Νέα

Οι ANONYMOUS ισχυρίζονται ότι η ΝΑSA ανακάλυψε εξωγήινη ζωή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 136408
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 328
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
52
Πόντοι
66
προτιμω να παω να ανακαλυψω ενα χοντρο και μεγαλο δονητη να στον κανω δωρο στην γιορτη σου
προτιμω να παω να ανακαλυψω ενα χοντρο και μεγαλο δονητη να στον κανω δωρο στην γιορτη σου
Πανιβλακα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :boobies:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306

LC11912-02-1280.jpg


η κιβωτος του λιλα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
52
Πόντοι
66
Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :boobies:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
λιλα σου ετοιμαζουν το μπανιο σου

17-1--4-thumb-large1449230566.jpg


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
η επιστημη γενικα ειναι μια ψευδαισθηση

ασχολειται με πραγματα που ηδη υπαρχουν και κανουν τους καμποσους

απλα οι επιστημονες ασχολουνται με αυτη την ψευδαισθηση για να τα οικονομησουν

καλυτερα να ασχολουνται με γηινα πραγματα παρα με την πιστη του καθενος
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237
LC11912-02-1280.jpg


η κιβωτος του λιλα  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Φίλοι μην ξεφτιλίσουμε (εντελώς) το νήμα, το θέμα ΕΙΝΑΙ ενδιαφέρον αν και έχει εκφυλιστεί σε μία αντιπαράθεση Θρησκείας - Επιστήμης.

Αναζητώντας τους εξωγήινους ας μην ξεχνάμε τη ρήση του Αινσταιν "Υπάρχουν νόμοι? Αναζητήστε τον Νομοθέτη"
 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237
Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :boobies:

Φίλοι μην ξεφτιλίσουμε (εντελώς) το νήμα, το θέμα ΕΙΝΑΙ ενδιαφέρον αν και έχει εκφυλιστεί σε μία αντιπαράθεση Θρησκείας - Επιστήμης.

Αναζητώντας τους εξωγήινους ας μην ξεχνάμε τη ρήση του Αινσταιν "Υπάρχουν νόμοι? Αναζητήστε τον Νομοθέτη"
 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237
Και για να κάνω έξω φρενών  :headbaning2: τον πορνοσυναγωνιστή  :coolcondom: Puchas Gracias με μία "επίδειξη μόρφωσης" (ακόμη) ΑΛΛΑ ενδιαφέρουσα θέτω τα ερωτήματα

1. Ο Αινσταιν πήρε 1 φορά το Νομπελ, ο φυσικός ____________ το πήρε 3 .... (!) ε ναι υπάρχουν ταπεινά μυαλά που διέφυγαν την προσοχή της μάζας.
2. Η οικογένεια από φυσικούς  ________________ το πήρε 4!!! εεεε νισάφι πια.
3. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ επιστήμονας όλων των εποχών τεκμηριωμένα ΗΤΑΝ ο Αρχιμήδης.... Γιατί άραγες???
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Δηλώνω αιώνια κόντρα στους δήθεν επιστήμονες και στους φοιτητές που παίζουν τάβλι όλη μέρα στις καφετέριες.

Εκνευρίζομαι αφάνταστα να μου λέει ο άλλος "είμαι άθεος" διότι έτσι πιστεύει ότι κατατάσσεται στους έξυπνους.

Η αθεια είναι η μόδα πλέον, δεν λέτε κάτι διαφορετικό. Σας θέλω να διατηρήσετε την ίδια άποψη και όταν νιώσετε πως θα πεθάνετε. Γιατί τζάμπα μάγκες είμαστε όλοι μας.

Να ζητήσετε τώρα(!) να σας κάψουν μόλις πεθανετε επίσης. Τώρα να πάτε να το δηλώσετε αφού είστε τόσο σίγουροι! Τωρα! Σε δικηγόρο ή έστω στους δικούς σας! Γιατί δεν πάτε? Τι φοβάστε?

Μου το παίζετε άθεοι για να εντυπωσιάζετε τα γκομενάκια αλλά να ταφουμε με κηδεία?

Και όταν παντρευτείτε, να σας δω αν δεν πάτε στην εκκλησία όταν σας σέρνει η γυναίκα σας και τα σόγια. Αλλά εκεί θα καμετε τις όρνιθες!

Και να μην πατήσετε σε γάμους η βαφτίσια συγγενών και φίλων. Αφού είστε άθεοι τι πάτε και παρευρισκεστε σε ηλιθιότητες? Εσεις είστε επιστήμονες έξυπνοι, όχι γριουλες. Εσείς περάσατε πανεπιστήμιο. Βέβαια. Τα ξέρετε όλα τώρα.

Και αφού τα μάθατε ολα, είστε και σίγουροι ότι δεν υπάρχει θεός! 100% σίγουροι! Διότι εάν αμφιβάλλετε η είστε κατά 50%, δεν θα μπορείτε να εντυπωσιάζετε στις συζητήσεις και να ρίχνετε γκομενάκια με τα χιλιοειπωμενα επιχειρήματα σας.

Ουαί υμίν υποκριτές!!!



 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237
Και για να κάνω έξω φρενών  :headbaning2: τον πορνοσυναγωνιστή  :coolcondom: Puchas Gracias με μία "επίδειξη μόρφωσης" (ακόμη) ΑΛΛΑ ενδιαφέρουσα θέτω τα ερωτήματα

1. Ο Αινσταιν πήρε 1 φορά το Νομπελ, ο φυσικός ____________ το πήρε 3 .... (!) ε ναι υπάρχουν ταπεινά μυαλά που διέφυγαν την προσοχή της μάζας.
2. Η οικογένεια από φυσικούς  ________________ το πήρε 4!!! εεεε νισάφι πια.
3. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ επιστήμονας όλων των εποχών τεκμηριωμένα ΗΤΑΝ ο Αρχιμήδης.... Γιατί άραγες???

1. Bardeen, ανακάλυψη της θεωρίας του τρανζίστορ (τσιπ Ηλ.υπολογιστών), θεωρία BCS υπεραγωγιμότητα (το ΑΙΚΕΙΝΗΤΟ των αλχημιστών)
2. Οικογένεια Currie 1 ο μπαμπας, 1 η κόρη, 2 η Marie Currie που ΔΕΝ πήρε φράγκα να γίνει πλούσια ΜΑΛΛΟΝ μια γερη δόση ραδιενεργειας που την σκοτωσε.
3. Γιατί τα μαθηματικά του επανακαλήφθηκαν 2000 χρόνια μετά, κάνουν τα μαθηματικά του Λεοναρντο Ντα Βιντσι και Γαλιλαιου να μοιάζουν αριθμητικλη του ΝΗΠΙΑΓΩΓΙΟΥ, και γιατί ανακάλυψε την πειραματικλη φυσική πως δηλ από "μηχανες" όπως έλεγε να αποδείξη μαθηματικά θεωρήματα.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Και για να κάνω έξω φρενών  :headbaning2: τον πορνοσυναγωνιστή  :coolcondom: Puchas Gracias με μία "επίδειξη μόρφωσης" (ακόμη) ΑΛΛΑ ενδιαφέρουσα θέτω τα ερωτήματα

1. Ο Αινσταιν πήρε 1 φορά το Νομπελ, ο φυσικός ____________ το πήρε 3 .... (!) ε ναι υπάρχουν ταπεινά μυαλά που διέφυγαν την προσοχή της μάζας.
2. Η οικογένεια από φυσικούς  ________________ το πήρε 4!!! εεεε νισάφι πια.
3. Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ επιστήμονας όλων των εποχών τεκμηριωμένα ΗΤΑΝ ο Αρχιμήδης.... Γιατί άραγες???
1. Ο Αϊνστάιν δεν πήρε το Νόμπελ για την Σχετική!οτητα αλλά για άλλη ανακάλυψη. Εν γνωρίζω τον άλλον που το πήρε 3. Βέβαια ο Αϊνστάιν δεν έγινε γνωστός από το Νόμπελ του αλλά για τις θεωρίες της σχετικότητας που, αν και σωστές απ'οτι φαίνεται, είναι ό,τι πιο αλλοπροσαλο και αλλοκοτο και κόντρα στην λογική μας.

2. Δεν ξέρω.

3. Για λέγε...
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
1. Bardeen, ανακάλυψη της θεωρίας του τρανζίστορ (τσιπ Ηλ.υπολογιστών), θεωρία BCS υπεραγωγιμότητα (το ΑΙΚΕΙΝΗΤΟ των αλχημιστών)
2. Οικογένεια Currie 1 ο μπαμπας, 1 η κόρη, 2 η Marie Currie που ΔΕΝ πήρε φράγκα να γίνει πλούσια ΜΑΛΛΟΝ μια γερη δόση ραδιενεργειας που την σκοτωσε.
3. Γιατί τα μαθηματικά του επανακαλήφθηκαν 2000 χρόνια μετά, κάνουν τα μαθηματικά του Λεοναρντο Ντα Βιντσι και Γαλιλαιου να μοιάζουν αριθμητικλη του ΝΗΠΙΑΓΩΓΙΟΥ, και γιατί ανακάλυψε την πειραματικλη φυσική πως δηλ από "μηχανες" όπως έλεγε να αποδείξη μαθηματικά θεωρήματα.
:thumbsup:
 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237


Και όταν παντρευτείτε, να σας δω αν δεν πάτε στην εκκλησία όταν σας σέρνει η γυναίκα σας και τα σόγια. Αλλά εκεί θα καμετε τις όρνιθες!

Δεν φοβόμεθα τίποτις!  :tn04: Τα μικροτσούτσουνα γερόντια οδεύουν στους γάμους τους  :s&m_1: (στην ατυχή περίσταση λέω) με ΑΡΒΥΛΑ, όταν παιχτεί το άσμα "η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα) είμαστε ΠΛΗΡΩΣ  προστατευμένοι από τα ΥΠΟΥΛΑ Δωδεκάποντα που ψαχνουν την τρυφερή σαρκα των ποδιών μας...  :grin:
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Προκαλώ λοιπόν τους φίλους μου τους άθεους να μου αποδείξουν επιστημονικά, σαν επιστήμονες σπουδαίοι που λογίζονται, την μη ύπαρξη του θεού. Και συγκεκριμένα να απαντησουν στα εξής:

Α) Τι υπήρχε πριν το Μπινγκ Μπανγκ.
Β) Πως ξεκίνησε η ζωή?
 

Dirty69

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
13 Απρ 2010
Μηνύματα
5.460
Κριτικές
49
Like
7.221
Πόντοι
24.237
Προκαλώ λοιπόν τους φίλους μου τους άθεους να μου αποδείξουν επιστημονικά, σαν επιστήμονες σπουδαίοι που λογίζονται, την μη ύπαρξη του θεού. Και συγκεκριμένα να απαντησουν στα εξής:

Α) Τι υπήρχε πριν το Μπινγκ Μπανγκ. The big Crunch?
Β) Πως ξεκίνησε η ζωή? Είμαι πολυυυυυ γέρος για να ενθυμούμε  :hmm:

Αστειεύομαι, θα επανέλθω με κάποια πιο σοβαρή απάντηση τα deadlifts με καλούν.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Δεν φοβόμεθα τίποτις!  :tn04: Τα μικροτσούτσουνα γερόντια οδεύουν στους γάμους τους  :s&m_1: (στην ατυχή περίσταση λέω) με ΑΡΒΥΛΑ, όταν παιχτεί το άσμα "η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα) είμαστε ΠΛΗΡΩΣ  προστατευμένοι από τα ΥΠΟΥΛΑ Δωδεκάποντα που ψαχνουν την τρυφερή σαρκα των ποδιών μας...  :grin:
Άι στο καλό με τις βεβαιότητες τους. Δεν με ενοχλεί η αμφιβολία. Να το ψαχνουν, να αντιστεκονται οκ. Αλλά όχι και αυτηνη βεβαιότητα που γίνεται χειρότερη από την βεβαιότητα των παπάδων.

Είναι δογματισμός αυτό που κάνουν κάποιοι δήθεν επιστήμονες. Η βεβαιότητα είναι για τους ηλίθιους, δεν ταιριάζει σε πραγματικους επιστημονες. Εξάλλου βεβαιότητα δεν υπάρχει πλέον στην επιστήμη, θα έπρεπε να γνωρίζουν βεβαίως βεβαίως.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Ισως πρέπει να γίνει ξεχωριστό νήμα για αυτό που θα πω αλλά τέλος πάντων , στο ίντερνετ και ειδικά στο youtube υπάρχουνε πολλά βίντεο που αμφισβητούνε το οτι η γη είναι στρόγγυλη και πιστεύουνε στην επίπεδη γη με έναν ουράνιο θόλο απο πάνω μας , αυτη την άποψη την είχανε και παλιά μέχρι το 1500 νομίζω , απλά αν μια στο εκατομμύριο μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο τότε αυτό σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχουνε εξωγήινοι (δεν είμαι ακριβως σίγουρος αν η κοινότητα της επίπεδης γης πιστεύει οτι υπάρχει καν κάτι αλλο πέρα απο τον θόλο) η και να υπάρχουνε δεν είναι δυνατή η επικοινωνία λόγο του θόλου. Ας βάλω και ένα βίντεο μην νομίζετε οτι τα βγάζω απο το μυαλό μου :P

Μια διόρθωση συμφωνα με τον τυπο στο βίντεο στο 41 λεπτο λέει "there are no aliens there is no space" αρα όντως πιστεύουνε οτι δεν υπάρχει σύμπαν και κατα συνέπεια δεν υπάρχουνε και εξωγήινοι.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
τα ευαγγελια γραφτηκαν πριν 2000 χρονια

υπαρχει μια αποσταση χρονικη

Με λίγα λόγια, συμφωνείς ότι δεν είναι θεόπνευστα, αλλά φαντασίες ανθρώπων που είπαν ΨΕΜΜΑΤΑ ότι τους φώτισε κάποιος Θεός. Γιατί λοιπόν τους πιστεύεις σήμερα;
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Προκαλώ λοιπόν τους φίλους μου τους άθεους να μου αποδείξουν επιστημονικά, σαν επιστήμονες σπουδαίοι που λογίζονται, την μη ύπαρξη του θεού. Και συγκεκριμένα να απαντησουν στα εξής:

Α) Τι υπήρχε πριν το Μπινγκ Μπανγκ.
Β) Πως ξεκίνησε η ζωή?

Πρώτα από όλα όποιος ισχυρίζεται κάτι έχει την υποχρέωση να το αποδείξει. Βάσει της λογικής σου όμως, απόδειξέ μας ότι δεν υπάρχουν Ο Βάαλ, Η Ιστάρ, Ο Μίθρας, Ο Αλλάχ, Ο Σίβα, Ο Βράχμα, Ο Βισνού, Ο Δίας, Ο Θώρ, Ο Όντιν ή Ο Μεγάλος Μανιτού. Άσε με να μαντέψω. ΜΟΝΟ Ο ΔΙΚΟΣ ΣΟΥ ΘΕΟΣ είναι αληθινός, οι άλλοι είναι φανταστικοί. Και σε ευλόγησε να γεννηθείς σε χώρα και οικογένεια που είχαν τη σωστή θρησκεία. Μα τι ευτυχής σύμπτωση!!!! Πόσο τυχερός είσαι!!!! Και πάλι όμως κάνεις την πάπια και δεν μου λες, γιατί ελπίζεις αυτή η θρησκεία να είναι αληθινη τη στιγμή που μόνο 144.000 παρθένοι θα πάνε στον Παράδεισο. Μήπως είσαι; Μην ντρέπεσαι, πες το μας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom