ενωσης .
Το " χύμα " , το υποστηρίζουν οι ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ που
θέλουν φτηνά εργατικά χέρια , και όσοι τρώνε
το κουτόχορτο της προπαγάνδας τους κτλ.

Πολύ μπροστά αυτοί οι μουσουλμάνοι του Ντουμπάι.

Έχω μπερδευτεί όμως τώρα. Είναι ή δεν είναι όλοι τους ισλαμοπιθήκια;    :rolleyes:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.486
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
Eιναι τηλεκατευθυνομενα ανδροειδη που τους βαζουν τσιπακι και τους στελνουν με δορυφορο και πατανε ενα κουμπι και ανατιναζονται. Φτιαγμενοι στα υπογεια εργαστηρια του Λανγκλευ και της περιοχης 51.
Κανε κανα μπαφο ρε τυπε να γινεις, γιατι το ιντερνετ στα καιει ασχημα τα κυτταρα. Αντε, λεβεντη μου. Το φορουμ εδω θα ναι και αυριο. Αυριο παλι, αντε
Ωραια επιχειρηματολογια ρε φιλε, με ταπωσες τωρα.

Υ.Γ. Εχω σαν αρχη μου να μην ερχομαι σε αντιπαραθεση και να μην κρινω ανθρωπους που δεν τους γνωριζω προσωπικα. Ειδικα οταν κρυβονται πισω απο ενα πληκτρολογιο. Θα μπορουσε να ειναι ο γιος μου, ο αδελφος μου, η ο γειτονας που του λεω καθε μερα καλημερα.
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Και πως το παιρνουν;Απο δεντρα;Φυτρωνουν οπλα στα δεντρα ρε μαν;Καλα ρε,δεν σε προβληματιζει που η δυση τοσα χρονια δεν κανει τιποτα;Δεν τους εξαλειφει;Δεν σε προβληματιζει ουτε στο ελαχιστο,να βαλεις στο μυαλουδακι σου,αφου αυτοι ειναι 50-100 χιλιαδες μαλακες,γιατι δεν τους αφανιζουν;Ε;

Τεταρτη φορα ρε αρχιμαλακα σημερα το φελεκι σου τα καλασνικωφ τους τα μοιραζαν οι σοβιετικοι οπως εκαναν σε ολο τον τριτο κοσμο
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.562
Κριτικές
2
Like
60
Πόντοι
16
Έχεις μπερδέψει τη βούρτσα ιππότη. Ο παραλληλισμός που κάνεις είναι άκυρος.

Οι χρυσαυγίτες έχουν την ίδια τους την ηγεσία που τραμπουκίζει. Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι εκεί.

Δες εδώ γραφικά πόσοι είναι οι μουσουλμάνοι στον πλανήτη και πόσοι από αυτούς είναι οι εξτρεμιστές:
CePniO7UEAANvfb.jpg


Όποιος τους βάζει όλους στο ίδιο καζάνι είναι είτε βλάκας γιατί αδυνατεί να κατανοήσει μια πραγματικότητα, ή κομπλεξικός γκαιμπελίσκος.
Τυπε το ισλαμ ειναι πολεμικη θρησκεια.Η τζιχαντ ειναι μερος της πιστης οπως και η νηστεια στον χριστιανισμο.
Και για να μην λεμε μαλακιες τα ιδια γινονται σε φιλιπιννες,ινδονησια κτλ.Μεχρι και στην κινα.
Δηλαδη αυτες οι χωρες ειχαν αποικιοκρατικο παρελθον?
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.875
Κριτικές
28
Like
2.799
Πόντοι
6.265
Καλά και ο δικός μας ψιλολαμόγιο ήταν.
Περπάταγε στο νερό λέει, έβαζε ένα ψάρι στην τσέπη κι έβγαζε δέκα... και τέτοια μουσαντέ...

Δικος μας λεει ο τρομπας

εβραιος εισαι?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Γενικά οι μουσουλμάνοι στη Δύση τραβάνε ζόρια.Βγαίνεις στο μαγαζί παραγγέλνιες βότκα και αυτός παίρνει χυμό σα γκόμενα.Ξεσκίζεις τοχοιρινό και αυτός τη βγάζει με σαλάτες.Του λες πάμε να φάμε τα γκομενάκια στο μπαρ σου λέει εμένα με ενδιαφέρειη ομορφιά της ψυχής ή πρέπει να παντρευτείς.Γενικά είναι τελείως άκυροι οι τύποι.
Τους ενοχλεί όλη η φάση στη Δύση το αλκοόλ,τα χοιρινά,οι βυζούμπες έξω,τα πουτανάκια η δυτική κουλτούρα κτλ.

Αυτο το τελετυαιο ειναι ειδικα. ΑΝ οι δυτικοι ηταν πιστοι χριστιανοι ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕ ! Ποτε δεν εχω δει κανενα μουσουλμανο να λεει κατι επειδη ειμαι χριστιανος, ισα ισα το σεβονται και το αποδεχονται μια χαρα. Ο Ιησους στη θρησκεια του Ισλαμ ειναι ΙΕΡΟ ΠΡΟΣΩΠΟ  οπως επισης τα ιερα κειμενα του χριστιανισμου ως ενα σημειο.
Επισης μη ξεχνατε οτι στο Κορανι υπαρχει ενα κεφαλαιο που λεγεται " Οι Ελληνες". Και σε αυτο λεει καλα λογια και οτι ο Αλλαχ τους εχει σε καποια ευνοια. Για αυτο και τους Ελληνες ενας πιστος μουσουλμανους τους βλεπει θετικα.
Τη Δυση τη μισουν ως αθεη, ανηθικη που εχει απομακρυνθει απο το Θεο. Εξαλλου το Ισλαμ σφαγη οριζει οχι για Χριστιανους και Εβραιους . Για αυτους οριζει ανοχη και κεφαλικο φορο. Σφαγη οριζει για τους απιστους, αθεους κλπ. Επισης πολυ μεγαλη αμαρτια η διαστροφη και αλλαγη του λογου του Προφητη, εξου και το μεγαλο μισος μεταξυ Σιιτων και Σουνιτων, γιατι ο ενας πιστευει αυτο για τον αλλο.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Το αρθρο ειναι μετα τη τρομοκρατικη επιθεση στο Παρισι






Στα ύψη σκαρφάλωσαν τη Δευτέρα, στην Wall Street, oι μετοχές όλων των κορυφαίων κατασκευαστών όπλων, μετά την τρομοκρατική επίθεση στο Παρίσι και την αποφασιστικότητα που επιδεικνύουν Γαλλία και ΗΠΑ να προχωρήσουν σε πόλεμο με το Ισλαμικό Κράτος. Οι οικονομικοί αναλυτές μάλιστα εκτιμούν πως η νέα εμπλοκή της Δύσης σε πολεμικές επιχειρήσεις στη Μέση Ανατολή, θα αποφέρει ακόμα μεγαλύτερα κέρδη στις εταιρείες κατασκευής όπλων.

Όπως μετέδωσε στο twitter o δημοσιογράφος Aaron Cantu, οι μετοχές των Raytheon, Northrop Grumman, Lockheed Martin και General Dynamics – τεσσάρων από τους κορυφάιους κατασκευαστές όπλων και οπλικών συστημάτων, αναμένεται να κάνουν πάρτι στο χρηματιστήριο της Νέας Υόρκης και τις επόμενες μέρες.

Ήδη, εδώ και χρόνια, οι εταιρείες παραγωγής οπλισμού βλέπουν τις μετοχές τους να ανεβαίνουν συστηματικά καθώς είναι οι κύριοι χορηγοί οπλικών συστημάτων της κυβέρνησης Ομπάμα, σε συνεχιζόμενες εκστρατείες των τελευταίων χρώνων, στο Αφγανιστάν, Ιράκ, Λιβυή, Πακιστάν, Υεμένη, Σομαλία, ακόμα και στις Φιλιππίνες.

To γεγονός ότι οι εταιρείες αυτές απολαμβάνουν συμβόλαια δισεκατομμυρίων με την ομοσπονδιακή κυβέρνηση δεν αποτελεί σύμπτωση. Οι κατασκευαστές όπλων έχουν ισχυρό lobby στην Ουάσινγκτον και είναι βασικοί (και νόμιμοι) χορηγοί σε προεκλογικές καμπάνιες ισχυρών πολιτικών.

ΕΛΕΟΣ ρε τύπε με τις παπαρολογίες καθενός.

Ψάχνω την Raytheon και έχει κλείσει +0,07%.


Αλλά και αν ήταν έτσι αυτές οι μετοχές θα είχαν πάει στον Θεό μετά το Παρίσι.

Ε, σου έχω νέα. Δεν έγινε έτσι.


 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.838
Πόντοι
1.686
Καλά και ο δικός μας ψιλολαμόγιο ήταν.
Περπάταγε στο νερό λέει, έβαζε ένα ψάρι στην τσέπη κι έβγαζε δέκα... και τέτοια μουσαντέ...


Επειδή δεν γουστάρεις το χριστιανισμό , αυτός είναι λόγος
να υποστηρίζεις το Ισλάμ ;

Εγώ δεν γούσταρα το χριστιανισμό, από το δημοτικό σχολείο.

Όταν ήμουν 15 ετών με έστειλε ο πατέρας μου το καλοκαίρι
στην Αγγλία σε κολλέγιο , για βελτίωση των αγγλικών, και ήταν
παιδιά και έφηβοι, αγόρια και κορίτσια , από όλο τον κόσμο.
Εκεί για πρώτη φορά έκανα παρέα με παιδιά και εφήβους από ΠΛΟΥΣΙΕΣ
σχετικά οικογένειες από Ισλαμικές χώρες .

Ζωώδης συμπεριφορά από τα μουσουλμανια , χοντροκοπιές στις κοπέλες, φωνές ,
υστερία , έλλειψη στοιχειώδους ευγένειας , πονηριά κτλ.
Μας την έλεγαν που δεν ειμασταν Ισλαμιστές, ενώ ΚΑΝΕΝΑΣ από χριστιανική
χώρα δεν έλεγε σε μουσλίμια να γίνουν χριστιανοί.
Παίζαμε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, πιγκ πογκ, κτλ και έκαναν πάντα
φασαρία, πήγαιναν να κλέψουν, ούρλιαζαν κτλ.
Και ήταν από ΠΛΟΥΣΙΕΣ αρκετά οικογένειες. Είχαν τα ακριβότερα
παπούτσια adidas,ακριβές ρακέτες κτλ.

Τους ΣΙΧΑΘΗΚΑ όσο τίποτα ! Όπως τους σιχαινόντουσαν ΟΛΟΙ οι μη Ισλαμιστές
στο Κολέγιο !
Και δεν ήταν κανένας " θρησκόληπτος " , από τις χριστιανικές χώρες.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Ωραια επιχειρηματολογια ρε φιλε, με ταπωσες τωρα.

Υ.Γ. Εχω σαν αρχη μου να μην ερχομαι σε αντιπαραθεση και να μην κρινω ανθρωπους που δεν τους γνωριζω προσωπικα. Ειδικα οταν κρυβονται πισω απο ενα πληκτρολογιο. Θα μπορουσε να ειναι ο γιος μου, ο αδελφος μου, η ο γειτονας που του λεω καθε μερα καλημερα.

ε  κ εγω αυτα που βλεπ κρινω παντως οχι τον ανθρωπο. Και αναλογα του τι βλεπω απανταω. Σε αλλους που λενε αλλα γιατι απανταω αλλα δηλαδη? Με εσενα εχω κατι και ειμαι κακος και με αυτους ειμαι καλος?  
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.838
Πόντοι
1.686
Τυπε το ισλαμ ειναι πολεμικη θρησκεια.Η τζιχαντ ειναι μερος της πιστης οπως και η νηστεια στον χριστιανισμο.
Και για να μην λεμε μαλακιες τα ιδια γινονται σε φιλιπιννες,ινδονησια κτλ.Μεχρι και στην κινα.
Δηλαδη αυτες οι χωρες ειχαν αποικιοκρατικο παρελθον?

Οχι βέβαια.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.486
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795
ε  κ εγω αυτα που βλεπ κρινω παντως οχι τον ανθρωπο. Και αναλογα του τι βλεπω απανταω. Σε αλλους που λενε αλλα γιατι απανταω αλλα δηλαδη? Με εσενα εχω κατι και ειμαι κακος και με αυτους ειμαι καλος?  
Νασαι καλα που δεν με εκρινες. Μονο μαστουρη με ειπες και με καμενο εγκεφαλο. Νασαι καλα.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.838
Πόντοι
1.686
Πολύ μπροστά αυτοί οι μουσουλμάνοι του Ντουμπάι.

Έχω μπερδευτεί όμως τώρα. Είναι ή δεν είναι όλοι τους ισλαμοπιθήκια;    :rolleyes:

Οτι και να είναι , κάνουν το αυτονόητο.

ΔΙΑΛΕΓΟΥΝ ποιός θα μπει στο σπίτι τους .
Το Κράτος είναι το μεγάλο σπίτι των πολιτών.
Το μικρό σπίτι είναι το διαμερισμα κτλ. που μένουν
ενώ το Κράτος είναι το μεγάλο σπίτι.

Αν δεν θεωρείς ότι το Κράτος είναι το σπίτι σου,
έχεις καταπιεί το κουτόχορτο της προπαγάνδας των επιχειρηματιών
που θέλουν φτηνά εργατικά χέρια, και γι' αυτό λαδώνουν πολιτικούς
να επιτρέπουν την ανεξέλεγκτη λαθρομετανάστευση.

Α, και βέβαια ότι λες, το λες θεωρητικά .
Στην πράξη, έχεις πάρει στο σπίτι σου να φιλοξενήσεις
κάποιο λαθρομετανάστη ; ΟΧΙ .
Αρα μιλάς , χωρίς να έχεις κάνει κάτι υπέρ των λαθρομεταναστών
δλδ απλές θεωρίες.
Όπως λένε και στην Κρήτη

" Ο Μανόλης με τα λόγια χτίζει ανώγεια και κατώγεια "
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.267
Like
22.905
Πόντοι
5.506
Μεσα σε 5-10 σελίδες επιβεβαιώνεται γιατι αυτη η χώρα παει εκει που παει, κατα διαόλου.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.486
Κριτικές
36
Like
38.161
Πόντοι
19.795

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Τεταρτη φορα ρε αρχιμαλακα σημερα το φελεκι σου τα καλασνικωφ τους τα μοιραζαν οι σοβιετικοι οπως εκαναν σε ολο τον τριτο κοσμο
Βρε φιλε οταν εχεις πεταξει ενα σωρο μαλακιες,πως να σε παρω στα σοβαρα πες μου;Μην με αναγκαζεις να στα λεω παλι,με κουραζεις.
Εισαι ανιδεος εντελως τι να κατσω να συζητησω μαζι σου πες μου.Εχουν λεει μονο καλασνικωφ..
https://[URL unfurl="true"]www.alfavita.gr/sites/default/files/styles/imagearthron/public/image-329489-galleryv9-srqy.jpg?itok=LRWqtnZC[/img[/URL]]
Για επιθεσεις με χημικα οπλα ακουσες η θα μεινεις με ανοιχτο το στομα παλι.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Οι επιθεσεις στο Παρισι και το Βελγιο συμπιπτουν στο περιπου με την αφιξη και την αναχωρηση των Ρωσων απο τη Συρια. Επισης με τους γυρους συνομιλιων στη Γενευη.
Αρα ποιο βλεπουμε οτι ειναι το αντικειμενικο αποτελεσμα? Στη μεν πρωτη περιπτωση να συντονιστει η Δυση σε μια γραμμη με τη Ρωσσια για το θεμα της Συριας. Οχι μονο να γινει ανεκτη η ρωσικη παρεμβαση αλλα και να συμραξει η Δυση με τη Ρωσσια. Τωρα που η Ρωσσια αποχωρει? Λογικα- αλλα παντα υπο την υψηλη εποπτεια Ρωσσιας και ΗΠΑ- να γινει συμπραξη των Ευρωπαιων με τους αλλους αντιπαλους του ΙΚ. Δηλαδη? Λογικα να γινει αποδεκτος ο Ασαντ, ως κυριος συντελεστης που θα καθαρισει το ΙΣΙΣ. Πλαισιωμενος απο το Ιραν- Χεζμπολαχ- σιιτες ΚΑΙ Κουρδους.
Εχω πει γιατι οι ΗΠΑ ( ΟΧΙ Η Ευρωπη! ) μπορει να βολευονται απο τη δραση το ΙΣΙΣ αλλα οχι για τους λογους που πιστεουν οι καφενοβιοι κωλο-γεροι. Επειδη ο ΙΣΙΣ δρα προβοκατορικα κατα των σουνιτικων πρωην συμμαχων των ΗΠΑ κρατων στη περιοχη. και κυριως Τουρκια και Σ. Αραβια. Με σκοπο να δοθει η περιοχη στη Ρωσια και το Ιραν. Η Ελλαδα υποβοηθαει την ολη διαδικασια ( εκτος αν ο Τσιπρας πηγε να παρει χαλια στο Ιραν) και επισης δεχομενη τους προσφυγες ( οχι ομως ανοιγοντας το φραχτη στον Εβρο, αλλα απο τη θαλασσα για να πνιγονται κιολας και να γινεται περισσοτερος θορυβος και πιεση στην Ευρωπη), ασκει πιεσεις και προκαλει περισσοτερη νευρικοτητα και υστερια στην Ευρωπη.Το να κλεισουν τα συνορα στην Ευρωπη και να προκαλειται διασπαση ειναι κατι που το ανεμενε καιτο ηθελε η Ελλαδα, καθως κατι τετοιο τους συρει πισω απο το αρμα Ρωσιας- ΗΠΑ-Ιραν στο να επιβληθουν στην περιοχη και απομονωνει περισσοτερο την Τουρκια απο την Ευρωπη ( καθως η ελληνικη προπαγανδα εχει ηδη περασει τη γραμμη οτι ο ενοχος που στελνει μουσολμανους στην Ευρωπη ειναι η Τουρκια για αυτο και ο Τσιπρας σημερα κλαιγοταν στο ΝΑΤΟ οτι δε φυλαει αποτελεσματικα τα συνορα απο την " κακια Τουρκια" ).
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Βρε φιλε οταν εχεις πεταξει ενα σωρο μαλακιες,πως να σε παρω στα σοβαρα πες μου;Μην με αναγκαζεις να στα λεω παλι,με κουραζεις.
Εισαι ανιδεος εντελως τι να κατσω να συζητησω μαζι σου πες μου.Εχουν λεει μονο καλασνικωφ..
https://[URL unfurl="true"]www.alfavita.gr/sites/default/files/styles/imagearthron/public/image-329489-galleryv9-srqy.jpg?itok=LRWqtnZC[/img[/URL]]
Για επιθεσεις με χημικα οπλα ακουσες η θα μεινεις με ανοιχτο το στομα παλι.
[/quote]

Για την Σ. Αραβια λες ρε απιστευτε?
Χαιρω πολύ, και F15 τους εχουν πουλησει.
Για τον ISIS μιλαμε εδω και τους τρομοκρατες :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom