Νέα

Οι γιατροί είναι πονηροί...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα james tiberius kirk
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 2 άτομα (1 μέλη και 1 επισκέπτες)

athal

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
882
Κριτικές
39
Like
4.626
Πόντοι
6.555
Τύπε δεν υπήρχαν ΕΠΟΠ το 1997, είμαι παλιός :grin:
Επίσης, αν έχεις υπηρετήσει, θα γνωρίζεις ότι ο στρατός ενδιαφέρεται μόνο για μια ακτινογραφία θώρακος πριν και μια ακτινογραφία θώρακος μετά την απόλυση.
Και για τα εμβόλια.
Αν πάθεις κάτι άλλο ενδιάμεσα, στα παπάρια τους.
Θεωρείσαι υγιής.
Και ζωντανός.
Επίσης, αν σκοτωθείς στον στρατό, κατά 99% είναι ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ, γιατί ήσουν μακριά από το σπίτι σου ή γιατί σε παράτησε η γκόμενά σου. Δεν υπάρχει άλλη αιτία θανάτου στον ΕΣ.
Σε ότι αφορά το 401 ΓΣΝ συγκεκριμένα, το μεγαλύτερο, ίσως, στρατιωτικό νοσηλευτικό ίδρυμα της χώρας, ότι είχα ζήσει ο ίδιος το άκουσα, όταν παρουσιάστηκα μετά την αναβολή, από το στόμα Υπολοχαγού μου στη μονάδα.
"Αγόρι μου, αν είχα μείνει εκεί μέσα, τώρα θα ήμουν ανάπηρος".
συμπληρωνοντας ολα τα ανωτερω, εχω να πω το εξης : στο τριτο νεκροταφειο υπαρχει ταφος 22 χρονων παιδιου, που εχει μια επιγραφη που πανω-κατω λεει οτι εδω βρισκεται ο ταδε (ονομα νεκρου) ο οποιος οταν υπηρετουσε στην σπαρτη και επαθε πνευμονια , τον εδιωξαν με κρυωματακι και depon, και αναφερει ονομα στρατοπεδου και διοικητη....ασχολιαστο.....
 

Wolf21

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
185
Κριτικές
4
Like
569
Πόντοι
21
Οι στρατιωτικοί γιατροί είναι καλοί.Άλλωστε το ΑΠΘ τελειώνουν και πολλοί κάνουν ειδικότητα στα πολιτικά νοσοκομεία.ΑΛΛΑ.... ασχολούνται σοβαρά μόνο για τους μόνιμους και κυρίως για τους αξιωματικούς.Για το στρατιώτη,σμηνίτη,ναύτη χέστηκαν.Υπάρχουν κι εξαιρέσεις βέβαια,αλλά εξαιρέσεις... Άλλωστε ό,τι και αν πάθει ένας κληρωτός θα το καλύψουν το θέμα και δε θα τους κάνει τίποτα.Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι φτάσει μια υπόθεση στο στρατοδικείο,που δε θα φτάσει,θα έχει "λυθεί" σ΄επίπεδο τάγματος,οι στρατοδίκες θα καλύψουν το συνάδελφό τους.
Απλώς όποιος πάει παρακαλάει να μην πάθει τίποτα σοβαρό...
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.124
Πόντοι
2.306
συμπληρωνοντας ολα τα ανωτερω, εχω να πω το εξης : στο τριτο νεκροταφειο υπαρχει ταφος 22 χρονων παιδιου, που εχει μια επιγραφη που πανω-κατω λεει οτι εδω βρισκεται ο ταδε (ονομα νεκρου) ο οποιος οταν υπηρετουσε στην σπαρτη και επαθε πνευμονια , τον εδιωξαν με κρυωματακι και depon, και αναφερει ονομα στρατοπεδου και διοικητη....ασχολιαστο.....
Συγκινητικό αυτό που γράφεις, αν είναι όντως πραγματικότητα.
Ο στρατός δεν είναι τίποτα άλλο από μια μηχανή του κιμά νέων ανδρών.
 
OP
OP
james tiberius kirk

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.964
Κριτικές
5
Like
8.124
Πόντοι
2.306
Οι στρατιωτικοί γιατροί είναι καλοί.Άλλωστε το ΑΠΘ τελειώνουν και πολλοί κάνουν ειδικότητα στα πολιτικά νοσοκομεία.ΑΛΛΑ.... ασχολούνται σοβαρά μόνο για τους μόνιμους και κυρίως για τους αξιωματικούς.Για το στρατιώτη,σμηνίτη,ναύτη χέστηκαν.Υπάρχουν κι εξαιρέσεις βέβαια,αλλά εξαιρέσεις... Άλλωστε ό,τι και αν πάθει ένας κληρωτός θα το καλύψουν το θέμα και δε θα τους κάνει τίποτα.Ακόμα και αν υποθέσουμε ότι φτάσει μια υπόθεση στο στρατοδικείο,που δε θα φτάσει,θα έχει "λυθεί" σ΄επίπεδο τάγματος,οι στρατοδίκες θα καλύψουν το συνάδελφό τους.
Απλώς όποιος πάει παρακαλάει να μην πάθει τίποτα σοβαρό...
Μπουρδέλα είναι και απέναντι στους αξιωματικούς, χέστηκαν για τον απλό ταγματάρχη, σμηναγό, σημαιοφόρο. Εκτός αν πέσει ΦΑΚΕΛΑΚΙ.
Πλέον νοιάζονται πιο πολύ για τις περιπτώσεις ΦΡΑΓΚΑΤΩΝ πολιτών.
 

athal

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
882
Κριτικές
39
Like
4.626
Πόντοι
6.555
Συγκινητικό αυτό που γράφεις, αν είναι όντως πραγματικότητα.
Ο στρατός δεν είναι τίποτα άλλο από μια μηχανή του κιμά νέων ανδρών.
φυσικα και ειναι πραγματικοτητα...θα ψαξω να βρω την φωτο απο τον ταφο που ειχα τραβηξει γιατι μου εκανε εντυπωση και θα στην ποσταρω...μακαβριο αλλα αληθινο...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom