Νέα

Νέα Φιλαδέλφεια : Διχάζει η α λα Monty Python παρέλαση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 588
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Πρεπει να εισαι πολυ πατριωτης. Καπου εχω διαβασει παλιοτερα οτι οι Αρχαιοι Ελληνες στα λαβαρα τους, τις σημαιες τους, χρησιμοποιουσαν το μπλε χρωμα, παρομοιο με τα σημερινα χρωματα της σημαιας.
Εγω νομιζω οτι ο Οθωνας καθιερωσε το μπλε χρωμα,ισως ομως κανω λαθος!
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Δεν ειμαι αριστερος ρε κακομοιρη!!!
Ούτε ο ποδολάγνος είναι πούστης..  :2funny:
Όλοι οι κακομοίρηδες εδώ μέσα τον έχουν παρεξηγήσει επειδή γλύφει πόδια και γουστάρει να μαζεύει χρησιμοποιημένες καπότες... :S
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Ούτε ο ποδολάγνος είναι πούστης..  :2funny:
Όλοι οι κακομοίρηδες εδώ μέσα τον έχουν παρεξηγήσει επειδή γλύφει πόδια και γουστάρει να μαζεύει χρησιμοποιημένες καπότες... :S
Χαχαχα καλο ,δεν μπορω να πω!
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
Νικολιο, επειδη ελειπες, μια ερωτηση. Ανηρτησες σημαια στο σπιτι σου για την εθνικη μας εορτη; Κονταρι μαζι με σημαια κοστος 10 ευρω ολα μαζι. Αμελητεο για σενα. 30.000 ευρω ενθυλακωσες,  αν δε κανω λαθος οπως ειχες πει, μεσα σε λιγο διαστημα. Και μπραβο σου. Δειχνει οτι εισαι αξιος. Αλλοι θελουν χρονια για να βαλουν στη μπαντα τετοιο ποσο.

πρώτον μάζεψα 30.000ε σε 1,5 χρόνο στερήθηκα πέρασα με λίγα και τα κατάφερα ( και έκανα 2 δουλειές και πέρναγα το μήνα μου με 150€ με 200€ το πολύ)
2ον πλέον δεν έχω τίποτα στην άκρη μόνο 2.000ε τα εδωσα για το σπίτι στη σαλαμίνα το οικόπεδα τα υλικά και τις νομιμοποιήσεις και σκέψου οτι έκανα και τον οικοδόμο επί 3 μήνες (καλά μη φανταστείς μα αλφα μπλόκ το έφτιαξα και μια απλή κεραμοσκεπή με δανεικό ρεύμα (μπαλαντέζα) από το γείτονα
3ον όχι δεν έβαλα και ούτε βάζω καμία σημαία πατρίδα μας η γη σύνορο μας ο ουρανός
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
Πρεπει να εισαι πολυ πατριωτης. Καπου εχω διαβασει παλιοτερα οτι οι Αρχαιοι Ελληνες στα λαβαρα τους, τις σημαιες τους, χρησιμοποιουσαν το μπλε χρωμα, παρομοιο με τα σημερινα χρωματα της σημαιας.
Εγω νομιζω οτι ο Οθωνας καθιερωσε το μπλε χρωμα,ισως ομως κανω λαθος!
εγω παλι εχω ακουσει ότι ο παπαφλεσας πηρε την μπλε φοδρα από το ρασο του κ εβαλε πανω ένα λευκο σταυρο από λωρίδες υφασματος  που εκοψε από μια φουστανελα φτιαχνοντας την πρωτη ελληνικη σημαια μπλε με λευκο σταυρο κ οι ριγες μπηκαν μετα
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
3ον όχι δεν έβαλα και ούτε βάζω καμία σημαία πατρίδα μας η γη σύνορο μας ο ουρανός

Να υποθεσω νικολιε και το οικοπεδο στην σαλαμινα τοεχεις χωρις περιφραξη να μπαινει οποιος θελει μεσα

Αφου λες οτι δεν πιστευεις σε συνορα και ορια

Εεεεε;;;;

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
πρώτον μάζεψα 30.000ε σε 1,5 χρόνο στερήθηκα πέρασα με λίγα και τα κατάφερα ( και έκανα 2 δουλειές και πέρναγα το μήνα μου με 150€ με 200€ το πολύ)
2ον πλέον δεν έχω τίποτα στην άκρη μόνο 2.000ε τα εδωσα για το σπίτι στη σαλαμίνα το οικόπεδα τα υλικά και τις νομιμοποιήσεις και σκέψου οτι έκανα και τον οικοδόμο επί 3 μήνες (καλά μη φανταστείς μα αλφα μπλόκ το έφτιαξα και μια απλή κεραμοσκεπή με δανεικό ρεύμα (μπαλαντέζα) από το γείτονα
3ον όχι δεν έβαλα και ούτε βάζω καμία σημαία πατρίδα μας η γη σύνορο μας ο ουρανός

Πηγαν τοτε σε καλο σκοπο. Σπιτι εφτιαξες. Καλα, τη σημαια δε τη θες. Ουτε 2 ημερες το χρονο δε τη βαζεις, προς τιμην αυτων που επεσαν για την Ελλαδα; Θα μπορουσαν να κανουν το κοροιδο και να μην υπερασπιστουν τη πατριδα. Ουτε να περασουν του κοσμου τις κακουχιες. Δε το εκαναν ομως. Αυτους τιμας.
 

Wolfman 42

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2019
Μηνύματα
1.282
Like
2.387
Πόντοι
456
Πρεπει να εισαι πολυ πατριωτης. Καπου εχω διαβασει παλιοτερα οτι οι Αρχαιοι Ελληνες στα λαβαρα τους, τις σημαιες τους, χρησιμοποιουσαν το μπλε χρωμα, παρομοιο με τα σημερινα χρωματα της σημαιας.

Ο ουρανός και η θάλασσα έχουν χρώμα γαλάζιο, ο ήλιος λευκό, η νύχτα μαύρο, ενώ οι άνθρωποι έχουν αίμα κόκκινο. Όσοι σχεδιάζουν τις σημαίες και επιλέγουν τα χρώματά τους, αυτά έχουν υπ'όψιν τους!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Ούτε ο ποδολάγνος είναι πούστης..  :2funny:
Όλοι οι κακομοίρηδες εδώ μέσα τον έχουν παρεξηγήσει επειδή γλύφει πόδια και γουστάρει να μαζεύει χρησιμοποιημένες καπότες... :S
ειναι η μεγαλυτερη παρεξηγηση μετα απο αυτη των πασοκτζηδων εδω μέσα που ψηφιζουν πασοκ και μας ζαλιζουν τα παπαρια καθε μερα απο αγνη ιδεολογια και μόνο οχι επειδη τους διορισε το πασοκ
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ειναι η μεγαλυτερη παρεξηγηση μετα απο αυτη των πασοκτζηδων εδω μέσα που ψηφιζουν πασοκ και μας ζαλιζουν τα παπαρια καθε μερα απο αγνη ιδεολογια και μόνο οχι επειδη τους διορισε το πασοκ
Ε ναι αφού είπαμε---> Το ΠΑΣΟΚ δεν έκανε ποτέ διορισμούς!
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
528
Πόντοι
36
Στον έχουν κάνει φινιστρίνι τα πάκια στο πάρκο ναυαρίνου ;;
Πολλοί σύντροφοι κάνουν εκεί επανάσταση ... με τον κώλο .....

αμαν ρε μλκ φυλλοβιε, (και αναφερομαι στο συγκεκριμενο σου ποστ)
τα σχολια σου ειναι οτι ναναι καποιες φορες...
οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ κατι ουσιαστικο να πεις , αμεσως να το γυρισεις στη μαλακια!

δεν ειναι τυχαιο...
νομιζω?

 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
αμαν ρε μλκ φυλλοβιε, (και αναφερομαι στο συγκεκριμενο σου ποστ)
τα σχολια σου ειναι οτι ναναι καποιες φορες...
οταν ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ κατι ουσιαστικο να πεις , αμεσως να το γυρισεις στη μαλακια!

δεν ειναι τυχαιο...
νομιζω?
Γεια σου φιλε  netsome!
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
πλακωθειτε
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.340
Πόντοι
2.356
Οχι και με αλλον βαρεθηκα!
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
χίλια μπράβο στα κορίτσια
τα πιστά στρατιωτάκια κάποια στιγμή από τις πολλές διαταγές και την τυφλή υποταγή βραχυκυκλώνουν και παρευλάυουν λίγο ανορθόδοξα
όσοι παρακολουθούσαν τη παρέλαση κοίταζαν με απορία νόμιζαν ότι όσοι δεν υπακούουν είναι οι προβληματικοί οι παράτεροι όσοι είναι εκτός συστήματος και ενός συναγωνισμού του καπιταλισμού


χίλια μπράβο στα κορίτσια και πάλι είμαστε με τους προβληματικούς αυτής της κοινωνίας και του σάπιου νεοφιλελέυθερου καπιταλιστικού συστήματος

Χίλια μπράβο στα κορίτσια θα έλεγες αν έφεραν την παρακάτω σημαία νικόλα;;;

bb2af31c361ef536d79c756ccea006b0.jpg
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
"Μαθήτριες" τα τελειωμένα ναυάγια . ΚΟΡΕΣ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ.




Οι συγκεκριμένες ΔΕΝ θα έπρεπε να επιτρέπεται να έχουν παιδιά.

Για λόγους προστασίας δημοσίου συμφέροντος θα έπρεπε να στειρωθούν. 
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom