Νέα

Πιθανότητες πολέμου με την Τουρκία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duke Nukem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 11K
  • Εμφανίσεις 460K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Ό πολίτης έπρεπε νά ένοχλείται διότι αύτός δέν είναι ό "κυρίαρχος λαός" σέ μία δημοκρατία;

Ό λαός έκλέγει τούς άντιπροσώπους του γιά νά γίνονται οί δουλιές.

Έπίσης σέ μία δημοκρατία οί Ένοπλες Δυνάμεις άκολουθούν έντολές, δέν έχουν καμμία εύθύνη.

Ή 7ετία (21 Άπριλίου), έλάμβανε άποφάσεις καί οί ήγέτες της πεθάνανε στήν φυλακή.

Τώρα είναι ή σειρά τών δημοκρατικά έκλεγμένων ήγετών καί τού "κυρίαρχου λαού."

Τι οπλικά συστήματα θα αγοραστούν τα επιλέγουν οι στρατιωτικοί.Οι υπουργοί υπογράφουν τη σύμβαση.Λες να ξέρει ο κάθε ΥΕΘΑ τι ανάγκες έχει το ΠΝ,η ΠΑ,ο ΕΣ;Οι περισσότεροι αν έχουν υπηρετήσει μπορεί να μην έριξαν ούτε βολή με G3.
Ο πολίτης έχει και άλλα να ασχοληθεί.Και δεν ξέρει καν τι διαφορά έχει ένα F16 με ένα A7 ή μια φρεγάτα από μία κορβέτα.Αυτά είναι δουλειά των στρατιωτικών.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Τι οπλικά συστήματα θα αγοραστούν τα επιλέγουν οι στρατιωτικοί.Οι υπουργοί υπογράφουν τη σύμβαση.Λες να ξέρει ο κάθε ΥΕΘΑ τι ανάγκες έχει το ΠΝ,η ΠΑ,ο ΕΣ;Οι περισσότεροι αν έχουν υπηρετήσει μπορεί να μην έριξαν ούτε βολή με G3.
Ο πολίτης έχει και άλλα να ασχοληθεί.Και δεν ξέρει καν τι διαφορά έχει ένα F16 με ένα A7 ή μια φρεγάτα από μία κορβέτα.Αυτά είναι δουλειά των στρατιωτικών.
Φιλε να εισαι καλα,μ'εκανες και γελασα....Αλήθεια,οι στρατιωτικοί επιλέγουν τα οπλικά συστηματα?
30 χρόνια ειμαι στο ΠΝ,οι ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ πηγαιναν στα γραφεία των εκαστοτε ΥΠΕΘΑ και προμόταραν τα προιόντα τους..ΚΑΙ ΜΕΤΑ οι ΥΠΕΘΑ,ζηταγαν τη γνωμη μας και κατέληγαν σε αυτο που ειχε περισσότερα ΑΩ,δηλαδή ΜΙΖΑ...
Ασε μας αδερφε βραδιάτικα....
Μια ζωή ειμαστε στην απ'έξω ,ακόμα και στις μίζες που εδιναν, εμεις παιρναμε τα ψιχουλα..ΚΑΚΩΣ,αλλα μερικοί τα επαιρναν και αυτα και νομιζαν ότι κατι εκαναν....
Προμηθεια τορπιλοσωλήνων από μενα,οχι πολλα φραγκα 50 χιλιάρικα:
Υποστηρίζω προμηθευτή με επισημα COC και COG-οι γνωστες ξερουν τι εννοω- εναντι προμηθευτή με απλη ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ πιστοποιητικών....Κατακυρώνω στον πρωτο,"παρα τας συστασεις"...
Σε μιση ωρα σκαει Φαξ να παρουσιαστω στο Διοικητη για εξηγησεις..Παω στο γραφέιο,αρπαζόμαστε και του δειχνω τα πιστοποιητικα του ενός και του άλλου..Μου λεει το αμιμητο,"του δευτερου θα παρουμε ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ!!"...Του λεω εχει φωτοτυπία πιστοποιητων,ο αλλος εχει ΓΝΗΣΙΑ.."Δεν εχει σημασία,του δευτερου θα παρεις"!
Φευγω, δεν αλλαζω απόφαση,προχωραω κανονικα την προμηθεια-εγω ημουν Προεδρος- και παιρνω στην ωρα τους τους τορπιλοσωλήνες....
ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ!!!
Εφυγα εγω απο τη θεση,εγινε νεα προμηθεια και πηραν του άλλου!!!
Ακόμα στην Αμφιάλη ειναι οι δικοί μου,13 χρονια τωρα...
Αν αυτα γινονταν στις μικρες προμηθειες,φαντασου τι γινονταν -ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ-στις μεγαλες....
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
λαμογιο κανονικο μουτσε
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Φιλε να εισαι καλα,μ'εκανες και γελασα....Αλήθεια,οι στρατιωτικοί επιλέγουν τα οπλικά συστηματα?
30 χρόνια ειμαι στο ΠΝ,οι ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ πηγαιναν στα γραφεία των εκαστοτε ΥΠΕΘΑ και προμόταραν τα προιόντα τους..ΚΑΙ ΜΕΤΑ οι ΥΠΕΘΑ,ζηταγαν τη γνωμη μας και κατέληγαν σε αυτο που ειχε περισσότερα ΑΩ,δηλαδή ΜΙΖΑ...
Ασε μας αδερφε βραδιάτικα....
Μια ζωή ειμαστε στην απ'έξω ,ακόμα και στις μίζες που εδιναν, εμεις παιρναμε τα ψιχουλα..ΚΑΚΩΣ,αλλα μερικοί τα επαιρναν και αυτα και νομιζαν ότι κατι εκαναν....
Προμηθεια τορπιλοσωλήνων από μενα,οχι πολλα φραγκα 50 χιλιάρικα:
Υποστηρίζω προμηθευτή με επισημα COC και COG-οι γνωστες ξερουν τι εννοω- εναντι προμηθευτή με απλη ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ πιστοποιητικών....Κατακυρώνω στον πρωτο,"παρα τας συστασεις"...
Σε μιση ωρα σκαει Φαξ να παρουσιαστω στο Διοικητη για εξηγησεις..Παω στο γραφέιο,αρπαζόμαστε και του δειχνω τα πιστοποιητικα του ενός και του άλλου..Μου λεει το αμιμητο,"του δευτερου θα παρουμε ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ!!"...Του λεω εχει φωτοτυπία πιστοποιητων,ο αλλος εχει ΓΝΗΣΙΑ.."Δεν εχει σημασία,του δευτερου θα παρεις"!
Φευγω, δεν αλλαζω απόφαση,προχωραω κανονικα την προμηθεια-εγω ημουν Προεδρος- και παιρνω στην ωρα τους τους τορπιλοσωλήνες....
ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ!!!
Εφυγα εγω απο τη θεση,εγινε νεα προμηθεια και πηραν του άλλου!!!
Ακόμα στην Αμφιάλη ειναι οι δικοί μου,13 χρονια τωρα...
Αν αυτα γινονταν στις μικρες προμηθειες,φαντασου τι γινονταν -ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ-στις μεγαλες....

Από εσένα δεν περίμενα να παραδεχτείς τίποτα.Κανείς δεν παραδέχεται ότι οι συνάδελφοι του κάνουν "δουλειές".Αν σε έκανα να γελάσεις να ήξερες πόσο "γέλασα" με τα λαμόγια που είδα όταν υπηρετούσα που έκλεβαν μέχρι και το τυρί και τα μαρούλια.Αυτοί βλέπεις είχαν πρόσβαση μόνο σε τυριά και μαρούλια,αν είχαν σε πυραύλους και αεροπλάνα θα έκλεβαν από εκεί.Αλλά οι πολιτικοί έχουν το σύνδρομο της χούντας και φοβούνται.Τα άλλα που λες είναι για να τα λες.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
ετσι ειναι τα λαμογια ειναι αυτοι που φωναουν περισσοτερο οταν τους κοβεται το ψητο

ετσι και ο μουτσος

ετρωγε λιγα το λαμογιο
 

dread

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2015
Μηνύματα
450
Like
2
Πόντοι
1
Όσοι άπό σάς πιστεύετε ότι δέν θά γίνει τίποτα, είστε βαθειά νυχτωμένοι.

Καί όσοι άπό σάς βρίζετε τούς ξένους μετά τήν ήττα μας, ρωτήστε.

Ύπηρετήσατε τήν θητεία σας;

Ύποστηρίζατε τίς Ένοπλες Δυνάμεις;

Είπατε τίποτε όταν κοπήκανε τά έξοπλιστικά κονδύλια μέ τά μνημόνια ή σάς ένοιαζε μόνο ό μισθουλάκος/συνταξούλα σας;

Πήγατε στήν πρώτη γραμμή ή πήγατε άκομα πιό πίσω μέ τίς Mercendes/BMW/Audi κλπ.

Μπορώ νά γράψω διατριβή όλόκληρη έπί τού θέματος άλλά σταματώ έδώ.

Νά είστε καλά καί νά θυμάστε ότι μόνο αύτοί πού πολεμάνε άξίζουν νά ζούν έλεύθεροι.
:hi:
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
ετσι ειναι τα λαμογια ειναι αυτοι που φωναουν περισσοτερο οταν τους κοβεται το ψητο

ετσι και ο μουτσος

ετρωγε λιγα το λαμογιο
Αλβανε όσο και να χτυπιέσαι,δεν πεφτω στα κυβικά σου.Μόνο περιφρόνηση σου αρμόζει όπως και σε όλη τη φαρα σου...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Από εσένα δεν περίμενα να παραδεχτείς τίποτα.Κανείς δεν παραδέχεται ότι οι συνάδελφοι του κάνουν "δουλειές".Αν σε έκανα να γελάσεις να ήξερες πόσο "γέλασα" με τα λαμόγια που είδα όταν υπηρετούσα που έκλεβαν μέχρι και το τυρί και τα μαρούλια.Αυτοί βλέπεις είχαν πρόσβαση μόνο σε τυριά και μαρούλια,αν είχαν σε πυραύλους και αεροπλάνα θα έκλεβαν από εκεί.Αλλά οι πολιτικοί έχουν το σύνδρομο της χούντας και φοβούνται.Τα άλλα που λες είναι για να τα λες.
Διαβασε προσεκτικά τι εγραψα.."..ΚΑΚΩΣ,αλλα μερικοί τα επαιρναν και αυτα και νομιζαν ότι κατι εκαναν...."
Παντού υπαρχουν σαπια μηλα,δεν ειναι όμως όλο το καφασι σαπιο..
Και δεν εχουν οι πολιτικοί το συνδρομο της χουντας.Εμείς το εχουμε γι'αυτο και τα ακούμε απ΄ ολους χωρίς αντιδραση..
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
Μη γράφετε τέτοιες μαλακίες...Αυτοί αν σηκώσουν την αεροπορία τους,οι δικοί μας δε θα προλαβαίνουν να κάνουν τίποτα.Τα μισά Ελληνικά ή θα πέσουν ελλείψει καυσίμων ή θα διαλυθούν όταν προσγειώνονται για ανεφοδιασμό.Οι Τούρκοι έχουν αεροσκάφη εναέριου ανεφοδιασμού και θα εισβάλουν ανά κύματα.Η Ελλάδα είχε το πλεονέκτημα των ιπτάμενων ραντάρ,αλλά τώρα έχουν και οι Τούρκοι.Επιπλέον έχουν δικό τους δορυφόρο τηλεπισκόπησης.Θα βλέπουν πότε απογειώνονται από πού και ποια α/φη.Καλές οι ασκήσεις αλλά η υποτίμηση του αντιπάλου κάνει κακό.
Καθολου μαλακιες. www.kathimerini.gr/934595/article/epikairothta/ellada/me-e3airetikh-skeyh-kai-apodosh-oi-ellhnes-pilotoi]Αμερικανοί-Ισραηλινοί διαφωνούν μαζί σου[/url], καθως τους πήγαιναν πιπα-κωλο μαζικά οι δικοι μας :dancing:
Αν ειναι κατι στο οποιο τους εχουμε στο πολυ χαλαρο τους τουρκους ειναι στον αερα. Και χωρις αεροπορική υπεροχή, οι τουρκοι δε θα κανουν απολυτως τιποτα.
Οι μισοι τους πιλοτοι ειναι πακιστάνια αν δεν το ήξερες, noobides. Και οι πληοψηφία εκεινων που ας πουμε αξιζαν ένα φράγκο, την καναν για Turkish Airways.
Μια χαρα υπαρχουν καυσιμα σε περιπτωση πολεμου (που δε θα γινει, παρα μονο θερμο επεισόδιο στη χειρότερη), σταματηστε να τρώτε μνημονιακή προπαγάνδα στα μούτρα.
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.923
Κριτικές
39
Like
5.065
Πόντοι
2.696
Καθολου μαλακιες. www.kathimerini.gr/934595/article/epikairothta/ellada/me-e3airetikh-skeyh-kai-apodosh-oi-ellhnes-pilotoi]Αμερικανοί-Ισραηλινοί διαφωνούν μαζί σου[/url], καθως τους πήγαιναν πιπα-κωλο μαζικά οι δικοι μας :dancing:
Αν ειναι κατι στο οποιο τους εχουμε στο πολυ χαλαρο τους τουρκους ειναι στον αερα. Και χωρις αεροπορική υπεροχή, οι τουρκοι δε θα κανουν απολυτως τιποτα.
Οι μισοι τους πιλοτοι ειναι πακιστάνια αν δεν το ήξερες, noobides. Και οι πληοψηφία εκεινων που ας πουμε αξιζαν ένα φράγκο, την καναν για Turkish Airways.
Μια χαρα υπαρχουν καυσιμα σε περιπτωση πολεμου (που δε θα γινει, παρα μονο θερμο επεισόδιο στη χειρότερη), σταματηστε να τρώτε μνημονιακή προπαγάνδα στα μούτρα.

Καταρχήν δεν ξέρεις να διαβάζεις.
Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν καύσιμα στις αποθήκες,είπα ότι θα μείνουν από καύσιμα καθότι η Π.Α δεν έχει αεροσκάφη εναέριου ανεφοδιασμού.Οι Τούρκοι έχουν.Τα Ελληνικά μαχητικά ακόμα και τώρα πολλές φορές φτάνουν να πετούν με την "ρεζέρβα",σε περίπτωση πολέμου θα είναι πιο δύσκολα.Και να προσγειωθείς π.χ στη Μυτιλήνη να βάλεις καύσιμα τότε δε θα είναι εύκολο.
Αυτό με τους Πακιστανούς δεν ισχύει.Ήθελαν βέβαια οι Τούρκοι να πάρουν μερικούς από το Πακιστάν αλλά αντέδρασαν οι ΗΠΑ και δεν το έκαναν.Να είσαι σίγουρος ότι όταν αποφασίσουν να κάνουν επίθεση θα έχουν όσους χρειάζονται...
Αεροπορική υπεροχή της Ελλάδας δεν υφίσταται.Αφήστε τις μαλακίες που λέει ο Λιακόπουλος και οι άλλοι.Να μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.060
Like
706
Πόντοι
96
Φιλε να εισαι καλα,μ'εκανες και γελασα....Αλήθεια,οι στρατιωτικοί επιλέγουν τα οπλικά συστηματα?
30 χρόνια ειμαι στο ΠΝ,οι ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ πηγαιναν στα γραφεία των εκαστοτε ΥΠΕΘΑ και προμόταραν τα προιόντα τους..ΚΑΙ ΜΕΤΑ οι ΥΠΕΘΑ,ζηταγαν τη γνωμη μας και κατέληγαν σε αυτο που ειχε περισσότερα ΑΩ,δηλαδή ΜΙΖΑ...
Ασε μας αδερφε βραδιάτικα....
Μια ζωή ειμαστε στην απ'έξω ,ακόμα και στις μίζες που εδιναν, εμεις παιρναμε τα ψιχουλα..ΚΑΚΩΣ,αλλα μερικοί τα επαιρναν και αυτα και νομιζαν ότι κατι εκαναν....
Προμηθεια τορπιλοσωλήνων από μενα,οχι πολλα φραγκα 50 χιλιάρικα:
Υποστηρίζω προμηθευτή με επισημα COC και COG-οι γνωστες ξερουν τι εννοω- εναντι προμηθευτή με απλη ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ πιστοποιητικών....Κατακυρώνω στον πρωτο,"παρα τας συστασεις"...
Σε μιση ωρα σκαει Φαξ να παρουσιαστω στο Διοικητη για εξηγησεις..Παω στο γραφέιο,αρπαζόμαστε και του δειχνω τα πιστοποιητικα του ενός και του άλλου..Μου λεει το αμιμητο,"του δευτερου θα παρουμε ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΔΩΣΕΙ!!"...Του λεω εχει φωτοτυπία πιστοποιητων,ο αλλος εχει ΓΝΗΣΙΑ.."Δεν εχει σημασία,του δευτερου θα παρεις"!
Φευγω, δεν αλλαζω απόφαση,προχωραω κανονικα την προμηθεια-εγω ημουν Προεδρος- και παιρνω στην ωρα τους τους τορπιλοσωλήνες....
ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ!!!
Εφυγα εγω απο τη θεση,εγινε νεα προμηθεια και πηραν του άλλου!!!
Ακόμα στην Αμφιάλη ειναι οι δικοί μου,13 χρονια τωρα...
Αν αυτα γινονταν στις μικρες προμηθειες,φαντασου τι γινονταν -ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ-στις μεγαλες....ποσο δικιο εχεις σε αυτο που γραφεις και τι μου θυμιζεις...αλλα δεν μπορω να πω πιο πολλα γιατι θα προδωσω την θεση που ειχε ο πατερας μου στο Π.Ν.
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Συνεχίζει μετά τις χτεσινές δηλώσεις περί «κατοχής»

Προκαλεί ο Κιλιτσντάρογλου:
Το 2019 θα έρθω να πάρω τα 18 νησιά από την Ελλάδα.

«Αυτά τα έλεγαν μία περίοδο και για την Κύπρο ‘Μολών λαβέ’.
Και ο αείμνηστος Ετζεβίτ τι έκανε;
Πήγε και την πήρε», ήταν οι δηλώσεις του αρχηγού του CHP

Ξεπέρασε κάθε όριο ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης της Τουρκίας.
Μετά το βουλευτή του Ρεπουμπλικανικού κόμματος, Ενγκίν Αλτάι, ο οποίος είχε προκαλέσει λέγοντας «όπως ήρθαν οι Έλληνες, έτσι θα φύγουν», αναφερόμενος στα ελληνικά νησιά, την «σκυτάλη» πήρε τις τελευταίες δύο μέρες ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης, Κεμάλ Κιλιτσντάρογλου, βρίσκοντας πάτημα για να κερδίσει εθνικιστές ψηφοφόρους.


O κ. Κιλιτσντάρογλου, δήλωσε σήμερα ότι:

«η Ελλάδα έχει καταλάβει 18 νησιά του Αιγαίου, συν μία βραχονησίδα.
Ο Έλληνας υπουργός Άμυνας μου απάντησε ‘Έλα και πάρ’ τα’ (μολών λαβέ).
Θα έρθω το 2019 και θα πάρω όλα αυτά τα νησιά.
Γιατί το λέω, ξέρετε;
Αυτά τα έλεγαν μία περίοδο και για την Κύπρο ‘Μολών λαβέ’.
Και ο αείμνηστος Ετζεβίτ τι έκανε;
Πήγε και την πήρε».

Στη συνέχεια ο κ. Κιλιτσντάρογλου επέκρινε και τον Τούρκο πρόεδρο, Ταγίπ Ερντογάν λέγοντας:
«από το φόβο του ούτε μια απάντηση δεν μπορεί να δώσει.
Πού είναι ότι είσαι ηγέτης του κόσμου;».  «Εγώ μπορώ να πεθάνω για τη χώρα μου. Εθνικότητα είναι να προστατεύεις τη χώρα σου μέχρι τον τελευταίο κόκκο άμμου», είπε ο Κιλιτσντάρογλου συμπληρώνοντας «έχουν καταλάβει 18 νησιά και κανείς δε λέει τίποτα». 

Χτεσινές δηλώσεις περί «κατοχής»

Χθες, σε κλειστή ενημέρωση δημοσιογράφων, αναφορικά με τις πρόσφατες δηλώσεις του Υπουργού Εθνικής Άμυνας της Ελλάδας για τα νησιά του Αιγαίου, ο Κιλιτσντάρογλου επεσήμανε πως «είναι γνωστό ότι η Ελλάδα κατέλαβε τα νησιά με 5.000 στρατιώτες της, σε 13 διαφορετικές περιοχές.
Όταν γίνει κυβέρνηση το CHP θα φύγουν όπως ήρθαν».

Αντίπαλος με τον Ερντογάν, αλλά χρησιμοποιεί ίδια ρητορική και μάλιστα αυτό φαίνεται, από τη στιγμή που τα λεγόμενά του αναπαρήγαγαν οι φιλο-ερντογανικές εφημερίδες Milliyet, Hürriyet, Habertürk, Cumhuriyet και Birgün.

Από την πλευρά του, στο ίδιο βέβαια κλίμα, σχολίασε και ο βουλευτής του CHP, Μουσταφά Μπαλμπάι, αναφέροντας χαρακτηριστικά:

«Καταθέσαμε επίκαιρες ερωτήσεις.
Το Υπουργείο Εξωτερικών δεν είπε τίποτα και ρωτήσαμε το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας.
Μας διαβίβασε επίσημη απάντηση σύμφωνα με την οποία το ζήτημα της κατάληψης στα νησιά δεν είναι δική του ευθύνη.
Ο Υπουργός Εθνικής Άμυνας της Ελλάδας απάντησε στον αρχηγό μας που έθεσε το ζήτημα στην ατζέντα, με τρόπο που ξεπέρασε τα όριά του και λέγοντας:

«Μολών Λαβέ».
Να δείτε τη σιωπή του δικού μας Υπουργού Εθνικής Άμυνας και να δείτε την αδιακρισία της Ελλάδας.
Καταλήφθηκε και η συνείδηση των μελών του AKP ή όχι;
Επίσης η αιτία της ερώτησής μας στον Υπουργό Εθνικής Άμυνας είναι ο εξοπλισμός αυτών των νησιών [από την Ελλάδα].
O Υπουργός Εθνικής Άμυνας, Νουρετίν Τζανικλί, μας απάντησε λέγοντας ότι αυτό το ζήτημα ενδιαφέρει το Υπουργείο Εξωτερικών. Πολύ λυπηρή απάντηση.
Αυτοί που θέτουν τη Λωζάννη προς συζήτηση σε κάθε ευκαιρία, [πρέπει] πρώτα να προστατεύουν τα «κέρδη» της Λωζάννης».

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Λες να ερθει ημερα που θα νοσταλγουμε τον Ερντογαν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom