Νέα

Mr Μαλάκας 2023- Προκριματικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tellystalone6969
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 140K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mr. Malakas 2023

  • Alex71 (77 ψήφοι στον 1ο γύρο)

    Ψήφοι: 44 46,3%
  • Barock (48 ψήφοι στον 1ο γύρο)

    Ψήφοι: 33 34,7%
  • tellystalone6969 (46 ψήφοι στον 1ο γύρο)

    Ψήφοι: 31 32,6%
  • daima703 (41 ψήφοι στον 1ο γύρο)

    Ψήφοι: 9 9,5%
  • donald-duck (41 ψήφοι στον 1ο γύρο)

    Ψήφοι: 19 20,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    95
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.067
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Μόρτη , δεν ξέρω αν το ξέρεις .... υπάρχουν ακόμη αυτές ....
images
Και δε σε υποχρεώνει η γιουμπιες να κάνεις two-factor authentication στο δηλωμένο κινητό????

είδες κάτι πράγματα ε? να χάσεις την κάρτα και να σε ξαφρίσουν :confused:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.029
Like
18.409
Πόντοι
3.656
Και δε σε υποχρεώνει η γιουμπιες να κάνεις two-factor authentication στο δηλωμένο κινητό????
Για να πάρεις τα .... κοκτέηλ από το μπαρ ;
Όχι ρε μόρτη .
Ορίζεις όρια ........
ή και προπληρώνεις από το ντεσκτοπ πισί του ξενοδοχείου ....

Ντελιβεράς είσαι , να παίζεις με τη μαλακία απλικέσιον στο κινητό , όταν πηγαίνεις το φρεντοτσίνο βολίδα στη λιοσσίων
για να προλάβεις τον σκρουτζομάγαζο επιχειρηματία ;
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.807
Like
6.368
Πόντοι
1.406
θα αρχισει να κλαιει παλι ο άλλος .. τον εφαγε η μασονία , τα συμφεροντα.. θα μας σκοτισει τ αρχιδια στο κλαμα και στην μιζερια
Mασωνε μηπως εσυ δεν τον αφηνεις να ταξιδεψει Κολομβια να βρει την αγαπη του?
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.993
Like
74.259
Πόντοι
12.756

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.067
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Για να πάρεις τα .... κοκτέηλ από το μπαρ ;
Όχι ρε μόρτη .
Ορίζεις όρια ........
ή και προπληρώνεις από το ντεσκτοπ πισί του ξενοδοχείου ....

Ντελιβεράς είσαι , να παίζεις με τη μαλακία απλικέσιον στο κινητό , όταν πηγαίνεις το φρεντοτσίνο βολίδα στη λιοσσίων
για να προλάβεις τον σκρουτζομάγαζο επιχειρηματία ;
Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες που πλήρωσα με την βλαχοπειραιώς κάτι στο gsis που ζήτησε έγκριση


τώρα τι θα κάνεις αν θέλει το γκομενάκι να πάρει και τίποτα να φάει ή κανένα μπουκάλι κρασί θα σε λούζει κρύος ιδρώτας μη περάσει τα 200 ευρώ ο λογαριασμός και σου ζητήσει έγκριση στο nokia 3310? :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:


πήγαινε την καλύτερα στην νέα μάκρη έχει κάτι ψαροταβέρνες με 20-25 το άτομο είσαι μια χαρά και δίνεις ένα 50άρικο για 2 άτομα χωρίς απόδειξη μπόμπα :rockon:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.029
Like
18.409
Πόντοι
3.656
Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες που πλήρωσα με την βλαχοπειραιώς κάτι στο gsis που ζήτησε έγκριση


τώρα τι θα κάνεις αν θέλει το γκομενάκι να πάρει και τίποτα να φάει ή κανένα μπουκάλι κρασί θα σε λούζει κρύος ιδρώτας μη περάσει τα 200 ευρώ ο λογαριασμός και σου ζητήσει έγκριση στο nokia 3310? :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:


πήγαινε την καλύτερα στην νέα μάκρη έχει κάτι ψαροταβέρνες με 20-25 το άτομο είσαι μια χαρά και δίνεις ένα 50άρικο για 2 άτομα χωρίς απόδειξη μπόμπα :rockon:
Δεν τα λες καλά. Ορίζεις ο ίδιος όριο ημερίσιο . Αρκεί να έχει χρήμα ο λογαριασμός, μην είσαι τυροπιτοφάγος.
Εγκρίσεις που λες, χρειάζονται για πληρωμή από ίντερνετ μπάνκινγκ , μέσω κομπιούτερ.
Όταν δίνεις φυσική κάρτα, μόνο πιν , εφόσον τηρείς τα όρια που ο ίδιος έχεις θέσει.
Βάζεις όσο θες όριο .
Όσοι δεν φορούσαμε πάνες στα 90s, χρησιμοποιούσαμε κάρτες και πριν το 2009 που βγήκε το πρωτο σμαρτ φορουν .
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.067
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Δεν τα λες καλά. Ορίζεις ο ίδιος όριο ημερίσιο . Αρκεί να έχει χρήμα ο λογαριασμός, μην είσαι τυροπιτοφάγος.
Εγκρίσεις που λες, χρειάζονται για πληρωμή από ίντερνετ μπάνκινγκ , μέσω κομπιούτερ.
Όταν δίνεις φυσική κάρτα, μόνο πιν , εφόσον τηρείς τα όρια που ο ίδιος έχεις θέσει.
Βάζεις όσο θες όριο .
Όσοι δεν φορούσαμε πάνες στα 90s, χρησιμοποιούσαμε κάρτες και πριν το 2009 που βγήκε το πρωτο σμαρτ φορουν .
οι περισσότερες τράπεζες πλέον συνιστούν το 2 way authendication σε όλες τις συναλλαγές ακόμα και με την φυσική κάρτα.

Έτσι ώστε ακόμα και αν έχει χακαριστεί το pos που βάζεις την κάρτα να μην μπορούν να την χρησιμοποιήσουν σε δεύτερο χρόνο για μικροποσά.

Από την άλλη αφού μπορείς να έχεις όλες τις κάρτες στο κινητό σου ασφαλισμένες τι νόημα έχει να κυκλοφορείς με νόκια3310 και την πραγματική κάρτα που μπορεί να την χάσεις και να κλαίς????

γενικά γιατί να μην έχεις σμαρτφοουν? ποιος είσαι ο 007? :confused:
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.029
Like
18.409
Πόντοι
3.656
Από την άλλη αφού μπορείς να έχεις όλες τις κάρτες στο κινητό σου ασφαλισμένες τι νόημα έχει να κυκλοφορείς με νόκια3310 και την πραγματική κάρτα που μπορεί να την χάσεις και να κλαίς????

γενικά γιατί να μην έχεις σμαρτφοουν? ποιος είσαι ο 007? :confused:
Ρε φίλε ... ο 007 είναι δημόσιος υπάλληλος.
Εγώ είμαι ο buttman .

Την κάρτα και να την κλέψουν ... ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ .... την ακυρώνω .Σε dt . Στον κώλο τους θα τη βάλουν .
Άσε που από μένα .... δεν κλέβουν . Αν βγεις μαζί μου, θα είσαι ασφαλής κι εσύ.
Ούτε εσένα δεν θα πλησιάζουν τα κλεφτρόνια.

Ξέρεις ... δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να ακολουθούμε τη μόδα ........


Φοράς σαλβάρια με αστράγαλο έξω και κόκκινα αθλητικά ;
Έχεις και σμαρτ γουτς ;
Ο γιός μου έχει αλλά είναι 14.5
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.807
Like
6.368
Πόντοι
1.406
Ρε φίλε ... ο 007 είναι δημόσιος υπάλληλος.
Εγώ είμαι ο buttman .

Την κάρτα και να την κλέψουν ... ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ .... την ακυρώνω .Σε dt . Στον κώλο τους θα τη βάλουν .
Άσε που από μένα .... δεν κλέβουν . Αν βγεις μαζί μου, θα είσαι ασφαλής κι εσύ.
Ούτε εσένα δεν θα πλησιάζουν τα κλεφτρόνια.

Ξέρεις ... δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να ακολουθούμε τη μόδα ........


Φοράς σαλβάρια με αστράγαλο έξω και κόκκινα αθλητικά ;
Έχεις και σμαρτ γουτς ;
Ο γιός μου έχει αλλά είναι 14.5
μηπως εχεις και car phone τυπε?


rawImage.jpg
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
κατάλαβα


πας στην όπερα της Βενετίας με το γκομενάκι κάθεστε στο εστιατόριο, παθαίνεις 8 εγκεφαλικά με αυτά που παραγγέλνει και θα πρέπει να πληρώσεις εσύ


και μετά όταν έρχεται η ώρα του λογαριασμού αντί να βγάλεις το apple pay να πληρώσεις ψάχνεις ψιλά και τσαλακωμένα 50ευρα


Λα......Φινέτσα......όνομα και πράμα :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Tα 50ευρα που ψάχνει είναι ακόμα χεσμενα που του τα είχα χώσει στον πάτο ή τα έχει πλύνει πολύ σχολαστικά;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.067
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Ρε φίλε ... ο 007 είναι δημόσιος υπάλληλος.
Εγώ είμαι ο buttman .

Την κάρτα και να την κλέψουν ... ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΚΛΕΨΟΥΝ .... την ακυρώνω .Σε dt . Στον κώλο τους θα τη βάλουν .
Άσε που από μένα .... δεν κλέβουν . Αν βγεις μαζί μου, θα είσαι ασφαλής κι εσύ.
Ούτε εσένα δεν θα πλησιάζουν τα κλεφτρόνια.

Ξέρεις ... δεν είναι υποχρεωτικό όλοι να ακολουθούμε τη μόδα ........


Φοράς σαλβάρια με αστράγαλο έξω και κόκκινα αθλητικά ;
Έχεις και σμαρτ γουτς ;
Ο γιός μου έχει αλλά είναι 14.5
Δεν εννοώ ότι θα σε σαπίσουν το ξύλο και θα σου την κλέψουν

θα στην φερμάρουν μαζί με το πορτοφόλι και δε θα το πάρεις χαμπάρι...θα την έχεις μέσα στο μπουφάν και θα σου εξαφανίσουν το μπουφάν.....γενικά όταν την έχεις μαζί σου μπορεί ακόμα και να την χάσεις. Μέχρι να πάρεις χαμπάρι ότι την έχασες θα σου έχουν κάνει μικρές χρεώσεις έως το όριο σε 45 διαφορετικά eshops :confused:

Δεν είναι θέμα μόδας αλλά ασφάλειας στις συναλλαγές....μήπως είσαι και από αυτούς που βάζουν κωδικό στο ebanking 123456a????

φοράω σκιμσένα σαλβάρια με φαγωμένα κόκκινα allstar μπλούζα με το δρεπάνι και οδηγάω την μερσεντές του μπαμπά και του ζητάω λεφτά για βενζίνη :wanker:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες που πλήρωσα με την βλαχοπειραιώς κάτι στο gsis που ζήτησε έγκριση


τώρα τι θα κάνεις αν θέλει το γκομενάκι να πάρει και τίποτα να φάει ή κανένα μπουκάλι κρασί θα σε λούζει κρύος ιδρώτας μη περάσει τα 200 ευρώ ο λογαριασμός και σου ζητήσει έγκριση στο nokia 3310? :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:


πήγαινε την καλύτερα στην νέα μάκρη έχει κάτι ψαροταβέρνες με 20-25 το άτομο είσαι μια χαρά και δίνεις ένα 50άρικο για 2 άτομα χωρίς απόδειξη μπόμπα :rockon:
Φαγώθηκες με το 50αρικο, είσαι σίγουρος ότι του περισσεύει;
 

tonousou*

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2023
Μηνύματα
112
Like
180
Πόντοι
1
Το μετρητο έχει άλλη χάρη
Καρτουλες και μαλακίες
 
OP
OP
tellystalone6969

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.029
Like
18.409
Πόντοι
3.656
Δεν εννοώ ότι θα σε σαπίσουν το ξύλο και θα σου την κλέψουν

θα στην φερμάρουν μαζί με το πορτοφόλι και δε θα το πάρεις χαμπάρι...θα την έχεις μέσα στο μπουφάν και θα σου εξαφανίσουν το μπουφάν.....γενικά όταν την έχεις μαζί σου μπορεί ακόμα και να την χάσεις. Μέχρι να πάρεις χαμπάρι ότι την έχασες θα σου έχουν κάνει μικρές χρεώσεις έως το όριο σε 45 διαφορετικά eshops :confused:
Είμαι σχεδόν μισού αιώνα και ούτε έχω χάσει , ούτε μου έχουν κλέψει !
Τώρα θα γίνει ;;;
Μαλακίες λες.

Η κάρτα είναι συνδεμένη με λογαριασμό , στον οποίο μεταφέρω χρήματα από άλλον , ανάλογα με τις ανάγκες.
Debit όλες, πιστωτική δεν έχω.

Μπερδεύεσαι με το σκρουτζομάγαζο ηλεκτρονικών τσιγάρων και τους πελάτες σου.
Φοβούνται μην τους κλέψουν την πιστωτική με όριο 10 χιλιάρικα που έχει χρέη 9950€ ....

Και παίρνουν άϊφονι 15 όχι το 6 σαν του κατουρημένου με 72 δόσεις για ασφάλεια ......
Μην τους φάνε οι κλεφτες .... το τελευταίο 50ρικο μέχρι το όριο .......
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.421
Like
23.067
Πόντοι
5.506
Ε βέβαια, που να δώσουν πιστωτική στον μιστερ 0 (ΜΗΔΕΝ) υπόλοιπο στο βιβλιάριο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.107
Κριτικές
63
Like
46.073
Πόντοι
9.297

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
16.067
Like
14.605
Πόντοι
3.656
Είμαι σχεδόν μισού αιώνα και ούτε έχω χάσει , ούτε μου έχουν κλέψει !
Τώρα θα γίνει ;;;
Μαλακίες λες.

Η κάρτα είναι συνδεμένη με λογαριασμό , στον οποίο μεταφέρω χρήματα από άλλον , ανάλογα με τις ανάγκες.
Debit όλες, πιστωτική δεν έχω.

Μπερδεύεσαι με το σκρουτζομάγαζο ηλεκτρονικών τσιγάρων και τους πελάτες σου.
Φοβούνται μην τους κλέψουν την πιστωτική με όριο 10 χιλιάρικα που έχει χρέη 9950€ ....

Και παίρνουν άϊφονι 15 όχι το 6 σαν του κατουρημένου με 72 δόσεις για ασφάλεια ......
Μην τους φάνε οι κλεφτες .... το τελευταίο 50ρικο μέχρι το όριο .......
τώρα θα γίνει όσο φτωχαίνει ο λαός ανεβαίνει η εγκληματικότητα :confused:

Για prepaid μιλάς τόση ώρα????? Σιγά μην βγεις έξω να πληρώσεις και με paysafe :tooth:

μέχρι τώρα με έχεις βγάλει ότι πουλάω ram, παντόφλες, iqos και ότι έχω αποθήκες logistics στον ασπρόπυργο......καλά πόσες δραστηριότητες να προλάβει ένας άνθρωπος σε 12-13 εργάσιμες ώρες? :confused:

ούτε εγώ χρησιμοποιώ την πιστωτική μόνο καμιά φορά τραβάω μετρητά που είναι και φτηνά :coffee::coffee::coffee::coffee::coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom