Νέα

Νέες φωτιές στην Αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Manost
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.873
Κριτικές
184
Like
44.158
Πόντοι
21.896
Είχα γνωρίσει ένα μελανουρι παλιά μπουκια και συγχωριο..λες να μου είχε πάρει μυστικά εν άγνοια μου?
Ναι..
Ότι ο ο ελληνικός λαός ψηφίζει 41 τακατο Κούλη κ ότι δεν χρειάζεται να εισβάλει η Τουρκία αφού αυτοκαταατρεφομαστε κ μόνοι μας:confused:
 

VasilhsCm

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2021
Μηνύματα
223
Like
340
Πόντοι
21
Αν ήθελαν και έγκυρα θα γινόταν η κατάσβεση της εκάστοτε φωτιας και αναδάσωση θα είχαμε μέσω του εθελοντισμού και ειδικών προγραμμάτων ( τόσους ανέργους έχουμε που μπορούν να συμβάλουν με συμβάσεις ενεργά) και όχι μόνο.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ και σαν λαό μας διχάζουν !
 

KanyeEast

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
225
Like
335
Πόντοι
21
Καλα στο Σκάι σε κάθε καταστροφή πάνε για Πούλιτζερ
Δεν θύμαμαι σε πιο κανάλι το πρωί έλεγε ο ρεπόρτερ ότι η φωτιά που είχε κάψει ένα σπίτι είχε επεκταθεί και στην αποθήκη όπου:
"....ΜΠΟΡΕΙ να υπάρχουν και φιάλες υγραερίου και άλλα εύφλεκτα υλικά και μπορείτε να φανταστείτε τι έχει να γίνει σε αυτή την περίπτωση".
Το γεγονός ότι απέκρυψε από το κοινό πως μέσα στην αποθήκη ΜΠΟΡΕΊ να υπάρχουν από τοξικά απόβλητα μέχρι μια πυρηνική βόμβα δείχνε πόσο λάθος έχεις. Ο άνθρωπος θα χάσει το Πούλιτζερ για να μην πανικοβάλλει το κοινό.
Δεν είναι όλοι σκαιδες να τα λέμ' αυτά
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.487
Like
4.187
Πόντοι
456
Ψέμα ...έσωσε το σπίτι του σκρεκα στην μέγκα φαιρ της Πάρνηθας προπερσι....μην τους κακολογουμε συνέχεια....
Καλα εκανε. Το δικο μου σπιτι θα το σωσω εγω. Δε με νοιαζει και δε περιμενω και δε σπαταλω ενεργεια σε υποκρισιες και double standards που προφανως υπαρχουν στην αιωνιοτητα. Σαν να λες αφου ο Κουλης εχει 10 αστυνομικους θελω και εγω. Καλα κανει και εχει τη δικη σου ζωη σου πως την αλλαζει? Εχουν τη ψευδαισθηση οτι ενας κρατικος μηχανισμος απο ανθρωπους θα τους σωσουν η μπορουν να σωσουν ολο το κοσμο. Και θαλουν και να τους ταισουν κιολας, μισθους, να παιρνουν και συνταξη και φτηνα ολα και αεροπλανα, προστασια απο Τουρκους και σχολεια και εκχιονιστικα. Ποτε των ποτων. Ολα τα αλλα ειναι αστρολογια και το gossip των αντρων να λενε στα καφενεια και να κραζουν για να εκτονωθουν. Οι περισσοτεροι εφτασαν 3η ηλικια και ακομα περιμενουν το κρατος...
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.663
Like
6.351
Πόντοι
2.356
Καθε φορά που καποιος πολιτικός ή λαμόγιο δημοσιογράφος αναφέρεται σε ήρωες πυροσβέστες αυτή η εικόνα πρέπει να υπάρχει στο μυαλό του κάθε Έλληνα πολίτη ( οσων τελοσπαντων έχουν μυαλό )
IMG_20240812_171243.jpg
Αυτή είναι αυρα της αστυνομίας. Καμία σχέση με πυροσβεστική.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.497
Like
72.858
Πόντοι
12.756
Φαγωθηκατε ρε εσείς φοράει την στολή ο Κικίλιας και έρχεται.....σαν έναν άλλον χεστη στο παρελθόν που τόλμησε η κουράδα να φορέσει στολή ΟΥΚ

αμα ηταν αυτος ομως τωρα θα ειχε στειλει ολο τον Στρατο να σβηνει και να βαραει τις φωτιες με φτυάρια :rockon::rockon:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.020
Like
11.249
Πόντοι
2.606
Ναι..
Ότι ο ο ελληνικός λαός ψηφίζει 41 τακατο Κούλη κ ότι δεν χρειάζεται να εισβάλει η Τουρκία αφού αυτοκαταατρεφομαστε κ μόνοι μας:confused:
Μη γκρινιάζεις όλη την ώρα ρε τεμετερον....θα χες μάθει αλλιώς ότι υπάρχει επάγγελμα πυρομετεωρολογος ή για τις χαοτικές κηλιδωσεις ή για τα μεγκαφαιρς.....αρχιδια θα είχες . .να λες και ευχαριστώ που σου άνοιξαν τους γνωστικους οριζοντες...
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
45.975
Like
29.037
Πόντοι
5.006
Μη γκρινιάζεις όλη την ώρα ρε τεμετερον....θα χες μάθει αλλιώς ότι υπάρχει επάγγελμα πυρομετεωρολογος ή για τις χαοτικές κηλιδωσεις ή για τα μεγκαφαιρς.....αρχιδια θα είχες . .να λες και ευχαριστώ που σου άνοιξαν τους γνωστικους οριζοντες...
Έχει έρθει καπνα σε σας?:sad2:
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
799
Κριτικές
1
Like
1.748
Πόντοι
486
Πόσο cringe και άκυρο είναι αυτο.τι φάση κοπελιά
 

πολυζωης

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
12.006
Κριτικές
2
Like
73.671
Πόντοι
12.056
αμα ηταν αυτος ομως τωρα θα ειχε στειλει ολο τον Στρατο να σβηνει και να βαραει τις φωτιες με φτυάρια :rockon::rockon:
Μιλάμε πιο μπουρδέλο κυβέρνηση δεν υπάρχει...να μπαίνει δασική πυρκαγιά μεσα σε αστικό ιστό
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.020
Like
11.249
Πόντοι
2.606
Καλα εκανε. Το δικο μου σπιτι θα το σωσω εγω. Δε με νοιαζει και δε περιμενω και δε σπαταλω ενεργεια σε υποκρισιες και double standards που προφανως υπαρχουν στην αιωνιοτητα. Σαν να λες αφου ο Κουλης εχει 10 αστυνομικους θελω και εγω. Καλα κανει και εχει τη δικη σου ζωη σου πως την αλλαζει? Εχουν τη ψευδαισθηση οτι ενας κρατικος μηχανισμος απο ανθρωπους θα τους σωσουν η μπορουν να σωσουν ολο το κοσμο. Και θαλουν και να τους ταισουν κιολας, μισθους, να παιρνουν και συνταξη και φτηνα ολα και αεροπλανα, προστασια απο Τουρκους και σχολεια και εκχιονιστικα. Ποτε των ποτων. Ολα τα αλλα ειναι αστρολογια και το gossip των αντρων να λενε στα καφενεια και να κραζουν για να εκτονωθουν. Οι περισσοτεροι εφτασαν 3η ηλικια και ακομα περιμενουν το κρατος...
Μαζι σου,το θέμα ομως είναι πως το έσωσε με μέσα που πληρώσαμε εμείς....
 

ELMOUNIO

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Οκτ 2016
Μηνύματα
799
Κριτικές
1
Like
1.748
Πόντοι
486

Lady Alexia

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2024
Μηνύματα
356
Like
3.941
Πόντοι
441
Αν εσυ το καταλαβαιενις αλλιως τι σου φταιω εγω! Λεω καηκαμε κ ακομα ειναι 12/8 ξυπνα
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.757
Κριτικές
1
Like
7.002
Πόντοι
1.056
Μάλλον φίδια μας λέει ο μπασκετμπολίστας.
Eδώ μια κάτοικος μας λέει για 45 λεπτά:
«Εμάς καταστράφηκε ολοσχερώς στον Βαρνάβα, 1 χλμ. από την εστία την οποία την είδαμε κι ήταν αρχικά πολύ μικρή. Είχαν στείλει μόνο δύο μικρά ελικόπτερα, που έκαναν 45 λεπτά να έρθουν. Η φωτιά ξεκίνησε από ένα οικόπεδο και δεν ήταν barbeque, όπως ειπώθηκε, ήταν εμπρησμός. Ήταν ακριβώς πίσω από το σπίτι μας, πίσω από ένα λόφο. Όταν γυρίσαμε κι είδαμε κατεστραμμένο το σπίτι, δεν το περιμέναμε γιατί υπήρχε πυροσβεστικό έξω στο σπίτι μας. Όταν επιστρέψαμε, είδαμε τα πυροσβεστικά να είναι έξω από βίλες για να σώσουν τις βίλες. Εγώ αυτό είδα» είπε απεγνωσμένη η κ. Θάλεια για το σπίτι της που κάηκε και συνέχισε με κραυγή αγωνίας: «Φτάνει! Δεν αντέχουμε άλλο! Μας έκαψαν, μας έπνιξαν»
Κ Θαλεια εισαι ψευτρα που ειδες δυο μικρα ελικοπτερα...

Τα ελικοπτερα ενα μεγεθος εχουν που κατασβενουν

IMG_3827.jpeg
 

cost2001

Μέγας
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.792
Like
11.472
Πόντοι
3.556
Πάμε για cost στη πισίνα Σκαραμαγκά με τη σωλήνα να δροσιστουμε
Άσε ρε αλεπουδιαρη η πισίνα είναι αυτόματη και θερμαινόμενη έχω βάλει καμαριερο να διώχνει ελικόπτερα που έρχονται να γεμίσουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom