Νέα

Πέθανε σε ηλικία 95 ετών ο Νέλσον Μαντέλα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jhonny64
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 583
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Έγινε έμπειρε,περπατημένε άντρα  :)

αντε ..πηγαινε να διαβασεις το νεο θεμα που ανοιξε καποιος...."το πρωτο μου γλωσσοφιλο στην πρωτη λυκειου".....μονο παρε χαρτι κουζινας μη λερωσεις το πληκτρολογιο!!!
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
45% γιατι?
Στο 23% οπως ηταν να παει.
Εκει δηλαδη που ηταν, οταν οι καταστηματαρχες ελεγαν ΨΕΜΑΤΑ οτι θα εριχναν αμεσως τις τιμες οταν θα πηγαινε στο 13% και θα...ωφελειτο και ο πελατης.
Εγινε η μειωση του ΦΠΑ, οι τιμες εμειναν εκει που ηταν, το κρατος εχασε τα χρηματα, ο πελατης δεν πληρωσε φτηνοτερα και οι καταστηματαρχες τα τσεπωσαν κανονικα.
Και μετα ειμαι εγω ο...Στουρναρας. Καλυτερα Στουρναρας παρα λαμογιο και ψευτης.
Οι περισσοτεροι απλα καθυστερησαν το λουκετο.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
βούλωσε αλλιώς θα σου ανοίξω τον κώλο στα δύο , όπως άνοιξε ο Μωυσής την Ερυθρά θάλασσα  :)
δεν θα σε πιστεψουν ομως τυπε, ειναι απιστος ο κοσμος.. πρεπει να κανεις και αλλο θαυμα  :-
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
τι εγινε ρε αλεξ71 ?? οποτε πιανουμε το θεμα με την φοροδιαφυγη των δικηγορων...ολο χασμουριεσαι και πας να την ξαπλαρεις....ολο στα καλα μας την κανεις !!!εκει που παμε να στα βγαλουμε με το τσιγκελι....εξαφανιζολ εσυ !!!
Δυο φορες απαντησα οτι λες βλακειες. Μεχρι το πρωι τα ιδια θα λεω?
Μηπως εχεις ρωτησει κανεναν δικηγορο?
Μηπως ξερεις οτι πλεον πληρωνουμε ΦΠΑ και γραμματια για καθε πραξη?
Μηπως ζεις σε αλλη χωρα?
Μηπως πρεπει να σταματησω να απανταω σε ασχετους?
 

bestman69

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2009
Μηνύματα
2.714
Like
10
Πόντοι
16
Δυο φορες απαντησα οτι λες βλακειες. Μεχρι το πρωι τα ιδια θα λεω?
Μηπως εχεις ρωτησει κανεναν δικηγορο?
Μηπως ξερεις οτι πλεον πληρωνουμε ΦΠΑ και γραμματια για καθε πραξη?
Μηπως ζεις σε αλλη χωρα?
Μηπως πρεπει να σταματησω να απανταω σε ασχετους?

Καλώς κάνετε.
Τι ήθελες δηλαδή, να εξαιρεθείτε από την καταβολή ΦΠΑ;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Καλώς κάνετε.
Τι ήθελες δηλαδή, να εξαιρεθείτε από την καταβολή ΦΠΑ;
Φυσικα και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
Και μπραβο στην κυβερνηση.
Αλλά οχι να μου λεει ο αλλος οτι μπορω να φοροδιαφυγω σημερα και να καθομαι να τον ακουω κιολας, οταν στα 100 ευρω δινω 23 ΦΠΑ και το υπολοιπο 20% γραμματιο και 40% φορο.
Ε πόση μαλακια να ανεχθω πλεον?
 
OP
OP
jhonny64

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
οταν ζοριζεται ο αλεξ δεν απανταει

καραμανλιδειος τακτικη

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
οταν ζοριζεται ο αλεξ δεν απανταει

καραμανλιδειος τακτικη
Ω μα ναι. Το εχω ξανακουσει αυτο.
Εχει τυχει να μιλαω 5-6 ωρες με καποιους και επειδη καποια στιγμη ειπα να παω για υπνο, την αλλη μερα το πρωι ειδα ποσταρισματα "εξαφανιστηκε" "κωλωσε" "τον εσκισα και το΄σκασε" και διαφορα άλλα διασκεδαστικά.
Εχω και κατι γκομενες στο σκαιπ να ασχοληθω τύποι, αν δεν σας πειραζει κιολας δηλαδη.
Και καποια στιγμη πρεπει να κοιμαμαι κιολας.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Φυσικα και ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
Και μπραβο στην κυβερνηση.
Αλλά οχι να μου λεει ο αλλος οτι μπορω να φοροδιαφυγω σημερα και να καθομαι να τον ακουω κιολας, οταν στα 100 ευρω δινω 23 ΦΠΑ και το υπολοιπο 20% γραμματιο και 40% φορο.
Ε πόση μαλακια να ανεχθω πλεον?


σωπα ρε μητερα τερεζα.....κανεις τετοια ??? πρπει να εισαι ο μονος δικηγορος που δηλωνει εισοδημα οσο βγαζει .....γιατι οσους ξερω εγω , φοροδιαφευγουν....πρπει να σου κανουν αγαλμα .....ρε δεν αφηνεις τις μαλακιες για κανα αλβανο τουριστα ??? ολοι οι δικηγοροι ειστε παρε τον εναν και χτυπα τον αλλον.......βουτηγμενοι στο μαυρο χρημα και αφορολογητο.....σε λιγο θα μας πεις οτι κουβαλας και εκτυπωτη dot matrix στις δικες γιατι να προλαβαινεις να κοβεις αποδειξεις......
 
OP
OP
jhonny64

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
στριβειν δια του σκαιπ

οπως στριβειν δια του αρραβωνος του ηλιοπουλου

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
σωπα ρε μητερα τερεζα.....κανεις τετοια ??? πρπει να εισαι ο μονος δικηγορος που δηλωνει εισοδημα οσο βγαζει .....γιατι οσους ξερω εγω , φοροδιαφευγουν....πρπει να σου κανουν αγαλμα .....ρε δεν αφηνεις τις μαλακιες για κανα αλβανο τουριστα ??? ολοι οι δικηγοροι ειστε παρε τον εναν και χτυπα τον αλλον.......βουτηγμενοι στο μαυρο χρημα και αφορολογητο.....σε λιγο θα μας πεις οτι κουβαλας και εκτυπωτη dot matrix στις δικες γιατι να προλαβαινεις να κοβεις αποδειξεις......
Εισαι ασχετος.
Να μιλησεις με δικηγορους ειπαμε, που βαζουν απο την τσεπη τους το φορο και το γραμματιο, επειδη ο πελατης δεν εχει να δωσει δεκαρα.
Ξερόλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
στριβειν δια του σκαιπ

οπως στριβειν δια του αρραβωνος του ηλιοπουλου

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Μα ναι, εχω δωσει εξαλλου συχνα δειγματα οτι το σκαω στα δυσκολα  :2funny: :2funny:
Ποια δυσκολα δηλαδη, γλεντι μεγαλο εισαστε.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
Εισαι ασχετος.
Να μιλησεις με δικηγορους ειπαμε, που βαζουν απο την τσεπη τους το φορο και το γραμματιο, επειδη ο πελατης δεν εχει να δωσει δεκαρα.
Ξερόλα.

μια στους χιλιους να τυχει κατι τετοιο ??? αφου τον πελατη τον εχεις στραγγιξει στις παραστασεις και οι αναβολες πανε συννεφο....απο τις 4 αναβολες ,του κανεις και μια δωρο ??? τοτε παω πασο!!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
μια στους χιλιους να τυχει κατι τετοιο ??? αφου τον πελατη τον εχεις στραγγιξει στις παραστασεις και οι αναβολες πανε συννεφο....απο τις 4 αναβολες ,του κανεις και μια δωρο ??? τοτε παω πασο!!!!
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Επρεπε να γινεις δικηγορος να πλουτισεις τοτε, τι να σου πω...
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Επρεπε να γινεις δικηγορος να πλουτισεις τοτε, τι να σου πω...

Αμα είχα κληρονομιά πελάτες απο πατερα δικηγόρο η κάνα θειο....θα πήγαινα ανετα.....αλλά πρεπει να παραδεχτεις ....οι αναβολές παιζουν πολύ μαυρο χρήμα......και έτσι φοβάται και ο κακομοίρης ο πελάτης να μην του ρίξεις την δική όταν γίνει και πρεπει να σκάσει φράγκα μαύρα και χωρίς να μπορεί να μιλήσει.
 

georgetsl

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2007
Μηνύματα
3.077
Like
2
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Επρεπε να γινεις δικηγορος να πλουτισεις τοτε, τι να σου πω...

[URL unfurl="true"]http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economy_100034_15/10/2013_536763[/url]

Οργιο φοροδιαφυγής από δικηγόρους, γιατρούς, τραγουδιστές και ΔΕΚΟ.......οι πρωταθλητες !!! αλεξ71 οι εφημεριδες σας γραφουν παντοκορφα......μαλλον ψεμα θα ειναι!!!!

παρε και αλλο ενα πιο παλιο δημοσιευμα....[URL unfurl="true"]http://thessbomb.blogspot.gr/2013/02/blog-post_8266.html[/url]
 
OP
OP
jhonny64

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
πηγε στο σκαιπ για καμακι :2funny: :2funny:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366

ο άλεξ για παράσταση π.χ. σε μονομελές ποινικό σας λέει ότι κόβει την αξία του γραμματίου + ΦΠΑ, συνολικά δηλαδή κόβει απόδειξη για λιγότερο από 150 Ευρώ :grin: φυσικά έχει εισπράξει πολλά παραπάνω τα οποία φοροδιαφεύγει όπως όλοι οι δικηγόροι :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom