Νέα

Μουντιάλ Κατάρ 2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα John.Greek
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 234K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Ποιός θα κατακτήσει το Μουντιάλ...

  • Δανία (30.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ελβετία (100.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σερβία (100.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΗΠΑ (180.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εκουαδόρ (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καναδάς (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ουαλία (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Νότια Κορέα (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γκάνα (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καμερούν (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τυνησία (350.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αυστραλία (500.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κόστα Ρίκα (1000.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    190
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836
FcBw3mSWAAADoBz.jpg

Το χέρι του Θεού :woldman:
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.163
Κριτικές
2
Like
18.696
Πόντοι
3.656
η αργεντινη λοιπον ειναι λιγοτερο ομαδα απο τη γαλλια αφου το θες προσωπικα. και ναι αν δεν ειχε το μεσσι δε θα επαιρναν αυτα τα γελοια πεναλτι που πηγε και εδωσε και με τον λιβακοβιτς και με το σεζνι!

αλλα ετσι ειναι! ο κοντος τους εβρισε ολους απο πανω (προπονητες/φιφα/διαιτητες) ξερεις αυτους τους αμεροληπτους που δε τα παιρνουν απο πουθενα για αυτο εγινε αξιοκρατικοτατα το μουντιαλ στο καταρ! κατα τα αλλα περιμενετε το αθλημα να ειναι καθαρο και να μη μπαινει χερι πουθενα... οριστε θα το χασει απο "ατυχια" η γαλλια με τις ιωσεις και ολα καλα!
τύπε για ποιό πέναλτυ μας αρέσει και ποιό δεν μας αρέσει
ισχύει το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

φίφα κ παρατρεχάμενοι είναι καθ'όλα Κύριοι όταν χάνει η αργεντινή απο σαουδική αραβία
ή
όταν (αν και καλύτερες) αποκλείονται Βραζιλία-Αγγλία-Πορτογαλία

αλλά κάτι συνομωσιολογικό συμβαίνει εαν δεν το πάρει σώνει κ καλά η Γαλλία :embarrased:

Δεν δίνει σεντς η Αργεντινή αν μπλοφάρουν οι Γάλλοι , αν είναι πανέτοιμοι,
αν είναι πτώματα απο την υπερπροσπάθεια με το Μαρόκο
ή όντως χρειάζονται αντι-ιικά που όμως ανιχνεύονται σαν ντόπες :wink:
Να άλλη μια συνομωσιολογία !!!!
Μπορούμε βέβαια με φαντασία να υποθέσουμε και για Σάντος-Κριστιάνο πως κάτι ύποπτο παίχτηκε ,
είναι παράλογο να πλακώνονται με συνέπεια τον αποκλεισμό τους !!! μπορεί από κάποιους να "τα πήρανε" !!!:confused:
Παγκόσμιο Κύπελλο 2022: Ιώσεις ή... μπλόφα της εθνικής Γαλλίας ενόψει του τελικού με την Αργεντινή

Επομένως ας μείνουμε στα αμιγώς αθλητικά ,
εσένα σου αρέσουνε οι Γάλλοι
και μένα οι Αργεντίνοι αν και θεωρώ πως την ποιοτικότερη ομάδα την διαθέτει μακράν η Βραζιλία
Όποιος νικήσει αύριο, θα το αξίζει :hi:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.615
Κριτικές
1
Like
5.545
Πόντοι
2.356
τύπε για ποιό πέναλτυ μας αρέσει και ποιό δεν μας αρέσει
ισχύει το περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...

φίφα κ παρατρεχάμενοι είναι καθ'όλα Κύριοι όταν χάνει η αργεντινή απο σαουδική αραβία
ή
όταν (αν και καλύτερες) αποκλείονται Βραζιλία-Αγγλία-Πορτογαλία

αλλά κάτι συνομωσιολογικό συμβαίνει εαν δεν το πάρει σώνει κ καλά η Γαλλία :embarrased:

Δεν δίνει σεντς η Αργεντινή αν μπλοφάρουν οι Γάλλοι , αν είναι πανέτοιμοι,
αν είναι πτώματα απο την υπερπροσπάθεια με το Μαρόκο
ή όντως χρειάζονται αντι-ιικά που όμως ανιχνεύονται σαν ντόπες :wink:
Να άλλη μια συνομωσιολογία !!!!
Μπορούμε βέβαια με φαντασία να υποθέσουμε και για Σάντος-Κριστιάνο πως κάτι ύποπτο παίχτηκε ,
είναι παράλογο να πλακώνονται με συνέπεια τον αποκλεισμό τους !!! μπορεί από κάποιους να "τα πήρανε" !!!:confused:
Παγκόσμιο Κύπελλο 2022: Ιώσεις ή... μπλόφα της εθνικής Γαλλίας ενόψει του τελικού με την Αργεντινή

Επομένως ας μείνουμε στα αμιγώς αθλητικά ,
εσένα σου αρέσουνε οι Γάλλοι
και μένα οι Αργεντίνοι αν και θεωρώ πως την ποιοτικότερη ομάδα την διαθέτει μακράν η Βραζιλία
Όποιος νικήσει αύριο, θα το αξίζει :hi:

Η Βραζιλια ηταν οντως παρομοια ομαδα με τη Γαλλια αλλα την πατησε γιατι για καποιο λογο οι Κροατες (λιβακοβιτς) ηταν πολυ καλοι σε αντιθεση με το ματς με την αργεντινη που ειχαν ολα τα ψηλα κορμια τους στο κεντρο (βαλτοι να τρων αντεπιθεσεις?) που πηγαν να εκτελεσουν κορνερ 3 ατομα και το φαγαν σε αντεπιθεση αντι να κανουν με τη μια σεντρα (αλλιως γιατι παιζαν με ψηλους αν ειναι να κανουν πασες) και φυσικα το γελοιο πεναλτι που τα ξεκινησε ολα μιας και ο λιβακοβις επρεπε να εξαυλωθει και να περασει απο μεσα του ο παικτης της αργεντινης!!

ξεχνας τυπε οτι ενας το σηκωνει! τα εχεις δει και με Κορεα η ξεχνας? η αργεντινη το 78 πως το πηρε???

το αθλημα δεν ηταν ποτε καθαρο! το μονο που δε ξερουμε ειναι τι μαγειρευουν αυτοι καθε φορα τωρα και με τις στοιχηματικες μεσα στο κολπο περα απο τους μανατζερ (σκεψου τελικο να ειναι πχ ο μανατζερ του μεσσι και ο ιδιος μανατζερ να εχει 3 παικτες απο την αντιπαλη ομαδα η ας πουμε απο την κροατια ! που θα εβαζε χερι? στα δις η στα ψιλα?)
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.163
Κριτικές
2
Like
18.696
Πόντοι
3.656
Η Βραζιλια ηταν οντως παρομοια ομαδα με τη Γαλλια αλλα την πατησε γιατι για καποιο λογο οι Κροατες (λιβακοβιτς) ηταν πολυ καλοι σε αντιθεση με το ματς με την αργεντινη που ειχαν ολα τα ψηλα κορμια τους στο κεντρο (βαλτοι να τρων αντεπιθεσεις?) που πηγαν να εκτελεσουν κορνερ 3 ατομα και το φαγαν σε αντεπιθεση αντι να κανουν με τη μια σεντρα (αλλιως γιατι παιζαν με ψηλους αν ειναι να κανουν πασες) και φυσικα το γελοιο πεναλτι που τα ξεκινησε ολα μιας και ο λιβακοβις επρεπε να εξαυλωθει και να περασει απο μεσα του ο παικτης της αργεντινης!!

ξεχνας τυπε οτι ενας το σηκωνει! τα εχεις δει και με Κορεα η ξεχνας? η αργεντινη το 78 πως το πηρε???

το αθλημα δεν ηταν ποτε καθαρο! το μονο που δε ξερουμε ειναι τι μαγειρευουν αυτοι καθε φορα τωρα και με τις στοιχηματικες μεσα στο κολπο περα απο τους μανατζερ (σκεψου τελικο να ειναι πχ ο μανατζερ του μεσσι και ο ιδιος μανατζερ να εχει 3 παικτες απο την αντιπαλη ομαδα η ας πουμε απο την κροατια ! που θα εβαζε χερι? στα δις η στα ψιλα?)
στο αθλητικό κομμάτι είπαμε να το κλείσουμε
είσαι αντιαργεντίνος και βλέπεις ότι το ταμπούρι της Κροατίας με μηδέν ευκαιρίες στον αγώνα με Βραζιλία ήταν οκέι ...
και στον επόμενο αγώνα στήθηκαν και ηθελημένα δεν μπόρεσαν να πάνε τον αγώνα στη παράταση, υπέροχα:confused:

δεν σε κατανοώ για Κορέα ,78
Δηλαδή εφόσον το αξίζει δεν επιτρέπεται να πάρει μουντιάλ ομάδα που πολιτικά έτυχε να έχει δικτακτορία ?
Ανάλογα και πολωμένα μπορώ να σου πω ότι δεν επιτρέπεται να πάρει μουντιάλ η γαλλία που έχει μόνον έναν γάλλο παίκτη στην 11κάδα,
οι άλλοι είναι απο δουλεμπόριο και "πολιτογραφήσεις" μαιμού-σκοπιμότητας
xaxa.png

κανένας δεν λέει ότι το ποδόσφαιρο είναι πεντακάθαρο
αλλά δεν χαρακτηρίζω όσα δεν μου αρέσουνε στημένα
και παραδόξως όσα μου αρέσουνε καλώς καμωμένα

Επομένως όποιος αύριο σηκώσει τρόπαιο το αξίζει, άθλημα είναι τύπε δεν είναι το ρωσοουκρανικό
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Εγώ θα γράψω για τον μικρό τελικό και θέλω να πω για τον μοντριτς .Πραγματικά δεν έχω λόγια για αυτόν τον λατραδορο της εθνικής (θυμίζει ότι έκανε ο μπασινας στον παναθηναικο και την εθνίκη .Σήμερα θα έχει 162 συμμετοχές .Ασυληπτο ρεκόρ !!).Έχω διαβάσει ότι σκέφτεται να συνεχίσει και στο γιουρο του 24 !Να πω ότι είναι ο καλύτερος όλων των εποχών στην κροατια .Να πω ότι είναι ένα φιλότιμο παιδί 37 χρόνων που αγαπάει τόσο πολύ την εθνική του (είναι ότι το καλύτερο είδα στο φετινό Μουντιάλ ).Μπράβο του !Υποκλινομαστε όλοι .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Εγώ θα γράψω για τον μικρό τελικό και θέλω να πω για τον μοντριτς .Πραγματικά δεν έχω λόγια για αυτόν τον λατραδορο της εθνικής (θυμίζει ότι έκανε ο μπασινας στον παναθηναικο και την εθνίκη .Σήμερα θα έχει 162 συμμετοχές .Ασυληπτο ρεκόρ !!).Έχω διαβάσει ότι σκέφτεται να συνεχίσει και στο γιουρο του 24 !Να πω ότι είναι ο καλύτερος όλων των εποχών στην κροατια .Να πω ότι είναι ένα φιλότιμο παιδί 37 χρόνων που αγαπάει τόσο πολύ την εθνική του (είναι ότι το καλύτερο είδα στο φετινό Μουντιάλ ).Μπράβο του !Υποκλινομαστε όλοι .

Συμφωνώ σε όλα,αλλά ο Μπασινάς τί σχέση έχει με τον Μοντριτς;
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Σαπ ζερο δεν είμαι Παναθηναϊκός είμαι απολλων Αθηνών αλλά μου θυμίζει λίγο τον μπασίνα στο έργο που του είχε ανατεθεί στον Παναθηναϊκό και την εθνική να κάνει όλη την λάτρα να κόβει ,να κάνει μέτρα ,να δίνει πάσες ,ψυχάρα και αυτός .Φυσικα ο μοντριτς είναι πιο καλός παίχτης .Να είσαι καλά .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Σαπ ζερο δεν είμαι Παναθηναϊκός είμαι απολλων Αθηνών αλλά μου θυμίζει λίγο τον μπασίνα στο έργο που του είχε ανατεθεί στον Παναθηναϊκό και την εθνική να κάνει όλη την λάτρα να κόβει ,να κάνει μέτρα ,να δίνει πάσες ,ψυχάρα και αυτός .Φυσικα ο μοντριτς είναι πιο καλός παίχτης .Να είσαι καλά .

Μήπως εννοείς τον Καραγκούνη;
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Όχι τον Μπασίνα φίλε σαπ ζερο αυτος έκανε όλη την αθόρυβη δουλειά στην μεγαλη Πορεία του Παναθηναϊκού αλλά και λίγο αργότερα στην εθνικη που κατέκτησε το γιουρο .Φυσικά και ο καραγκούνήσ μεγάλος παίκτης και αυτός και πολύ φιλότιμος .Φυσικά και οι δυο δεν είναι στο επίπεδο του μοντριτς .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Όχι τον Μπασίνα φίλε σαπ ζερο αυτος έκανε όλη την αθόρυβη δουλειά στην μεγαλη Πορεία του Παναθηναϊκού αλλά και λίγο αργότερα στην εθνικη που κατέκτησε το γιουρο .Φυσικά και ο καραγκούνήσ μεγάλος παίκτης και αυτός και πολύ φιλότιμος .Φυσικά και οι δυο δεν είναι στο επίπεδο του μοντριτς .

Ο 'Μοντριτς' της εθνικής ήταν ο Καραγκούνης τουλάχιστον επι Σαντος.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.138
Κριτικές
5
Like
12.600
Πόντοι
3.786
Ο 'Μοντριτς' της εθνικής ήταν ο Καραγκούνης τουλάχιστον επι Σαντος.
Ισχύει,γιατί ο Καραγκούνης βοηθούσε περισσότερο επιθετικά από τον Μπασινά.Καλή όμως και η αναφορά του Μπασινά,γιατί δίνεται περισσότερη προβολή (και δικαίως) στους άλλους μέσους της Εθνικής όπως ο Καραγκούνης,ο Ζαγοράκης,ο Κατσουράνης
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Ο Μπασινάς ήταν ένας άμπαλος που απλά έτρεχε κι έκοβε,που και που έβαζε κανα σουτ όπως εκείνο με τη Φενερμπαχτσε,απλά σε ομάδες όπως τότε στο βάζελο ή την εθνική που παίζαν μόνο άμυνα ήταν χρήσιμος
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Ναι δεν ήξερε τόσο μεγάλη μπάλα ο μπασινας φίλε σαπ ζερο αλά ήταν φιλότιμος ,ψυχάρα και τρομερος αμυντικός .Πολλοι καλοί παίχτες ο καραγκουνης και ο Ζαγοράκης μεγάλοι μαχητές και αυτοί .Οι σημερινοι μπροστά τους είναι πολλοί λίγοι .Και αυτά τα λέει ένα παιδί που δεν υποστηρίζει τις μεγάλες ομάδες της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης .(δεν βλέπετε το ελληνικό πρωτάθλημα ).Να είσαι καλά .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Ναι δεν ήξερε τόσο μεγάλη μπάλα ο μπασινας φίλε σαπ ζερο αλά ήταν φιλότιμος ,ψυχάρα και τρομερος αμυντικός .Πολλοι καλοί παίχτες ο καραγκουνης και ο Ζαγοράκης μεγάλοι μαχητές και αυτοί .Οι σημερινοι μπροστά τους είναι πολλοί λίγοι .Και αυτά τα λέει ένα παιδί που δεν υποστηρίζει τις μεγάλες ομάδες της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης .(δεν βλέπετε το ελληνικό πρωτάθλημα ).Να είσαι καλά .

Μόνο αυτό είχαν,ψυχή,τρέξιμο,αυτοθυσία,μπάλα δεν ήξερε κανεις τους.Να ντριμπλάρουν,να πασάρουν κλπ.Μην κοιτάς τη φάση του Ζαγοράκη με τον Λιζαραζού,που ούτε ο ίδιος κατάλαβε πώς την έκανε.
 

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.521
Like
3.826
Πόντοι
456
Ε όχι για τον Καραγκούνη είσαι άδικος ,ήξερε μπάλα άλλο ότι ήταν αχωνευτος με την συμπεριφορά του στο γήπεδο.
Ο πουστης μου γύριζε τα άντερα όταν έβλεπα τους θεατρινισμούς τους.
Καραγκιόζη έπρεπε να τον λένε όχι Καραγκούνη.
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.025
Like
11.926
Πόντοι
2.256
Ο Μπασινάς ήταν ένας άμπαλος που απλά έτρεχε κι έκοβε,που και που έβαζε κανα σουτ όπως εκείνο με τη Φενερμπαχτσε,απλά σε ομάδες όπως τότε στο βάζελο ή την εθνική που παίζαν μόνο άμυνα ήταν χρήσιμος
Επιτελους,γιατι το γλυψιμο και η αγιοποιηση απο τα ταϊσμενα παπαγαλακια υπερκαλυπτε τα ορια της αηδιας,μας εκαναν να φαινεται ο Πιρλο τιποτα μπροστα του.
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Έπεφτε κάτω συνεχώς φιλε ολετηρα .Τον θυμάμαι τον καραγκουνη και στην ομαφδα μου φίλε ολετηρα τον απολλων Αθηνών .(είχε παίξει ένα διάστημα .Καλός ήταν ).Να είσαι καλά .
 

M40

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Αυγ 2020
Μηνύματα
1.025
Like
11.926
Πόντοι
2.256
Ναι δεν ήξερε τόσο μεγάλη μπάλα ο μπασινας φίλε σαπ ζερο αλά ήταν φιλότιμος ,ψυχάρα και τρομερος αμυντικός .Πολλοι καλοί παίχτες ο καραγκουνης και ο Ζαγοράκης μεγάλοι μαχητές και αυτοί .Οι σημερινοι μπροστά τους είναι πολλοί λίγοι .Και αυτά τα λέει ένα παιδί που δεν υποστηρίζει τις μεγάλες ομάδες της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης .(δεν βλέπετε το ελληνικό πρωτάθλημα ).Να είσαι καλά .
Και εγω φιλοτιμος ειμαι, δεν με εκαναν βασικο 6ρι στην Εθνικη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom