Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 475K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

Χορταίνεται ποτέ η γυναίκα; Είναι δυνατόν να βαρεθούμε τις γυναίκες; (Έως 2 ψήφοι).

  • Κάτσε να βρω επιτέλους γκόμενα και μετά θα σου απαντήσω.

  • Εδώ δεν τις έχει χορτάσει ο κ. κωλο-γερος, εμείς θα τις χορτάσουμε;

  • Εγώ δεν χορταίνω τους άντρες!

  • Η μαμά μου λέει ότι καμία δεν είναι άξια για εμένα.

  • Η Γυναίκα είναι το ωραιότερο πλάσμα στη Γη!

  • Ο μασκοφόρος της τελετής έναρξης των Ολυμπιακών.

  • Η γυναίκα του γείτονά μου πάντως δεν χορταίνεται ...


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Επιστράτευσα πολύ υπομονή για να το ακούσω όλο το τραγούδι.

Λατρεύω τους Purple γι΄ αυτό που ήταν κάποτε και για τα πάρα πολλά που πρόσφεραν στο σκληρό ροκ και τους ευχαριστώ γι΄ αυτό.

Αλλά το τραγούδι αυτό και η εν γένει εμφάνισή τους θα μπορούσε να είναι μέρος μίας Σαββατιάτικης απογευματινής εκδήλωσης ενοίκων ενός nursing home or care home , κάπου εκεί στα βόρεια της κεντρικής Νήσου του U.K.

Ας αφήσουμε το παρελθόν στην θέση που το αξίζει!

εν μέρει έχετε δίκιο, από την μία τα περισσότερα συγκροτήματα που συνεχίζουν μέχρι αυτήν την ηλικία καταντάν μια σκιά του εαυτού τους από την άλλη δεν μπορώ παρά να εκφράσω τον θαυμασμό μου για το γεγονός ότι συνεχίζουν ακόμα σε αυτήν την ηλικία - και μην πει κανένας ότι το κάνουν για το χρήμα, προφανώς η μουσική είναι όλη τους η ζωή , ουσιαστικά δεν υπάρχει ζωή για αυτούς χωρίς μουσική
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Η καντινιέρισα? Καινούργιο είναι αυτό?
Με την φαρμακοποιό τι έγινε τελικά?
Κάπου το έχασα...

εσείς δεν χάσατε τίποτα , αυτός όπως πάει θα χάσει του γενετήσιους αδένες του
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Το είχα γράψει πριν κάποιες σελίδες είναι από το μυθιστόρημα της Anne Rice.
O Βλαντ ήταν πάλι από το μυθιστόρημα του Abraham Stoker εμπνευσμένο από την Ελίζαμπεθ Μπάτορι (αληθινό πρόσωπο).
Κάπως έτσι.

το νήμα της γνώσης :woldman:
 

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Whole lotta Rosie!

Μόλις διάβασα για την ιστορία του τραγουδιού αυτού. Η Rosie ήταν υπαρκτό πρόσωπο. Μία ψηλή και υπέρβαρη εργαζόμενη στην Αυστραλία (Rosemaree Garcia, sex worker).
Obese (παχύσαρκη) χαρακτηρίζεται στα διάφορα άρθρα.

Ήταν μάλλον άσχημη και ήταν groopie των AC/DC. Κατάφερε και ένα βράδυ πήγε με τον μακαρίτη Bon Scott, σε ένα μοτέλ σε αυτοκινητόδρομο της Αυστραλίας. Ο Scott ενθουσιάστηκε με την βραδυά εκείνη και το σεξ και της έγραψε αυτό τον ύμνο, στον οποίο την περιγράφει με τις πραγματικές σωματικές διαστάσεις της.

Η Rosemaree πέθανε το 1979, σε ηλικία 22 ετών. Αιτία θανάτου μάλλον υπερβολική δόση ηρωίνης.
Αθάνατη όμως έως σήμερα και βλέπουμε για το μέλλον ...

O Bon Scott πέθανε το 1980, σε ηλικία 34 ετών. Χάπια και αλκοόλ σε obese ποσότητα.


Παρακάτω στην -καλύτερη κατά την γνώμη μου- live εκτέλεση από τον ίδιο τον Bon Scott. Παρίσι 1979.

Υ.Γ. Εκπληκτικό line - up στην πρώτη περίοδο των AC/DC και απίστευτος νεαρός Angus.

Αυτή κατά πάσα πιθανότητα ήταν η περίφημη Rosie ...
e03ca1e9fc1b0b4a1271c0fe0b556fd5

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

acdc-whole-lotta-rosie-735-hom.jpg

το νήμα της γνώσης :woldman:
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.918
Like
10.029
Πόντοι
2.606

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
η με 4 χερακια να κρατανε το "εργαλειο" απαγορευονται δια νομου και δια ροπαλου ( ονοματα δε λεμε υποληψεις δε θιγουμε )

και να περισσεύει και από πάνω :2funny:
λοιπόν επειδή και τις 2 κορασίδες τις είχα γνωρίσει από κοντά (οχι σε duo όπως ο λεγάμενος) ήταν και οι δύο πολύ μικροκαμωμένες αλλά όσο να το κάνεις 7 πόντους δεν θα ήταν ή κάθε παλάμη οπότε με πρόχειρους υπολογισμούς 4 χ 7= 28 + :headbang:

ΥΓ έκανα όλο το site άνω κάτω και δεν βρήκα την επίμαχη φώτο , να δεις που ο σαρδανάπαλος έβαλε τον Αντισθένη να την κατεβάσει, την επόμενη φορά που θα τον δω θα του κάνω φάλαγγα , θα βάλω τον ροντρίγκο να τον κρατάει και εγώ θα του βάζω βραστά αυγά στις μασχάλες μέχρι να μαρτυρήσει :knuppel:
 
Τελευταία τροποποίηση:

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346

spipis71

Ανώτατος
Εγγρ.
16 Απρ 2018
Μηνύματα
7.887
Κριτικές
34
Like
14.610
Πόντοι
17.346
Ήλθον, είδον και απήλθον
και σας χερετάω με ένα τραγούδι των candlemass

όταν το είχα πρώτοακούσει πιτσιρικάς είχα φάει τρελό κόλλημα με το ριφ του - περπατούσα στον δρόμο και έκανα ταράμ ταραράραμ ταράμ ταραράμ :happy:
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
32
Like
14.825
Πόντοι
12.946
και να περισσεύει και από πάνω :2funny:
λοιπόν επειδή και τις 2 κορασίδες τις είχα γνωρίσει από κοντά (οχι σε duo όπως ο λεγάμενος) ήταν και οι δύο πολύ μικροκαμωμένες αλλά όσο να το κάνεις 7 πόντους δεν θα ήταν ή κάθε παλάμη οπότε με πρόχειρους υπολογισμούς 4 χ 7= 28 + :headbang:

ΥΓ έκανα όλο το site άνω κάτω και δεν βρήκα την επίμαχη φώτο , να δεις που ο σαρδανάπαλος έβαλε τον Αντισθένη να την κατεβάσει, την επόμενη φορά που θα τον δω θα του κάνω φάλαγγα , θα βάλω τον ροντρίγκο να τον κρατάει και εγώ θα του βάζω βραστά αυγά στις μασχάλες μέχρι να μαρτυρήσει :knuppel:
Γνωρίζω για την φωτογραφία που γίνεται ο λόγος αλλά επειδή είναι φίλος δε μπορώ να κάνω κάτι :dunno:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom