Νέα

Πέθανε ο Paul Di’ Anno

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spipis71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 98
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.721
Like
15.409
Πόντοι
3.506
Καταρχάς το άτομο είναι 63 χρονών και πάει σαν παλαβός πάνω στην σκηνή, τι να λέμε τώρα! Τον είδα πρόπερσι στο live εδώ στην Αθήνα και μου θύμισε τον Dickinson του '88 στο γήπεδο της ΑΕΚ! 30 χρόνια μετά! :tooth:
Στο ιδιο live προπερσι ημουν και γω μεσα κι ειχα παθει πλακα,μετα απο τοσα χρονια τετοια ενεργεια,απιστευτος.Ο ανθρωπος ειναι ο ορισμος του επαγγελματια φροντμαν!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
78
Like
8.403
Πόντοι
2.786
Βασικά δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε συγκρίσεις. Είναι σαφές ποιος ήταν ο καλύτερος, φάνηκε στην διαδρομή τους. Ενδεχομένως να ήταν κι ο DiAnno πολύ καλός και να έκανε καριέρα, αλλά αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί κατέστρεψε ο ίδιος τον εαυτό του, δεν του έφταιγαν οι Maiden!

Ωστόσο είναι πολύ κρίμα που έχει καταντήσει έτσι... δεν ξέρω πόσο θα την βγάλει ακόμα, αλλά και να την βγάλει... έτσι θα ζησει? Σε καροτσάκι? Πολύ πίκρα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Στο ιδιο live προπερσι ημουν και γω μεσα κι ειχα παθει πλακα,μετα απο τοσα χρονια τετοια ενεργεια,απιστευτος.Ο ανθρωπος ειναι ο ορισμος του επαγγελματια φροντμαν!
Μας υποσχέθηκε ότι την επόμενη φορά θα πούνε το "Alexander the Great", το θυμάσαι έτσι? :)
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.721
Like
15.409
Πόντοι
3.506
Βασικά δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε συγκρίσεις. Είναι σαφές ποιος ήταν ο καλύτερος, φάνηκε στην διαδρομή τους. Ενδεχομένως να ήταν κι ο DiAnno πολύ καλός και να έκανε καριέρα, αλλά αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί κατέστρεψε ο ίδιος τον εαυτό του, δεν του έφταιγαν οι Maiden!

Ωστόσο είναι πολύ κρίμα που έχει καταντήσει έτσι... δεν ξέρω πόσο θα την βγάλει ακόμα, αλλά και να την βγάλει... έτσι θα ζησει? Σε καροτσάκι? Πολύ πίκρα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μας υποσχέθηκε ότι την επόμενη φορά θα πούνε το "Alexander the Great", το θυμάσαι έτσι? :)
Φυσικα,αν και ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι θα το παιξουν εκεινο το βραδυ!Ελπιζουμε να ακουσουμε το επος μια φορα και στην Ελλαδα ζωντανα ρε γαμωτο!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Φυσικα,αν και ειχα μια κρυφη ελπιδα οτι θα το παιξουν εκεινο το βραδυ!Ελπιζουμε να ακουσουμε το επος μια φορα και στην Ελλαδα ζωντανα ρε γαμωτο!
Sorry, ηρθαν Ελλαδα και δεν ειπαν το Alexander the great??????????????????????//!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.721
Like
15.409
Πόντοι
3.506
Κάπου εκεί βρισκόμουν, live-άρα!!!! :rockon:

Αστο ανατριχιλα.Παντως εχω διαβασει,δει και ακουσει οτι το 88 στην Νεα Φιλαδελφεια ηταν ενα απ τα καλυτερα live τους,ηταν στο απογειο τους.Κριμα που ημουν μολις 6 ετων τοτε,χαχα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
78
Like
8.403
Πόντοι
2.786
Αστο ανατριχιλα.Παντως εχω διαβασει,δει και ακουσει οτι το 88 στην Νεα Φιλαδελφεια ηταν ενα απ τα καλυτερα live τους,ηταν στο απογειο τους.Κριμα που ημουν μολις 6 ετων τοτε,χαχα
Ήταν το πρώτο live που πήγα ποτέ... τους έβλεπα σαν Θεούς!
 
OP
OP
spipis71

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.952
Κριτικές
34
Like
14.852
Πόντοι
18.546
Αστο ανατριχιλα.Παντως εχω διαβασει,δει και ακουσει οτι το 88 στην Νεα Φιλαδελφεια ηταν ενα απ τα καλυτερα live τους,ηταν στο απογειο τους.Κριμα που ημουν μολις 6 ετων τοτε,χαχα

Ήταν η πρώτη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα και είχε γίνει χαμός, ήταν στην περιοδεία του 7th son και είχαν και κάτι φανταστικά σκηνικά. Περιμέναμε και τότε να παίξουν το alexander the Great αλλά τίποτα :( βασικά δεν ξέρω αν το έχουν παίξει ποτέ live ...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
78
Like
8.403
Πόντοι
2.786
Ήταν η πρώτη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα και είχε γίνει χαμός, ήταν στην περιοδεία του 7th son και είχαν και κάτι φανταστικά σκηνικά. Περιμέναμε και τότε να παίξουν το alexander the Great αλλά τίποτα :( βασικά δεν ξέρω αν το έχουν παίξει ποτέ live ...
Noμίζω ποτέ...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
78
Like
8.403
Πόντοι
2.786
και εγώ αυτό έχω ακούσει
Στο YouTube που έχω ψάξει έχω βρει 1-2 fake (από live, αλλά δεν παίζουν αυτό το κομμάτι). Καθώς και το κλασσικό κλιπ με τον Κόλιν Φάρελ από την ταινία.

Βασικά... θα θυμούνται να το παίζουν? Είχε 100 αλλαγές το κομμάτι μέσα! :tooth:
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.769
Κριτικές
56
Like
6.180
Πόντοι
11.836
Δυστυχώς όλοι οι μεγάλοι κάποτε θα φύγουν
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.489
Κριτικές
42
Like
8.009
Πόντοι
4.666
Σωματικά ναι. Οι Μαϊντανοί όμως καταστράφηκαν μουσικά, με τον επιχειρηματία που ψώνισαν από τα Λιντλ (=Σάμσον) για να τσιρίζει σα σειρήνα συναγερμού.
Πες μας ότι έχεις την ίδια άποψη και για τον ian gillan να πάω να πηδηχτώ από το παράθυρο...
 

Crucifix

Μέγας
Εγγρ.
15 Νοε 2014
Μηνύματα
4.044
Κριτικές
63
Like
7.815
Πόντοι
4.766
Σωματικά ναι. Οι Μαϊντανοί όμως καταστράφηκαν μουσικά, με τον επιχειρηματία που ψώνισαν από τα Λιντλ (=Σάμσον) για να τσιρίζει σα σειρήνα συναγερμού.
Δεν με νοιάζει για τον Bruce ο καθένας έχει την άποψη του....Για τους Samson που είπες από τα Lidl είσαι πολύ λάθος γιατί είναι τεράστια μπανταρα με κομματαρες και επηρέασαν και με μετέπειτα συγκροτήματα του heavy metal...
 
  • Like
Αντιδράσεις: WASP4

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.643
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
9.054
Πόντοι
17.085
Η μεγαλύτερη παρακμή στην ιστορία. Μετά τους Maiden, τέλειωσε και η καριέρα του και η ζωή του. Τα live του και η φωνή του (λέμε τώρα) τα τελευταία 20 χρόνια είναι χειρότερα κι από συναυλίες παλαίμαχων ερασιτεχνών. Ενίοτε ψιλοσυντηρεί και κάποια σύγκριση με τον Dickinson για να τονίσει μάλλον την τραγική κατάστασή του. Μεταξύ άλλων έχει καταδικαστεί και επειδή εξαπάτησε την Πρόνοια. Θλιβερός.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
78
Like
8.403
Πόντοι
2.786
Ένα πολύ καλό βιντεάκι που δείχνει την εξέλιξη των Maiden... η οποία θεωρώ κάπου σταμάτησε όταν είχαν τον Blaze... Εκεί για μένα ήταν πισωγύρισμα... Μετά με Bruce απογειώθηκαν πάλι.

 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.536
Like
11.703
Πόντοι
3.506
Δεν με νοιάζει για τον Bruce ο καθένας έχει την άποψη του....Για τους Samson που είπες από τα Lidl είσαι πολύ λάθος γιατί είναι τεράστια μπανταρα με κομματαρες και επηρέασαν και με μετέπειτα συγκροτήματα του heavy metal...
Ναι, ενάμισυς δίσκος συγκρότημα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom