Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 478K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (4 μέλη και 6 επισκέπτες)

Where have you gone, Joe DiMaggio?

  • 1

  • 2


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.089
Like
90
Πόντοι
866
Το εξέλαβα πάντως ως ορθότατη απάντηση.
λοιπον τωρα που μιλησες στην καθαρευουσα να σου στείλω ενα κειμενο που διαβασα και γελουσα μεχρι δακρυων με τα της καθαρευουσας


Προς Κον Μιχάλη Σάλλα:

Επίτιμε Πρόεδρε της Τράπεζας Πειραιώς:

Επιθυμώ να απευθυνώ σε σας, γιατί τους καινούριους του Δ.Σ δεν τους ξέρω (θα τα έλεγα στη Χαρούλα την Απαλλαγάκη, που σας αντικατέστησε προσωρινά το καλοκαίρι, αλλά της κρατάω μούτρα από τότε που μου έβαλε 6 στα προφορικά της Εκτέλεσης, αδυνατώντας να κατανοήσει ότι η αντίληψη μου περί ακατάσχετων δεν οφειλόταν σε ελλειπές διάβασμα, αλλά σε βαθιά κοινωνική ευαισθησία και άποψη για το ρόλο του Κώδικα Πολιτικής Δικονομίας στην προστασία των ασθενέστερων κοινωνικών στρωμάτων, συμπυκνούμενη στη δικονομική υπόδειξη προς το δικαστικό επιμελητή "ΑΣ'ΤΟ ΚΑΤΩ, μάνα μου !!").

Επίτιμε, με όλο το σεβασμό, το μαγαζί που χτίσατε ΠΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΠΙ ΒΑΘΕΩΣ ΠΑΣΟΚ, ήτοι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

Επιτρέψατέ μου να τεκμηριώσω τον ανωτέρω ισχυρισμόν μου, ως έμπειρη λεκανατζού.

Μεταβάς σήμερον εις υποκατάστημαν της Τραπέζεως σας (το γυρίζω σε λίγο πιο επίσημο ύφος, ως φόρο τιμής στη συμμετοχή σας στη Διακήρυξη της 3ης Σεπτέμβρη, με τον Αείμνηστο κεκοιμισμένο), μεταβάς, λέγω, εις υποκατάστημαν, όπερ, δι'ευνοήτους λόγους, δεν θα αναφέρω, αναζήτησα απλόν αντίγραφον συμβάσεως στεγαστικού δανείου πελάτου μου, έχων εφοδιαστεί με την κατάλληλον εξουσιοδότησιν αυτού, βεβαιωμένου, προσέτι, του γνησίου της υπογραφής του.

Επίτιμε, ου δύναμαι γνώναι τας διαδικασίας επιλογής στελεχών δια την Τράπεζαν σας, διατηρώ ωστόσο μικράν υποψίαν ότι επιλέγονται δια συνεντεύξεως Παυλόπουλου. Και εξηγούμαι.

Εγχειρίσας εις τον διοικητικόν υπάλληλον του υποκαταστήματος, ος μου υπεδείχθη ως αρμόδιος επί των δανείων, την εξουσιοδότησιν μου και εξηγήσας τον σκοπόν εμού, ανέμενον περίπου εν πεντάλεπτον, ορών, εμβρόντητος, αυτόν αναγιγνώσκειν την εμήν εξουσιοδότησιν, ωσαύτως, και έτι ενδελεχέστερα, οι πρώτοι Αιγυπτιολόγοι τα πρώτα ιερογλυφικά της Κοιλάδος των Βασιλέων. Επαναλαμβάνω, προς επίρρωσιν, θέτοντας το με μαθηματικήν διατύπωσιν, προς τιμήν του οικονομικού σας ειστοβάθος, background εις την Ελληνικήν, Επίτιμε, ότι η εμή εξουσιοδότησις ανέγραφε "ο Α εξουσιοδοτεί τον Β, όπως παραλάβει από τον Γ αντίγραφο του Δ πράγματος.".

Μετά το πέρας της μελέτης της εξουσιοδοτήσεως, ο επί των δανείων επιφορτισμένος διοικητικός υπάλληλος της Τραπέζεως σας, αφήσας μικρόν, αλλά καταδεικνύοντα βαθυστόχαστον προβληματισμόν, αναστεναγμόν, εώρακε εμέ ωσαύτως ανώτερος Ιερέας, επί Ραμσή, απλόν οικοδόμον πυραμίδος (αρμόδιον μόνον δια την λάσπην, ουχί δια τα πανωσηκώματα) και μου ανεκοίνωσε βαρυγδούπως: " Θα αποστείλω την εξουσιοδότησιν σας εις την Νομικήν Υπηρεσίαν της Τραπέζης, προς γνωμάτευσιν".

Εις το άκουσμα της προτάσεως, Επίτιμε, αι κόραι των οφθαλμών εμού διεστάλησαν όπως ο πρωκτικός σφικτήρ της Ιουλιέτας Αλεξανδράτου εις την ταινίαν "Δύο έγχρωμοι".

Σεβόμενος την ιστορίαν του τραπεζικού ιδρύματος σας, συγκρατήθην εκ του να απευθύνω εις τον υπάλληλον σας την φράσιν "ού βαίνετε αναπαράγεσθαι, παθητικώς, την πρωίαν ετούτην;;;" και επροσπάθησα να εξηγήσω ότι το απλόν και ξεκάθαρον περιεχόμενον της εξουσιοδοτήσεως δεν έδει εις καμίαν περίπτωσιν νομικής γνωματεύσεως, και μάλιστα εκ της Κεντρικής Νομικής Υπηρεσίας της Τραπέζεως, όπερ θα καθυστερούσε, αυτονοήτως, την ικανοποίησιν του αιτήματος του πελάτου μου.

Εις το άκουσμα της αντιρρήσεως μου, ο υπάλληλος σας, Επίτιμε, συνοφρυωθείς, μου ανεκοίνωσεν κοφτώς ό είπεν και ο Πιλάτος (και αποκρύπτουν αι Γραφαί), ότε μετεφέρθη ενώπιον του ο Ιησούς: "Θα συνεννοηθώ με τον Προϊστάμενον...."

Ου βούλομαι πολυλογείν, Επίτιμε, παρά επισημαίνειν ότι ΕΠΙ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ εις διοικητικός υπάλληλος διεβουλεύετο μετά του ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΥ (ήτοι, κατά τεκμήριον, πιο τετριβώτος κώλον εις τα βιβλίαν) περί του εάν επαρκεί η εξουσιοδότησις δια την χορήγησιν αντιγράφου συμβάσεως.

Ελπίζω να σας βρίσκω καθήμενον, Επίτιμε, διότι μου ανεκοίνωσαν ότι ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΟΥΣΕ και θα έπρεπε να γνωματεύσει επί του ζητήματος η Νομική Υπηρεσία του Ιδρύματος.

Αποχώρησα εκ του υποκαταστήματος άνευ ετέρου, μονολογών ψιθυριστώς αρχαίες ευχές γονιμότητος δι όλους τους εμπλεκομένους εις την υπόθεσιν μου.

Επίτιμε, με όλον τον σεβασμόν, παρακαλώ ενεργήσατε όπως ο Ιησούς έναντι των πανηγυριώτικων πάγκων έξωθεν του Ναού, ήτοι ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΟΥΣ.

Εις την απευκτέαν περίπτωσιν που η άρνησις ταύτη αποτελεί πολιτικήν του Ιδρύματος, ίνα δυσχεραίνεται η άσκησις των δικαιωμάτων των δανειοληπτών, τότε, επιτρέψατε μου Επίτιμε όπως επαναλάβω τη ρήσιν δανειοληπτών αμερικάνικων πιστωτικών ιδρυμάτων, περί τα μέσα του 19ου αιώνος:

Ε ρε JESSE JAMES ΠΟΥ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

Α στα διάλα και συ, Χαρούλα.
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.287
Κριτικές
40
Like
23.481
Πόντοι
26.096
Εκπληκτικός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Γλαφυρότατος και καυστικότατος ο κ. συνάδελφος!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.089
Like
90
Πόντοι
866
Πρέπει να έρθει να γράφει σ΄ εμάς!
Ακόμη και αν σουνουσιάζεται, εμείς θα τον δεχθούμε χωρίς ανάκριση!
τα θέλει ο κωλος σου πραγματικα χαχααχαχαχααχαχχαχαχαχαχχ
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.287
Κριτικές
40
Like
23.481
Πόντοι
26.096
τα θέλει ο κωλος σου πραγματικα χαχααχαχαχααχαχχαχαχαχαχχ

Γιατί, κυρία;
Ένας ζεμπουδιστής επιπλέον στο νήμα τι θα βλάψει;
Το πολύ πολύ να αναβάζει και αυτός  τρεις τρεις τις κριτικές όπως ο κ. Excalibur!  :)
 

zeljko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2016
Μηνύματα
9.752
Κριτικές
4
Like
235
Πόντοι
346
Jesse James ... συγκινήθηκα .

Όπως και ο εκλεκτός συνάδελφος John Henry Holliday
γνωστός και ως Doc Holliday ....

Τέτοιοι άνθρωποι χρειάζονται σήμερα.

Απόγονο του John Henry Holliday ωστόσο και συνάδελφο ...
ίσως να έχει η Ελλάς !
 

Excalibur

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
8.502
Κριτικές
55
Like
5.102
Πόντοι
15.565
Γιατί, κυρία;
Ένας ζεμπουδιστής επιπλέον στο νήμα τι θα βλάψει;
Το πολύ πολύ να αναβάζει και αυτός  τρεις τρεις τις κριτικές όπως ο κ. Exculibur!  :)

Αγαπητε νηματοθετα ο Excalibur και όχι o Exculibur ανεβασε πραγματι 3 συνεχομενες κριτικες
Αρκουσε μια απλη αναλυση των ημερομηνιών ώστε να καταλάβετε ότι δεν εγιναν την ιδια ωρα και ημερα
Ακομα  και τα Vol 1 & 2 εχουν   3 ωρες διαφορα
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.287
Κριτικές
40
Like
23.481
Πόντοι
26.096
Αγαπητε νηματοθετα ο Excalibur και όχι o Exculibur ανεβασε πραγματι 3 συνεχομενες κριτικες
Αρκουσε μια απλη αναλυση των ημερομηνιών ώστε να καταλάβετε ότι δεν εγιναν την ιδια ωρα και ημερα
Ακομα  και τα Vol 1 & 2 εχουν   3 ωρες διαφορα

Δεν θα επαναληφθεί!  :grin:
 

Excalibur

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
8.502
Κριτικές
55
Like
5.102
Πόντοι
15.565
Δεν θα επαναληφθεί!

Τα ιδια λετε επισης κάθε φορα που συνουσιάζεστε με επι χρημασι εκδιδόμενες κυρίες και παντα μας λετε δεν θα επαναληφθεί

Απ οσο ξερω στιγμιαία λαθη δεν μπορουν να σας αναγνωρίζονται εις το διηνεκες
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.287
Κριτικές
40
Like
23.481
Πόντοι
26.096
Τα ιδια λετε επισης κάθε φορα που συνουσιάζεστε με επι χρημασι εκδιδόμενες κυρίες και παντα μας λετε δεν θα επαναληφθεί

Απ οσο ξερω στιγμιαία λαθη δεν μπορουν να σας αναγνωρίζονται εις το διηνεκες

  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
images
 

Excalibur

Τιμημένος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
8.502
Κριτικές
55
Like
5.102
Πόντοι
15.565

Σημαντικη Υπενθυμιση : Η τελευταια σας αναμνηση είναι μολις 36 ημερων
Να μην αναφέρω δε τα σχόλια που ελάβατε από την εν λογω κυρία
και εν τω μεταξύ ουδεις γνωρίζει εις ποιας και ποσας ακολάστους πραξεις λαβατε ενεργώς μερος
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
80.287
Κριτικές
40
Like
23.481
Πόντοι
26.096
Σημαντικη Υπενθυμιση : Η τελευταια σας αναμνηση είναι μολις 36 ημερων
Να μην αναφέρω δε τα σχόλια που ελάβατε από την εν λογω κυρία
και εν τω μεταξύ ουδεις γνωρίζει εις ποιας και ποσας ακολάστους πραξεις λαβατε ενεργώς μερος

Το διαπιστώσαμε το πρωί.
Ο γκεμπελισμός είναι συστατικό εκ των ων ουκ άνευ του ζεμπουδισμού!  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom