Νέα

NBA - το καλύτερο πρωτάθλημα μπάσκετ στον κόσμο!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ]{ING_J
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 210K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
175
Πόντοι
866
Ο Κουφος θα παει μπροστα μαγκες :rockon:

Sloan: "Παράδειγμα προς μίμηση ο Κουφός"
τα καλύτερα λόγια για την εμφάνιση του Κώστα Κουφού στον σαββατιάτικο αγώνα κόντρα στο Dallas μίλησε ο Jerry Sloan.




"Ο Κώστας Κουφός αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση. Είναι ένας παίκτης που δουλεύει σκληρά κάθε μέρα", ήταν η απάντηση του προπονητή των Jazz, ο οποίος είδε τον Ελληνα σέντερ να πραγματοποιεί την καλύτερή του εμφάνιση με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα σε 29 λεπτά συμμετοχής.
"Του αξίζει να αγωνίζεται, μόνο και μόνο για την σκληρή δουλειά που κάνει και τον τρόπο με τον οποίο πιέζει τον εαυτό του κάθε μέρα. Ολοι θέλουμε να γίνεται καλύτερος. Μερικές φορές, μάλιστα, τον πιέζουμε περισσότερο από ότι θα έπρεπε", συμπλήρωσε, ενώ σε ερώτηση για το μέλλον, ο Sloan ήταν ξεκάθαρος: "Είμαι σίγουρος ότι θα πάει ακόμη καλύτερα".
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
175
Πόντοι
866
καλο παιχνιδι
πηραν τα σφυριγματακια τους οι λεικερς ;)
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
23
Πόντοι
66
καλο παιχνιδι
πηραν τα σφυριγματακια τους οι λεικερς ;)
Ειδικά η φάση με το 2πλό φάουλ στο σουτ του Garnett και καπάκι η άλλη με την επανάληψη του jumpball ήταν κάπως :rolleyes:
Άμα όμως τις ξεχάσεις, κερδίσαμε δίκαια  :grin:.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
175
Πόντοι
866
Ειδικά η φάση με το 2πλό φάουλ στο σουτ του Garnett και καπάκι η άλλη με την επανάληψη του jumpball ήταν κάπως :rolleyes:
Άμα όμως τις ξεχάσεις, κερδίσαμε δίκαια  :grin:.

πως το βλεπεις θα νικησετε τους σελτικς στον τελικο?
πιστευω οτι αυτες οι 2 ομαδες θαναι στο τελικο
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
23
Πόντοι
66
Ωραιος ρε mouNINJA.Deron να γουσταρουμε.Ειναι παντως αποριας αξιο το πως εχει μεινει τοσο πισω στην ψηφοφορια.Δεν παιζει να ειναι ο τραυματισμος του ο ''μονος υπευθυνος'' γιαυτο.
Οπως και να εχει παντως ειναι θεος.Τελος.

Εννοειται πως το θυμαμαι το ματσακι ρε αλανι.Ηταν το ματς που ''κλεισαμε'' θεση στα playoff περσι.Απιστευτο τελος,τρελλο σασπενς,γενικα ειχα τρελλαθει περσι οταν το εβλεπα.Ολα τα λεφτα :rockon:

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Για το Deron πιστεύω ότι φταίει ότι είναι και λόγω ομάδας. Φίλαθλοι των Jazz είναι μόνο στη Utah. Μπορεί να είναι μεγάλη ομάδα αλλά αν ήτανε σε τίποτα Raptors (που τους ψηφίζει όλος ο Καναδάς) ή αν είχε κανένα Κινέζο στην ομάδα του, θα είχε μπει σαν αναπληρωματικός. Τα επόμενα χρόνια θα γίνει της πουτάνας στη Δύση με Deron Vs CP3.

Χmas day update

2009 NBA ALL-STAR FAN VOTING: EASTERN CONFERENCE

Guards: Dwyane Wade (Mia) 1,229,858; Allen Iverson (Det) 858,469; Vince Carter (NJ) 600,087; Ray Allen (Bos) 354,642; Devin Harris (NJ) 267,504; Gilbert Arenas (Wash) 205,223; Derrick Rose (Chi) 203,687; Luke Ridnour (Mil) 197,933; Jose Calderon (Tor) 193,715; Jameer Nelson (Orl) 174,081; Joe Johnson (Atl) 162,772.

Forwards: LeBron James (Clev) 1,259,764; Kevin Garnett (Bos) 905,506; Yi Jianlian (NJ) 762,162; Chris Bosh (Tor) 500,700; Paul Pierce (Bos) 313,474; Shawn Marion (Mia) 210,040; Hedo Turkoglu (Orl) 137,035; Danny Granger (Ind) 116,238; Josh Smith (Atl) 110,186; Michael Beasley (Mia) 100,257; Tayshaun Prince (Det) 98,262.

Centers: Dwight Howard (Orl) 1,421,882; Samuel Dalembert (Phi) 232,733; Rasheed Wallace (Det) 163,279; Jermaine O’Neal (Tor) 147,534; Andrew Bogut (Mil) 112,708; Al Horford (Atl) 107,118; Ben Wallace (Clev) 89,809; Emeka Okafor (Char) 69,015; Zyrdrunas Ilgauskas (Cle) 60,970; Kendrick Perkins (Bos) 54,772; Brendan Haywood (Wash) 28,182.

2009 NBA ALL-STAR FAN VOTING: WESTERN CONFERENCE

Guards: Kobe Bryant (LAL) 1,280,912; Tracy McGrady (746,098); Chris Paul (NO) 725,251; Manu Ginobili (SA) 386,846; Tony Parker (SA) 358,107; Jason Kidd (Dal) 299,107; Steve Nash (Pho) 281,909; Jason Terry (Dal) 226,754; Rafer Alston (Hou) 211,017; Brandon Roy (Por) 174,244; Chauncey Billups (Den) 170,645.

Forwards: Tim Duncan (SA) 903,311; Amar’e Stoudemire (Pho) 626,796; Carmelo Anthony (Den) 602,457; Dirk Nowitzki (Dal) 553,611; Ron Artest (Hou) 509,717; Pau Gasol (LAL) 424,135; Shane Battier (Hou) 292,287; Bruce Bowen (SA) 286,923; Josh Howard (Dal) 209,802; Luis Scola (Hou) 181,253; LaMarcus Aldridge (Por) 145,857.

Centers: Yao Ming (Hou) 1,114,709; Shaquille O’Neal (Pho) 546,583; Andrew Bynum (LAL) 259,331; Mehmet Okur (Utah) 235,292; Greg Oden (Por) 144,650; Andris Biedrins (GS) 101,115; Al Jefferson (Minn) 86,296; Tyson Chandler (NO) 85,452; Nick Collison (OKC) 67,338; Marcus Camby (LAC) 49,235; Chris Kaman (LAC) 19,415.


Υπάρχουν και χειρότερα. Αυτό το πράγμα με το Yi είναι όντως σπαστικό  :headbang: :headbang: :headbang:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Για το Deron πιστεύω ότι φταίει ότι είναι και λόγω ομάδας. Φίλαθλοι των Jazz είναι μόνο στη Utah. Μπορεί να είναι μεγάλη ομάδα αλλά αν ήτανε σε τίποτα Raptors (που τους ψηφίζει όλος ο Καναδάς) ή αν είχε κανένα Κινέζο στην ομάδα του, θα είχε μπει σαν αναπληρωματικός. Τα επόμενα χρόνια θα γίνει της πουτάνας στη Δύση με Deron Vs CP3.
Ειναι πολυ σωστο αυτο που λες.Οντως παιζει ρολο η ομαδα,που δεν εχει ουτε κανα κινεζο,ουτε εχει δημιουργησει ποτε καποιο ευρωπαικο προφιλ,παρ'οτι εχει τον Κιριλενκο.
Deron vs CP3????Δαγκωτο Deron.O αλλος μου σπαει τα νευρα.Ισως παιζει ρολο και το γεγονος οτι μας γειωσε περσι στα playoff. :2funny: :2funny: :2funny:

Υπάρχουν και χειρότερα. Αυτό το πράγμα με το Yi είναι όντως σπαστικό  :headbang: :headbang: :headbang:
Δεν λες τιποτα ρε φιλε.Τερμα σπαστικο :headbang: :headbang: :headbang:
Ειναι και πολλοι οι κωλοπουστες οι κινεζοι.

Παντως εγω ψηφιζω σταθερες 5αδες καθε μερα.
Jason Kidd                     Devin Harris
Deron Williams                 Vince Carter
Josh Howard :grin:                 Danny Granger
Dirk Nowitzki                  Josh Smith
Marcus Camby                   Al Horford             
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
23
Πόντοι
66
Παντως εγω ψηφιζω σταθερες 5αδες καθε μερα.
Jason Kidd                     Devin Harris
Deron Williams                 Vince Carter
Josh Howard :grin:                 Danny Granger
Dirk Nowitzki                  Josh Smith
Marcus Camby                   Al Horford             
Ωραία πεντάδα. :rockon:
Εγώ ψηφίζω κάθε φορά αυτόν που με εντυπωσίασε περισσότερο. Εμένα συνήθως πάει κάπως έτσι:

Billups                 Harris
Roy                     Wade
Ariza :grin:                Granger
Nowitzki                Smith
O'Neal                  Horford

Ακόμα έβαλα Fernandez να πάει στο Dunk Contest να γελάσουμε..

Είδες χθες τι πάθανε οι Celtics? 2η σερί ήττα. Eπιτέλους παίζει και ο Belinelli  :rockon:
Αυτοί οι Warriors εναντίων των πρώτων τα πάνε καλά  :dancing: :2funny: :boobies:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Ωραία πεντάδα. :rockon:
Εγώ ψηφίζω κάθε φορά αυτόν που με εντυπωσίασε περισσότερο. Εμένα συνήθως πάει κάπως έτσι:

Billups                 Harris
Roy                     Wade
Ariza :grin:                Granger
Nowitzki                Smith
O'Neal                  Horford
Γαμω :rockon:
Στην ανατολη συμφωνουμε.Και εγω Wade θα εβαζα,αλλα επειδη τον ψηφιζουν ολοι,ψηφιζω πιο αδυναμους.

Ακόμα έβαλα Fernandez να πάει στο Dunk Contest να γελάσουμε..
Εγω ψηνομαι για Westbrook.Εχει παπαρια ο πιτσιρικας.
Παντως οποιος και να παει πιστευω οτι ο Gay τους εχει για τον πουτσο του.Ειναι απιστευτος dunker.

Αυτοί οι Warriors εναντίων των πρώτων τα πάνε καλά  :dancing: :2funny: :boobies:
Εισαι μουνακι,αυτο ηταν χτυπημα κατω απο την ζωνη :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ο Μπελινελι ειναι γαμω.Συν οτι του ταιριαζει το αναρχο μπασκετ του Νελσον.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
175
Πόντοι
866
γιαυτο ειναι τυπος
:2funny:



Συνελήφθη να οδηγεί μεθυσμένος ο Barkley

O Barkley αγνόησε τους αστυνομικούς γιατί βιαζόταν να κάνει sex

εξηγήσεις που επιχείρησε να δώσει ο Charles Barkley στους αστυνομικούς που τον σταμάτησαν μετά από καταδίωξη τα ξημερώματα της παραμονής της πρωτοχρονιάς έγιναν πολύ γρήγορα γνωστές σε όλον τον κόσμο

Ο πρώην αστέρας του ΝΒΑ τρέλανε τα όργανα της τάξης με όσα υποστήριξε και απέδειξε για άλλη μία φορά ότι είναι τουλάχιστον απρόβλεπτος. Ιδού τι αναφέρει ένας εκ των αστυνομικών: «Μου είπε ότι αγνόησε το σήμα μας γιατί βιαζόταν να βρεθεί ερωτικά με την κοπέλα που καθόταν στη θέση του συνοδηγού. Με αυτό το κορίτσι θα κάνω το καλύτερο σεξ της ζωής μου είπε χαρακτηριστικά. Θα κάνει τατουάζ στα οπίσθιά της με το όνομά μου και αν με βοηθήσεις να φύγω, θα κάνω και εγώ ένα στα δικά μου οπίσθια με το δικό σου!»
Παρά τις «πιπεράτες» εξηγήσεις του, ο Barkley δεν απέφυγε τη σύλληψη αφού ήταν φανερά μεθυσμένος. Το ερώτημα είναι πως θα καταφέρει να διεκδικήσει τη θέση του Κυβερνήτη της Aλαμπάμα (όπως ονειρεύεται) με συμπεριφορές όπως αυτή.
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
πως το βλεπετε το cleveland? για μενα αν και ειναι πανμεγιστος ο lebron θα ειναι αθλος να πανε τελικο .
 

ta

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
761
Κριτικές
9
Like
23
Πόντοι
6
πως το βλεπετε το cleveland? για μενα αν και ειναι πανμεγιστος ο lebron θα ειναι αθλος να πανε τελικο .
καλή έδρα...αλλά δεν φτάνει,όντως θα είναι εκπληξη αν φτάσουν ως εκεί!όσο για λεμπρόν..πολύ μόνος!!!!
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
πως το βλεπετε το cleveland? για μενα αν και ειναι πανμεγιστος ο lebron θα ειναι αθλος να πανε τελικο .
Εγω δεν ειμαι φαν του Λεμπρον.Αναγνωριζω τις πρωτογνωρες αθλητικες του δυνατοτητες αλλα μεχρι εκει.
Το Cleveland ειναι σιγουρα καλη ομαδα με φοβερη εδρα φετος.
Ο προπονητης τους δειχνει να κατεχει καλα τα μυστικα της καλης αμυνας.Για την επιθεση φροντιζει ο Λεμπρον.
Το ροστερ του ειναι μια χαρα,μην ακουω παπαριες οτι ολοι οι υπολοιποι εκτος του Λεμπρον ειναι κρεατα.
Ιλγκαουσκας και Μο Γουιλιαμς ειναι 2 πολυ καλοι παικτες.
Μπεν Γουαλας και Βαρεζαο συνθετουν ισως το καλυτερο αμυντικο διδυμο ψηλων σε ολο το nba.
Γουεστ,Σερμπιακ και Γκιμπσον ειναι φονιαδες απο το τριποντο.
Εφοσον καταφεραν να πανε τελικο πριν απο 2 χρονια με βετερανους οπως ο Σνοου και ο Μαρσαλ και με τον Λεμπρον απελπιστικα μονο του γιατι να μην τα καταφερουν φετος?Οι Σελτικς μονο δειχνουν ικανοι να τους το στερησουν αλλα προσωπικα πιστευω οτι δεν θα πανε και φετος στον τελικο.
 

jimmyee

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2008
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
επειδη βλεπω πολυ nba και φανατικα λεμπρον θελω να πω οτι σαν αθλητης μπορει να μην εχει ξαναπερασει ομοιος του. κανει πραγματα που μερικες φορες φαινονται υπερφυσικα και δεν μιλαω μονο για την επιθεση. το πως τρεχει στην αμυνα , πως γλιστραει στα σκριν , πως πηδαει στα ριμπαουντ. σιγουρα εχουν καλυτερο ροστερ απο προπερσι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει το ξυλο ο λεμπρον γιατι τρωει αφθονο καθε βραδυ .
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
175
Πόντοι
866
επειδη βλεπω πολυ nba και φανατικα λεμπρον θελω να πω οτι σαν αθλητης μπορει να μην εχει ξαναπερασει ομοιος του. κανει πραγματα που μερικες φορες φαινονται υπερφυσικα και δεν μιλαω μονο για την επιθεση. το πως τρεχει στην αμυνα , πως γλιστραει στα σκριν , πως πηδαει στα ριμπαουντ. σιγουρα εχουν καλυτερο ροστερ απο προπερσι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει το ξυλο ο λεμπρον γιατι τρωει αφθονο καθε βραδυ .

θα αντεξει γιατι ειναι θηριο
αντε και στην Ν.Υ συντομα ;)
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
επειδη βλεπω πολυ nba και φανατικα λεμπρον θελω να πω οτι σαν αθλητης μπορει να μην εχει ξαναπερασει ομοιος του. κανει πραγματα που μερικες φορες φαινονται υπερφυσικα και δεν μιλαω μονο για την επιθεση. το πως τρεχει στην αμυνα , πως γλιστραει στα σκριν , πως πηδαει στα ριμπαουντ. σιγουρα εχουν καλυτερο ροστερ απο προπερσι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει το ξυλο ο λεμπρον γιατι τρωει αφθονο καθε βραδυ .
Σιγουρα ειναι παικταρας ρε αδερφε.
Τα αθλητικα προσοντα που εχει ειναι απιστευτα.Ο δευτερος ειναι πολυ μακρια του.
Το σουτ του παντως θελει βελτιωση.Και οταν μιλαμε για μπασκετ το σουτ ειναι πολυ βασικο κομματι.
Εκτος και αν στο μελλον το γυρισει σε 4-5αρι. :grin:
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
Σιγουρα ειναι παικταρας ρε αδερφε.
Τα αθλητικα προσοντα που εχει ειναι απιστευτα.Ο δευτερος ειναι πολυ μακρια του.
Το σουτ του παντως θελει βελτιωση.Και οταν μιλαμε για μπασκετ το σουτ ειναι πολυ βασικο κομματι.
Εκτος και αν στο μελλον το γυρισει σε 4-5αρι. :grin:
μικρος ειναι ακομα,ασχετα που παιζει τοσα χρονια,αλλα για να φτασει κομπε θελει δουλεια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom