Νέα

Μουντιάλ Κατάρ 2022

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα John.Greek
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 235K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιός θα κατακτήσει το Μουντιάλ...

  • Δανία (30.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ελβετία (100.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σερβία (100.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΗΠΑ (180.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Εκουαδόρ (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καναδάς (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ουαλία (200.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Νότια Κορέα (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Γκάνα (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καμερούν (300.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Τυνησία (350.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αυστραλία (500.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Κόστα Ρίκα (1000.00€)

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    190
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.960
Like
11.934
Πόντοι
3.556
τιποτα μοντελα απο την πατριδα τους μουναρες θα ειχαν στο ξενοδοχειο οι καμηλογαμηδες

afghanistan-bourga.jpg


κοιτα εδω ομορφια
Τύπε είναι κάτι περιπτώσεις που έτσι και πέσει η αμπάγια και το νικάμπ θα σου φύγει το κλαπέτο δεν θα ξέρεις με ποια να την πρωτοπαίξεις !
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
4.163
Κριτικές
5
Like
12.731
Πόντοι
3.786
Μαρκήσιε οι φαραω είναι Η καλύτερη ομαδα πιστεύω στην Αφρική .Τα τελευταία χρόνια όμως δεν μπορεί να προκριθει σε Μουντιάλ αλλά ούτε να πάρει το παναφρικανικό .Η γαλλια είναι η καλύτερη ομάδα του τουρνουά έχει τις περισσότερες πιθανότητες να πάρει το μουντιαλ αλλά ποτέ δεν ξέρεις ..
Φίλε Φαραώ στα Copa Africa είναι πρώτοι οι Φαραώ σε κατακτήσεις,ε;Πρέπει να περάσουν και σε νοκ άουτ Μουντιάλ κάποια στιγμή.Θυμάμαι παιδάκι μετά το Μουντιάλ ‘90 να έρχονται στον ΠΑΟΚ μου οι παιχταράδες Magdi Dolba και τα αδέρφια Hasan.Ευτυχώς οι Αφρικανικές θα αυξηθούν σε 9 και θα βλέπουμε την Αίγυπτο του παιχταρά Salah,την Αλγερία,τη Νιγηρία,την Ακτή Ελεφαντού,τη Νότια Αφρική ή καμιά έκπληξη τύπου Τόγκο του παιχταρά τότε Adebayor και Ανγκόλα όπως το 2006
 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.324
Like
72.572
Πόντοι
12.756
καποιος να σταματησει αυτο το μουντιαλ , εχουμε σκάσει στα λεφτα ρε πουστη ...
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.364
Πόντοι
1.336
Ναι φίλε θαντερκατ όντως οι φαραω έχουν τα περισσοτερα κοπά Αφρικα (είναι η μεγαλύτερη ομάδα για μένα στην Αφρική .Έχει 6 αν θυμάμαι .).Τους θυμάμαι τους αδερφούς χασαν έχουν και αυτοί τρόπαια κοπά αφρικα και μάλιστα ένας απο αυτούς είναι και πρώτος σε συμμετοχές και πρώτος γκολτζής στην ιστορία των Φαραώ (εγώ υποστηριζω τον Απόλλωνα Αθηνών η πιο ιστορικη ομαδα της Αθήνας που Δυστυχως βρίσκεται στην β εθνική .Συμπαθω ΠΑΟΚ ).Επίσης μεγάλος παίχτης τως Φαραώ ο ελ καντάρι ο τερματοφύλακας .Τι να πω για τον συγκεκριμένο άτομο 4 κοπά αφρικα ο καλύτερος τερματοφύλακα αφρικανος όλων των εποχών !!(δευτερος σε συμμετοχές όλων των εποχών στην Αίγυπτο ).
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.364
Πόντοι
1.336
Άσχετο είχαν ρωτήσει το ν ελ καντάρι ποιος είναι ο δυσκολότερος αντίπαλος που έχεις αντιμετωπίσει και απάντησε τον ντντιε Ντρογκμπά (είναι ο καλύτερος Αφρικανός ποδοσφαιριστής όλων των εποχών ).Μακάρι να πάνε καλά οι αφρικανικές ομάδες σε αυτό το Μουντιάλ (το Μουντιάλ του 2010 όμως δεν μου άρεσε ).
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Άσχετο είχαν ρωτήσει το ν ελ καντάρι ποιος είναι ο δυσκολότερος αντίπαλος που έχεις αντιμετωπίσει και απάντησε τον ντντιε Ντρογκμπά (είναι ο καλύτερος Αφρικανός ποδοσφαιριστής όλων των εποχών ).Μακάρι να πάνε καλά οι αφρικανικές ομάδες σε αυτό το Μουντιάλ (το Μουντιάλ του 2010 όμως δεν μου άρεσε ).
Ντρογκα και Ετο ειναι οι καλυτεροι Αφρικανοι που ειδαμε (ειναι αδικο να μην αναφερετε ο Ετο)
Οσον αφορα το Μουντιαλ του 2010 ειχε την χαρη τουκαθως:
1) Ειδαμε την Ισπανια στα καλυτερα της
2)Μας δωθηκε η ευκαιρια να πρωτοδουμε στην Γερμανια παικταραδες που τους λατρεψαμε οταν τους ειδαμε (Νοιερ, Μιλερ, Κεντιρα,Οζιλ )
3) Μεσω της Ουρουγουαης ειδαμε εναν μαγικο Φορλαν και ταυτοχρονα για πρωτη φορα το διδυμο Σουαρεζ-Καβανι
4)Ειδαμε μια Ολλανδια η οποια ηταν ομαδαρα τοτε (οπου γενικα τοτε ο αγαπημενος μου παικτης στο τουρνουα ηταν ο Σναιντερ)
5) Ειδαμε μια Γκανα η οποια ατυχησε και δεν εφτασε στα ημιτελικα και γενικα ηταν η πρωτη φορα που ελεγες οτι μπορει μια Αφρικανικη ομαδα να κανει το κατι παραπανω
6)Βεβαια πανυγηρισαμε την πρωτη νικη της Εθνικης μας ομαδας απεναντι σστην Νιγηρια (συν οτι περιμεναμε πως και πως να παιξει τα παιχνιδια της η Εθνικη)

Το μονο ισως σπαστικο ηταν ο ηχος της βουβουζελας αλλα γενικα ηταν ενα Μουντιαλ που ειχε και αυτο την αιγλη του
:hi:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.940
Πόντοι
2.356

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.837
Like
17.892
Πόντοι
3.656
Ντρογκα και Ετο ειναι οι καλυτεροι Αφρικανοι που ειδαμε (ειναι αδικο να μην αναφερετε ο Ετο)
Οσον αφορα το Μουντιαλ του 2010 ειχε την χαρη τουκαθως:
1) Ειδαμε την Ισπανια στα καλυτερα της
2)Μας δωθηκε η ευκαιρια να πρωτοδουμε στην Γερμανια παικταραδες που τους λατρεψαμε οταν τους ειδαμε (Νοιερ, Μιλερ, Κεντιρα,Οζιλ )
3) Μεσω της Ουρουγουαης ειδαμε εναν μαγικο Φορλαν και ταυτοχρονα για πρωτη φορα το διδυμο Σουαρεζ-Καβανι
4)Ειδαμε μια Ολλανδια η οποια ηταν ομαδαρα τοτε (οπου γενικα τοτε ο αγαπημενος μου παικτης στο τουρνουα ηταν ο Σναιντερ)
5) Ειδαμε μια Γκανα η οποια ατυχησε και δεν εφτασε στα ημιτελικα και γενικα ηταν η πρωτη φορα που ελεγες οτι μπορει μια Αφρικανικη ομαδα να κανει το κατι παραπανω
6)Βεβαια πανυγηρισαμε την πρωτη νικη της Εθνικης μας ομαδας απεναντι σστην Νιγηρια (συν οτι περιμεναμε πως και πως να παιξει τα παιχνιδια της η Εθνικη)

Το μονο ισως σπαστικο ηταν ο ηχος της βουβουζελας αλλα γενικα ηταν ενα Μουντιαλ που ειχε και αυτο την αιγλη του
:hi:

1)Στα καλυτερα της η Ισπανία που κέρδιζε όλα τα ματς 1-0 με βαρετο ποδόσφαιρο;

2)Πλην των γερμανοφιλων,δε νομίζω να συμπαθεί κανενας όλους αυτους (ειδικά τον Μιλερ)

3)Συμφωνώ

4)Συμφωνώ,η Ολλανδία άξιζε να το πάρει και ο Σναιντερ τη χρυσή μπάλα,αφού είχε πάρει και το τσαμπιονς λιγκ με την Ιντερ.
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
1)Στα καλυτερα της η Ισπανία που κέρδιζε όλα τα ματς 1-0 με βαρετο ποδόσφαιρο;
Ναι.. Οτι και να λεμε απλα η Ισπανια απο το 2008-2012 ηταν ενα δεος ... Τα αλλα ειναι περιττα :wink:
2)Πλην των γερμανοφιλων,δε νομίζω να συμπαθεί κανενας όλους αυτους (ειδικά τον Μιλερ)
Οτι και να πουμε οταν τους πρωτοειδαμε ολους αυτους το 2010 απλα μας αρεσαν σαν παικτες.. Ο Μιλερ μαλιστα ειχε βγει καλυτερος νεος παικτης..
Απο εκει και περα το πως κατεληξε στην πορεια ο Οζιλ και ο Κεντιρα ειναι αλλο θεμα.. Ωστοσο οταν πρωτοεμφανηστικαν ηταν παικτες που μας αρεσαν
:hi:
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.822
Κριτικές
20
Like
12.683
Πόντοι
4.546

Εάν ισχύει το δημοσίευμα είναι κατάντια για τον Πορτογάλο έστω και σε αυτήν την ηλικία να αφήσει την Ευρώπη για τους Άραβες... και ΜΗΝ μου πείτε για τα λεφτά διότι ο συγκεκριμένος ΔΕΝ ξέρει τί έχει...
Θα μπορούσε όμορφα κι ωραία να επιστρέψει στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας να παίξει δύο χρονάκια αξιοπρεπώς και μετέπειτα να κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά παπούτσια του...
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
50
Like
7.957
Πόντοι
8.236
Εάν ισχύει το δημοσίευμα είναι κατάντια για τον Πορτογάλο έστω και σε αυτήν την ηλικία να αφήσει την Ευρώπη για τους Άραβες... και ΜΗΝ μου πείτε για τα λεφτά διότι ο συγκεκριμένος ΔΕΝ ξέρει τί έχει...
Θα μπορούσε όμορφα κι ωραία να επιστρέψει στην Σπόρτινγκ Λισαβόνας να παίξει δύο χρονάκια αξιοπρεπώς και μετέπειτα να κρεμάσει τα ποδοσφαιρικά παπούτσια του...
Καμια καταντια..
Αν οντως ισχυει τοτε μετα απο μια θρυλικη καριερα παει να απολαυσει το ποδοσφαιρο στο πολυ χαλαρο..
Οσο για τα λεφτα αν θελει και εχει την δυνατοτητα να βγαλει και αλλα τοτε μαγκια του.. γιατι να μην το κανει?
:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom