Νέα

Οι παππούληδες και οι «μικροτσούτσουνοι» του μπου!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα blizardeye
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 476K
  • Εμφανίσεις 6M
  • Ετικέτες
    bou classics
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

@ κωλο-γερος. Τι σημαίνει για εσάς ο Μύθος αυτός; (Έως 2 ψήφοι).

  • Alpha male. Πρότυπο για κάθε άντρα.

  • Όταν μεγαλώσω, θέλω να γίνω @κωλο-γερος.

  • Ο απόλυτος εραστής. Δεν θα βρούμε γκόμενα ποτέ.

  • Ο Καζανόβας του 21ου αιώνα.

  • Νίκησε τον χρόνο. Παραμένει 84 ετών εδώ και 10 χρόνια.

  • Άντρα σαν τον κωλο-γερο να βρεις, λένε οι μαμάδες στις κόρες τους.


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

borbi2525

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Νοε 2017
Μηνύματα
5.571
Κριτικές
22
Like
6.830
Πόντοι
5.696
Καλημέρα....!!! Και χρόνια πολλά στις Barbara που εορτάζουν σήμερα...
Προσοχή ρεμαλια...σήμερα που εορτάζει το πυροβολικό...να αρχίσετε τις ομοβροντίες.... :fuck2: :fuck2: :fuck2:
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
32
Like
15.201
Πόντοι
12.946
..........

........  :new_shocked: :hammer:...

.... μυξινάρι 1.5 κιλό  :rose: :rose:
Καλά μη βαράτε, μοιάζει πάντως  :)

Καλημέρα....!!! Και χρόνια πολλά στις Barbara που εορτάζουν σήμερα...
Προσοχή ρεμαλια...σήμερα που εορτάζει το πυροβολικό...να αρχίσετε τις ομοβροντίες.... :fuck2: :fuck2: :fuck2:
Καλημέρα  :hi:
Σήμερα τιμούμε τις Βαρβάρες  :rockon:
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.469
Κριτικές
61
Like
42.661
Πόντοι
22.785

Συνημμένα

  • MOYGRI.....png
    MOYGRI.....png
    409,4 KB · Εμφανίσεις: 22

discreet

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
499
Κριτικές
5
Like
72
Πόντοι
6

Βγήκε κιόλας αυτό? Μετά την black friday θα μου πείς, οι κορασίδες στολίζονται. Σε δουλειά να βρισκόμαστε, να ψωνίσουμε εσώρουχα στις δικές μας αδυναμίες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Δεν προλαβαίνω και δεν είναι στις αρμοδιότητές μου. Ο κ. popov πούθε είναι που έχει και την αρμοδιότητα;

Ο κ. popov, ασχολείται μόνο με σοβαρές περιπτώσεις υποψηφίων, και ουχί με καλημεράκηδες νέους
των τριών μηνυμάτων. Τα σέβη μου  :hi:
 
OP
OP
blizardeye

blizardeye

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Δεκ 2013
Μηνύματα
79.996
Κριτικές
40
Like
23.013
Πόντοι
26.096
Προς τον αγαπητό νηματοθέτη του διαστήματος [space bar] [1]

Έκανα κάποια έρευνα και βρήκα κάποια πράγματα, κάποια από αυτά τα είχα ξαναδιαβάσει στο παρελθόν, κάποια για πρώτη φορά.
Όπως γράψατε, το “It’s better to burn out Than to fade away” είναι στην ακουστική βερσιόν του ύμνου. Η «αιτία», όμως, δεν είναι ο Cobain και δεν θα μπορούσε να είναι. Το άλμπουμ που το περιέχει είναι το live album “Rust Never Sleeps” που κυκλοφόρησε το 1979. Σε αυτό το album είναι και οι δύο εκδοχές του τραγουδιού. Φυσικά το κομμάτι, σε πρώτο άκουσμα, μιλάει για το ίδιο το Rock n roll και κάποιες μορφές αξεπέραστες. Τέτοιος είναι ο Βασιλιάς χωρίς εισαγωγικά, αλλά και οι Sex Pistols μέσα από τον Johnny Rotten που γνωρίζει «όλη την αλήθεια». Κανένας από τους δύο δεν πρόκειται να ξεχαστεί, τουλάχιστον αυτό ελπίζει ο Young. Τα τελευταία χρόνια του Έλβις πήγαιναν προς το fade away, ο θάνατος του ήταν out of the blue όπως και το τέλος των Sex Pistols. Ο Cobain εξηγεί σχεδόν τα πάντα στο γράμμα του που τελειώνει με τα λόγια του Young. Έχοντας χάσει τη χαρά της δημιουργίας και την απόλαυση του να παίζει κάποιος μουσική αγγίζοντας εκατομμύρια ανθρώπους, ένιωσε καταδικασμένος και οδηγήθηκε στην αυτοκαταστροφή. Έχασε κάθε σεβασμό για τον εαυτό του και ενώ είχε αγάπη γύρω του, δεν μπορούσε να τη νιώσει. Το τραγούδι, όπως και κάθε μορφή τέχνης, έχει το νόημα που ο καθένας θέλει να του δώσει, αυτή είναι και η δύναμη της τέχνης.
Αυτό που γράφετε «Σε αντίθεση με το να επιλέξει να ζήσει μία ζωή όμορφα τακτοποιημένη σε στοιχισμένα κουτάκια, που τελικά τον σκουριάζουν» είναι μια πραγματικότητα και κάτι που εγώ προσπαθώ να αποφεύγω με όσο το δυνατόν μικρότερα ρίσκα. Το σκοτάδι για μένα πάντα είχε γοητεία, απλά κάποιες φορές, σε τραβάει χωρίς καλά καλά να το καταλάβεις.

Προς τον αγαπητό νηματοθέτη του διαστήματος [space bar] [2]

Δεν ακούγεστε καθολου κακός και χαίρομαι που γράψατε όσα γράψατε. Αυτό πρέπει να κάνει ένας φίλος. Στη δίκη μου περίπτωση, δεν υπάρχει κάποιο μέρος για να σηκωθώ και να φύγω, ίσως και γι’ αυτό να είναι πιο εύκολο. Η γοητεία της «φωτιάς» και η έλξη που ασκεί, τουλάχιστον σε μένα, είναι πέρα από τις δυνάμεις που έχω, για να αντισταθώ. Μπορεί αυτά που έγραψα να έχουν προσωπικό χαρακτήρα, γνωρίζω, όμως, ότι πολλοί φίλοι ταυτίζονται με κάποια γραφόμενα μου και βλέπουν τον εαυτό τους σε παρόμοιες καταστάσεις του πληρωμένου και όχι μόνο έρωτα. Η τροφός σας υπήρξε σοφή, το μόνο σίγουρο. Όσο για τον Elton, τα έχει γράψει υπέροχα για την Marilyn, μπορεί να μην τη γνώρισε, την ήξερε και την κατάλαβε, όμως,  όπως μόνο ένας καλλιτέχνης θα μπορούσε και ένας βαθιά συναισθηματικός άνθρωπος.

:hi:

giphy.gif
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
σ αυτο το νημα πιο πολλα ψαρια παρα μουνια βλεπουμε  :S
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.469
Κριτικές
61
Like
42.661
Πόντοι
22.785
.....

..... Πάνε σφεντονα στο μοναστήρι για σουπιτσα...
 

Συνημμένα

  • IMG_20181204_192607.jpg
    IMG_20181204_192607.jpg
    191,3 KB · Εμφανίσεις: 41

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom