Νέα

Νέα Χαρτονομίσματα Των 20 Ευρώ ! Με τα κρυμένα τι γίνεται ; Θεωρίες Παιγνίων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα male_tsouli
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 60
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Φτωχός-φτωχός, αλλά ακριβά "γούστα" έχεις! :)

Κατά τα λοιπά Παρασκευή βράδυ είμαι στο εξοχικό μου 10 μέτρα από τη θάλασσα του Αγαίου όπου έκανα μπάνιο μέχρι τις 9 η ώρα κι ακούω τα κύματα μέχρι να νυστάξω για να κοιμηθώ εντός ολίγου. Μοντέλα εδώ κοντά δεν έχει, δυστυχώς. :)

Υ.Γ. θα σου επέστρεφα τον χαρακτηρισμό "καραγκιόζης" αλλά τουλάχιστον αυτός έβγαζε γέλιο, ενώ εσύ μόνο θλίψη βγάζεις δυστυχισμένε...
Θα δυσκολευτείς να ακούσεις τα κύματα "ευτυχισμένε" μιας και βρίσκεσαι στο ιντερνετ και συνομιλείς με εμένα τον "δυστυχισμένο"
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Θα δυσκολευτείς να ακούσεις τα κύματα "ευτυχισμένε" μιας και βρίσκεσαι στο ιντερνετ και συνομιλείς με εμένα τον "δυστυχισμένο"

Γιατί να δυσκολευτώ να τα ακούσω ρε σύ; Ησυχία έχει και πληκτρολογούμε, δεν φωνάζουμε. :cheesy:

Κι αν νομίζεις πως λέω ψέματα στείλε μου το τηλέφωνο σου να σε πάρω να τα ακούσεις κι εσύ.
Σοβαρά τώρα το περιμένω με π.μ., αλλά μετά θα το γράψεις εδώ μέσα ότι τα άκουσες! :)
 
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Γιατί να δυσκολευτώ να τα ακούσω ρε σύ; Πληκτρολογούμε, δεν φωνάζουμε. :cheesy:

Κι αν νομίζεις πως λέω ψέματα στείλε μου το τηλέφωνο σου να σε πάρω να τα ακούσεις κι εσύ.
Σοβαρά τώρα το περιμένω με π.μ., αλλά μετά θα το γράψεις εδώ μέσα ότι τα άκουσες! :cheesy:
Εγώ είμαι φτωχός ξέχασες ; Δεν έχω τηλέφωνο!
 
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Αν δεις τις κριτικές μου θα δείς ότι έχω σταματήσει απο το 2011 . Όταν έμεινα άνεργος δηλαδη
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Αν δεις τις κριτικές μου θα δείς ότι έχω σταματήσει απο το 2011 . Όταν έμεινα άνεργος δηλαδη

Τύπε τώρα που το έμαθα αυτό ράγισε η καρδιά μου. :(

Αυτή κύριοι είναι η αναλγησία των μνημονιακών πολιτικών! Ο άνθρωπος δεν έχει λεφτά ούτε για να τον δένουν, να τον δέρνουν, να τον κατουράνε και γενικά να τον ξεφτιλίζουν. Τις βασικές ανάγκες του μέσου ανθρώπου δηλαδή. :)
 
OP
OP
male_tsouli

male_tsouli

Μέλος
Εγγρ.
23 Σεπ 2010
Μηνύματα
731
Κριτικές
6
Like
26
Πόντοι
6
Τύπε τώρα που το έμαθα αυτό ράγισε η καρδιά μου. :(

Αυτή κύριοι είναι η αναλγησία των μνημονιακών πολιτικών! Ο άνθρωπος δεν έχει λεφτά ούτε για να τον δένουν, να τον δέρνουν, να τον κατουράνε και γενικά να τον ξεφτιλίζουν. Τις βασικές ανάγκες του μέσου ανθρώπου δηλαδή. :)
Βλέπω διαβάζεις ανελλιπως !
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Γιατί να δυσκολευτώ να τα ακούσω ρε σύ; Ησυχία έχει και πληκτρολογούμε, δεν φωνάζουμε. :cheesy:

Κι αν νομίζεις πως λέω ψέματα στείλε μου το τηλέφωνο σου να σε πάρω να τα ακούσεις κι εσύ.
Σοβαρά τώρα το περιμένω με π.μ., αλλά μετά θα το γράψεις εδώ μέσα ότι τα άκουσες! :)
:jerking:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.071
Like
72.135
Πόντοι
12.756
Μαν εισαι μυκονο να σε παρω τηλεφωνο να ακουσω τα ξεκωλακια να φωναζουν ¨ΜΥΚΟΝΟΣΣΣΣΣ¨;

οχι φιλε μου , γυρισα σημερα , παρε με τηλ να ακουσεις αν θες το μαντροσκυλο του διπλα που θα το φολιασω σε λιγες μερες  :)
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.807
Πόντοι
1.206
Μαν εχεις θεμα. Παντα ειχες, αλλα τωρα που εκοψες και το γαμησι, το γαμησες.  :)

Με παρακολουθείς τύπε; Με τιμά αυτό θα έλεγα διότι εμένα μου είσαι άγνωστος και αδιάφορος!

Στο συγκεκριμένο θέμα πάντως που έσπευσες να χαρακτηρίσεις με emoticon προκλήθηκα και απλά απάντησα με την αλήθεια.
Την Μύκονο ας πούμε που πάει ο Νιπλ την έχω κόψει εδώ και 10+ χρόνια. :)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.071
Like
72.135
Πόντοι
12.756
Που ειναι ο Κοσνικ οταν τον χρειαζεσαι.  :)

ειμαι σιγουρος οτι κρυφοκοιταει το σαιτ αλλα πως θα ξαναγραψει οταν ηταν ο πρωτος που εκραζε αυτους που γυρναγαν πισω.
Προσπαθει να αποδείξει οτι απεκτησε ζωη εξω απο εδω.
Τραγικη καταληξη μαν.
 

zac123

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2008
Μηνύματα
531
Κριτικές
8
Like
143
Πόντοι
6


Σύμφωνα με σχετικό άρθρο της ΕΚΤ , την 25/11/2015 κυκλοφορεί το νέο 20-Ευρω .
Η προσπάθεια αντικατάστασης των χαρτονομισμάτων έχει ήδη ξεκινήσει με το 5-Ευρω και το 10 – Ευρω απο πέρυσι.
Ερώτηση εργασίας :
Με τα κρυμμένα στο στρώμα και τα σπίτια τι γίνεται ;
Μήπως  θα περιμένουν στη τράπεζα όταν παει κάποιος να τα αντικαταστήσει να του «πάρουν το κεφάλι» ;
Μήπως  οι «έξυπνοι» που τα έχουν στο στρώμα δεν είναι και τόσο «έξυπνοι» ;
Μήπως ο Λιάπης είχε δίκιο που την έκανε για Σιγκαπούρη ;
Και κάτι ακόμα  ... Λίρες  χρυσές εδώ και αρκετό καιρό αγοράζει κανείς με ταυτότητα και ΑΦΜ . ( Απο τράπεζα , όχι απο σαράφηδες που μπορεί να πασάρουν μούφικες)
Αρα .. πως κρύβει κανείς τη «καβάτζα» του ;
Μήπως το εγχώριο «κεφάλαιο»  έχει μπει σε πορεία εξόντωσης απο τους Γερμανούς ;
Μήπως  οι μεγαλοαστοί και μικροαστοί που θέλουν Ευρώπη δεν έχουν καταλάβει τι τους επιφυλάσσει το μέλλον ; Οι Γερμανοί δηλαδή .
Τη προδοσία πολλοί αγάπησαν μα τους προδότες κανείς  !!

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ :
Πληροφορίες και απόψεις απο ΠΟΤΑΜΙ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ θα εκτιμηθούν δεόντως..

Απαντήσεις εδώ
Σε απλά Ελληνικά θα μπορείς κατά περιόδους να κάνεις καταθέσεις / ανταλλαγές και να τα αντικαταστήσεις με καινούργια.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
οχι φιλε μου , γυρισα σημερα , παρε με τηλ να ακουσεις αν θες το μαντροσκυλο του διπλα που θα το φολιασω σε λιγες μερες  :)

:2funny:


Όχι ρε μύστη, προτίμησε καλμιβέτ για τον κόπρο, ή τρέλανέ τονα με την σφυρίχτρα που ακούν μόνο οι σκύλοι!  :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom