Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Και έκαναν το κρίσιμο ΚΥΣΕΑ το κρίσιμο βράδυ, στη Βουλή και όχι στην αίθουσα επιχειρήσεων...Ενώ ο τότε ΥΠΕΞ έδινε συνέντευξη ζωντανά στο Μέγκα...
Ούτε ο Σεφερλής δεν θα τα κάνει αυτά....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τώρα βέβαια δεν θα ξαναγίνει αυτό....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
μαγικη λεξη,οι οθωμανοι με αυτη -οταν φυσικα αφορουσε τους εχθρους τους-φτασαν εξω απο τη βιεννη και πηγαν να παρουν ολη την ευρωπη

τα μπερδευεις,αυτο συνεβαινε στη πραγματικοτητα απο το 81 και μετα σε ολη τη κοινωνια αλλα υποτιθεται οτι το 96 σταματησε και ξεκινησε η πορεια για την ισχυρη ελλαδα
Για την Ελλάδα του εκσυγχρονισμού!!!!!
 

lazarakos21

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2021
Μηνύματα
138
Κριτικές
36
Like
1.640
Πόντοι
2.391

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Εκτός αν κάτσει κανένας Ιμαμογλου σε βάθος χρόνου...
Ναι, αυτος φαινεται ειλικρινης στις προθεσεις του και φιλειρηνιστης και διαλλακτικος.
Ετσι ηταν παλια και ο Ερντογαν, οταν επισης ξεκιναγε ως δημαρχος Κωνσταντινουπολης. Και στη πορεια αλλαξε.
Ας ελπισουμε ο Ιμαμογλου να ειναι διαφορετικος. Εξ αλλου εκφραζει πολυ κοσμο στη Τουρκια που δεν επιθυμει πολεμους.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Ναι, αυτος φαινεται ειλικρινης στις προθεσεις του και φιλειρηνιστης και διαλλακτικος.
Ετσι ηταν παλια και ο Ερντογαν, οταν επισης ξεκιναγε ως δημαρχος Κωνσταντινουπολης. Και στη πορεια αλλαξε.
Ας ελπισουμε ο Ιμαμογλου να ειναι διαφορετικος. Εξ αλλου εκφραζει πολυ κοσμο στη Τουρκια που δεν επιθυμει πολεμους.
Δεν θα γίνει σαν τον Ερντογάν αυτός...
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.351
Κριτικές
1
Like
35.415
Πόντοι
6.256
Τελικα βρεθηκε ο λογος που εχουν ξεσαλωσει οι τουρκοι.
Φοβουνται το χαρδαλια
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
θεωρώ ότι αυτό που σώζει τις δύο χώρες απ τον πόλεμο είναι η διατήρηση του τουριστικού χαρακτήρα και των δύο....Αυτό το χαρακτηριστικό :τουρισμός θάλασσα έσοδα είναι σημαντικότερο απ το αν είσαι μουσουλμάνος χριστιανός κεμαλιστής εθνικιστής κομμουνιστής κλπ κλπ
Δεν έχεις άδικο...βέβαια υπήρχε και μια συμφωνία για περιορισμό ασκήσεων σε τουριστικές περιόδους αλλά δεν νομίζω να εφαρμόσθηκε και πότε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.374
Κριτικές
8
Like
32.735
Πόντοι
6.536
Ναι, αυτος φαινεται ειλικρινης στις προθεσεις του και φιλειρηνιστης και διαλλακτικος.
Ετσι ηταν παλια και ο Ερντογαν, οταν επισης ξεκιναγε ως δημαρχος Κωνσταντινουπολης. Και στη πορεια αλλαξε.
Ας ελπισουμε ο Ιμαμογλου να ειναι διαφορετικος. Εξ αλλου εκφραζει πολυ κοσμο στη Τουρκια που δεν επιθυμει πολεμους.
Τα πιστεύετε αυτά που λέτε?
Ένας λύκος που ανήκει στο CHP ποτέ δεν θα είναι φιλειρηνιστης...
:sunglasses:
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.060
Like
1.769
Πόντοι
216
Δεν θέλω να είμαι μάντης κακών αλλά εμένα όλη αυτή η (προφανώς προσεκτικά σχεδιασμένη και ενορχηστρωμένη) ακολουθία εμπρηστικών δηλώσεων από όλους τους πολιτικούς όλων των Τουρκικών κομμάτων, καθώς και το εθνικιστικό παραλήρημα από τον ελεγχόμενο Τουρκικό τύπο και media, πιο πολύ σαν επιχείρηση ψυχολογικής προετοιμασίας της κοινής γνώμης για πόλεμο μου κάνει…

Σαν ρε παιδί μου να έχει ήδη παρθεί η απόφαση και τώρα γίνονται οι αναγκαίες προπαρασκευαστικές προετοιμασίες :priest:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
H εκθεση-κολαφος κατά της Τουρκίας είχε εισηγητή...Ισπανό...η χώρα του ζμπρωχνει αβερτα την Τουρκία όχι μόνο τηρώντας "ίσες αποστάσεις" αλλά και εξοπλίζοντας την .Μας λέει κάτι αυτό;Θα αλλάξει στάση η Ισπανία έναντι της Τουρκίας;Χλωμό...:think::badair:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Τελικα βρεθηκε ο λογος που εχουν ξεσαλωσει οι τουρκοι.
Φοβουνται το χαρδαλια
Και παλι αντιγράφουν τους Κινέζους ΄όπως αντέγραψαν από αυτούς και το "Blue National Soil". Σε τρία πολιτικά/πληροφορικά μέτωπα μάχονται για το άσπρο μαύρο. Κοινή γνώμη, ψυχολογία, νομικισμοί. "Three Warfares" λέγεται το συστηματάκι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.374
Κριτικές
8
Like
32.735
Πόντοι
6.536
Δεν θέλω να είμαι μάντης κακών αλλά εμένα όλη αυτή η (προφανώς προσεκτικά σχεδιασμένη και ενορχηστρωμένη) ακολουθία εμπρηστικών δηλώσεων από όλους τους πολιτικούς όλων των Τουρκικών κομμάτων, καθώς και το εθνικιστικό παραλήρημα από τον ελεγχόμενο Τουρκικό τύπο και media, πιο πολύ σαν επιχείρηση ψυχολογικής προετοιμασίας της κοινής γνώμης για πόλεμο μου κάνει…

Σαν ρε παιδί μου να έχει ήδη παρθεί η απόφαση και τώρα γίνονται οι αναγκαίες προπαρασκευαστικές προετοιμασίες :priest:
Μακάρι...
Δεν επιχαίρω τον πόλεμο αλλά όλες οι συγκυρίες θα είναι εναντίον της Τουρκίας.
Θα είναι το μεγαλύτερο λάθος που θα έχουν κάνει και δεν συνηθίζουν να κάνουν τόσο μεγάλα λάθη από το 1922 και μετά....
Πάντα εκ του ασφαλούς και πάντα με την (σιωπηλή)έγκριση των μεγάλων δυνάμεων.
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
"Στην πολιτική και τις διεθνείς σχέσεις δεν υπάρχουν φίλοι και εχθροί,υπάρχουν μόνο πάγια συμφέροντα." Αγγλος πρωθυπουργός σερ Πάλμερστον της Βικτωριανής Αγγλίας....
"Τίποτα δεν είναι εκτός του βεληνεκούς των πυροβόλων μας"Αργυροτοξος Έφεδρος Πυροβολητής.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Ανέκαθεν σιγουρατζήδες και επιτήδεια ουδέτεροι...Αυτοί είναι οι γείτονες....
Είχαν το θράσος να μπουν στον Β'Π. πόλεμο ...λίγες εβδομάδες πριν ληξει!!!!Οι πουθεναδες.....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297
Κόλαφος τα σχόλια για την απόδοση τους στον Πόλεμο της Κορέας...:2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: saeh12

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.577
Κριτικές
62
Like
45.289
Πόντοι
9.297

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom