Νέα

Νέα/κουτσομπολιά από εφημερίδες, websites, blogs

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vanzel
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 15K
  • Εμφανίσεις 896K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (2 μέλη και 7 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
α)ο μπραουν σοσιαλιστης;
β)το 30% δεν εχει σκοπο να λειτουργησει σαν αναχωμα φυλετικης και πολιτισμικης καθαροτητας αλλα οταν σε ενα σχολειο ειναι πολλοι αλλοδαποι πρωτης γενιας το επιπεδο κατεβαινει.Αντι να μαθουν οι αλλαδαποι γραμματα δεν μαθαινει τελικα κανεις
γ)ασ μου πει εστω ενας τι κακο εχει μια πολυπολιτισμικη κοινωνια
δ)η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες το ειπε ο μεγας λαικιστης σαν αντιλογο του σλογκαν του Καραμανλη "η Ελλαδα ανηκει στην Δυση"
ε)Λενορο ολα τα προηγμενα κρατη ειναι πλεον πολυπολιτισμικα

Δεν μας δίνεις έναν ορισμό της πολυπολιτισμικότητας;



Να ξέρουμε γιατί μιλάμε...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ενδιαφέρουσα θέση. Πρέπει να έχουν άποψη μόνο όσοι φορολογούνται;

για την διακυβέρνηση ενός κράτους ΝΑΙ...
η παπαριά του Κωστάκη και των λοιπών απατεώνων να ψηφίζουν οι απόδημοι είναι μέγιστη αλλοίωση εκλογικού αποτελέσματος...
Κοινώς έχει άποψη ο κάθε μαλάκας που ζει στην άλλη άκρη του κόσμου για το πώς θα με γαμήσει εμένα ο εδώ κυβερνήτης.......


όχι..
αφού δεν συμμετέχω στην οικονομική μηχανή και στον παραγωγικό ιστό δεν πρέπέι να έχω άποψη.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
α)ο μπραουν σοσιαλιστης;
β)το 30% δεν εχει σκοπο να λειτουργησει σαν αναχωμα φυλετικης και πολιτισμικης καθαροτητας αλλα οταν σε ενα σχολειο ειναι πολλοι αλλοδαποι πρωτης γενιας το επιπεδο κατεβαινει.Αντι να μαθουν οι αλλαδαποι γραμματα δεν μαθαινει τελικα κανεις
γ)ασ μου πει εστω ενας τι κακο εχει μια πολυπολιτισμικη κοινωνια
δ)η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες το ειπε ο μεγας λαικιστης σαν αντιλογο του σλογκαν του Καραμανλη "η Ελλαδα ανηκει στην Δυση"
ε)Λενορο ολα τα προηγμενα κρατη ειναι πλεον πολυπολιτισμικα

Το ε μας εξαιρεί πιθανώς
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
για την διακυβέρνηση ενός κράτους ΝΑΙ...
η παπαριά του Κωστάκη και των λοιπών απατεώνων να ψηφίζουν οι απόδημοι είναι μέγιστη αλλοίωση εκλογικού αποτελέσματος...
Κοινώς έχει άποψη ο κάθε μαλάκας που ζει στην άλλη άκρη του κόσμου για το πώς θα με γαμήσει εμένα ο εδώ κυβερνήτης.......


όχι..
αφού δεν συμμετέχω στην οικονομική μηχανή και στον παραγωγικό ιστό δεν πρέπέι να έχω άποψη.

Άρα λοιπόν δεν θα πρέπει να έχουν άποψη άνεργοι, φοιτητές, γυναίκες, πολλοί μετανάστες. Ενδιαφέρον για Σύριζα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
α)ο μπραουν σοσιαλιστης;
β)το 30% δεν εχει σκοπο να λειτουργησει σαν αναχωμα φυλετικης και πολιτισμικης καθαροτητας αλλα οταν σε ενα σχολειο ειναι πολλοι αλλοδαποι πρωτης γενιας το επιπεδο κατεβαινει.Αντι να μαθουν οι αλλαδαποι γραμματα δεν μαθαινει τελικα κανεις
γ)ασ μου πει εστω ενας τι κακο εχει μια πολυπολιτισμικη κοινωνια
δ)η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες το ειπε ο μεγας λαικιστης σαν αντιλογο του σλογκαν του Καραμανλη "η Ελλαδα ανηκει στην Δυση"
ε)Λενορο ολα τα προηγμενα κρατη ειναι πλεον πολυπολιτισμικα

α)Εαν εχει διαβασει ιστορια το εργατικο κομμα προερχεται απο τους λασσαλιστες μια ταση της Α σοσιαλιστικης διεθνους.Αλλωστε το εργατικο κομμα δεν ειναι μελλον της σοσιαλιστικης διεθνους με προεδρο τον γιωργακη? Οποιονδηποτε δεχεται ο γιωργος στην σοσιαλιστικη διεθνη? Μαλλον ναι διοτι εχει στην ομαδα του σαν αντιπροεδρο τον υπουργο αμυνης του ισραηλ που εκανε ντου στην Γαζα.
β)με το ρυθμο γεννησεων των ξενων και την υπογεννητικοτητα των ελληνων σε λιγα χρονια δεν θα υπαρχει ελληνικο εθνος αλλα μονο ελληνικο κρατος. Αυτο ειναι το κακο της πολυπολιτισμου
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
για την διακυβέρνηση ενός κράτους ΝΑΙ...
η παπαριά του Κωστάκη και των λοιπών απατεώνων να ψηφίζουν οι απόδημοι είναι μέγιστη αλλοίωση εκλογικού αποτελέσματος...
Κοινώς έχει άποψη ο κάθε μαλάκας που ζει στην άλλη άκρη του κόσμου για το πώς θα με γαμήσει εμένα ο εδώ κυβερνήτης.......


όχι..
αφού δεν συμμετέχω στην οικονομική μηχανή και στον παραγωγικό ιστό δεν πρέπέι να έχω άποψη.

Μήπως να βάλουμε ψήφο ανάλογα με το Ε1, Ε3 και Ε9 του καθένα μας;
Στην τελική, δεν έχουμε όλη την ίδια συμμετοχή στην παραγωγική μηχανή...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Άρα λοιπόν δεν θα πρέπει να έχουν άποψη άνεργοι, φοιτητές, γυναίκες, πολλοί μετανάστες. Ενδιαφέρον για Σύριζα

δεν κατάλαβα;
οι γυναίκες δεν φορολογούνται;
οι φοιτητές δεν προετοιμάζονται να συμμετάσχουν στην παραγωγική μηχανή;
οι νόμιμοι μετανάστες δεν πληρώνουν φόρο;

διαβάζεις τι γράφεις ή η πολλή κόκα κόλα τα έχει κάψει όλα;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μήπως να βάλουμε ψήφο ανάλογα με το Ε1, Ε3 και Ε9 του καθένα μας;
Στην τελική, δεν έχουμε όλη την ίδια συμμετοχή στην παραγωγική μηχανή...
ρε μαλάκες ο επιτάφιος σας πείραξε;
αυτός ο οποίος ζει 40 χρόνια μακριά και δεν συμμετάσχει στην παραγωγική διαδικασία της χώρας για ποιό λόγο να έχει αποψη και να ψηφίζει για εσένα που φορολογείσαι πλήρως από το Ελληνικό κράτος;
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
ΥΠΕΡ ΑΝΔΡΕΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ Γ. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ????????????????


:uglystupid: :idiot: :idiot:

:headbang: :headbang: :headbang:

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σε ενα κρατος λογο εχουν οι πολιτες του και οσοι φορολογουνται για να υπαρχει κοινωνικο κρατος.

πεστα γαμώ τα υπουργεία μου.

Να έχω εγώ άποψη και να ψηφίζω όταν στην Ελλάδα έρχομαι μόνο για τουρισμό.....

Ρε τι ακούμε σ αυτή τη χώρα.........
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
δεν κατάλαβα;
οι γυναίκες δεν φορολογούνται;
οι φοιτητές δεν προετοιμάζονται να συμμετάσχουν στην παραγωγική μηχανή;
οι νόμιμοι μετανάστες δεν πληρώνουν φόρο;

διαβάζεις τι γράφεις ή η πολλή κόκα κόλα τα έχει κάψει όλα;

Φοιτητές δεν έγραψα, οπότε πάλι σνίφαρες και δεν βλέπεις καλά. Όπως επίσης και για "πολλούς" (λαθρο)μετανάστες και όχι όλους, οπότε ισχύει το κόκο σχόλιο. Όσο για τις γυναίκες άμα δεν εργάζονται (εισόδημα) ή είναι δεν παντρεμένες από που να φορολογηθούν; Οπότε μεγάλο μέρος που δεν συμμετέχει στην παραγωγική διαδικασία και κατά σύμπτωση ψηφοφόροι του Συν, μάλλον δεν θα έπρεπε να έχουν άποψη σύμφωνα με τα άνω
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Μήπως να βάλουμε ψήφο ανάλογα με το Ε1, Ε3 και Ε9 του καθένα μας;
Στην τελική, δεν έχουμε όλη την ίδια συμμετοχή στην παραγωγική μηχανή...

οταν εργάζεσαι σε άλλο κράτος δεν έχεις καμμιά συμμετοχή στην παραγωγική μηχανή.
είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε ή να κάνω και κακά;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ρε μαλάκες ο επιτάφιος σας πείραξε;
αυτός ο οποίος ζει 40 χρόνια μακριά και δεν συμμετάσχει στην παραγωγική διαδικασία της χώρας για ποιό λόγο να έχει αποψη και να ψηφίζει για εσένα που φορολογείσαι πλήρως από το Ελληνικό κράτος;

Έχω να πάω στον επιτάφιο από παιδί...

Όταν ζητάμε από τους ομογενείς από δωρεές μέχρι λόμπυινγκ είναι καλά;
Όταν πληρώνουν μια χαρά φόρους για τα ακίνητά τους στην Ελλάδα είναι καλά;
Όταν τους παρακαλάμε να φέρουν καμια επένδυση είναι καλά;
Όταν στις 15 μέρες που έρχονται το χρόνο για να δούμε το "χωριό" και ουσιαστικά συντηρούν ολόκληρες κοινότητες είναι καλά;



Και στην τελική, δεν θα βάλω ΄στην ίδια μοίρα τον Έλληνα της Αστόρια ή του Σίντεϋ με το χασάν και τον χακίμ, που ίσως πληρώνει κάτι παραπάνω σε φόρους (και το παίρνει πίσω στο πολλαπλάσιο με την εν γένει δραστηριότητά του...)
Ίσως διότι ο μπαμπάς του Γκας ή του Οπουλος γαμήθηκαν για να υπάρχει αυτό το γαμωκράτος, για να μπορούν κάποιοι σήμερα να μιλάνε για πολυπολιτισμικότητες...

Άσε που το Σύνταγμα κάτι λέει για έθνος...Διάβασέ το...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Φοιτητες δεν έγραψα, οπότε πάλι σνίφαρες και δεν βλέπεις καλά.

τίποτα μαλάκα κάνεις ή πρέζα, ή παίρνεις κάποιο φάρμακο.......

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Άρα λοιπόν δεν θα πρέπει να έχουν άποψη άνεργοι, [size=24pt]φοιτητές,[/size] γυναίκες, πολλοί μετανάστες. Ενδιαφέρον για Σύριζα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
πεστα γαμώ τα υπουργεία μου.

Να έχω εγώ άποψη και να ψηφίζω όταν στην Ελλάδα έρχομαι μόνο για τουρισμό.....

Ρε τι ακούμε σ αυτή τη χώρα.........

Παντως μην παμε και στο αλλο ακρο να μην εχουν αποψη οι ομογενεις και να δωσουμε δικαιωματα σε ξενους οπως λεει ο λεει ο αλλοεθνης <<γιωργος>> <<παπανδρεου>> η αλλιως τζεφρυ τσαντ
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Έχω να πάω στον επιτάφιο από παιδί...

Όταν ζητάμε από τους ομογενείς από δωρεές μέχρι λόμπυινγκ είναι καλά;
Όταν πληρώνουν μια χαρά φόρους για τα ακίνητά τους στην Ελλάδα είναι καλά;
Όταν τους παρακαλάμε να φέρουν καμια επένδυση είναι καλά;
Όταν στις 15 μέρες που έρχονται το χρόνο για να δούμε το "χωριό" και ουσιαστικά συντηρούν ολόκληρες κοινότητες είναι καλά;



Και στην τελική, δεν θα βάλω ΄στην ίδια μοίρα τον Έλληνα της Αστόρια ή του Σίντεϋ με το χασάν και τον χακίμ, που ίσως πληρώνει κάτι παραπάνω σε φόρους (και το παίρνει πίσω στο πολλαπλάσιο με την εν γένει δραστηριότητά του...)
Ίσως διότι ο μπαμπάς του Γκας ή του Οπουλος γαμήθηκαν για να υπάρχει αυτό το γαμωκράτος, για να μπορούν κάποιοι σήμερα να μιλάνε για πολυπολιτισμικότητες...

Άσε που το Σύνταγμα κάτι λέει για έθνος...Διάβασέ το...

δλδ άμα δεν ψηφίζει ο Τζων Στέκας στην Ελλάδα εγώ δεν ξέρω τι είναι Εθνος....

καλά μαλάκα με διασκεδάζετε αφόρητα.....
ο άλλος ο καμμένος μου λέει δφεν έγραψα και με λέει και πρεζόνι....
αλλά και συ ρε μαλάκα;
σας πείραξε το λιβάνι;
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
τίποτα μαλάκα κάνεις ή πρέζα, ή παίρνεις κάποιο φάρμακο.......

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Λοιπόν μαλάκα έχεις δίκιο, δεν εννοώ σαφώς κάτι τέτοιο για φοιτητές... Εντυπωσιάστηκα μάλλον από το επιχειρημά σου και ψάχνω να βρω ποιοι θα πρέπει να έχουν ψήφο
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Παντως μην παμε και στο αλλο ακρο να μην εχουν αποψη οι ομογενεις και να δωσουμε δικαιωματα σε ξενους οπως λεει ο λεει ο αλλοεθνης <<γιωργος>> <<παπανδρεου>> η αλλιως τζεφρυ τσαντ
αλλο το να αλλο τ άλλο αγαπητέ.
εγώ μίλησα για αυτούς που είναι τουρίστες στην Ελλάδα.
το άλλο ζήτημα είναι άλλο τελείως θέμα....
Εγώ μιλάω μόνο για Ελληνες και μόνο για αυτούς που εργάζονται εντός επικράτειας.
Αλλωστε και στην Αρχαία Αθήνα δεν ψήφιζαν όλοι..Ας δούνε μερικοί ποιοί ψήφιζαν.
Απλά πράγματα.

Τεσπα, ο άλλος με λέει πρεζάκαι και αυτοαναιρείται σε 2 ποστ...
Εάν παίρνουν, ή χρειάζονται ψυχοφάρμακα και ψηφίζουν για σας δεν φταίω εγώ.
Γι αυτό άλλωστε αυτοαπελάθηκα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom