Νέα

Παρίσι: Τρομοκρατική επίθεση στο περιοδικό των σκίτσων του Μωάμεθ (12 νεκροί)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα antisthenis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 44K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bihtis

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.706
Κριτικές
7
Like
382
Πόντοι
36
δικαίωμα σου... στο στέρησε κανένας ?? τράβα ρίξε την ψήφο σου και αν είναι των πολλών με τις υγείες σας...

αν όμως δεν είναι τότε δεν θέλω να ακούω παπαριές του τύπου "η κυβέρνηση δεν απολαμβάνει της εμπιστοσύνης του λαού" κλπ κλπ κλπ
σωστα και το ερωτημα ειναι σε ποιους να πουμε στην υγεια σας σε αυτους που θα ξαναβγαλουν αυτα τα ξερασματα και θα ολοκληρωσουν αυτο το καταστροφικο εργο η στους αλλους τους πολλούς ελπιζω?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
σωστα και το ερωτημα ειναι σε ποιους να πουμε στην υγεια σας σε αυτους που θα ξαναβγαλουν αυτα τα ξερασματα και θα ολοκληρωσουν αυτο το καταστροφικο εργο η στους αλλους τους πολλούς ελπιζω?

σε αυτούς που πλειοψηφήσουν (έστω και μέσω συνεργασιών)
 

caracortado

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2012
Μηνύματα
2.783
Like
72
Πόντοι
16
ο τσιπρας ΔΕ ΘΕΛΕΙ αυτοδυναμια ακριβως γιατι ΔΕ ΘΕΛΕΙ να εφαρμοσει το προγραμμα του
γιατι ξερει οτι η καταληξη εχει 2 ενδεχομενα: ειτε θα παραδεχτει οτι μας κοροιδευει οποτε θα φαει ξυλο και των γονεων, ειτε θα μας βγαλει απο το ευρω και θα πεινασουμε, οποτε θα φαει ξυλο και των γονεων
σε αυτο το πλαισιο, δεν ενεταξε τη δημαρ, εβαλε τολιους και φωτιου να λενε μαλακιες για εσωτερικους δανεισους και δημοψηφισματα κλπ.
αυτο που θελει να κανει ο αλεξ ειναι να συγκυβερνησει με καποιον και να πει στον ελληνικο λαο αυριο μεθαυριο: δυστυχως δε μπορουμε να εφαρμοσουμε 100% τις παπαριες που σας λεγαμε γιατι δεν ειμαστε αυτοδυναμοι

:rockon: :rockon: :rockon:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
τραμι ο τσιπρας εχει παρει χαμπαρι με τι χαπατα εχει να κανει και κανει ακριβψς αυτα που θελουν να δουν τα χαπατα.... γιατι πολυ απλα αν δεν παρει αυτοδυναμια θα εχει προβλημα και δεν θα μπορεσει να εφαρμοσει το προγραμμα του.... ο σκοπος αγιαζει τα μεσα...

εξαλλου κι ο Αντωνακης ειχε πει οτι μιλαει με το θεο (κι αυτος στα ιδια χάπατα αναφεροταν), η επικοινωνιακη (και μονο) πραξη του τσιπρα σε πειραξε
ποιος πρόγραμμα να εφαρμόσει ο τσίπρας, αυτός δεν έχει αποφασίσει ακόμα τι θρησκεία ακολουθεί το τελευταίο εξάμηνο.
επίσης πρόγραμμα δεν έχει, όσα φέρνει ο άνεμος είναι το πρόγραμμα του σύριζα, το οποίο αν και έχουν επικεντρωθεί στο οικονομικό τομέα της χώρας, ακόμα και αυτό το πολυσυζητημένο και χιλιοπαιγμένο πράγμα δεν έχει καταλήξει κάπου.

οπότε, όταν δεν υπάρχει πρόγραμμα, είναι λογικό να μην μπορέσεις να το εφαρμόσεις.
τέλος, όσο και βλάκας να είναι κάποιος, δε νομίζεις ότι θα σιχαθεί αυτόν που ψήφισε όταν ανεβεί στην εξουσία, κάνει κυβέρνηση συνεργασίας και εφαρμόσει το πρόγραμμα ενός κόμματος του 5-6%;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
in memory ...

makris8012015-thumb-large.jpg
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
Η ΑΡΧΗ:
Οι γαλλικές αρχές φάνηκαν να θορυβούνται τον περασμένο Δεκέμβριο εξαιτίας της ανάρτησης στο διαδίκτυο, λίγες ημέρες πριν την έναρξη των επιθέσεων, ενός βίντεο με φερόμενο πρωταγωνιστή ένα Γάλλο, ο οποίος είχε περάσει στις “γραμμές” του Ισλαμικού Κράτους (ΙSIS) σε Συρία και Ιράκ με το οποίο καλούσε «πρόθυμους» σε επιθέσεις στη Γαλλία.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
1) Στις 20 Δεκεμβρίου ο Μπερτράν Νζοαμποναγιό εισέβαλε με μαχαίρι σε αστυνομικό τμήμα της Ζουέ λε Τούρ φωνάζοντας “Αλλάχ Ακμπάρ” (Ο Θεός είναι μεγάλος) και μαχαιρώσε τρεις αστυνομικούς πριν πέσει νεκρός από τα πυρά συναδέλφων τους. Όπως αποκαλύφθηκε στη συνέχεια ο 20χρονος άνδρας είχε ασπαστεί το Ισλάμ και είχε αλλάξει το όνομα του σε Μπιλάλ.

2) Στις 21 Δεκεμβρίου στη Ντιζόν ένας 40χρονος άνδρας οδηγώντας το αυτοκίνητό του και φωνάζοντας “Αλλάχ Ακμπάρ” και “Στο όνομα των παιδιών της Παλαιστίνης” παρασύρε συνολικά 11 πεζούς. Ο συλληφθείς σύμφωνα με αστυνομικές πηγές έχει ιστορικό ψυχικών διαταραχών και ήταν υπό παρακολούθηση σε ψυχιατρικό ίδρυμα. Τα άλλα δύο άτομα που επέβαιναν μαζί του στο αυτοκίνητό κατάφεραν να διαφύγουν της σύλληψης.

3) Στις 22 Δεκεμβρίου. Ο τρόμος “χτυπά” την καρδιά της χριστουγεννιάτικης αγοράς της Νάντης, στην Place Royale. Ένα λευκό κλειστό φορτηγάκι παρέσυρε 10 πεζούς που έκαναν τα ψώνια τους ένας εκ των οποίων κατέληξε. Και σε αυτή την περίπτωση ο οδηγός και δράστης επαναλάμβανε δυνατά τη φράση “Αλλάχ Ακμπάρ”. Αφού κατάφερε να τραυματίσει όσους περισσότερους μπορούσε, έριξε το ημιφορτηγό σε ένα κιόσκι που πουλούσε ζεστό κρασί και κατόπιν αυτοτραυματίστηκε το θώρακα εννέα φορές με ένα μαχαίρι.

4) Την Τεταρτη 7 Ιανουαρίου τρεις ένοπλοι ισλαμιστές μεταξύ των οποίων και τα αδέρφια Σερίφ και Σαΐντ Κουασί με Καλάσνικοφ εκτέλεσαν 12 εργαζομένους της σατυρικής εφημερίδας Charlie Hedbo.


ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ:
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ: Στο Παρίσι, άγνωστος πυροβόλησε με Καλάσνικοφ κατά αστυνομικών, μία γυναίκα νεκρή - Έκρηξη σε εστιατόριο με κεμπάπ σε προάστιο της Λιόν - Χειροβομβίδες σε τέμενος κοντά στο Παρίσι - Πυρά σε μουσουλμανική αίθουσα προσευχής στο Πορ-λα-Νουβέλ
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Παντου υπαρχει ενα μιλφ :cum:

http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/files/1/2015/01/08/cososd1.jpg[/img[/URL]]

Η τυπισα τους ανοιξε την πορτα

[i]Μόλις είχα πάρει την κόρη μου από τον παιδικό σταθμό και κατευθυνόμουν στο κτίριο όπου εδράζονται τα γραφεία της εφημερίδας. Ξαφνικά είδα μπροστά μου δύο μαυροφορεμένους άντρες να με απειλούν. Απείλησαν ότι θα σκοτώνουν εμένα και την κόρη μου. Ήθελαν να μπουν στην εφημερίδα. Με απείλησαν ότι αν δεν πληκτρολογούσα το κωδικό για να ανοίξει η πόρτα, θα μας σκότωναν[/i]

[url=http://[URL unfurl="true"]www.protothema.gr/world/article/440633/koko-i-skitsografos-pou-anoixe-stous-makelarides-gia-na-mi-skotosoun-tin-kori-tis/]http://www.protothema.gr/world/article/440633/koko-i-skitsografos-pou-anoixe-stous-makelarides-gia-na-mi-skotosoun-tin-kori-tis/[/url[/URL]]




 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Οι τρομοκρατες ηταν εκπαιδευμενοι σκληροτραχηλοι τζιχαντιστες κομμαντος που λειτουργουσαν με στρατιωτικες τακτικες (ολα παρμενα απο διεθνεις δημοσιοκαφρους, οχι δικα μου) με καλυμμενα προσωπα και καλανσικοφ εντος της γαλλικης πρωτευουσας σε μια παρακινδυνευμενη αποστολη που μπορει να κατεληγε σε "αποστολη αυτοκτονιας" για τους ιδιους. Αλλα, ειχαν ταυτοτητες μαζι τους και ο ενας την "ξεχασε" στο αμαξι διαφυγης (συμφωνα με "αστυνομικες πηγες") κι ετσι αναγνωριστηκαν οι 3 υποπτοι...


Μα'στα. Αρχισαμε τις μαλακιες μου φαινεται.
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Charlie Hebdo massacre: 'Attack will heighten anti-Islamic tensions across Europe'
Το προβλημα με τους φανατικους και των δυο πλευρων ειναι οτι εκτος απο τυφλοι φανατικοι ειναι και κοτουλες. Μακαρι να εβγαζαν τα κομπλεξ τους ο ενας πανω στον αλλον και οχι σε αοπλους και αθωους.


(Καλα, στα παιδακια και τους μπαρμπαδες / τιμωρους του καναπε που γραφουν εδω μεσα δεν αναφερομαι καν. Απλα γραφικοι.)
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
599
Πόντοι
246
το ωραιο με τους αριστερους αγαπουληδες ειναι οτι μας κανουν κηρυγμα για αδελφοσυνη και αλληλεγγυη οταν δεν τους ακουμπα το προβλημα. απο την κηφισια και τον καναπε μου ειμαι κι εγω ανθρωπιστης και λαθρολαγνος.
βεβαια καμια φορα η πραγματικοτητα τους τριβει στη μαπα τις ιδεες τους και τοτε ξυπνανε αποτομα απο το ληθαργο:

ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
3 Απριλιου 2011
ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ
ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ

"Κατά βάθος χαίρομαι για το συμβάν ( εννοεί την ληστεία πριν 7 μήνες ). Το γεγονός με έκανε να δω την πραγματικότητα. Είχα μια ανόητη ευαισθησία και γενναιοδωρία με την είσοδο ή μάλλον την εισβολή των ξένων στην Ελλάδα. Έλεγα ότι της ίδια γης παιδιά είμαστε, να μπει ο κόσμος στην Ελλάδα, να ευφρανθεί, να νιώσει ασφάλεια, να φάει, να πιει ελληνικό νερό. Ε, από την ώρα του περιστατικού τέρμα όλες αυτές οι εφηβικές μαλακίες. Τέσσερα κτήνη, 4 βάρβαροι που ούρλιαζαν και βρωμούσαν και φορούσαν μάσκες με έκαναν να δω την πραγματικότητα. Εκείνο το “μην τον κρατάς, πνίξ’ τον πούστη” που φώναζε ο μόνος που άκουσα να μιλάει τσάτρα- πάτρα ελληνικά,…τι το θέλανε; Από εκεί κινήθηκε ένας μηχανισμός από σκέψεις μου, που πέταξε έξω από την Ελλάδα όλους τους μετανάστες. Δεν είναι σωστό όμως και ως κοινωνική συμπεριφορά η Ελλάδα να ανοίγει τις πόρτες της, σαν την πουτανα που ανοίγει τα πόδια της: 1.400.000 ξένοι μέσα στη χώρα; Το 15% της χώρας μετανάστες; Πόσοι Έλληνες μπορούν να απορροφήσουν αυτό το νούμερο; Και όμως έγινε. … Δεν ήθελαν μόνο να κλέψουν. Ήθελαν να σκοτώσουν. Έναν άλλο γείτονα τον έπνιξαν με μαξιλάρι. Εγώ μόλις γλίτωσα. …. Είδα μια εκδικητικότητα φυλετική, ταξική, κοινωνική, εθνική…Ήταν μίσος…. Μετά το επεισόδιο βρέθηκα στο αυτοκίνητο φίλου. Ήρθε ένας Πακιστανός να καθαρίσει τα τζάμια. Του λέει ο φίλος “όχι.”. Εγώ, που είχα περάσει την περιπέτεια, του λέω “δώστου κάτι του νεαρού, δεν πειράζει”. Του έδωσε ένα κέρμα. Το παίρνει ο Πακιστανός, το κοιτάζει και μας το πετά στα μούτρα. Πήδηξα έξω , τον έπιασα από τον σβέρκο και τον έσουρα με κακία, με ένα μίσος, στο αυτοκίνητο και του ‘πα “βρες το”.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Αριστερός σκηνοθέτης όπως λέμε αριστερός ψάλτης;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
το ωραιο με τους αριστερους αγαπουληδες ειναι οτι μας κανουν κηρυγμα για αδελφοσυνη και αλληλεγγυη οταν δεν τους ακουμπα το προβλημα. απο την κηφισια και τον καναπε μου ειμαι κι εγω ανθρωπιστης και λαθρολαγνος.
βεβαια καμια φορα η πραγματικοτητα τους τριβει στη μαπα τις ιδεες τους και τοτε ξυπνανε αποτομα απο το ληθαργο:

ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
3 Απριλιου 2011
ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ
ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ

"Κατά βάθος χαίρομαι για το συμβάν ( εννοεί την ληστεία πριν 7 μήνες ). Το γεγονός με έκανε να δω την πραγματικότητα. Είχα μια ανόητη ευαισθησία και γενναιοδωρία με την είσοδο ή μάλλον την εισβολή των ξένων στην Ελλάδα. Έλεγα ότι της ίδια γης παιδιά είμαστε, να μπει ο κόσμος στην Ελλάδα, να ευφρανθεί, να νιώσει ασφάλεια, να φάει, να πιει ελληνικό νερό. Ε, από την ώρα του περιστατικού τέρμα όλες αυτές οι εφηβικές μαλακίες. Τέσσερα κτήνη, 4 βάρβαροι που ούρλιαζαν και βρωμούσαν και φορούσαν μάσκες με έκαναν να δω την πραγματικότητα. Εκείνο το “μην τον κρατάς, πνίξ’ τον πούστη” που φώναζε ο μόνος που άκουσα να μιλάει τσάτρα- πάτρα ελληνικά,…τι το θέλανε; Από εκεί κινήθηκε ένας μηχανισμός από σκέψεις μου, που πέταξε έξω από την Ελλάδα όλους τους μετανάστες. Δεν είναι σωστό όμως και ως κοινωνική συμπεριφορά η Ελλάδα να ανοίγει τις πόρτες της, σαν την πουτανα που ανοίγει τα πόδια της: 1.400.000 ξένοι μέσα στη χώρα; Το 15% της χώρας μετανάστες; Πόσοι Έλληνες μπορούν να απορροφήσουν αυτό το νούμερο; Και όμως έγινε. … Δεν ήθελαν μόνο να κλέψουν. Ήθελαν να σκοτώσουν. Έναν άλλο γείτονα τον έπνιξαν με μαξιλάρι. Εγώ μόλις γλίτωσα. …. Είδα μια εκδικητικότητα φυλετική, ταξική, κοινωνική, εθνική…Ήταν μίσος…. Μετά το επεισόδιο βρέθηκα στο αυτοκίνητο φίλου. Ήρθε ένας Πακιστανός να καθαρίσει τα τζάμια. Του λέει ο φίλος “όχι.”. Εγώ, που είχα περάσει την περιπέτεια, του λέω “δώστου κάτι του νεαρού, δεν πειράζει”. Του έδωσε ένα κέρμα. Το παίρνει ο Πακιστανός, το κοιτάζει και μας το πετά στα μούτρα. Πήδηξα έξω , τον έπιασα από τον σβέρκο και τον έσουρα με κακία, με ένα μίσος, στο αυτοκίνητο και του ‘πα “βρες το”.
:thumbsup:

Πες τα φιλε.
Αμαν πια με τους καραγκιοζηδες...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
το ωραιο με τους αριστερους αγαπουληδες ειναι οτι μας κανουν κηρυγμα για αδελφοσυνη και αλληλεγγυη οταν δεν τους ακουμπα το προβλημα. απο την κηφισια και τον καναπε μου ειμαι κι εγω ανθρωπιστης και λαθρολαγνος.
βεβαια καμια φορα η πραγματικοτητα τους τριβει στη μαπα τις ιδεες τους και τοτε ξυπνανε αποτομα απο το ληθαργο:

ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ
3 Απριλιου 2011
ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΝΔΟΥΡΟΣ
ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ

"Κατά βάθος χαίρομαι για το συμβάν ( εννοεί την ληστεία πριν 7 μήνες ). Το γεγονός με έκανε να δω την πραγματικότητα. Είχα μια ανόητη ευαισθησία και γενναιοδωρία με την είσοδο ή μάλλον την εισβολή των ξένων στην Ελλάδα. Έλεγα ότι της ίδια γης παιδιά είμαστε, να μπει ο κόσμος στην Ελλάδα, να ευφρανθεί, να νιώσει ασφάλεια, να φάει, να πιει ελληνικό νερό. Ε, από την ώρα του περιστατικού τέρμα όλες αυτές οι εφηβικές μαλακίες. Τέσσερα κτήνη, 4 βάρβαροι που ούρλιαζαν και βρωμούσαν και φορούσαν μάσκες με έκαναν να δω την πραγματικότητα. Εκείνο το “μην τον κρατάς, πνίξ’ τον πούστη” που φώναζε ο μόνος που άκουσα να μιλάει τσάτρα- πάτρα ελληνικά,…τι το θέλανε; Από εκεί κινήθηκε ένας μηχανισμός από σκέψεις μου, που πέταξε έξω από την Ελλάδα όλους τους μετανάστες. Δεν είναι σωστό όμως και ως κοινωνική συμπεριφορά η Ελλάδα να ανοίγει τις πόρτες της, σαν την πουτανα που ανοίγει τα πόδια της: 1.400.000 ξένοι μέσα στη χώρα; Το 15% της χώρας μετανάστες; Πόσοι Έλληνες μπορούν να απορροφήσουν αυτό το νούμερο; Και όμως έγινε. … Δεν ήθελαν μόνο να κλέψουν. Ήθελαν να σκοτώσουν. Έναν άλλο γείτονα τον έπνιξαν με μαξιλάρι. Εγώ μόλις γλίτωσα. …. Είδα μια εκδικητικότητα φυλετική, ταξική, κοινωνική, εθνική…Ήταν μίσος…. Μετά το επεισόδιο βρέθηκα στο αυτοκίνητο φίλου. Ήρθε ένας Πακιστανός να καθαρίσει τα τζάμια. Του λέει ο φίλος “όχι.”. Εγώ, που είχα περάσει την περιπέτεια, του λέω “δώστου κάτι του νεαρού, δεν πειράζει”. Του έδωσε ένα κέρμα. Το παίρνει ο Πακιστανός, το κοιτάζει και μας το πετά στα μούτρα. Πήδηξα έξω , τον έπιασα από τον σβέρκο και τον έσουρα με κακία, με ένα μίσος, στο αυτοκίνητο και του ‘πα “βρες το”.

οι αριστερουληδες πολυπολιτισμικοι ηταν υπερ των λαθρο μια και στην πλειοψηφια τους την ηθελαν τη φτηνη νεανικη σαρκα.
Τωρα το ότι τους καθαριζουν μερικους... ας προσεχαν  :S
 

Επισκέπτης
Τό μέλλον ήδη ξεκίνησε

Το γνωρίζαμε από καιρό. Το περιμέναμε. Το είχαμε προαναγγείλει...
Και είναι μόνον η αρχή. Θα γίνουν πολύ χειρότερα. Το μέλλον της παρηκμασμένης φυλετικά και πολιτισμικά Ευρώπης, ήδη ξεκίνησε...

Η λαθρομετανάστευση, ο λαθρεποικισμός και η λαθροεισβολή είναι οι τρεις όψεις ενός καλά οργανωμένου σχεδίου, για την αντικατάσταση των ευρωπαϊκών λαών από αφροασιατικές μάζες.
Πρόκειται για μια παραλλαγή του παλιού σχεδίου Goudenhove-Kallergi, το οποίο θα είχε δρομολογηθεί ήδη από το πρώτο μισό του 20ου αιώνα, αν δεν το είχαν σταματήσει ο Χίτλερ και ο Στάλιν.
Απλώς, η ιστορία με τη γνωστή αιματοβαμένη ειρωνεία της, διάλεξε να ανοίξει τον κύκλο των μεγάλων σφαγών, από ένα σατιρικό έντυπο της αριστεράς, η οποία συγκαταλέγεται στους ηθικούς αυτουργούς του πιο εκτεταμένου μαζικού εγκλήματος κατά του ευρωπαϊκού πολιτισμού. 
Η νέμεσις έχει χιούμορ...








Η κατάρρευση του υπαρκτού σοσιαλισμού στα τέλη της δεκαετίας του 80,  έκαμε εφικτή την εφαρμογή του σχεδίου Goudenhove-Kallergi, εφόσον πλέον η Νέα Τάξις πραγμάτων δεν αντιμετώπιζε το αντίπαλο δέος της "αρκούδας". Τα αφεντικά της οικουμένης και τα ερυωαμερικανοσιωνιστικά διευθυντήρια που εφαρμόζουν τις προσταγές τους, ξεκίνησαν [σε πρώτη φάση] μια μαζικής κλίμακας προπαγάνδα, ώστε να εξαφανίσουν τις συλλογικές ταυτότητες των ευρωπαϊκών λαών, αρχίζοντας από την πιο αρχέγονη συλλογική ταυτότητα του φύλου και προχωρώντας στις βαθιά ριζωμένες συλλογικές μνήμες του έθνους, της φυλής και της κοινής ιστορικής μοίρας.

Προκειμένου να πετύχουν το στόχο τους, οι διαχειριστές του mind control διέστρεψαν τα προτάγματα των κινημάτων αμφισβήτησης της δεκαετίας του 60, και πάνω απ' όλα το πρόταγμα της σεξουαλικής επανάστασης, παρουσιάζοντας το ως κήρυγμα της προσωπικής ασυδοσίας του καθενός.
Η απελευθέρωση του έρωτα από τις ενοχές του χριστιανικού κρίματος και της πυρηνικής οικογένειας, μεταμορφώθηκε σε ένα είδος "γαμάτε αλλήλους", όπου οι πιο αηδιαστικές διαστροφές της κτηνοβασίας ή της παιδεραστίας, αντιμετωπίζονταν ως προσωπικές σεξουαλικές επιλογές και αποενοχοποιούνταν! 
Ο σεβασμός στον άλλον, η αμοιβαία ερωτική συμφωνία, η αρμονία των εραστών, η αναζήτηση του έτερου μέσα από την ένωση των σωμάτων, εξευτελίστηκε από μια σειρά "απομυθοποιήσεων", που αποθέωναν τη "διαφορετικότητα", αντικαθιστώντας ουσιαστικά τη συνειδητή ερωτική επιλογή με το κτηνώδες: "έτσι μ' αρέσει" 
Με την ίδια στρατηγική της "απο-μυθοποίησης" και της "απο-ενοχοποίησης" των πάντων, οι μηχανικοί ελέγχου των μαζών, διέλυσαν κάθε κώδικα αξιών και κάθε συλλογικό προσδιορισμό, κατασκευάζοντας ανθρώπινα ανδρείκελα, που ήσαν έτοιμα να αποδεχτούν οποιαδήποτε προστακτική τους έθεταν οι διαμορφωτές των συνειδήσεων.
Όσα ένωναν τους ανθρώπους σε μια κοινή μοίρα και οικοδομούσαν έναν πολιτισμό, το όμαιμον, το ομόγλωσσον, το ομόθρησκον, κατηγορήθηκαν ως ρατσισμός, φασισμός και δεν συμμαζεύεται, την ίδια ώρα που μετέωρες μάζες, απογυμνωμένες από κάθε είδους αξιακούς κώδικες το γλεντούσαν κτηνοβατικώς στα διάφορα gay parades.

Μέσα σε αυτό το ζοφερό περιβάλλον κατάπτωσης και εκφυλισμού του ευρωπαίου υπ'ανθρώπου, οι μηχανικοί των ψυχών μπορούσαν εύκολα πια να περάσουν την εξιδανικευμένη εικόνα του καλού πλην τίμιου μετανάστη, ο οποίος λαθροεισέβαλλε στις χώρες μας, για να βρει τάχα μου ένα κομμάτι ψωμί, ενώ υπόγεια χτίζονταν η πέμπτη φάλαγγα του Ισλάμ για την κατάκτηση της Ευρώπης.

Οι λωβοτομημένες και ευνουχισμένες ευρωμάζες, έχοντας απωλέσει πια ακόμα και την ταυτότητα του φύλου τους, το βρήκαν πολύ βολικό να επενδύσουν τα προσωπικά σεξουαλικά, οικογενειακά και υπαρξιακά τους αδιέξοδα, στη γοητευτική φαντασίωση του μελαμψού επιβήτορα, ο οποίος δεν έχει μολυνθεί από το μικρόβιο της διαφορετικότητας και του πισωγλεντισμού [ασχέτως αν οι μισοί μουσουλμάνοι λαθρέποικοι συνηθίζουν να γαμούν τους άλλους μισούς...]
Ευρωπαϊκές χώρες όπως η Ολλανδία, η Δανία, η Σουηδία, η Βρετανία, η Ελβετία, το Βέλγιο, έχουν γεμίσει πλέον από άνδρες/ευνούχους και από γυναίκες/ανοργασμικές, που η μόνη σεξουαλική τους διέξοδος είναι η διεστραμμένη επένδυση της λίμπιντο είτε σε φαντασιακά πρότυπα [όπως ο οριενταλιστικός πριμιτιβισμός] είτε σε όζουσες ανωμαλίες [όπως η παιδεραστία]

Παράλληλα, η μεθοδική εξαφάνιση των παραδοσιακών συλλογικών ταυτοτήτων του έθνους και της φυλής, συνήργησε ώστε να εμφανιστεί στη γηραιά ήπειρο μια νέα ράτσα ανθρωποειδών, που επιβιώνουν με ψυχοφάρμακα, ζουν μέσα από τις φαντασιώσεις τους και φοβούνται τα πάντα.
Αυτές οι μεταλλαγμένες, ευνουχισμένες και εκφυλισμένες ευρωπαϊκές μάζες, έγιναν οι καλύτεροι υποστηρικτές του ισλάμ, το οποίο προετοιμάζει την κατάκτηση ολόκληρης της Ευρώπης, γελώντας με την αφέλεια της...

Η μεταναστολαγνεία των ευρωπαϊκών μαζών, δεν είναι τίποτε άλλο παρά το σύμπτωμα του υπαρξιακού τους κενού.
Η φύσις όμως απεχθάνεται τόσο το κενό, όσο και τον εκφυλισμό. Κι ακριβώς απάνω σ αυτό το υπαρξιακό κενό πατήσανε οι διαχειριστές των μαζών, για να λαθρεποικίσουν την Ευρώπη με αφροασιατικές μάζες, ώστε να διαθέτουν φτηνά χέρια για τα εργοστάσια τους και φτηνή φρέσκια σάρκα για τα μπουρδέλα τους.
Οι σφαγές και οι βιαιότητες κατά των ευνουχισμένων ευρωπαίων από τους λαθροεισβολείς, είχαν ήδη προαναγγελθεί από τη δεκαετία του 90, όταν οι ορδές των λαθρομεταναστών τρυπούσαν τα σύνορα των εθνών/κρατών της ηπείρου μας. Μόνο που τότε οι ευρωπαϊκές μάζες πίστευαν ότι το αυγό του φιδιού ήταν μαύρο. Τώρα αρχίζει να φαίνεται ότι το πραγματικό του χρώμα ήταν πράσινο [το χρώμα των πιστών του Προφήτη...]
   
Το χρονικό της προαναγγελθείσας σφαγής στο Παρίσι [που φυσικά δεν ήταν ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία] είναι η αφήγηση του πως εμείς οι Ευρωπαίοι χάσαμε σιγά-σιγά τους συλλογικούς μας προσδιορισμούς και μεταλλαχθήκαμε σε θλιβερούς μεταναστολάγνους, που ανοίγουν οι ίδιοι τις κερκόπορτες στους κατακτητές τους.
Και πολύ φοβάμαι ότι αυτή η πορεία είναι μη αναστρέψιμη.
Και είναι μη αναστρέψιμη επειδή οι ευρωπαίοι εκφυλιστήκαμε σε τέτοιο βαθμό, ώστε μας είναι αδύνατο να βγούμε από τις φαντασιώσεις μας και να αντιμετωπίσουμε την πραγματικότητα μας.







Ακόμα και η σφαγή του Παρισιού, όπως και άλλες σφαγές λιγότερο μαζικές που συνέβησαν σε διάφορες ευρωπαϊκές πόλεις, δεν φαίνεται να ανησύχησαν την πλειοψηφία του ευρωπόπολου, που ζει το όνειρο της μεταναστολαγνείας του.
Μην σας ξεγελάνε οι αρλούμπες των λογής ολανδρέου που είχαν το θράσος να κηρύξουν τη Γαλλία σε εθνικό πένθος, για ένα μακελειό που οι ίδιοι είναι οι ηθικοί αυτουργοί του.
Διαβάζοντας προσεκτικά τις ανακοινώσεις των λογής μεταναστολάγνων αξιωματούχων, αντιλαμβάνεται κανείς ότι αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να μην ξυπνήσουν οι Ευρωπαίοι και αρχίσουν να αντιστέκονται στον λαθρεποικισμό και στη λαθροεισβολή.
Αντιθετως, η συνωμοσία της σιωπής γύρω από την επεκτατικότητα του ισλαμ και την εγκληματικότητα των λαθρομεταναστών, απλώς πρόκειται να γίνει πιο αμείλικτη. Μάλιστα τα συγκεκριμένα σκίτσα που γελοιοποιούσαν τον Μωάμεθ και προκάλεσαν το μακελειό, τόλμησαν να τα δημοσιεύσουν ελάχιστα έντυπα στη Γαλλία.

Άλλωστε όσο πιο άγρια είναι η βία που ασκείται στους δούλους, τόσο μεγαλώνουν οι πιθανότητες να ερωτευθούν τους βασανιστές τους [το γνωστό μας σύνδρομο της Στοκχόλμης, από το οποίο πάσχει το 70% περιπου των ευρωπαίων...]
Να μου το θυμηθείτε, ότι στις επόμενες μαζικές σφαγές, που θα πληθαίνουν ολοένα και περισσότερο, θα αυξάνεται αντιστοίχως η ένταση και το πάθος της μεταναστολαγνικής αριστεράς, προκειμένου να προστατεύσει τις λαθροφαντασιώσεις της... 




Προς το παρόν, ακόμα και αν συλληφθούν όλοι οι δράστες της σφαγής, η πέμπτη φάλαγγα του Ισλάμ στην Ευρώπη πέτυχε μια μεγάλη νίκη.
Απο δω και στο εξής, στη μεταναστολαγνεία που συντηρεί τον λαθρεποικισμο και τη λαθροεισβολή, θα προστεθεί και ο τρόμος της ωμης ισλαμικής βίας. Οι ελάχιστοι δημοσιογράφοι και διανοούμενοι που έβλεπαν καθαρά αυτό που έρχεται, θα φοβούνται πλέον να ανοιξουν το στομα τους, όχι μόνον επειδή θα διωχθούν από τους "ευρωπαίους" δικαστές αλλά προπαντός επειδή θα φοβούνται για τις ίδιες τις ζωές τους.

Το μέλλον [της Ευρώπης] ήδη ξεκίνησε. Δεν χρειαζόμαστε καν τους τσιπρουλήδες για να μας το επιβεβαιώσουν.
Η καλύτερη τιμωρία όμως για τους αγαπητικούς της παγκοσμιοποίησης και της πολυπολιτισμικότητας, είναι το ότι θα ζήσουν στον εφιαλτικό κόσμο που μας έφτιαξαν.
Κι αυτοί και τα παιδιά τους.
Η ρομφαία του ισλάμ θα είναι η Νέμεσις για μια γερασμένη Ευρώπη που έχασε τη δύναμη να παλεύει για την ίδια την επιβίωση της, βυθισμένη στην τεχνητή νιρβάνα της καταναλωτικής της ευφορίας και των φαντασιωτικών διαστροφών της.

 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Ποτε δεν ημουν της θεωρητικης, γι'αυτο η υψηλη λογοτεχνια, κουλτουρα (δικος του αυτοχαρακτηρισμος) και φιλοσοφια του panusis με μπερδευει. Τι καταλαβα απο το κειμενο. Οτι οι Εβραιοι (που εχουν κλασει μεντες και το 75% της Μοσσαντ πρεπει να ασχολειται με το Ιραν) και τα τσιρακια τους οι Αμερικανοι θελουν μια μουσουλμανικη Ευρωπη του 1 δις εξτρεμιστων (δεν υπαρχουν και αλλοι κατα τους πανουσηδες) μουσουλμανων..... Οτι δεν κανουμε κατι για τη μουσουλμανικη εισβολη επειδη ειμαστε ανωμαλοι και γκευ και οχι αρκετα "αντρες" (αυτη η εμμονη των εθνικιστων/ακροδεξιων με τον "ανδρισμο" ποσα μα ποσα λεει για τα κομπλεξ τους και την αντιληψη του δικου τους ανδρισμου)..... Καπου εκει εφτασα στη μεση του κειμενου και βαρεθηκα. Εγινε panusis. Roger. :thumbsup:

ΥΓ: Φυσικα "μονη επιλογη η ΧΑ" απο γραμμα (λιγες μερες νωριτερα) προς τον panusis καποιου που τα γραφει "απλα" και "καθαρα"... :2funny: :thumbsup:
 

Πορνοκλής

Νέο Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
[quote author=rouKoun13]
charlie-hebdo-une-14309_w1000.jpg

[/quote]

Νομίσανε οι αποδημήσαντες κύριοι του Charlie Hebdo, ότι επειδή στο Δυτικό Κόσμο μπορεί και περνάει το παραπάνω σκίτσο (ευτυχώς ή δυστυχώς) ως σάτιρα, ότι τους έπαιρνε να κάνουν τα ίδια με στους Ισλαμιστές.

Εγώ δέχομαι ότι η θρησκεία γενικά φανατίζει, φυλακίζει τον ανθρώπινο νου σε δόγματα, αλλά ρε πούστη μου, δε δέχομαι να μπαίνει το Ισλάμ στο ίδιο καζάνι με τις υπόλοιπες. Ο Χριστός είπε στο φινάλε κι ένα "αγαπάτε αλλήλους". Οι Ισλαμιστές έχουν την πεποίθηση πως η θρησκεία τους είναι η τελειότερη/ανώτερη των 3 κύριων μονοθεϊστικών και στα μέσα προσηλυτισμού/επιβολής συγκαταλέγεται και η βία, σύμφωνα με τα κείμενα τους.

Έτσι όπως τείνουν τα πράγματα, θεωρώ πως το Ισλάμ είναι απειλή για το Δυτικό Κόσμο..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom