Νέα

MMA - Boxing & Fight sports

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ypsolon
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 136K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

NorthGhost

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2024
Μηνύματα
10
Like
13
Πόντοι
0

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
379
Like
1.632
Πόντοι
201
Είδε κανένας Pereira vs Roundtree; Ωραίος αγώνας. Καλή και αξιέπαινη προσπάθεια από τον Roundtree, αλλά στο τέλος η ζημιά μαζεύτηκε και ο Περέιρα έδειξε τις ικανότητές του.

Σάββατο έχουμε Τιτανομαχία Beterbiev vs Bivol. Αήττητοι και οι δύο και σπουδαίοι πυγμάχοι. Κρίμα που κάποιος θα πρέπει να ηττηθεί, αλλά δεν υπάρχει άλλος αντίπαλος για αυτούς τους δύο, είναι πολύ ανώτεροι του ανταγωνισμού. Ο Τurki Alaksi αποφάσισε να μεταδώσει ΔΩΡΕΑΝ τον συγκεκριμένο αγώνα (και άλλους μεγάλους αγώνες σε πολύ χαμηλή τιμή, 15-20$ PPV) . Θα τον δείξει λένε τον ESPN, ίσως και άλλα κανάλια. Αγγλία που είδα, ξεκινά το show 17:00, 19:00 οι προηγούμενοι αγώνες και γύρω στις 23:00 ο κυρίως αγώνας (1:00 Ελλάδα; )

Ο Beterbiev είναι πλέον 38, ο χρόνος δεν είναι υπέρ του. Είχε ένα τραυματισμό στο γόνατο, μηνίσκο, για αυτό και καθυστέρησε ο αγώνας.100% νόκαουτ οι αγώνες του, θηρίο πραγματικό και έδειξε ότι αντέχει και σε χτυπήματα. Ο μόνος που θα τον κινήσει στο τέλος, είναι ο Χρόνος.
Ο Bivol, καλύτερος πυγμάχος για εμένα, στην ακμή του πλέον, στα 28. Δεν εμπλέκεται πολύ, χτυπά με συνδυασμούς και φεύγει, δύσκολο να τον χτυπήσεις, κορυφαίο footwork. Μπορεί όμως να αποφύγει τον Beterbiev για όλο τον αγώνα, δεν νομίζω, οπότε θα δούμε τι στρατηγική θα έχει.
Μοιρασμένο ματς σίγουρα. Δεν ξέρω στις ανοιχτές που κανανε τον είδα πολύ βαρύ και κομμένο τον μπιβολ. Δίνω μπετερμπιεβ.
Ξέρουμε αν θα το δείξει κανένα συνδρομητικό ρε μάγκες;
 

nasir

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2021
Μηνύματα
13
Like
19
Πόντοι
0
Πραγματικά 50-50 το συγκεκριμένο fight,έτσι νόμιζα και με το Crawford-spence αλλά τελικά είδαμε τι έγινε,στα σημεία bivol,αλλιώς beterbiev διακοπή,αλλά δεν θα ξαφνιαστω να δω να ανταλλάσσουν nock down ο ένας με τον άλλον,τεράστιο fight μακάρι να το απολαύσουμε 12 γύρους!
Pereira το πάει πάντα το παιχνίδι εκεί που θέλει και στην lhw δεν τον έχει κανείς ούτε ο ankalaev,striker είναι δεν έχει ούτε ένα submission! Pereira μέχρι να κρεμάσει τα γάντια του εκτός και αν ανέβει hw που εκεί jon jones είναι ο βασιλιάς!
Είναι φαινόμενο ο Pereira ωμή δύναμη απλά δεν έχει καθόλου grappling και ο Ankalev ως Νταγκεστανος πιστεύω θα το πάει εκεί...και πάλι όμως τεράστιο φαβορί ο Pereira...Jones είναι Goat για μένα...τον Aspinal στα καλά του τον είχε για πρωινό απλά πλέον μεγάλωσε αρκετά και εκεί ίσως παίξει ρόλο η ηλικία.. πιστεύω αν κερδίσει τον Miocic θα αποσυρθεί...για το μποξ κάναμε την ίδια σκέψη και για το Crawford-Spence έτσι λέγαμε πράγματι...πιστεύω εδώ θα είναι πιο κοντά...εκεί ήταν διασυρμός του Spence...πιστεύω είχε παίξει ρόλο το κόψιμο κιλών ήταν στο ματς λιωμενος...αλλά και πάλι πιστεύω τον είχε o Crawford
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Μοιρασμένο ματς σίγουρα. Δεν ξέρω στις ανοιχτές που κανανε τον είδα πολύ βαρύ και κομμένο τον μπιβολ. Δίνω μπετερμπιεβ.
Ξέρουμε αν θα το δείξει κανένα συνδρομητικό ρε μάγκες;
Διάβασα για το ESPN, όπως αναφέρω, δωρεάν. Ίσως και άλλα, δεν τα έψαξα όλα.
 

NorthGhost

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2024
Μηνύματα
10
Like
13
Πόντοι
0
Μοιρασμένο ματς σίγουρα. Δεν ξέρω στις ανοιχτές που κανανε τον είδα πολύ βαρύ και κομμένο τον μπιβολ. Δίνω μπετερμπιεβ.
Ξέρουμε αν θα το δείξει κανένα συνδρομητικό ρε μάγκες;
Τέτοιου επιπέδου αθλητές πολύ δύσκολο να είναι κομμένος κάποιος λίγες μέρες πριν το fight,θα μπορούσε να αποσυρθεί από τον αγώνα,είναι πολλά που παίζονται στο συγκεκριμένο αγώνα,εγώ πιστεύω είναι mind games,και με canelo ο bivol σαν παιδάκι ήταν πριν τον αγώνα,μετά όμως
Μακάρι να δουμε δυνατό αγώνα γιατί πλέον λίγοι κορυφαίοι παίζουν με τους κορυφαίους!
 

NorthGhost

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2024
Μηνύματα
10
Like
13
Πόντοι
0
Είναι φαινόμενο ο Pereira ωμή δύναμη απλά δεν έχει καθόλου grappling και ο Ankalev ως Νταγκεστανος πιστεύω θα το πάει εκεί...και πάλι όμως τεράστιο φαβορί ο Pereira...Jones είναι Goat για μένα...τον Aspinal στα καλά του τον είχε για πρωινό απλά πλέον μεγάλωσε αρκετά και εκεί ίσως παίξει ρόλο η ηλικία.. πιστεύω αν κερδίσει τον Miocic θα αποσυρθεί...για το μποξ κάναμε την ίδια σκέψη και για το Crawford-Spence έτσι λέγαμε πράγματι...πιστεύω εδώ θα είναι πιο κοντά...εκεί ήταν διασυρμός του Spence...πιστεύω είχε παίξει ρόλο το κόψιμο κιλών ήταν στο ματς λιωμενος...αλλά και πάλι πιστεύω τον είχε o Crawford
Μα ο ankalaev δεν το πάει ποτέ στην πάλη μην σε ξεγελάει ότι είναι dagestanos,επίσης spence όντως μάλλον δεν το αντέχε άλλο ο οργανισμός του το κόψιμο κιλών,θυμάμαι και σε μένα κάποτε κατέβαινα από τα 75 κιλά γραμωμενος φουλ μέχρι και φλέβες στους κοιλιακούς ειχα,στα 66.6 welterweight στο box και πραγματικά ελιωνα,κάνα δυο μέρες πριν τον αγώνα όσο μαγνήσιο και να έπαιρνα πέθαινα στις κράμπες!μέχρι μια ηλικία είναι το κόψιμο κιλών μετά δεν το αντέχει το σώμα αλλά είναι και ανάλογα το σκαρί!
 
  • Like
Αντιδράσεις: nasir

Sardelas4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2022
Μηνύματα
379
Like
1.632
Πόντοι
201
Μα ο ankalaev δεν το πάει ποτέ στην πάλη μην σε ξεγελάει ότι είναι dagestanos,επίσης spence όντως μάλλον δεν το αντέχε άλλο ο οργανισμός του το κόψιμο κιλών,θυμάμαι και σε μένα κάποτε κατέβαινα από τα 75 κιλά γραμωμενος φουλ μέχρι και φλέβες στους κοιλιακούς ειχα,στα 66.6 welterweight στο box και πραγματικά ελιωνα,κάνα δυο μέρες πριν τον αγώνα όσο μαγνήσιο και να έπαιρνα πέθαινα στις κράμπες!μέχρι μια ηλικία είναι το κόψιμο κιλών μετά δεν το αντέχει το σώμα αλλά είναι και ανάλογα το σκαρί!
Είναι και παρα πολύ επικίνδυνα. Θέλει πολύ προσοχή. Εγώ ευτυχώς δεν χρειάστηκε να το κάνω πολλές φορές. Άσε που με αυτά τα κόλπα κατέληγε ο ζαμπιδαρος να παίζει με 80αριδες στα 70 κιλά και αυτός να ήταν μαξ 72-73. Άδικο
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Θα πάω με Beterbiev, νόκαουτ από 8ο γύρο και μετά.
Η λογική βέβαια λέει Bivol στους πόντους.

Αυτός ο Buffer πόσα χρόνια πια να παρουσιάζει; Πάνω στο ρινγκ θα πεθάνει, θα πεθάνουμε οι νεότεροι και αυτός ακόμη εκεί.

5-6 το έχω μέχρι τώρα στους γύρους, Beterbiev - Bivol(βέβαια, ίσως είναι και 4-7). (μόνο με νόκαουτ θα χάσει ο Bivol, όπως το βλέπω και δεν φαίνεται πιθανό).
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Χαχα
Αντιδράσεις: nasir

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
7-5 για Bivol το έχω. Ήταν πολύ καλός σε όλο τον αγώνα, δέχτηκε χτυπήματα, αλλά είναι εξαιρετικός πυγμάχος.

Δεν είμαι διαιτητής παιδιά, ίσως έκρινα τον αγώνα λάθος.

Το πήρε ο Beterbiev με Majority Decision. 114-114, 115-113, 116-112.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: nasir

time-will-tell

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2024
Μηνύματα
23
Like
8
Πόντοι
0
Μιλάμε για σοβαρή κλοπή.
Ουτε draw δεν δινοταν αυτο το παιχνιδι, στην χειροτερη περιπτωση
8-4 υπερ Μπιβολ.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Ο διαιτητής με το 116-112, τι φάση;
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Ειλικρινά δεν ξέρω..
Στην καλύτερη περίπτωση για Beterbiev, περίμενα ισοπαλία.

Ίσως ξαναδώ τον αγώνα, το stream που είδα δεν ήταν και το καλύτερο.

Σίγουρα χρειάζεται επαναληπτικος αγώνας. Χάρηκα αγώνα από δύο τεράστιους πυγμαχους.

Βγάζω το καπέλο στον Bivol που δεν είπε τίποτα, κανένα παράπονο, και είπε συγχαρητήρια στον Artur. Θέλει μεγάλη αυτοσυγκρατηση, μετά από τέτοιο αποτέλεσμα.
Μόνο να θυμηθούμε πόσο καραγκιόζης ήταν ο Joshua όταν έχασε δεύτερη φορά από τον Usyk.
 

time-will-tell

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2024
Μηνύματα
23
Like
8
Πόντοι
0
Στην καλύτερη περίπτωση για Beterbiev, περίμενα ισοπαλία.

Ίσως ξαναδώ τον αγώνα, το stream που είδα δεν ήταν και το καλύτερο.

Σίγουρα χρειάζεται επαναληπτικος αγώνας. Χάρηκα αγώνα από δύο τεράστιους πυγμαχους.

Βγάζω το καπέλο στον Bivol που δεν είπε τίποτα, κανένα παράπονο, και είπε συγχαρητήρια στον Artur. Θέλει μεγάλη αυτοσυγκρατηση, μετά από τέτοιο αποτέλεσμα.
Μόνο να θυμηθούμε πόσο καραγκιόζης ήταν ο Joshua όταν έχασε δεύτερη φορά από τον Usyk.
Συμφωνώ.
Θα γίνει σίγουρα επαναληπτικός, νομίζω πάμε για τριλογία.
Όντως τεράστιοι πυγμάχοι, ο καθένας με το στυλ του, έδωσαν σεμινάριο.
 

nasir

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2021
Μηνύματα
13
Like
19
Πόντοι
0
Μεγάλος αγώνας πιο πολύ ήμουν στην ισοπαλία...θα μπορουσε να παει οριακα στον καθε ενα...το 116-112 ειναι για γελια..ο Bivol πηρε οποτς τους πρωτους γυρους...ο Beterbiev ήταν πιο επιθετικός μετα τα μισα του αγωνα,έκοβε το ρινγκ, κέρδισε τους τελευταίους σημαντικούς παντα γύρους αλλά πιστεύω έπαιξε και ρόλο ότι έγινε στην Σαουδική Αραβία το ματς..μέχρι και ο ηγέτης των Τσετσενων ήταν δίπλα στο ρινγκ....οπωσδήποτε ρεβάνς επιβάλλεται...δύο τεράστιοι μποξέρ...πολλά respect στον Bivol που άντεξε την ωμή δύναμη, έχει από τα καλύτερα footwork,ένα ρομπότ μέσα στο ρινγκ...
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.408
Κριτικές
15
Like
20.486
Πόντοι
4.546
Πολλοί προπονητές και πυγμάχοι πάντως, όπως διαβάζω και παρακολουθώ, είχαν μπροστά τον Beterbiev στο τέλος(1 ή 2 γύρους το ΠΟΛΥ όμως) ή λένε ότι ήταν μοιρασμένες οι πιθανότητες υπέρ και των δύο.
Ίσως έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι στους τελευταίους γύρους ο Artur πίεσε πολύ επιθετικά, σίγουρα είχε περισσότερα δυνατά χτυπήματα συνολικά.

Τέλος πάντως, το καλό είναι ότι μάλλον θα γίνει ο επαναληπτικός, γιατί αν μη τι άλλο, το είπε o Τούρκι Αλακσί(έχει το χρήμα και άντε να αντισταθείς) . Ευτυχώς που είναι και αυτός και βλέπουμε αγώνες που αλλιώς δεν θα βλέπαμε ΠΟΤΕ... Δυστυχώς δεν είναι UFC, να υπάρχει μόνο ένας πρωταθλητής και όλοι να αγωνίζονται με όλους (και εδώ βέβαια έχουμε μεγάλα μαγειρέματα, αλλά όχι και 4-5 παγκόσμιους τίτλους που οι πρωταθλητές αποφεύγουν ο ένας τον άλλο).
 

Nikos P.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
742
Like
1.005
Πόντοι
206
αναρωτιεμαι αν αξιζει να ασχοληθεις με ενα τετοιο αθλημα απο την στιγμη που ειναι πολυ πιθανόν καποιος σε καποιον αγωνα να σου σπασει καμια μύτη και να σου κανει ανεπανορθωτες ζημιές στο προσωπο?Γιατι οσο καλος και να εισαι απο καποιον θα τυχει να φας μιά γερή στο προσωπο που θα σου φυγουν τιποτα δοντια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom